Ładowarka samochodowa to niewielkich rozmiarów urządzenie, które w samochodzie wykorzystywane jest do ładowania smartfonów, nawigacji czy wideorejestratorów. Są to popularne sprzęty ułatwiające podróż, które jednak po kilku godzinach intensywnego użytkowania rozładowują się lub po prostu wymagają podłączenia do zasilania. Najczęściej spotykane ładowarki samochodowe to modele USB, które umieszcza się w gnieździe zapalniczki.

Ranking ładowarek samochodowych

 1. Ładowarka samochodowa Samsung Super Fast Charge 45W Dual Port

  Ładowarka samochodowa Samsung Super Fast Charge 45W Dual Port
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy ładowarka samochodowa z portem USB-C, który wykorzystuje moc 45W do ładowania urządzeń z dużą prędkością. Oferuje dodatkowo port USB-A o mocy maksymalnej 15W. Wspiera tym samym różne standardy ładowania. Skutecznie ładuje słuchawki, smartfony, tablety, smartwatche i laptopy. Wspiera technologię szybkiego ładowania Super Fast Charge. Jednocześnie jest w stanie ładować dwa różne urządzenia.

 2. Ładowarka Huawei SuperCharge Car Charger

  Ładowarka Huawei SuperCharge Car Charger
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalna ładowarka samochodowa, która wspiera technologię Huawei SuperCharge. W ten sposób potrzebuje jedynie 30 minut, aby naładować smartfon. Za sprawą obecności dwóch portów USB jednocześnie ładuje dwa urządzenia. Ładowarka jest bardzo uniwersalna, gdyż współpracować może również w technologii Qualcomm. W skład zestawu wchodzi także kabel USB-C, który umożliwia ładowanie najnowszych smartfonów i skraca czas ładowania baterii.

 3. Xiaomi RoidMi 3S 5in1

  Xiaomi RoidMi 3S 5in1
  Sprawdź aktualną cenę

  Prosta w obsłudze ładowarka samochodowa, która oferuje bardzo szybkie ładowanie urządzeń różnego rodzaju. Jednocześnie za pomocą specjalnego transmitera pozwala na słuchanie ulubionej muzyki. Pozwala cieszyć się nią nawet w starszych modelach odtwarzaczy samochodowych. Wspiera technologię szybkiego ładowania i posiada dwa wejścia USB. Jest kompatybilna z większością aut na rynku.

 4. Ładowarka samochodowa Rock B300

  Ładowarka samochodowa Rock B300
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna ładowarka samochodowa z wyświetlaczem LED, który pozwala na monitorowanie stanu naładowania akumulatora czy ustawienie częstotliwości. Wykorzystuje technologię bluetooth 4.2 i algorymty cyfrowej redukcji szumów. Tym samym oferuje dźwięk najwyższej jakości. Muzykę odtwarzać w tym przypadku można również za pomocą pendrive’a. Ciekawym rozwiązaniem jest potencjometr ze zintegrowanym przyciskiem multifunkcyjnym. Ładowarka posiada dwa wydajne porty USB o mocy 1A i 2,4A. Prezentuje się bardzo nowocześnie.

 5. Ładowarka Baseus 2w1 2-Port Car Charger

  Ładowarka Baseus 2w1 2-Port Car Charger
  Sprawdź aktualną cenę

  Czarna ładowarka samochodowa, która posiada dwa porty USB z natężeniem prądu 3,4A. Dzięki temu jest w stanie błyskawicznie naładować w tym samym czasie dwa mobilne urządzenia. Wyposażona jest w inteligentny układ zarządzania, dlatego dopasowuje napięcie odpowiednio do podłączonego sprzętu i do jego aktualnego poziomu naładowania. W ten sposób ogranicza pobór prądu. Dodatkowo system ten chroni urządzenia przez przeładowaniem, przegrzaniem czy ewentualnymi spięciami. Ładowarka jest lekka i niewielka rozmiarowo. Wykonana jest z aluminium najwyższej jakości.

