Rozdzielacz samochodowy to niepozorne urządzenie niewielkich rozmiarów, które pozwala na rozdzielenie jednego gniazda zapalniczki znajdującego się w samochodzie. Dzięki temu jest znacznie więcej portów do wpięcia ładowarek lub innych urządzeń elektrycznych. Rozdzielacz to sprzęt, który jak najbardziej warto mieć w swoim aucie. Jest to gadżet towarzyszący na co dzień przede wszystkim tym kierowcom, którzy dużo podróżują czy wożą ze sobą dużą ilość osób.

Ranking rozdzielaczy samochodowych

Rozdzielacz samochodowy to niewielkich rozmiarów gadżet, który z pewnością przyda się niejednemu kierowcy. Pozwala bowiem na uzyskanie z jednego gniazda zapalniczki kilku gniazd, do których podłączyć można różnego rodzaju ładowarki itd. Jaki rozdzielacz samochodowy kupić? W wyborze na pewno nieco powinien pomóc nasz ranking rozdzielaczy samochodowych. Stworzyliśmy go na podstawie urządzeń cieszących się największą popularnością wśród internautów.

 1. Rozdzielacz samochodowy Maclean Mce218

  Rozdzielacz samochodowy Maclean Mce218
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości rozdzielacz gniazda zapalniczki samochodowej. To urządzenie o estetycznym designie, które sprawdzi się doskonale w każdym samochodzie. We wtyczce posiada zintegrowany woltomierz, który zapewnia kontrolę napięcia akumulatora. Urządzenie oferuje cztery porty USB do jednoczesnego użytku. Wyposażone jest w funkcję szybkiego ładowania. Sprzęt ma wtyczkę plug and play, dlatego nie jest trudne do uruchomienia.

 2. Rozdzielacz Xblitz R7

  Rozdzielacz Xblitz R7
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny rozdzielacz zapalniczki samochodowej idealny również dla zawodowych kierowców. Urządzenie oferuje dostęp do trzech gniazd zapalniczki i czterech portów USB. Pozwala na jednoczesne podłączenie wielu urządzeń. Wtyczka wyposażona jest w panel LED, na którym wyświetla się aktualne napięcie w akumulatorze. Atutem tego modelu jest także dodatkowy port USB typu C. Jeden z portów rozdzielacza obsługuje nowoczesny standard Quick Charge 3.0. To znacznie przyspiesza czas ładowania.

 3. Ładowarka Qoltec Samochodowy rozdzielacz gniazda zapalniczki

  Ładowarka Qoltec Samochodowy rozdzielacz gniazda zapalniczki
  Sprawdź aktualną cenę

  Niezawodny rozdzielacz gniazda zapalniczki, który sprawdzi się doskonale w niejednym samochodzie. Pozwala na podłączenie do zasilania wielu urządzeń jednocześnie. Urządzenie oferuje nowoczesny standard Quqlcomm Quick Charge 3.0. Zapewnia szybkie ładowanie sprzętu. Posiada także ochronę przeciw zwarciom czy przepięciom. Jest to urządzenie wydajne, które wyróżnia się niskim zużyciem energii. Producent udziela na nie dwuletniej gwarancji.

 4. Rozdzielacz samochodowy Savio SA-024

  Rozdzielacz samochodowy Savio SA-024
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny rozdzielacz gniazda zapalniczki samochodowej o łącznej mocy zasilanych urządzeń na poziomie 120W. Posiada zabezpieczenie przed zwarciem i przepięciem. Dioda LED informuje na bieżąco o pracy urządzenia. Sprzęt utrzymany jest w uniwersalnej, czarnej kolorystyce. Nie jest trudne w użyciu. Sprawdzi się doskonale w każdym samochodzie.

 5. Rozdzielacz gniazdka zapalniczki Esperanza

  Rozdzielacz gniazdka zapalniczki Esperanza
  Sprawdź aktualną cenę

  Prosty w obsłudze rozdzielacz gniazdka zapalniczki samochodowej. Pozwala na podpięcie do zasilania trzech różnych urządzeń jednocześnie. Ładowanie odbywa się w sposób bezpieczny, co zapewniają specjalne bezpieczniki. Urządzenie wyróżnia się estetycznym designem. To świetny wybór do każdego samochodu. Bez problemu pracuje w zakresie temperaturowym od 0 do 60 stopni Celsjusza. Uniwersalna, czarna kolorystyka zawsze prezentuje się świetnie.

