Rankingi 9 Zdrowie i uroda 9 Uroda 9 Manicure i pedicure 9 Ranking żeli budujących do paznokci 2023

Żel budujący do paznokci to produkt, który pozwala na przedłużenie płytki paznokcie na formie, a więc na własnej płytce lub na tipsie. W ten sposób zrealizować można marzenie o długich paznokciach, których naturalna płytka jest miękka lub łamliwa. Za sprawą żelu budującego można stworzyć ładne paznokcie i je dodatkowo wzmocnić. Stają się one pełne blasku i zyskują zdrowy wygląd. Stosowanie tego typu produktu nie jest wbrew pozorom zbyt skomplikowane i problematyczne.

Ranking żeli budujących do paznokci

Nie przepłacaj! Sprawdź aktualną cenę i zamów żel do paznokci online. Zamawiając na Allegro i korzystając z programu Smart nie zapłacisz za dostawę.

 1. IBD builder gel pink żel różowy budujący 56g

  IBD builder gel pink żel różowy budujący 56g
  Sprawdź aktualną cenę

  Mlecznoróżowy, bardzo trwały żel budujący do paznokci w praktycznym pojemniku. To produkt bezzapachowy, który jest łagodny w czasie utwardzania w lampie LED czy UV. Sprawia, że paznokcie są mocne i prezentują się naturalnie. Można nim budować na szablonie lub tipsie. Żel ten wyróżnia się bardzo wysoką trwałością i prostotą aplikacji.

 2. Silcare Base One Uv Gel Żel Budujący Clear 50g

  Silcare Base One Uv Gel Żel Budujący Clear 50g
  Sprawdź najniższą cenę

  Transparentny żel budujący do paznokci cechujący się dobrą przyczepnością do naturalnej płytki i do tipsa. To produkt, w którym można wtapiać różnego rodzaju elementy czy łączyć go z żelami i akrylami. Żel jest samopoziomujący i cechuje się średnio gęstą konsystencją. Przy okazji nadaje on paznokciom ładny połysk. Utwardza się go w lampie UV.

 3. Żel budujący do paznokci Elisium Flexy Gel UV LED MILKY 25g

  Żel budujący do paznokci Elisium Flexy Gel UV LED MILKY 25g
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy żel budujący do paznokci, który utrwalany jest za pomocą lamp UV i LED. Skutecznie zapobiega łamaniu się paznokci, przedłużając ich płytkę i ją utwardzając. Dzięki delikatnej barwie produkt ten stanowi świetną bazę do stylizacji lakierami klasycznymi i hybrydowymi. Nadaje się do stylizacji french manicure i stosowania saute. Produkt sprzedawany jest w praktycznej tubce.

 4. Victoria Vynn Żel Budujący 50ml

  Victoria Vynn Żel Budujący 03 Soft Pink 15ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Elastyczny żel budujący do paznokci o średnio gęstej konsystencji. To produkt bezzapachowy i bezkwasowy, który zapewnia stabilność koloru. Pozwala na wygodne modelowanie paznokci i nadawanie im określonego kształtu, także bardziej nowatorskiego. Produkt ten utwardzany jest światłem UV lub LED. Nadaje się do wzmacniania płytki paznokcia.

 5. Żel budujący do paznokci Indigo Easy Shape Light Rose 5ml

  Żel budujący do paznokci Indigo Easy Shape Light Rose 5ml
  Sprawdź najniższą cenę

  Funkcjonalny żel budujący do paznokci, który cechuje się kryciem na poziomie aż 80%. Szybko tuszuje wszelkiego rodzaju niedoskonałości płytki paznokci. Przeznaczony jest do aplikacji pędzelkiem, co nie jest zbyt skomplikowane. Charakteryzuje się także krótkim czasem polimeryzacji i kremową konsystencją. Jego atutem jest także delikatny kolor.

 6. Żel budujący do paznokci Neonail Clear Seria Basic 5ml

  Żel budujący do paznokci Neonail Clear Seria Basic 5ml
  Sprawdź najniższą cenę

  Żel budujący do paznokci odpowiedni także dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze stylizacją paznokci. Jest to produkt prosty w aplikacji, który nadbudowuje płytkę paznokcia, a przy okazji zapewnia manicure trwałość. W czasie aplikacji sam się poziomuje. Żel jest transparentny i ma delikatny zapach. Nadaje paznokciom ładny połysk.

