Kabel sieciowy ethernet to kabel, który pozwala komunikować się różnym urządzeniom za sprawą wspólnego języka sieciowego. Rozwiązanie to wykorzystywane jest w przemyśle, biurach i domach prywatnych. Ethernet jest rozwiązaniem sieciowym LAN umożliwiającym komunikowanie się urządzeniom różnego rodzaju na podstawie protokołu – danego języka sieciowego. Tak laptopy czy komputery stacjonarne korzystają z internetu i  łączą się z drukarkami czy konsolami do gier. Korzystają też ze wspólnych programów.

Najlepszy kabel sieciowy ethernet RJ45 – ranking

Oczywiście wykorzystująca kable sieciowe technologia LAN jest tylko jedną z dostępnych opcji. Postawić też można na WiFi, ale często to właśnie internet po kablu jest lepszym rozwiązaniem. Jaki kabel sieciowy ethernet kupić? To pytanie laikom sprawić może sporo problemów. Z tego powodu postanowiliśmy przygotować kompleksowy ranking kabli sieciowych ethernet. Zapraszamy do lektury.

 1. Kabel Sieciowy Lan Ethernet Rj45 Ugreen Stp Cat.7 Płaski 3M (11262)

  Kabel Sieciowy Lan Ethernet Rj45 Ugreen Stp Cat.7 Płaski 3M (11262)
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy kabel sieciowy z pozłacanymi wtykami. Reprezentuje standard Cat7 i jest kompatybilny z wcześniejszymi standardami. To kabel wykonany z czystej miedzi. Ma elastyczny i wytrzymały płaszcz PVC. Cechuje się nowoczesnym, estetycznym designem. Pozwala na bezproblemowe połączenie laptopa lub komputera z routerem, switchem, modemem itd. Jest to kabel kompatybilny urządzeniami z gniazdem RJ45.

 2. Kabel sieciowy Hama Cat6A s/Ftp 10 Gbit/s 5m (200682)

  Kabel sieciowy Hama Cat6A s/Ftp 10 Gbit/s 5m (200682)
  Sprawdź aktualną cenę

  Wytrzymały kabel sieciowy z podwójną warstwą ekranowania, która skutecznie redukuje zakłócenia elektromagnetyczne. Wąska wtyczka sprawdza się doskonale w przypadku urządzeń przenośnych czy płaskich. Kabel jest odporny na uszkodzenia mechaniczne – nie ma ryzyka jego przypadkowego złamania. Wykonany jest z wysokiej klasy materiałów, co gwarantuje wysoką jakość transmisji.

 3. UGREEN SKRĘTKA CAT 8 KABEL SIECIOWY ETHERNET RJ4 S/FTP 3M CZARNY (021543)

  UGREEN SKRĘTKA CAT 8 KABEL SIECIOWY ETHERNET RJ4 S/FTP 3M CZARNY (021543)
  Sprawdź aktualną cenę

  Kabel sieciowy ethernet z pozłacanymi wtykami. Wykorzystuje standard Cst8, ale jest również wstecznie kompatybilny z wcześniejszymi standardami. Produkt ma mocny, elastyczny płaszcz PVC i osłonę na zatrzask, która skutecznie chroni przed wyłamywaniem się wtyków. Kabel pozwala na połączenie komputera lub laptopa ze switchem, modemem, routerem, hubem itd.

 4. Kabel sieciowy Hama Cat5E U/Utp 1 Gbit/s 5m, Koszowy (200911)

  Kabel sieciowy Hama Cat5E U/Utp 1 Gbit/s 5m, Koszowy (200911)
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy kabel sieciowy pozwalający na podłączenie laptopa, komputera stacjonarnego czy konsoli do gier z gniazdkiem ściennym czy routerem. Skręcone pary przewodów zostały okryte zewnętrzną powłoką wykonaną z materiału PVC o znacznej wytrzymałości. Ryzyko wystąpienia zakłóceń jest w tym przypadku minimalne.

 5. Kabel Sieciowy Lan Ethernet Rj45 Ugreen Utp Cat.6 Płaski 10M (50178)

  Kabel Sieciowy Lan Ethernet Rj45 Ugreen Utp Cat.6 Płaski 10M (50178)
  Sprawdź aktualną cenę

  Cieszący się sporą popularnością na rynki kabel sieciowy z pozłacanymi wtykami. Oferuje standard Cat6, ale wykazuje kompatybilność wsteczną z wcześniejszymi standardami. Reprezentuje typ UTD ze skrętką idealną do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz. Płaszcz jest mocny, elastyczny, wykonany z wytrzymałego tworzywa PVC. Funkcjonalna osłona na zatrzask chroni wtyki przed wyłamywaniem.

