Candy to znany, włoski producent sprzętu AGD. Urządzenia tej marki są doskonale znane na rynku. Na szczególną uwagę zasługują niewątpliwie pralki. To sprzęty funkcjonalne, żywotne i bezproblemowe w obsłudze. Do wyboru są modele wolnostojące i te przeznaczone do zabudowy. Historia firmy Candy zaczęła się właśnie od pralek. W roku 1945 powstała pierwsza włoska pralka automatyczna Model 50. W kolejnych latach firma rosła w siłę i nieustannie poszerzała swoją ofertę. Tak jest zresztą do dzisiaj.

Najlepsza pralka Candy – ranking

Jaką pralkę Candy kupić? Urządzenia tej włoskiej marki niezmiennie od lat cieszą się dużą popularnością na rynku. Cenione są z uwagi na efektowny design, nowoczesne rozwiązania technologiczne i wydajność. Mamy nadzieję, że w wyborze odpowiedniego modelu pomoże nasz kompleksowy ranking pralek Candy. W czasie jego tworzenia wzięliśmy pod uwagę opinie internautów na ten temat. Zachęcamy do lektury.

 1. Pralka Candy RO4 1276DWMCRE-S
  Pralka Candy RO4 1276DWMCRE-S
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowna wizualnie pralka Candy z programem pełnego załadunku prania w zaledwie 39 minut. Posiada niezawodny silni inwertorowy, na który producent udziela 10 lat gwarancji. Pralka mieści do 7 kg załadunku. Oferuje moc wirowania na poziomie do 1200 obrotów na minutę. Reprezentuje wysoką klasę efektywności energetycznej. Do wyboru jest w tym przypadku aż 9 krótkich programów – najkrótszy trwa 14 minut. Program HIGIENA+ to program dezynfekujący.

 2. Pralka Candy Smart CS34 1262DE/2-S
  Pralka Candy Smart CS34 1262DE/2-S

  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy pralka Candy, którą obsługiwać można przy pomocy aplikacji. Mieści jednorazowo do 6 kg wsadu. Jednak mimo sporej pojemności jest to smukły model slim o głębokości 34 cm. Urządzenie oferuje aż 16 różnych programów działania np. przeznaczone do prania odzieży białej, dziecięcej i delikatnej.  Wykorzystuje funkcję automatyki wagowej. Do załadunku dopasowuje pobór wody i energii elektrycznej. Wiruje z prędkością do 1200 obrotów na minutę.

 3. Pralka Candy Smart CST 27LET/1-S
  Pralka Candy Smart CST 27LET/1-S

  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna pralka Candy ładowana od góry. Doskonale sprawdza się na co dzień. To urządzenie typu smart, które obsługiwać można przy pomocy aplikacji. Wyposażone jest w rozbudowane czujniki wagowe. Wykrywają one wielkość ładunku i na tej podstawie dobierają ilość zużywanej wody czy energii elektrycznej. Pralka oferuje aż 4 programy, które trwają krócej niż godzinę. Jednocześnie są bardzo skuteczne w działaniu. Funkcja opóźnionego startu to możliwość uruchomienia pralki z pewnym opóźnieniem czasowym.

 4. Pralka Candy Aqua 104LE/2-S
  Pralka Candy Aqua 104LE/2-S

  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalna pralka Candy utrzymana w uniwersalnej, białej kolorystyce. To model o niestandardowych wymiarach, który zmieści się nawet pod umywalką. Pralka mieści maksymalnie 4 kg wsadu, ale jest jednocześnie bardzo wygodna w obsłudze i naprawdę wydajna. Zapewnia wysoką prędkość wirowania – do 1000 obrotów na minutę. Oferuje kilka ciekawych funkcji m.in. opóźniony start i program do prania tkanin delikatnych. Najkrótszy program trwa zaledwie 14 minut.

 5. Pralka Candy CS34 1062DE/2-S
  Pralka Candy CS34 1062DE/2-S

  Sprawdź aktualną cenę

  Inteligentna pralka marki Candy. To urządzenie smart – obsługiwane może być przy pomocy specjalnej aplikacji. Pralka skutecznie minimalizuje zużycie wody i energii elektrycznej. Posiada bowiem specjalne czujniki wagowe, które automatycznie wykrywają ilość ładunku. Sprzęt oferuje kilka programów prania, które trwają mniej niż godzinę. Atutem pralki jest prostota obsługi i klasyczny design.