Jaki żel do stylizacji paznokci kupić?

Paznokcie różnią się między sobą wieloma parametrami. Wszystkie je można jednak za pomocą odpowiedniego żelu odbudować, przedłużyć. Wybór w tym zakresie jest całkiem spory. Jak zatem wybrać odpowiedni żel budujący do paznokci? Na jakie parametry zwrócić  największą uwagę?

 • Konsystencja – żele do paznokci mają różnorodną konsystencję. Bywają bardzo rzadkie i bardzo gęste. Te drugie są idealnie do przedłużania na formie. Żele rzadkie i średnio gęste są lepszym wyborem do przedłużania na tipsie. W tym przypadku na uwadze trzeba mieć jednak również i technikę stosowanej pracy. Znaczenie ma poza tym temperatura panująca w danym pomieszczeniu. Jeśli jest ciepło, żel szybko robi się rzadszy. W chłodniejszym otoczeniu z kolei gęstnieje.
 • Sposób utwardzania – żele nowej generacji przeznaczone są do utwardzania w lampach LED lub dual. Trzeba jednak sprawdzić, czy dany produkt nie jest utwardzany jedynie poprzez światło UV.
 • Kolorystyka – do wyboru są żele bezbarwne, bezbarwne o delikatnym zabarwieni np. różowym, coverowe (na ogół różowe) i w odcieniach beżów, białe czy kolorowe. Gama kolorystyczna jest naprawdę szeroka.
 • Fazowość – od tego zależy technika pracy danym żelem. Wyróżnia się tutaj technikę I, II i III fazową. W praktyce powiązać je można z trzema fazami żelowej stylizacji paznokci – faza bazowa, budująca oraz nabłyszczająca. Wykorzystując do każdej fazy inny żel mówi się o technice III fazowej. Jeśli do każdej warstwy wykorzystywany jest ten sam żel jest to technika I fazowa. Żele generalnie są określone jako odpowiednie do danej fazy. W przypadku techniki trójfazowej są to żele bazowe, budujące oraz nawierzchniowe. Żele bazowe – bondery zwiększają przyczepność dalszych warstw. Żele budujące są transparentne lub kryjące – mają delikatną kolorystyką. Za ich pomocą można przedłużyć paznokcie i nadać im określony kształt. Transparentne są też żele nawierzchniowe, które pełnią funkcję nabłyszczającą. Przy pomocy żeli jednofazowych wykonuje się bazę, przedłużenie i nabłyszczenie.

Sprawdź również:

Ranking lamp UV LED do hybryd

Ranking lakierów hybrydowych do paznokci

Ranking baz hybrydowych do paznokci

Czy warto kupić żel do przedłużania paznokci?

Chyba każda  kobieta marzy o długich, zadbanych paznokciach. Paznokcie, które są ładnie pomalowane i mają odpowiedni kształt są niewątpliwie atrybutem kobiecości. Niestety jednak z uwagi na codzienne obowiązki, zapuszczenie długich paznokci nie jest zadaniem łatwym. Problemem wielu kobiet jest także cienka i miękka płytka paznokci, która bardzo łatwo się łamie. Z tego powodu dużą popularnością cieszą się żele służące do przedłużania paznokci.

Przedłużanie paznokci metodą żelową jest wciąż bardzo popularnym rozwiązaniem. Sprawdza się bowiem w przypadku większości kobiet. Kluczem do sukcesu jest wybranie odpowiedniego żelu budującego do paznokci. Pomocne okazują się być tutaj tipsy lub gotowe szablony. Te drugie mają formę naklejki. Można je uformować, aby pasowały do danej płytko paznokcia. Sam żel utwardzany jest za pomocą lampy UV lub LED. Sam zabieg jest prosty i nieinwazyjny. Odczuwalne może być jedynie niewielkie pieczenie podczas utwardzania żelu. Mija ono jednak błyskawicznie po wyjęciu dłoni spod lampy.

Popularni producenci żeli do paznokci