 6. Kabel ethernet Lanberg RJ-45/RJ-45 kat.5e Żółty 0.5m (PCU5-10CC-0050-Y)

  Kabel ethernet Lanberg RJ-45/RJ-45 kat.5e Żółty 0.5m (PCU5-10CC-0050-Y)
  Sprawdź aktualną cenę

  Kabel sieciowy ethernet wysokiej jakości utrzymany w intensywnej, żółtej kolorystyce. Reprezentuje kategorię 5e UTP. Ma długość 0,5m. Izolację zewnętrzną tworzy w tym przypadku wytrzymałe tworzywo PVC. Kabel pozwala na bezproblemowe połączenie komputera stacjonarnego lub laptopa ze switchem, modemem, routerem, hubem itd.

Jaki kabel sieciowy ethernet RJ45 kupić?

Kabel sieciowy ethernet RJ45 potrzebny jest w niemal każdym biurze czy domu. Dzisiaj trudno jest sobie bowiem wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez dostępu do internetu. Jaki produkt warto wybrać i co trzeba w tym przypadku wziąć pod uwagę?

 • Długość – jeśli router znajduje się niedaleko kabel nie musi być długi. Jednak nie zawsze jest taka możliwość. Są więc i kable o sporej długości np. 20 metrów.
 • Kategoria – zupełna podstawa to 5e, ale szybsze połączenie zapewniają kable 6 lub 6A. Im wyższa jest kategoria, tym lepszą można przeprowadzić transmisję danych i na większą odległość. W przypadku światłowodu kategoria 6 to bardzo dobry wybór. Przyszłością są jednak kable 6A.
 • Ekranowanie – przewód może dysponować pewnymi zabezpieczeniami w postaci ekranowania – ekranowymi, foliowanymi czy nieekranowanymi. Kable nieekranowe UTP tworzą skręcone pary przewodów. Są one najtańsze i wykorzystywane wewnątrz pomieszczeń. Kable foliowane FTP mają uziemienie z ekranem foliowym, co przydaje się przy zakłóceniach elektromagnetycznych. Zapewniają spore bezpieczeństwo. Kable sieciowe ekranowane w całości SSTP są z kolei na ogół wykorzystywane w przemyśle.
 • Kolorystyka – to element drugorzędny, ale kable sieciowe są produkowane w szerokiej gamie kolorystycznej. Nie powinno być więc problemu ze znalezieniem produktu pasującego do danego wnętrza. Dobrze dobrany kabel może być niemal niewidoczny.
 • Końcówki – każda złącza RJ45 ma dwie końcówki. Wyróżnia się tutaj kable RJ45 typ A i RJ45 typ B. Przewody z dwoma końcówkami tego samego rodzaju to kable proste. Uważane są za najbardziej uniwersalne i są bardzo popularne. Kable krosowane (patchcord) mają z jednej strony końcówkę A, a z drugiej B. Są przydatne wtedy, gdy trzeba ze sobą połączyć dwa komputery.

Czy warto kupić dobry kabel RJ45?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że sprawne działanie sieci w dużej mierze zależy od jej odpowiedniego okablowania. Kabel sieciowy ma ogromne znaczenie, bo pozwala na maksymalne wykorzystanie danego łącza internetowego. Należy więc kwestii wyboru kabla sieciowego ethernet RJ45 poświęcić nieco więcej czasu, aby wybrać najlepszy dla siebie model.

Kabel internetowy RJ45 to skrętka wykorzystywana do podpięcia różnego rodzaju urządzeń np. konsoli do gier, routera czy komputera stacjonarnego do internetu i sieci lokalnej. Jego zadaniem jest przesyłanie informacji między dwoma urządzeniami.  Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że przewód LAN działa na zupełnie innej zasadzie niż kabel telefoniczny do internetu. Oba łącza różnią się między sobą budową wewnętrzną i zakończeniami. Kable sieciowe mają wspomnianą końcówkę RJ45, a kable telefoniczne RJ11. Dodatkowo kable ethernet są przystosowane do szybkiej transmisji danych. Pod tym względem wygrywają z kablami telefonicznymi.

Wybór kabla ethernet ma większe znaczenie niż się wielu osobom wydaje. Trzeba w tym przypadku wziąć pod uwagę wiele istotnych kwestii aby być zadowolonym z działania internetu w swoim domu.

Popularni producenci kabli sieciowych

Podsumowanie rankingu kabli sieciowych ethernet RJ45

Trudno sobie dzisiaj wyobrazić funkcjonowanie bez dostępu do sieci internetowej. Aby tak było trzeba jednak zadbać o odpowiedni sprzęt. Przykładem są kable sieciowe ehthernet RJ45. Bez nich trudno jest myśleć o sprawnie działającym internecie. Jak nie popełnić w tym przypadku błędu? Mamy nadzieję, że nieco pomocny będzie w tym przypadku nasz kompleksowy ranking kabli sieciowych ethernet. Zapraszamy już teraz serdecznie do lektury powyższego zestawienia.