Jaką ładowarkę samochodową kupić?

Ładowarka samochodowa to obecnie dla wielu kierowców podstawowe wyposażenie pojazdu, zwłaszcza dla tych, którzy podróżują dużo i często. Jaką ładowarkę samochodową warto kupić do swojego auta? Co wziąć pod uwagę przy jej wyborze?

 • Natężenie prądu – sprawdzi się 2000 mA.
 • Liczba gniazd – im jest ich więcej, tym więcej urządzeń można za pomocą ładowarki jednocześnie ładować. Standard to dwa wejścia.
 • Kompatybilność – do wyboru są urządzenia uniwersalne i dedykowane, a więc współpracujące z urządzeniami jednego producenta. Te pierwsze są wygodniejsze w użytkowaniu, gdyż nie trzeba przy każdym smartfonie czy innym urządzeniu, wymieniać ładowarki na inną.
 • Długość przewodu zasilającego – warto sprawdzić, w którym miejscu w samochodzie znajduje się gniazdko zapalniczki. Kabel powinien być na tle długi, aby można było do ładowarki podłączyć urządzenie i odłożyć je w bezpieczne miejsce.
 • Zabezpieczenia – najlepsze ładowarki samochodowe na rynku posiadają zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe, przeciwprzepięciowe, przeciwzwarciowe czy termiczne.
 • Funkcje dodatkowe – nowoczesne ładowarki samochodowe oferują coraz częściej funkcje dodatkowe np. moduł szybkiego ładowania QuickCharge. Dzięki niemu ładowanie urządzeń zajmuje o wiele mniej czasu. W ten sposób można mieć zawsze pod ręką naładowany smartfon itd.
 • Rodzaj – zdecydowanie najpopularniejsze są ładowarki samochodowe w postaci adaptera. Na rynku są też dostępne od jakiegoś czasu ładowarki indukcyjne, ale są one kompatybilne jedynie z niektórymi urządzeniami.
 • Moc wyjściowa – to stosunek wartości ładunku elektrycznego do sumarycznego czasu jego przepływu. Wyrażana jest w amperach. Im moc jest wyższa, tym szybciej następuje proces ładowania urządzenia.

Czy warto kupić ładowarkę samochodową?

Niewątpliwie ładowarka samochodowa to niepozorne urządzenie, które przydać powinno się każdemu kierowcy i to bez względu na rodzaj posiadanego przez niego pojazdu mechanicznego. To sprzęt, który z powodzeniem sprawdzi się zarówno w samochodzie osobowym, jak i ciężarowym, łodzi, kamperze czy innym pojeździe np. rolniczym.

Ładowarka samochodowa to urządzenie niezbędne, gdy na co dzień korzysta się z różnego rodzaju sprzętów mobilnych – smartfonów, tabletów, laptopów, aparatów fotograficznych, kamer cyfrowych czy niewielkich głośników. Za pomocą podstawowej ładowarki można błyskawicznie naładować baterię wybranego sprzętu, tak aby ten jeszcze bezproblemowo działał przynajmniej przez jeszcze kilkadziesiąt minut. Większość ładowarek samochodowych w tym samym czasie jest w stanie ładować minimum dwa rożne urządzenia.

Dobrej klasy ładowarki samochodowe to urządzenia wyposażone w system zabezpieczeń. Chroni on skutecznie różnego typu urządzenia mobilne przed przepięciem czy uszkodzeniami, do których ewentualnie można dojść w czasie procesu ładowania. Ładowarki samochodowe są urządzeniami bardzo łatwymi w obsłudze i stosunkowo niedrogimi. Posiadacze droższych smartfonów powinni jednak postawić na model bardziej rozbudowany z funkcją szybkiego ładowania, co jest sporym ułatwieniem.

Popularni producenci ładowarek samochodowych

Sklepy warte uwagi