Moda na manicure hybrydowy od wielu lat nie przemija. Takie lakiery utrzymują się bowiem na paznokciach nawet do czterech tygodni. Do ich nakładania potrzebne są jednak specjalne pampy UV i LED.  To one sprawiają, że lakiery hybrydowe są bardzo odporne i nie niszczeją nawet przy pracach ręcznych z wykorzystaniem środków chemicznych. Lampa UV/LED to urządzenie, które sprawia, że lakier szybko twardnieje i przez długi czas prezentuje się bardzo efektownie.

Manicure i pedicure - sprawdź opinie

Jaką lampę UV do hybryd kupić?

Wybór lampy UV do paznokcie hybrydowych jest niezwykle ważny. To bowiem dzięki odpowiedniej lampie manicure jest długotrwały i bardzo efektowny. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele lamp. Jak jednak wybrać tę odpowiednią? Na co w  tym przypadku należy zwrócić uwagę?

 • Technologia światła – do wyboru są lampy UV i UV LED. Pierwsze posiadają żarówki UV, które mogą się przepalać. Czas utwardzania hybryd lub żeli to w tym przypadku 2-3 minuty. Lampy UV LED stanowią z kolei połączenie technologii światła ledowego i UV. Zapewniają one szybkie utwardzenie lakieru. Poza tym zastosowane w tym przypadku żarówki są bardziej trwałe. Lampy tego typu utwardzają zarówno żele przeznaczone do UV, jak i do lamp LED. Lampy te bywają w środku lustrzane. Czasem wyróżnia się jeszcze lampy lampy LED z technologią DUAL oraz lampy LED z technologią DUAL i RED.
 • Kształt – lampy otwarte, a więc tzw. mostki sprawdzają się podczas transportu. Są ergonomiczne i funkcjonalne. W ich przypadku żarówki powinny znajdować się nie tylko na górze, ale i po bokach, aby dobrze naświetlić całość paznokcia. Drugim rodzajem są tzw. budki, a więc lampy zabudowane z trzech stron. Są one szybsze i efektywniejsze w działaniu. Zawierają bowiem więcej żarówek LED (umieszczonych na trzech ścianach), a więc szybciej utwardzają żele czy lakiery hybrydowe. Jednocześnie są to lampy nieco większe, a więc często stosowane w gabinetach kosmetycznych.
 • Moc – lampy małe typu mostek mają na ogół moc do 24W. Utwardzają one paznokcie dość długo i nie nadają się do wszystkich rodzajów żeli i hybryd. Bardziej zabudowane lampy mają moc 36W. Sprawdzają się one w przypadku żeli i hybryd. Za optymalną moc uznaje się jednak 48-54W. Lampy z funkcją Low Heat Mode dodatkowo automatycznie zwiększają swoją moc. Nie odczuwalne jest więc uczucie parzenia. Tego typu lampy są nieco droższe,  można je więc na ogół spotkać w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.

Ranking lamp UV LED do hybryd

 1. RSC Lampa UV do hybryd DUAL LED 48W SUN 10
  RSC Lampa UV DUAL LED 48W SUN 10
  Popularna lampa, która pozwala na wykonanie manicure (lakiery hybrydowe i żele) oraz pedicure (za sprawą ściąganego dołu). Technologia diod Dual LED emituje w tym przypadku światło zimne, białe, które jest nieszkodliwe dla ludzkich oczu. Produkt posiada czujnik włożenia dłoni, co pozwala na jego wygodną obsługę. Żywotność zastosowanych w tym przypadku diod wynosi 50000 godzin, co pozwala w praktyce nawet na 8 lat bezawaryjnego użytkowania lampy.
 2. Neonail Lampa Led 18W/54W
  Neonail Lampa Led 18W/54W

