Kalkulator biurowy to urządzenie, które upływu lat wciąż jest bardzo przydatne. W przypadku prostych obliczeń trudno jest sobie wyobrazić coś lepszego. Najprostsze kalkulatory biurowe to w zasadzie modele szkolne. Modele bardziej rozbudowane oferują jednak więcej działań niż tylko dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie. Ciekawym rozwiązaniem są kalkulatory z ciekawymi funkcjami dodatkowymi np. drukarką. Do wyboru są modele różnej wielkości i utrzymane w różnorodnej kolorystyce.

Ranking kalkulatorów biurowych

Jaki kalkulator biurowy kupić? Takie pytanie zadaje sobie z pewnością nie tylko niejeden pracownik biura, ale i student czy uczeń. Przy wykonywaniu prostych działań matematycznych tego typu urządzenie wciąż radzi sobie najlepiej. Jest wygodniejsze w obsłudze niż tablet lub komputer. W wyborze odpowiedniego modelu pomoże na pewno przygotowany przez nas kompleksowy ranking kalkulatorów biurowych. Zapraszamy do lektury.

 1. Kalkulator biurowy Vector LP-203TS

  Kalkulator biurowy Vector LP-203TS
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny kalkulator biurowy z wbudowaną drukarką i 12-pozycyjnym, dość dużym wyświetlaczem. Doskonale sprawdzi się m.in. w każdym biurze rachunkowym. To produkt, który jest nieoceniony w przypadku handlowców. Cechuje się dużą szybkością druku, który jest dwukolorowy. Urządzenie zasilane jest sieciowo, a więc wymaga podłączenia do sieci elektrycznej.

 2. Kalkulator Citizen CX-32N

  Kalkulator Citizen CX-32N
  Sprawdź aktualną cenę

  Niezwykle prosty w obsłudze kalkulator biurowy ze sporych rozmiarów wyświetlaczem. Oferuje takie funkcje jak przeliczanie walut, zaokrąglanie wyników, obliczanie podatku TAX. Urządzenie jednocześnie pełni rolę dwukolorowej drukarki z prędkością zadruku 2 linijki na sekundę. To produkt, który doskonale sprawdzi się w każdym biurze rachunkowym czy dziale handlowym dużej firmy.

 3. Sharp El1750V Biurkowy Z Drukarą

  Sharp El1750V Biurkowy Z Drukarą
  Sprawdź aktualną cenę

  Klasyczny kalkulator biurowy 12-pozycyjny z wbudowaną drukarką. Oferuje wiele ciekawych funkcjonalności m.in. obliczanie kosztów, obliczanie marży, obliczanie podatków czy obliczanie ceny sprzedaży i ceny zakupu. Ciekawa opcją jest także możliwość przywrócenia ostatniego wyniku. Atutem urządzenia jest wbudowana drukarka dwukolorowa. Produkt sprawdzi się nie tylko w biurze, ale i w niejednym gospodarstwie domowym. Zasilany jest bateryjnie.

 4. Kalkulator biurowy VC368 Vector

  Kalkulator biurowy VC368 Vector
  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo praktyczny kalkulator 13-pozycyjny biurowy z systemem podwójnego zasilania. Jest zasilany bowiem zarówno poprzez klasyczne baterie, jak i panel słoneczny. Urządzenie pozwala na obliczanie procentów i pierwiastków, zaokrąglanie uzyskiwanych wyników, rachowanie marży czy cofanie się do wcześniejszych wartości. Jego atutem są wygodne w użytkowaniu przyciski z tworzywa sztucznego.

 5. Kalkulator Citizen SDC-444S

  Kalkulator Citizen SDC-444S
  Sprawdź aktualną cenę

  Prosty kalkulator, który przyda się w każdej firmie i gospodarstwie domowym. Powinien mieć go na wyposażeniu każdy uczeń i student. To urządzenie z 12-pozycyjnym, czytelnym wyświetlaczem i podwójnym zasilaniem. Działa bowiem na panel słoneczny i baterie jednocześnie. Oferuje wiele ciekawych funkcji mimo niepozornej formy. Są to m.in. obliczanie marzy, procenty, obliczanie pierwiastków czy cofanie do ostatniej pozycji.

Jaki kalkulator biurowy kupić?

Kalkulatory biurowe to praktyczne urządzenia, ale często niedoceniane. Tymczasem mimo szybkiego postępu komputeryzacji, wciąż mają one naprawdę szerokie zastosowanie. Warto więc zwrócić na nie uwagę. Jaki model wybrać dla siebie i czym się przy tym kierować?

