Zmywarka do zabudowy to po prostu urządzenie służące do mycia naczyń. Przed laty było synonimem luksusu, a dzisiaj spotkać je można w zasadzie w niemal każdym gospodarstwie domowym. Sprzęty do zabudowy, w przeciwieństwie do standardowych urządzeń wolnostojących, stanowią integralną część zabudowy kuchennej. Są w niej tak ukryte, że niejednokrotnie trudno odkryć jest ich faktyczną lokalizację. Jednocześnie pod względem parametrów w niczym nie ustępują klasycznym sprzętom AGD.

Ranking zmywarek do zabudowy

 1. Zmywarka do zabudowy Bosch SMV46KX00E
  Zmywarka do zabudowy Bosch SMV46KX00E
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesna zmywarka do zabudowy z funkcją ActiveWater zapewniającą niskie zużycie wody i energii elektrycznej. Posiada wbudowany sensor załadunku i dożywotnią ochronę przed zalaniem AquaStop. Pozwala na mycie naczyń w zasadzie o każdej porze za sprawą opcji Opóźnienie startu. System EcoSilence Drive odpowiada z kolei za wyjątkowo cichą pracę urządzenia. W tym przypadku kosz na sztućce z powodzeniem zastępuje specjalna szuflada Vario3.
 2. Zmywarka Siemens SN636X03ME
  Zmywarka Siemens SN636X03ME
  Sprawdź aktualną cenę
  Funkcjonalna zmywarka do zabudowy z funkcją varioSpeed Plus pozwalającą na skrócenie czasu mycia i suszenia naczyń nawet do 66%. Silnik iQdrive odpowiada z  kolei za niższe zużycie energii, ale przy jednoczesnym zachowaniu skuteczności działania. Czujnik aquaSensor odpowiada za dobór wody potrzebny do umycia znajdujących się w zmywarce naczyń, a funkcja aquaStop natychmiast zatrzymuje urządzenie w przypadku ewentualnego przecieku. Zmywarka zamiast klasycznego koszyka na sztućce posiada szufladę Vario3.
 3. Zmywarka do zabudowy Whirlpool WBC 3C26 B
  Zmywarka do zabudowy Whirlpool WBC 3C26 B
  Sprawdź aktualną cenę
  Energooszczędna zmywarka do zabudowy mieszcząca do 14 kompletów naczyń jednocześnie. Posiada łatwy w obsłudze elektroniczny wyświetlacz i 8 wbudowanych programów działania. Na uwagę zasługują w tym przypadku m.in. nowoczesna technologia 6. zmysł i zmywanie strefowe Multizone pozwalające na mycie tylko wybranego kosza. W przypadku ewentualnej awarii funkcja Aquastop automatycznie odcina od urządzenia dopływ wody. Zmywarka posiada funkcjonalny kosz na sztućce.
 4. Zmywarka Amica DIM404H
  Zmywarka Amica DIM404H
  Sprawdź aktualną cenę
  Zmywarka do zabudowy, która mieści jednocześnie 9 kompletów naczyń. Za sprawą systemu FlexiSpace wnętrze urządzenia można błyskawicznie dopasować do swoich aktualnych potrzeb. Zmywarka obsługiwana jest za pomocą wygodnego, zintegrowanego wyświetlacza LED. HotAir System zapewnia  błyskawiczne suszenie naczyń, a  opcja HalfLoad pozwala na uruchomienie urządzenie z połową załadunku. Na uwagę zasługują ponadto system zabezpieczający przed zalaniem, wysokiej jakości komora ze stali nierdzewnej czy 3-częściowy układ filtrów.
 5. Zmywarka do zabudowy BEKO DIS25010
  Zmywarka do zabudowy BEKO DIS25010
  Sprawdź aktualną cenę
  Sterowana elektronicznie zmywarka do zabudowy o szerokości 45 cm mieszcząca jednocześnie aż 10 kompletów naczyń. Posiada klasę energetyczną A+, co przekłada się na niewielkie zużycie wody i energii elektrycznej. Obsługiwana jest za pomocą 5 wbudowanych programów. Ciekawie prezentują się opcja Opóźnionego startu i Połowy załadunku. Zmywarka stanowi idealne rozwiązanie do niewielkich kuchni, gdzie nie ma miejsca na urządzenie o szerokości 60 cm.