Jaki rozdzielacz samochodowy kupić?

Rozdzielacze samochodowe to niepozorne urządzenia, bez których wielu kierowców nie wyobraża sobie jazdy autem. Rzeczywiście w przypadku częstych i długich podróży są one nieocenione. Jaki sprzęt wybrać dla siebie? Co wziąć pod uwagę przy zakupie rozdzielacza samochodowego?

 • Ilość gniazd – najlepiej postawić na model z przynajmniej dwoma gniazdami. Jednak w praktyce najlepiej sprawdzają się rozdzielacze samochodowe z trzema lub więcej portami. Oczywiście nie muszą być one regularnie zajmowane, ale pełnią funkcję rezerwową. Wykorzystać je można przy przewożeniu większej liczby pasażerów.
 • Napięcie wejściowe – zdecydowana większość rozdzielaczy samochodowych dostępnych na rynku obsługuje dwa napięcia – 12 V i 24 V. Są jednak urządzenia, które prawidłowo działają jedynie na 12 lub 24 V.
 • Prąd ładowania – im jego wartość jest wyższa, tym rozdzielacze mogą sprawniej ładować dane urządzenia elektryczne. Wartość prądu ładowania bywa mocno zróżnicowana. Wynosi od 5 do nawet 30 Amperów. Jednak należy zdawać sobie sprawę z tego, że prąd jest zawsze dzielony na ilość gniazd. 30 Amperów w trójniku oznacza, że na jedno gniazdo przypada tylko 10 Amperów.
 • Średnica wewnętrzna gniazd wyjściowych – nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że mogą się one od siebie nieco różnić. Wówczas trudne jest dopasowanie urządzeń, które mają zostać wpięte. W standardowych warunkach gniazda mają średnicę 21 mm.
 • Rodzaj – do wyboru są dwa podstawowe rodzaje rozdzielaczy samochodowych. Pierwsze są wpinane bezpośrednio w gniazdo zapalniczki, a drugie posiadają przewód. W pierwszym przypadku trzeba się upewnić, czy plastiki znajdujące się w aucie pozwalają na montaż takiego sprzętu. Z kolei w drugiej sytuacji należy sprawdzić długość przewodu. Jeśli jest on zbyt długi utrudnia jazdę samochodem. Przewód za krótki oczywiście jest zupełnie bezużyteczny.

Czy warto kupić rozdzielacz samochodowy?

Rozdzielacz samochodowy jest urządzeniem naprawdę bardzo przydatnym. Ma całkiem sporo zalet. Przede wszystkim znacznie ułatwia podróżowanie autem na dłuższych dystansach. Dzięki niemu można do gniazda zapalniczki podpiąć jednocześnie wiele urządzeń i gadżetów elektronicznych. To dobre rozwiązanie, gdy samochodem często podróżuje więcej osób. W praktyce rozdzielacze wykorzystywane są jako źródło zasilania smartfonów, tabletów itd.

Za sprawą takich niepozornych urządzeń bez problemu można podładować urządzenia elektroniczne, które są potrzebne np. do pracy. Dlatego życie bez rozdzielacza samochodowego trudno jest sobie wyobrazić wielu fotografom, filmowcom czy programistom. To sprzęt niewielki rozmiarowo i bardzo prosty w działaniu. Wystarczy go jedynie podpiąć do gniazdka zapalniczki i gotowe.

Wybór rozdzielaczy samochodowych na rynku jest całkiem spory. Trudno się temu dziwić, bo dużo osób na co dzień podróżuje. Wówczas możliwość jednoczesnego podładowania smartfona i tabletu czy nawigacji samochodowej jest na wagę złota. Warto przy tym stawiać na produkty renomowanych marek, które są wytrzymałe, niezawodne i intuicyjne w działaniu.

Popularni producenci rozdzielaczy samochodowych

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu rozdzielaczy samochodowych

Stworzony przez nas ranking rozdzielaczy samochodowych z pewnością pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji. W końcu w XX wieku urządzenie tego typu jest już w zasadzie w aucie normą. Na co dzień ludzi otacza ogromna ilość sprzętu elektronicznego, który trzeba niestety od czasu do czasu ładować. Jedno gniazdo zapalniczki samochodowej to w wielu przypadkach zbyt mało. Na szczęście z pomocą niewielkich rozmiarów rozdzielacza można z łatwością z jednego gniazdka zrobić kilka. To świetne rozwiązanie dla osób, które często są w trasie.