Samochodowa mata ochronna dla psa to specjalne akcesorium stosowane w samochodach, które ma na celu zapewnienie ochrony wnętrza pojazdu i komfortu dla psa podczas podróży. Mata ta jest zwykle wykonana z wytrzymałego materiału, który jest łatwy do czyszczenia i odporny na ścieranie. Mata  przede wszystkim chroni przed sierścią, błotem, piaskiem i innymi zabrudzeniami, które  pies może wnosić do samochodu. Dzięki temu można utrzymać czystość i porządek wewnątrz pojazdu. Jednocześnie samochodowa mata ochronna może zapewnić psu wygodne miejsce do leżenia podczas podróży

Najlepsza samochodowa mata ochronna dla psa – ranking

Właściciele czworonogów, którzy podróżują ze swoimi psami mogą zadać sobie pytanie – jaką samochodową matę ochronną dla psa kupić? To bardzo praktyczne akcesorium, które pozwala utrzymać pojazd w czystości. Powstał więc nasz kompleksowy ranking samochodowych mat ochronnych dla psa. Mamy nadzieję, że pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji zakupowej.

 1. POKROWIEC DO SAMOCHODU DLA PSA AMIO WYSOKA JAKOŚĆ SP02
  POKROWIEC DO SAMOCHODU DLA PSA AMIO WYSOKA JAKOŚĆ SP02

  Sprawdź aktualną cenę
  Specjalnie zaprojektowany pokrowiec, który został stworzony z myślą o właścicielach psów, którzy często podróżują samochodem ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Zastosowane w tym przypadku materiały są wytrzymałe, odporne na zniszczenia i łatwe do utrzymania w czystości. Pokrowiec jest łatwy do zamocowania na fotelach samochodowych za pomocą solidnych zamków błyskawicznych, które zapewniają stabilność i trzymają go na miejscu podczas jazdy.
 2. MATA SAMOCHODOWA DLA PSA POKROWIEC WODOODPORNA
  MATA SAMOCHODOWA DLA PSA POKROWIEC WODOODPORNA

  Sprawdź aktualną cenę
  Mata samochodowa dla zwierząt wodoodporna przeznaczona do ochrony wnętrza samochodu przed zabrudzeniem, włosami i wilgocią, które mogą być wynikiem podróży ze zwierzęciem. Wykonana jest z wytrzymałego materiału, który jest łatwy do utrzymania w czystości. Omawiana mata skutecznie zapobiega przedostawaniu się brudu, błota, piasku, sierści i innych zanieczyszczeń na tapicerkę samochodową.
 3. MATA DO SAMOCHODU DLA PSA TRANSPORTER
  MATA DO SAMOCHODU DLA PSA TRANSPORTER

  Sprawdź aktualną cenę
  Funkcjonalna mata, która została specjalnie zaprojektowana, aby chronić wnętrze samochodu przed zabrudzeniami, uszkodzeniami i sierścią zwierzęcia. Wykonana jest z wytrzymałego i łatwego do czyszczenia materiału, mata zapewnia ochronę przed wilgocią, brudem, a także zarysowaniami. Można ją swobodnie używać na tylnej kanapie, zapewniając swojemu zwierzakowi wygodne miejsce do odpoczynku podczas podróży. Pokrowiec posiada specjalne zapięcia, które umożliwiają łatwe i szybkie zamocowanie na zagłówkach siedzeń.
 4. Pokrowiec do przewozu psa
  Pokrowiec do przewozu psa

  Sprawdź aktualną cenę
  Wykonany jest z ekoskóry pokrowiec do przewozu psa, który jest idealnym akcesorium dla właścicieli psów podróżujących samochodem. Praktyczny pokrowiec zapewnia wygodę i bezpieczeństwo zarówno dla zwierzęcia, jak i kierowcy. Pokrowiec został zaprojektowany w taki sposób, aby pasował do większości samochodów, zapewniając ochronę przed sierścią, zabrudzeniami, zadrapaniami i innymi uszkodzeniami. Można go łatwo zamocować na tylnym siedzeniu samochodu, a dzięki specjalnym zapięciom utrzymuje się on stabilnie na miejscu.
 5. Pokrowiec na siedzenie kanapę do przewozu psa ALEX
  Pokrowiec na siedzenie kanapę do przewozu psa ALEX

  Sprawdź aktualną cenę
  Doskonały produkt dla wszystkich właścicieli czworonożnych przyjaciół podróżujących samochodem. Ten funkcjonalny i praktyczny dodatek pozwala zapewnić wygodę i bezpieczeństwo zwierzętom podczas podróży, jednocześnie chroniąc tylną kanapę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Mata samochodowa została wykonana z trwałego i łatwego do czyszczenia materiału, który jest odporny na rozdarcia, ścieranie i wilgoć.