 • Wyświetlacz – duże znaczenie ma właśnie ten element kalkulatora biurowego. Od niego zależy bowiem ogólny komfort wykonywania obliczeń czy odczytywania wyników. Standardowe modele mają wyświetlacz jednoliniowy. W jednym wierszu mieści się często 12 znaków, ale może być ich nieco mniej lub więcej.
 • Zasilanie – sporo kalkulatorów biurowych jest zasilanych bateryjnie. Takie urządzenia działają przez długi czas niezawodnie. Co ciekawe, przy wyświetlaczu często znajduje się dodatkowo niewielkich rozmiarów panel słoneczny. Dzięki niemu kalkulator użytkować można nawet przy rozładowanej baterii. Takie modele są praktyczne. Kalkulator zasilane jedynie energią słoneczną są bardziej zawodne. Dodatkowo wyróżnia się urządzenia działające sieciowo.
 • Obudowa – kalkulator biurowy musi być naprawdę solidny, zwłaszcza gdy ma być wykorzystywany każdego dnia. Warto postawić na model, którego obudowa jest wykonana z materiału odpornego na zarysowania, pęknięcia i inne uszkodzenia mechaniczne. W przeciwnym wypadku sprzęt może się zniszczyć dość szybko.
 • Pamięć – niektóre kalkulatory biurowe umożliwiają zapis wyników obliczeń czy pozwalają na powrót do wpisanych wcześniej danych. Jest to w pracy biurowej rozwiązanie bardzo przydatne.
 • Waga i wymiary – od tego zależy funkcjonalność kalkulatora biurowego np. sposób jego przenoszenia z miejsca na miejsce. Zdecydowana większość urządzeń jest dość kompaktowa. Sporo zależy oczywiście od wielkości wyświetlacza i klawiatury. Im więcej przycisków ma urządzenie, tym jest rozmiarowo większe. Jednak nie zawsze zakup dużego kalkulatora jest błędem. W końcu czasem jest to sprzęt wykorzystywany jedynie w jednym miejscu. Czasem warto sprawdzić także i jego wagę. Na ogół jest to kilkaset gramów.
 • Ilość funkcji – kalkulatory biurowe nowej generacji mają w tym zakresie całkiem sporo do zaoferowania. Są w pracy handlowca czy specjalisty podatkowego wprost niezastąpione. Oczywiście niektóre osoby mogą mieć początkowo problem z obsługą rozbudowanego sprzętu. Tutaj pomocna może być dołączona do urządzenia instrukcja obsługi.

Czy warto kupić kalkulator biurowy?

Najprostsze kalkulatory biurowe są często wykorzystywane przez uczniów. Sprawdzą się z pewnością w każdym domu. Są zazwyczaj niewielkie rozmiarowo i dość proste jeśli mowa o funkcjonalności. Jednak w wielu biurach wykorzystywane są urządzenia bardziej rozbudowane. Mają na ogół sporych rozmiarów wyświetlacz i oferują wiele ciekawych funkcji. Pierwiastek kwadratowy, obliczanie procentów i podatków, zaokrąglanie obliczeń to tylko niektóre  z nich. Nowoczesne modele pozwalają dodatkowo na przeglądanie ostatnich wpisów i ich korektę. Dla sprzedawców dużym ułatwieniem bywa funkcja koszt-sprzedaż-marża. Pozwala ona na obliczenie brakującej wartości przy znanej cenie kosztu, sprzedaży bądź marży.

Mimo komputeryzacji kalkulatory biurowe są wciąż urządzeniami przydatnymi, które warto mieć na wyposażeniu np. biura rachunkowego czy działu handlowego w dużej firmie. Często ich użytkowanie jest o wiele wygodniejsze niż sięganie po komputer. Sprawdzają się poza tym także w warunkach domowych.

Popularni producenci kalkulatorów biurowych

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu kalkulatorów biurowych

Kalkulatory biurowe to urządzenia niepozorne, ale funkcjonalne i bardzo przydatne. Nieocenione mogą być w każdym gospodarstwie domowym. Jednak najczęściej spotkać się z nimi można w biurach rachunkowych. Niekiedy sięgają po nie również uczniowie i studenci. Są to sprzęty proste w obsłudze, a oferujące całkiem sporo ciekawych funkcji. Zasilane bywają bateryjnie, rzadziej sieciowo. Sporo modeli posiada dodatkowo specjalny panel słoneczny. Zapraszamy do zapoznania się z rankingiem kalkulatorów biurowych.