Czy lakier hybrydowy wyschnie bez lampy UV lub LED? Nie! To właśnie ona sprawia, że preparat światłoutwardzalny szybko twardnieje i prezentuje się bardzo efektownie nawet do czterech tygodni. Na rynku dostępne są lampy o zróżnicowanych parametrach. Jeśli właśnie zastanawiasz się nad zakupem i nie wiesz, jaką lampę wybrać, sprawdź koniecznie nasz ranking.

Polecane lampy do paznokci hybrydowych – ranking

W wyborze lampy do hybryd pomocny może okazać się ranking, w którym uzględniliśmy produkty polecane przez użytkowników indywidualnych i stylistki. Z naszego zestawienia dowiesz się, jaka lampa do paznokci będzie najlepsza.

 1. Neonail Lampa LED 24/48W Double Power Manicure Ped


  Neonail Lampa Led 24/48W Double Power Manicure Ped
  Sprawdź aktualną cenę
  Profesjonalna lampa do manicure hybrydowego z 21 diodami LED. Moc lampy to 24W. W praktyce utwardza jednak jak lampy z mocą 48W. Urządzenie wyposażone jest we wbudowany sensor ruchu i wyświetlacz alfanumeryczny, który pokazuje wybrany czas pracy. Do wyboru są tryby 30, 60 i 99 sekund. Posiada systemy zapamiętywania ustawienia mocy oraz Lowe Heat Mode, który stopniowo ją nagrzewa. Model ten jest bardzo prosty w obsłudze. Na uwagę zasługuje także odczepiany spód na magnes.

 2. Semilac Lampa LED 24/48W

  Semilac Lampa LED 24/48W
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesne urządzenie do manicure, które wyróżnia się efektownym, ergonomicznym kształtem. Pozwala na jednorazowe umieszczenie w środku całej dłoni i szybkie utwardzenie lakieru marki Semilac na płytce paznokcia. Dzięki magnetycznemu spodowi produkt jest łatwy do czyszczenia, a przy okazji umożliwia wykonanie pedicure. Wentylator zapewnia chłodzenie podczas pracy. Wbudowany czujnik ruchu automatycznie włącza i wyłącza urządzenie. Wskaźnik mocy urządzenia informuje każdorazowo o łącznej mocy znamionowej diod ledowych, które emitują promieniowanie UV.

 3. Sunone Salon 4 Lampa UV/LED

  Sunone Salon 3 Lampa UV/LED
  Sprawdź aktualną cenę
  Lampa najnowszej generacji 80W, która w ekspresowym tempie utwardza żele oraz lakiery hybrydowe za pomocą światła UV oraz LED. Produkt posiada wbudowany sensor ruchu oraz timer podzielony na 10, 30, 60 i 99 sekund, a po uruchomieniu sensora ruchu świeci do 120 sekund. Dolny panel urządzenia jest przypinany na magnesy i łatwo go odpiąć. Wielkość lampy pozwala na włożenie całej dłoni bez osobnego utwardzania kciuków. Lampa doskonale nada się do salonu, jak i dla osób ceniących jakość i szybkość wykonania zabiegu.

 4. Lampa Sunone Sun5 UV LED Manicure 48W


  Lampa Sunone Sun5 Uv Led Manicure 48W
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesna lampa o mocy 48W, która szybko i równomiernie działa na wszelkiego rodzaju preparaty światłoutwardzalne. Emituje światło, które nie męczy ludzkiego wzroku. Posiada timer 10, 30, 60 oraz 99 sekund i wbudowany sensor ruchu. Po uruchomieniu sensora świeci nieprzerwanie nawet 120 sekund. Model wyróżnia się dużym wyświetlaczem elektronicznym. Panel dolny lampy należy odpiąć, by wykorzystać ją do pedicure.

 5. Lampa UV LED Semilac 36W do stylizacji paznokci


  Lampa UV LED Semilac 36W do stylizacji paznokci
  Sprawdź najniższą cenę
  Lampa w kształcie mostka, z pomocą której można utwardzić akrylożele, żele czy lakiery hybrydowe. Oferuje trzy tryby utwardzania – 30, 60 oraz 99 sekund. Posiada cyfrowy wyświetlacz i system LOW Heat Mode, który stopniowo ją rozgrzewa. Nie ma więc ryzyka, że paznokcie ulegną poparzeniu, a lakier brzydko się zmarszczy. Dzięki technologii dual led lampa łączy w sobie dwa rodzaje światła i działa naprawdę niezawodnie. Wyposażona jest w funkcjonalny sensor ruchu. W rankingach lamp do paznokci dostępnych na rynku zajmuje zwykle wysokie pozycje.

