Żel do paznokci zrewolucjonizował świat manicure. To produkt do przedłużania i modelowania paznokci. W ten sposób zrealizować można marzenie o długich paznokciach, nawet jeśli naturalna płytka jest miękka lub łamliwa. Za sprawą żelu budującego można stworzyć ładne i mocne paznokcie. Stają się one pełne blasku i zyskują zdrowy wygląd. Stosowanie tego typu produktu nie jest wbrew pozorom zbyt skomplikowane i problematyczne.

Najlepsze żele do paznokci – ranking

W rankingu żeli budujących do paznokci znalazły się najlepsze produkty polecane przez profesjonalne stylistki oraz użytkowników indywidualnych. Jeśli zastanawiasz się, jaki żel do przedłużania paznokci wybrać, koniecznie sprawdź nasze zestawienie!

 1. IBD builder gel pink różowy żel budujący do paznokci 56g

  IBD builder gel pink żel różowy budujący 56g
  Sprawdź aktualną cenę

  Mlecznoróżowy, bardzo trwały żel budujący do paznokci w praktycznym pojemniku. To produkt bezzapachowy, który jest łagodny w czasie utwardzania w lampie. Sprawia, że paznokcie są mocne i prezentują się naturalnie. Służy do przedłużania paznokci różnymi metodami. Żel ten wyróżnia się wśród produktów do stylizacji paznokci bardzo wysoką trwałością i prostotą aplikacji.

 2. Victoria Vynn żel budujący do stylizacji paznokci na szablonie i płytce 50ml

  Victoria Vynn Żel Budujący 03 Soft Pink 15ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Elastyczny żel budujący do paznokci o średnio gęstej konsystencji. To produkt bezzapachowy i bezkwasowy, który zapewnia stabilność koloru. Pozwala na wygodne modelowanie paznokci i nadawanie im określonego kształtu, także bardziej nowatorskiego. Także w przypadku produktów Victoria Vynn bazę należy nałożyć przed rozpoczęciem formowania kształtu za pomocą żelu. Produkt ten utwardzany jest światłem UV lub LED. Nadaje się do wzmacniania płytki paznokcia.

 3. Elisium Flexy Gel żel do paznokci UV LED MILKY 25g

  Żel budujący do paznokci Elisium Flexy Gel UV LED MILKY 25g
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy żel budujący do paznokci utrwalany za pomocą lampy. Skutecznie zapobiega łamaniu się paznokci, przedłużając ich płytkę i ją wzmacniając. Dzięki delikatnej barwie żel tworzy świetną bazę do stylizacji lakierami klasycznymi i hybrydowymi. Nadaje się do stylizacji french manicure i stosowania sauté. Produkt sprzedawany jest w praktycznej tubce.

 4. Żel budujący do paznokci Indigo Easy Shape Light Rose 5ml

  Żel budujący do paznokci Indigo Easy Shape Light Rose 5ml
  Sprawdź najniższą cenę

  Funkcjonalny żel do paznokci, który cechuje się kryciem na poziomie aż 80%. Szybko tuszuje wszelkiego rodzaju niedoskonałości płytki paznokci. Przeznaczony jest zarówno do naturalnych paznokci, jak i modelowania na szablonie. Aplikacja z użyciem pędzelka nie jest zbyt skomplikowana. Charakteryzuje się także krótkim czasem polimeryzacji i kremową konsystencją. Jego atutem jest także delikatny kolor.

 5. Elisium FlexyGel Żel do utwardzania paznokci White 25g

  Elisium FlexyGel Żel do utwardzania paznokci White 25g

  Sprawdź aktualną cenę
  Dzięki swojej delikatnej barwie sprawdzi się jako baza do manicure klasycznego i hybrydowego. Nadaje się do stylizacji french, ale może być również stosowany sauté. Poręczne opakowanie w formie tubki ogranicza straty produktu. Można nałożyć żel na paznokieć i układać bez limitu czasu oraz ustabilizować za pomocą lampy, gdy osiągnięty zostanie idealny efekt. Wybierając żel Elisium FlexyGel mamy pewność, że nie podrażni on węchu, ponieważ jest całkowicie bezwonny i bezpieczny dla zdrowia. Paznokcie będą twardsze i pozbawione zapowietrzeń przez kilka tygodni.

 6. Silcare Base One UV Gel transparentny żel budujący Clear 50g

  Silcare Base One Uv Gel Żel Budujący Clear 50g
  Sprawdź najniższą cenę

  Transparentny żel budujący do paznokci to produkt, w który można wtapiać różnego rodzaju elementy lub łączyć go z żelami i akrylami. Ma dobrą przyczepność do naturalnej płytki i do tipsa. Żel jest samopoziomujący i cechuje się średnio gęstą konsystencją. Przy okazji nadaje on paznokciom ładny połysk. Utwardza się go w lampie UV.

 7. Żel budujący do paznokci dla początkujących Neonail Clear Seria Basic 5ml

  Żel budujący do paznokci Neonail Clear Seria Basic 5ml
  Sprawdź najniższą cenę

  Jeden z najlepszych żeli do paznokci odpowiedni także dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze stylizacją dłoni. Jest bardzo prosty w aplikacji. Żel zapewnia trwałość manicure i nadbudowuje płytkę paznokcia. Ma właściwości samopoziomujące, co oznacza, że w czasie aplikacji sam się wyrównuje. Żel jest transparentny i ma delikatny zapach. Nadaje paznokciom ładny połysk.