Jaką samochodową matę ochronną dla psa kupić?

Właściciele czworonogów doskonale wiedzą, jak mocno mogą zabrudzić wnętrze pojazdu ich psiaki. Warto się więc zaopatrzyć w specjalny pokrowiec na siedzenia. Na jaki model się zdecydować? Co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie samochodowej maty ochronnej dla psa?

 • Wielkość –  na pewno trzeba zwrócić uwagę na rozmiar i dopasowanie maty do wnętrza samochodu. Maty dostępne na rynku są różnej wielkości, więc upewnić trzeba się, że wybrana mata pasuje do danego samochodu. Sprawdzić należy wymiary maty oraz porównać je z rozmiarami swojego samochodu.
 • Materiał – spore znaczenie ma to z jakiego materiału wykonana jest mata ochronna. Najlepsze maty są zazwyczaj wykonane z wytrzymałego i łatwego do czyszczenia materiału, który jest odporny na zabrudzenia, wilgoć i zarysowania. Materiał powinien być również bezpieczny dla  psa, nie może być toksyczny i nie powinien wywoływać alergii u psiaka.
 • Antypoślizgowość – mata ochronna powinna mieć  antypoślizgową powierzchnię. To pomoże  psu utrzymać stabilność i zapobiegnie  ślizganiu się psiaka podczas jazdy. Antypoślizgowa powierzchnia maty jest ważna zarówno dla komfortu psa, jak i dla bezpieczeństwa podczas podróży.
 • Montaż i zabezpieczenia – mata ochronna jest montowana w samochodzie. Warto sprawdzić, czy posiada pasy lub gumki do przymocowania do zagłówków lub innych punktów mocowania. Dobrze jest zainwestować w matę, która zapewnia stabilność i nie przemieszcza się podczas jazdy. Niektóre maty posiadają również boczne panele lub barierki, które chronią wnętrze samochodu przed zabrudzeniami i zapobiegają dostępowi psa do innych obszarów.
 • Funkcje dodatkowe – trzeba też wspomnieć o tym, że niektóre dostępne na rynku maty ochronne oferują dodatkowe funkcje, takie jak zabezpieczenie drzwi samochodu przed zarysowaniami, kieszenie na akcesoria dla psa czy nawet możliwość podniesienia krawędzi maty, tworząc półkolistą przegrodę dla psa. Trzeba zastanowić się nad tym, czy są one rzeczywiście niezbędne w danej sytuacji.

Czy warto kupić samochodową matę ochronną dla psa?

Nie da się ukryć, że psy często wnoszą do samochodu piasek, błoto, sierść i inne zabrudzenia. Mata ochronna zabezpiecza wnętrze pojazdu przed takimi substancjami, chroniąc dywaniki i tapicerkę przed zniszczeniem i trudnymi do usunięcia plamami. Poza tym samochodowa mata ochronna zabezpiecza przed zarysowaniami, przetarciami i innymi uszkodzeniami, które mogą się pojawić w wyniku psiej aktywności.

Mata ochronna ułatwia utrzymanie czystości w samochodzie. Wystarczy ją wyjąć, potrząsnąć lub odkurzyć, aby pozbyć się większości sierści i brudu. Nie trzeba już prać całej tapicerki, co może być trudne i czasochłonne. Poza tym generuje oczywiście dodatkowe koszty. Dodatkowo niektóre samochodowe maty ochronne są specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić psu bezpieczne i stabilne miejsce w samochodzie. Należą do nich maty antypoślizgowe czy wyposażone w pasy.

Wybór odpowiedniej samochodowej maty ochronnej dla psa zależy od rozmiaru psa, typu samochodu i preferencji samego właściciela.

Podsumowanie rankingu samochodowych mat ochronnych dla psa

Mata samochodowa ochronna dla psa, jak sama nazwa wskazuje, sprawdza się w przypadku właścicieli psów. Pozwala na zabezpieczenie wnętrza pojazdu przed zabrudzeniami i zniszczeniami. Nie jest to duży koszt, a może ułatwić codzienne funkcjonowanie z czworonogiem. Nasz kompleksowy ranking samochodowych mat ochronnych dla psa powinien nieco pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji zakupowej. Zachęcamy do zapoznania się z zestawieniem.