 6. Cosmetics Zone lampa LED SUNNAIL 54W


  Cosmetics Zone lampa LED SUNNAIL 54W

  Sprawdź aktualną cenę
  Lampa wyposażona jest w 36 diod DUAL LED, co przekłada się na jej energooszczędność. Posiada wbudowany sensor ruchu, który ułatwia pracę – włącza się po włożeniu do niej dłoni. Produkt posiada dodatkowo funkcję Low Heat Mode i system SMART, który po 99 sekundach automatycznie podnosi moc naświetlania do 54W. Wbudowany wyświetlacz LCD pokazuje, ile czasu pozostało do końca naświetlania. Przy pomocy lampy wykonać można także pedicure.

 7. Neonail Lampa LED 18W/54W


  Neonail Lampa Led 18W/54W

  Sprawdź najniższą cenę
  Profesjonalna lampa do stabilizowania żeli i hybryd. Posiada moc rzędu 18W, ale utwardza lakier w takim samym czasie jak urządzenia o mocy 54W. System Low Heat Mode pozwala na stopniowe nagrzewanie się lampy do 99s. Dzięki temu można uniknąć efektu marszczenia się lakieru. Wyświetlacz cyfrowy pokazuje czas pozostały do zakończenia naświetlania. Dzięki odczepianemu spodowi lampa posłużyć może również do wykonania pedicure. Lampa pracuje w trzech czasach pracy. Posiada sensor ruchu. Włącza się zaraz po wsunięciu dłoni i wyłącza natychmiast po jej wysunięciu.

 8. Diamond Light Ccfl Lampa LED 36W


  Diamond Light Ccfl Lampa Led 36W
  Sprawdź najniższą cenę
  Nowoczesna lampa  o mocy 36W z wbudowanym timerem i sensorem ruchu. Cechuje się żywotnością na poziomie 50000 godzin. Ma niewielkie, kompaktowe rozmiary. W środku urządzenia znajduje się specjalna powłoka Alu Shielding, która odbija światło promieniowania UV i dodatkowo skraca czas naświetlania paznokci. W praktyce utwardzenie lakieru hybrydowego trwa tylko 30 sekund, a żelu 1 minutę.

 9. RSC Lampa UV do hybryd DUAL LED 48W SUN 10


  RSC Lampa UV DUAL LED 48W SUN 10
  Sprawdź najniższą cenę
  Technologia diod Dual LED zastosowana w tym urządzeniu emituje światło zimne, białe. Jest ono nieszkodliwe dla ludzkich oczu. Produkt posiada czujnik włożenia dłoni, co pozwala na wygodną obsługę. Za sprawą ściąganego dołu można jej użyć do pedicure. Żywotność diod wynosi 50000 godzin, co pozwala nawet na 8 lat bezawaryjnego użytkowania lampy.

 10. Lampa do utwardzania lakierów hybrydowych i żelowych UV LED Elisium 48W/24W


  Lampa UV LED Elisium 48W/24W
  Sprawdź najniższą cenę
  Wysokiej jakości lampa z dwustopniową regulacją mocy 24W/48W. To urządzenie, które skutecznie utwardzi wszelkie preparaty światłoutwardzalne. Posiada 30 diod i oferuje wybór czasu naświetlenia – 5, 30 lub 60 sekund w zależności od aktualnych potrzeb. Sama lampa jest dość kompaktowa w zakresie wymiarów. Maksymalny jej czas pracy to 120 minut bez przerwy.

 11. Neonail Lampa LED 18W/36W LCD Display


  Neonail Lampa LED 18W/36W LCD Display
  Sprawdź najniższą cenę
  Funkcjonalna lampa oferująca trzy tryby pracy – 30, 60 i 99 sekund, w zależności od aktualnych potrzeb i rodzaju stylizacji. System Low Heat Mode sprawia, że lampa nagrzewa się stopniowo. Zwiększa swoją moc dopiero po 30 i 60 sekundach. W ten sposób nie jest odczuwalne pieczenie płytki paznokcia. Urządzenie włącza się samoistnie po włożeniu pod lampę dłoni i to na maksymalnie 99 sekund. Czas utwardzania wyświetla się dodatkowo na panelu cyfrowym. Lampa wyposażona jest w 21 diod ledowych.

 12. Lampa do paznokci żelowych i hybrydowych UV LED Esperanza Amethyst EBN005


  Lampa UV LED Esperanza Amethyst EBN005
  Sprawdź najniższą cenę
  Utrzymane w białej kolorystyce urządzenie, które łączy działanie lampy UV i LED. Równomiernie utwardzi hybrydę, żel i akryl. Sprawdza się zarówno w warunkach domowych, jak i w profesjonalnych salonach piękności. To model z 36 wydajnymi diodami LED, które emitują białe światło. Urządzenie wyróżnia się sporą mocą – 54W i ergonomicznym kształtem. Jest energooszczędne i proste w obsłudze.

 13. Lampa 1Sunone Pro1 Lcd Dual LED UV 48W


  Lampa 1Sunone Pro1 Lcd Dual Led Uv 48W Hybrydy Żele
  Sprawdź najniższą cenę
  Niezwykle efektowna wizualnie lampa do pracy z wszelkiego typu preparatami światłoutwardzalnymi. Model ten wyróżnia się nietuzinkowym designem i ciekawą kolorystyką. Sprawdzi się tym samym w każdym salonie kosmetycznym i nie tylko. Posiada energooszczędne źródło światła o znacznej mocy. Działa niezawodnie i szybko. 30 diod oferuje łączną moc na poziomie 48W. Maksymalny czas pracy urządzenia to nawet 50 tysięcy godzin.