Szukasz modeli innych producentów? Sprawdź nasz ranking najlepszych modeli pralek.

Jaką pralkę Candy kupić?

Niezmiennie od lat pralki włoskiej marki Candy cieszą się na rynku dużym uznaniem. To urządzenia na miarę XXI wieku. Na jaki model warto się zdecydować? Co trzeba obowiązkowo wziąć pod uwagę przy zakupie pralki automatycznej Candy?

 • Wielkość – pralki są umieszczane zazwyczaj w niezbyt dużych łazienkach. Standardowe modele mają 60 cm szerokości i 80-85 cm wysokości. Mniejsze są na ogół modele ładowane od góry. Z drugiej strony są to pralki nieco wyższe. Spore zróżnicowane jest w zakresie głębokości. Candy ma w swojej ofercie model o głębokości zaledwie 34 cm.
 • Pojemność – mierzona jest w kilogramach suchego prania, które mieści się w bębnie w jednym cyklu. Na ogół wynosi od 3 do 13 kg. Im większa pralka, tym więcej prania mieści, ale i zużywa więcej energii na cykl. Z drugiej strony nowoczesne pralki Candy ważą ubrania i dobierają na tej podstawie ilość wody i prądu.
 • Programy – producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych programów. Candy nie pozostaje tutaj w tyle. Standardowe pralki tej włoskiej marki oferują nawet kilkanaście różnych programów, z czego całkiem sporo trwa nieco krócej niż godzina.
 • Prędkość obrotów na minutę – ten parametr ma całkiem spore znaczenie. Mówimy tutaj o maksymalnej prędkości obrotów w czasie wirowania. Im jest ona większa, tym suchsze będzie pranie po wyjęciu z pralki. To ważne wtedy, gdy w domu nie ma suszarki automatycznej.
 • Hałas – nie da się ukryć, że pralki generalnie nie należą do urządzeń bardzo cichych. Te z silnikiem inwerterowym wypadają tutaj nieco lepiej niż pozostałe.
 • Obsługa – dzisiaj coraz więcej urządzeń AGD to sprzęty smart. Podobnie jest z wieloma pralkami marki Candy. Niektóre z nich można obsługiwać zdalnie przy pomocy specjalnej aplikacji na Android. Pomaga ona na wybranie odpowiedniego programu i uruchomienie prania i określonej godzinie. W razie konieczności przypomni też o wyczyszczeniu filtra.
 • Klasa efektywności energetycznej – im jest wyższa, tym oczywiście lepiej. Przekłada się to bowiem na niższe rachunki za prąd. Pralki Candy wypadają tutaj doskonale.

Czy warto kupić pralkę firmy Candy?

Candy jest włoską firmą, która produkuje różnego rodzaju sprzęt AGD – lodówki, kuchenki elektryczne czy zmywarki. Jednak słynie przede wszystkim z wysokiej klasy pralek. To chyba one są najbardziej kojarzone z tą marką. Zresztą to od pralek automatycznych zaczęła się w roku 1945 historia Candy.

Pralki Candy nieustannie cieszą się bardzo dużą popularnością na rynku. Klienci cenią sobie ich design, prostotę obsługi i funkcjonalność. Producent nie boi się zdecydowanie nowinek technologicznych różnego rodzaju. Już w latach 80. ubiegłego wieku Candy wypuściła na rynek pralki automatyczne w wersji slim. Dzisiaj stawia na bardziej innowacyjne rozwiązania – niektóre pralki Candy obsługiwać można za pomocą specjalnej aplikacji. Są to urządzenia oszczędzające energię elektryczną i wodę.

W ciągu kilkudziesięciu lat istnienia firma Candy przejęła wiele marek globalnych i lokalnych. Dzisiaj produkuje swoje sprzęty już nie tylko we Włoszech, ale i Polsce, Turcji czy Indiach. Stawia cały czas na rozwój.

Podsumowanie rankingu pralek Candy

Pralki Candy to urządzenia, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę podczas kompletowania sprzętu AGD do swojego mieszkania czy domu. Włoska firma nie zwalnia i cały czas oferuje swoim klientom nowe, ciekawe rozwiązania technologiczne. Obecnie Candy inwestuje przede wszystkim w nowoczesne urządzenia smart – obsługiwane przy pomocy aplikacji. Nasz kompleksowy ranking pralek Candy z pewnością pomoże w wyborze najlepszego urządzenia. Zestawienie powstało na podstawie opinii na ten temat. Zapraszamy do lektury.