 8. Neonail Duo Acrylgel Perfect Clear przezroczysty żel do przedłużania i utwardzania paznokci 30g

  Neonail Duo Acrylgel Perfect Clear przezroczysty żel do przedłużania i utwardzania paznokci 30g

  Sprawdź aktualną cenę
  Bardzo dobry żel do przedłużania paznokci i ich utwardzania. Jego gęstość sprawia, że nie spływa on samoistnie na skórki, dlatego można modelować aż 5 paznokci jednocześnie bez ryzyka przemieszczania się produktu. Jest bardzo szybki i łatwy w aplikacji. Do wyboru jest aż 5 odcieni. Produkt nie ma nieprzyjemnego zapachu, więc praca z nim jest bardzo przyjemna.

Jak wybrać najlepszy żel do paznokci? 

Paznokcie znacząco różnią się między sobą. Wszystkie je można jednak za pomocą odpowiedniego żelu odbudować, przedłużyć. Wybór w tym zakresie jest całkiem spory. Jaki żel budujący do paznokci kupić? Na jakie parametry zwrócić największą uwagę?

 • Konsystencja – żele do przedłużania na formie mają dużą gęstość. Żele rzadkie i średnio gęste są lepszym wyborem do przedłużania na tipsie. W tym przypadku na uwadze trzeba mieć jednak również i technikę stosowanej pracy. Znaczenie ma poza tym temperatura panująca w danym pomieszczeniu. Jeśli jest ciepło, żel szybko robi się rzadszy. W chłodniejszym otoczeniu z kolei gęstnieje.
 • Sposób utwardzania – żele nowej generacji można utwardzić w lampach LED lub dual. Trzeba jednak upewnić się, czy dany produkt nie jest utwardzany jedynie poprzez światło UV.
 • Kolorystyka – do wyboru są żele bezbarwne, bezbarwne o delikatnym zabarwieniu, np. różowym, coverowe (na ogół różowe) i w odcieniach beżów, białe czy kolorowe. Gama kolorystyczna jest naprawdę szeroka.
 • Fazowość – od tego zależy technika pracy danym żelem. Wyróżnia się tutaj technikę I-, II- i III-fazową. W praktyce powiązać je można z trzema fazami żelowej stylizacji – faza bazowa, budująca oraz nabłyszczająca. Przy wykorzystaniu do każdej fazy innego żelu mówimy o technice III-fazowej. Jeśli do każdej warstwy wykorzystywany jest ten sam żel, jest to technika I-fazowa. Dobre żele do paznokci generalnie są określone jako odpowiednie do danej fazy. W przypadku techniki trójfazowej są to żele podkładowe (bazowe), budujące oraz nawierzchniowe (top). Żele bazowe – bondery – zwiększają przyczepność dalszych warstw. Żele budujące są transparentne lub kryjące – mają delikatną kolorystykę. Za ich pomocą można przedłużyć paznokcie i nadać im określony kształt. Transparentne są też żele nawierzchniowe, które pełnią funkcję nabłyszczającą. Przy pomocy żeli jednofazowych wykonuje się bazę, przedłużenie i nabłyszczenie.

Sprawdź również:

Ranking lamp UV LED do hybryd

Ranking lakierów hybrydowych do paznokci

Ranking baz hybrydowych do paznokci

Czy warto kupić dobry żel do przedłużania paznokci na szablonie?

Przedłużanie paznokci metodą żelową jest wciąż bardzo popularnym rozwiązaniem. Wraz z formami i szablonami w formie naklejki można z jego pomocą tworzyć wymarzony manicure. Sam żel stabilizowany jest za pomocą lampy. Zabieg jest prosty i nieinwazyjny. Odczuwalne może być jedynie niewielkie pieczenie podczas utwardzania żelu. Mija ono jednak błyskawicznie po wyjęciu dłoni spod lampy. Tani żel do paznokci może źle się nakładać i formować, dlatego warto wziąć pod uwagę nasz ranking i wybrać najlepszy produkt dopasowany do własnych potrzeb.

Jaki żel do paznokci wybrać? 

Właściwie dobrany żel do paznokci spełni oczekiwania tych osób, które marzą o pięknym manicure. Zależnie od oczekiwań z jego pomocą można wyczarować klasyczne lub innowacyjne wzory i faktury. Żel bardzo wzmacnia płytkę, dzięki czemu manicure jest niezwykle trwały nawet w zderzeniu z codziennymi pracami osłabiającymi ogólny stan dłoni. Dłuższe konstrukcje wymagają szczególnie dobrze dobranych produktów. Dzięki nim będą stabilne nawet przez kilka tygodni. To ważne w przypadku tworzenia wymyślnych i efektownych wzorów. 

Popularni producenci najlepszych żeli budujących do paznokci

 • IBD
 • ELISIUM
 • Victoria Vynn
 • Indigo
 • Silcare
 • Neonail

Ranking żeli do paznokci – podsumowanie

Zadbane paznokcie dobrze świadczą o ich właścicielu. Niestety z uwagi na codzienne obowiązki utrzymanie dłoni w nienagannym stanie nie jest zadaniem łatwym. Problemem wielu osób są także cienkie i miękkie paznokcie, które bardzo łatwo się łamią. Z tego powodu dużą popularnością cieszą się dobre żele do paznokci, służące do ich wzmacniania i przedłużania. Wybór odpowiedniego żelu do paznokci jest kluczowy w pracy z tym produktem.