Sprawdź również:

Ranking lakierów hybrydowych do paznokci

Jaką lampę do hybryd wybrać? UV czy LED? Rodzaje lamp do paznokci

Wybór lampy do paznokci jest niezwykle ważny. To bowiem dzięki niej manicure jest długotrwały i bardzo efektowny. Jaka lampa do paznokci będzie odpowiednia? Obecnie na rynku dostępne są ich różne rodzaje. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze lampy?

 • Technologia światła – do wyboru są lampy UV lub LED. Pierwsze posiadają żarówki UV, które mogą się przepalać. Czas naświetlania lakierów hybrydowych lub żeli to w tym przypadku 2-3 minuty. Działanie lampy UV LED oparte jest na połączeniu technologii światła UV i ledowego. Lakier utwardza się więc szybko. Poza tym zastosowane w tym przypadku żarówki są bardziej trwałe. Lampy tego typu działają zarówno na żele przeznaczone do UV, jak i do lamp LED. Czasem wyróżnia się jeszcze lampy DUAL LED oraz lampy LED z technologią DUAL i RED.
 • Kształt i rozmiar lampy – lampy otwarte, czyli tzw. mostki, sprawdzają się podczas transportu. Są ergonomiczne i funkcjonalne. W ich przypadku żarówki powinny znajdować się nie tylko na górze, ale i po bokach, aby dobrze naświetlić całość paznokcia. Drugim rodzajem są tzw. budki, a więc lampy zabudowane z trzech stron. Są one szybsze i efektywniejsze w działaniu. Zawierają bowiem więcej żarówek LED (umieszczonych na trzech ścianach), a więc szybciej utwardzają żele czy lakiery hybrydowe. Jednocześnie są to lampy nieco większe, a więc często stosowane w gabinetach kosmetycznych. Niektóre lampy bywają w środku lustrzane.
 • Moc – moc lamp do paznokci typu mostek to na ogół moc do 24W. Najczęściej wybierane są one do użytku domowego. Jeśli chcesz wybrać lampę o mocy niższej, musisz pamiętać, że utwardza ona paznokcie dość długo i nie nadaje się do wszystkich rodzajów lakierów. Bardziej zabudowane urządzenia mają większą moc – 36W. Sprawdzają się one w przypadku żeli i hybryd. Za optymalną moc lampy do hybryd uznaje się jednak znacznie większą wartość, tj. 48-54W. Lampy z funkcją Low Heat Mode dodatkowo automatycznie zwiększają swoją moc. Nie jest więc odczuwalne uczucie parzenia. Koszt lampy tego typu jest nieco wyższy, można je więc na ogół spotkać w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.

Czy warto kupić dobrą lampę do hybryd?

Ładne i zadbane paznokcie zawsze są w modzie. Kobiety w każdym wieku chcą mieć estetyczne dłonie, niezależnie od tego, czym zajmują się na co dzień. Tradycyjna pielęgnacja paznokci jest jednak dość czasochłonna. Dlatego też coraz większą popularnością cieszy się manicure hybrydowy, który sprawia, że paznokcie prezentują się nienagannie nawet do 4 tygodni. Wykonuje się go właśnie przy pomocy specjalnych lamp. Nie jest to zresztą w praktyce zbyt skomplikowane nawet w warunkach domowych, warto jednak dobrze przemyśleć zakup lampy.

Wybór odpowiedniej lampy UV LED to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które we własnym mieszkaniu lub domu chcą wykonywać sobie trwały manicure. Obsługa takiego urządzenia nie jest w praktyce zbyt skomplikowana. Tymczasem można bez wychodzenia z domu uzyskać efektowne paznokcie zarówno na dłoniach, jak i na stopach. To, ile kosztuje dobra lampa, zazwyczaj ma przełożenie na czas jej działania oraz dodatkowe wygodne funkcje. Tania lampa złożona z kilkunastu diod led może okazać się zbyt mała lub za słaba do wygodnej stylizacji.

Popularni producenci najlepszych lamp do hybryd

 • NeoNail
 • Semilac
 • Sunone
 • Cosmetics Zone

Ranking dobrych lamp do paznokci – podsumowanie

By wybrać lampę odpowiednią do swoich potrzeb, należy zastanowić sięnad jej przeznaczeniem. Jaką lampę do hybryd wybrać na początku swojej przygody ze stylizacją paznokci? Istnieją różne rodzaje lamp do paznokci. Należy wziąć pod uwagę kształt, moc oraz przede wszystkim technologię. Decydując się na zakup lampy trzeba sprawdzić, jakie wymagania mają w tym zakresie ulubione produkty do stylizacji paznokci.