Lodówka do zabudowy tu urządzenie, które zabudowuje się razem z meblami kuchennymi. Tego typu rozwiązanie jest coraz częstsze, ponieważ posiada wiele plusów. Jednak aby sprzęt, który wybierzemy, służył nam latami, należy podczas jego zakupu wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów. Nasz ranking lodówek do zabudowy podpowie, jaki model wybrać, aby być zadowolonym. W końcu z lodówki korzystamy nawet kilka razy dziennie, powinna więc sprawiać, że będzie nam się ją przyjemnie użytkowało.

Ranking lodówek do zabudowy

 1. Lodówka do zabudowy Samsung BRB260089WW

  Lodówka do zabudowy Samsung BRB260089WW
  Sprawdź aktualną cenę

  Lodówka o pojemności 256 l, która posiada technologię Twin Cooling Plus, zapewniającą optymalną temperaturę i wilgotność w chłodziarce i zamrażarce. Dzięki zastosowanej innowacyjności żywność pozostaje świeża i nie wysycha. Technologia No Frost poprawia cyrkulację powietrza, dzięki czemu zapobiega powstawaniu szronu i lodu. Sprzęt ma również strefę CoolSelect Plus, która daje najwyższą elastyczność chłodzenia. Za pomocą jednego dotknięcia możemy przekształcić strefę z chłodziarki w zamrażarkę (od -23 do -15°C) lub jedną z komór, w której utrzymuje się optymalna ustalona temperatura.

 2. Lodówka Electrolux LNT8TE18S

  Lodówka Electrolux LNT8TE18S
  Sprawdź aktualną cenę

  Ten zaawansowany sprzęt posiada podwójny układ chłodniczy, zapobiegający wysychaniu żywności. Ma bezszronową zamrażarkę, system DynamicAir, który zapewnia stabilną temperaturę w chłodziarce, elektroniczny system sterowania dotykowego, szufladę ExtraZone, która umożliwia oddzielenie grup produktów od siebie. Dzięki zastosowanemu w lodówce kompresorowi inwerterowemu, otrzymujemy równomierne chłodzenie z wyższą wydajnością, niższym zużyciem energii i niższym poziomem hałasu.

 3. Beko BCNA306E3SN

  Beko BCNA306E3SN
  Sprawdź aktualną cenę

  Elegancka i nowoczesna lodówka, w której zastosowano technologię NeoFrost w obu komorach. Dzięki temu lód oraz szron nie zbierają się na ścianach, a czyszczenie lodówki jest proste. Sprzęt ma również technologię HarvestFresh, dzięki której warzywa i owoce pozostają świeże na długo. Kolory światła, naśladujące naturalny cykl słoneczny, nie pozwalają na „uciekanie” witaminy A i C z produktów. Lodówka posiada również sygnalizator niedomkniętych drzwi, elektroniczny wyświetlacz oraz specjalną półkę na butelki.

 4. Lodówka do zabudowy Whirlpool ART65021

  Lodówka do zabudowy Whirlpool ART65021
  Sprawdź aktualną cenę

  Sprzęt, w którym znajdziesz eleganckie, szklane półki z profilami, praktyczną półkę do bezpiecznego przechowywania butelek, szufladę Fresh Box do przechowywania owoców i warzyw, energooszczędne oświetlenie LED. Lodówka posiada też dwustronne, zapewniające wygodę użytkowania drzwi. Dzięki technologii LessFrost, która została zastosowana w tym modelu, możesz zapomnieć o gromadzeniu się lodu na ściankach lodówki.

 5. Lodówka Amica BK2665.4

  Lodówka Amica BK2665.4
  Sprawdź aktualną cenę

  Praktyczny i elegancki sprzęt, w którym zastosowano automatyczne odszranianie. Wewnątrz wyposażono lodówkę w półkę na butelki, która utrzymuje je na właściwym miejscu oraz DoorShelf, czyli zestaw balkoników do bezpiecznego przechowywania mniejszych gabarytowo artykułów, słoików czy buteleczek. Sprzęt posiada uniwersalne drzwi L/P, dzięki czemu drzwi będą otwierać się w tę stronę, w którą sobie życzysz. Dzięki cichej pracy lodówka zapewnia komfort wszystkim domownikom.