  Profesjonalna lampa do utwardzania żeli i lakierów hybrydowych. Posiada moc rzędu 18W, ale utwardza lakier w takim samym czasie jak lampy o mocy 54W. System Low Heat Mode pozwala na stopniowe nagrzewanie się lampy do 99s. Dzięki temu można uniknąć efektu marszczenia się lakieru. Wyświetlacz cyfrowy pokazuje czas pozostały do zakończenia naświetlania. Dzięki odczepianemu spodowi lampa posłużyć może również do wykonania pedicure. Lampa pracuje w trzech czasach pracy. Posiada sensor ruchu. Włącza się zaraz po wsunięciu dłoni i wyłącza natychmiast po jej wysunięciu.
 3. Semilac Lampa LED 24/48W
  Semilac Lampa LED 24/48W
  Nowoczesna lampa do manicure, która wyróżnia się efektownym ergonomicznym kształtem. Pozwala na jednorazowe umieszczenie w środku całej dłoni i szybkie utwardzenie lakieru marki Semilac na płytce paznokcia. Dzięki magnetycznemu spodowi produkt jest łatwy do czyszczenia, a przy okazji umożliwia wykonanie pedicure. Wentylator zapewnia chłodzenie podczas pracy. Wbudowany czujnik ruchu automatycznie włącza i wyłącza urządzenie. Wskaźnik mocy urządzenia informuje każdorazowo o łącznej mocy znamionowej diod ledowych, które emitują promieniowanie UV.
 4. Cosmetics Zone lampa LED SUNNAIL 54W
  Cosmetics Zone lampa LED SUNNAIL 54W

  Lampa do lakierów hybrydowych i żeli. Wyposażona jest w 36 diod DUAL LED, co przekłada się na jej energooszczędność. Posiada wbudowany sensor ruchu, który ułatwia pracę – lampa włącza się po włożeniu do niej dłoni. Produkt posiada dodatkowo funkcję Low Heat Mode i system SMART, który po 99 sekundach automatycznie podnosi moc naświetlania do 54W. Wbudowany wyświetlacz LCD pokazuje ile czasu pozostało do końca naświetlania. Przy pomocy lampy wykonać można także pedicure.
 5. Diamond Light Ccfl Lampa Led 36W
  Diamond Light Ccfl Lampa Led 36W
  Nowoczesna lampa do paznokcie żelowych i hybrydowych o mocy 36W z wbudowanym timerem i sensorem ruchu. Cechuje się żywotnością na poziomie 50000 godzin oraz niewielkimi, kompaktowymi rozmiarami. W środku lampy znajduje się specjalna powłoka Alu Shielding, która odbija światło promieniowania UV i dodatkowo skraca czas naświetlania paznokci. W praktyce utwardzenie lakieru hybrydowego trwa tylko 30 sekund, a żelu 1 minutę.

Najpopularniejsze urządzenia do manicure i pedicure według użytkowników Ceneo

Czy warto kupić lampę UV do paznokci?

Ładne i zadbane paznokcie zawsze są w modzie. Kobiety w każdym wieku chcą mieć estetyczne dłonie, niezależnie od tego, czym zajmują się na co dzień. Tradycyjna pielęgnacja paznokci jest jednak dość czasochłonna. Dlatego też coraz większą popularnością cieszy się manicure hybrydowy, który sprawia, że paznokcie prezentują się nienagannie nawet do 4 tygodni. Wykonuje się go przy pomocy właśnie lamp UV LED. Coraz więcej kobiet nie chce wydawać pieniędzy w salonach kosmetycznych i postanawia wykonywać manicure hybrydowy w warunkach domowych. Nie jest to zresztą w praktyce zbyt skomplikowane.

Lampa UV LED to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które we własnym mieszkaniu lub domu chcą wykonywać sobie manicure hybrydowy lub żelowy. Obsługa takiego urządzenia nie jest w praktyce zbyt skomplikowana. Tymczasem można bez wychodzenia z domu uzyskać efektowne paznokcie zarówno na dłoniach, jak i na stopach.

Popularni producenci lamp UV LED do hybryd

Sklepy z lampami do paznokci warte uwagi