Jaką zmywarkę do zabudowy kupić?

Zmywarka to jedno z podstawowych urządzeń w niemal każdym gospodarstwie domowym. Pozwala na szybkie i dokładne posprzątanie po posiłku. W dłuższej perspektywie czasu stanowi także oszczędność pieniędzy wydawanych wcześniej na wodę i prąd wykorzystywane w czasie ręcznego mycia naczyń. Jak jednak wybrać odpowiednią zmywarkę do zabudowy? Na co warto zwrócić uwagę?

 • Typ – do wyboru są urządzenia zintegrowane i częściowo zintegrowane. Pierwsze posiadają panel sterowania ukryty za drzwiczkami. Są to urządzenia całkowicie obudowane, w zasadzie niewidoczne. Zmywarki częściowo zintegrowane mają z kolei panel sterowania widoczny na drzwiach frontowych.
 • Pojemność – to jeden z najważniejszych elementów w przypadku zmywarek do naczyń. Pojemność to nic innego jak ilość kompletów naczyń, które jednocześnie do urządzenia można włożyć. Warto tutaj kierować się ilością domowników i posiadanych naczyń. Zmywarki o szerokości 45 cm jednorazowo myją 8-10 kompletów naczyń. W przypadku urządzeń o szerokości 60 cm jest to nawet 15 kompletów.
 • Klasa zmywania i suszenia – klasa zmywania określa efekt mycia naczyń w czasie jednego cyklu i określana jest symbolami od A do G. A oznacza najefektywniejsze zmywanie. Podobnie jest w przypadku klas suszenia informujących o efekcie suszenia w czasie jednego cyklu.
 • Hałas – większość zmywarek do zabudowy wytwarza hałas rzędu 40-45 dB. To parametr istotny dla osób, które mają salon połączony z kuchnią i tych szczególnie wrażliwych na dźwięki.
 • Wbudowane programy zmywania – najpopularniejsze programy to tzw. mycie wstępne, program intensywny, program normalny do naczyń średnio zabrudzonych, funkcja połowy wsadu czy mycie ekonomiczne.
 • Funkcje dodatkowe – nowoczesne zmywarki do naczyń posiadają wiele funkcji dodatkowych np. opóźniony start, mycie strefowe, system Aqua Stop czy zmywanie naprzemienne.
 • Wyposażenie – w skład wyposażenia wchodzą przede wszystkim kosze na naczynia,  kosze na sztućce, filtry, natryski, półki i stojaki czy uchwyty na kieliszki.

Czy warto kupić zmywarkę do zabudowy?

Jeszcze kilka lat temu zmywarki uchodziły za urządzenia luksusowe, dzisiaj coraz trudniej jest wyobrazić bez nich codzienne funkcjonowanie. Pozwalają na szybkie uporanie się z problemem brudnych naczyń po obiedzie i nie tylko. Myją skutecznie nawet uporczywe zabrudzenia, pozwalając w tym czasie zrelaksować się bądź zająć innymi rzeczami. Co ciekawe, wbrew powszechnemu przekonaniu, zmywarki wcale nie pobierają dużo wody i energii elektrycznej, a na pewno nie więcej, niż ma to miejsce w czasie ręcznego mycia naczyń.

Zmywarki do zabudowy są urządzeniami, które idealnie sprawdzają się w nowoczesnych kuchniach. Można je bowiem skutecznie ukryć w zabudowie kuchennej. Do wyboru są przy tym urządzenia całkowicie niewidoczne dla oczu oraz te częściowo zintegrowane posiadające widoczny panel zewnętrzny. Wszystkie zmywarki do zabudowy są urządzeniami funkcjonalnymi bardzo pojemnymi. Są proste w obsłudze, a przy tym oferują coraz więcej funkcji dodatkowych np. opóźniony start.

Popularni producenci zmywarek do zabudowy

Sklepy ze zmywarkami do zabudowy warte uwagi