Jaką lodówkę do zabudowy kupić?

Decydując się na zabudowanie sprzętu AGD w naszej kuchni, przyjdzie czas na dobór odpowiedniej do tego celu lodówki. Jaką wybrać, skoro w sklepach jest tak wiele modeli? Czym różnią się poszczególne sprzęty i przede wszystkim, który będzie najlepszy właśnie dla nas? Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników, zanim dokona się ostatecznego wyboru.

 • Pojemność – to, jak dużą lodówkę wybierzemy, zależy on naszych indywidualnych potrzeb. Z reguły bierze się pod uwagę liczbę domowników. Im większa rodzina, tym większa powinna być lodówka. Zasada jest następująca – 120 litrów dla 1 osoby, plus 30 litrów na każdą kolejną osobę.
 • Wymiary – odpowiednie dopasowanie lodówki pod zabudowę to chyba najistotniejsza sprawa. Tylko idealnie wbudowany w meble sprzęt będzie prezentował się estetycznie, będąc niemal niewidocznym.
 • Poziom wentylacji – bardzo ważny parametr, jeśli chodzi o lodówkę do zabudowy. Jeśli będzie zbyt niski, urządzenie szybko się przegrzeje i ulegnie uszkodzeniu. Im więcej lodówka będzie miała powietrza, tym lepiej.
 • Technologia No Frost – jeśli nie chcesz, aby w twojej lodówce pojawiał się szron oraz lód, wybierz model z technologią No Frost. Dzięki temu nie będzie konieczności ręcznego odmrażania chłodziarki i zamrażarki.
 • Klasa energetyczna – im wyższa klasa energetyczna, tym lepiej dla naszego portfela. Ten parametr decyduje bowiem o ilości pobieranego przez sprzęt prądu. Należy pamiętać, że inwestycja w lodówkę o wyższej klasie energetycznej się opłaca, ponieważ jest to urządzenie, które pracuje 24 h / dobę.
 • Poziom generowanego hałasu – gdy w domu robi się cicho, szczególnie w nocy, głośno pracująca lodówka może naprawdę irytować i przyczyniać się do niepotrzebnych nerwów. Dlatego podczas zakupu należy zwrócić uwagę na ten jakże istotny parametr.
 • Elektroniczny wyświetlacz – lodówka z wyświetlaczem zdecydowanie ułatwia obsługę sprzętu. Wyświetlacz pokazuje nam m.in. temperaturę, jaka panuje w chłodziarce oraz w zamrażarce. To bardzo przydatna funkcja.
 • Dodatkowe funkcje – lodówka może mieć funkcje dodatkowe, które umilają bądź ułatwiają korzystanie z niej. Są to np. sygnalizator niedomkniętych drzwi, tryb wakacyjny czy uchwyty na butelki.

Czy warto kupić lodówkę do zabudowy?

Lodówka do zabudowy jest rozwiązaniem nie dość, że bardzo praktycznym, to na dodatek szalenie eleganckim. Najczęściej lodówki w zabudowie widzi się w nowoczesnych, szykownych kuchniach, gdzie sprzętu ukrytego wśród mebli praktycznie nie widać. Jest to bardzo stylowe rozwiązanie, na które decyduje się ostatnimi czasy sporo osób.

Trzeba jednak pamiętać, że tego typu sprzęt musi nam służyć jak najdłużej, najlepiej latami, dlatego jego wybór nie powinien być pochopny. Nasz ranking lodówek do zabudowy przedstawia najbardziej popularne i najczęściej wybierane modele. Podczas dokonywania zakupu trzeba dokładnie przemyśleć jakie są nasze potrzeby, czy przechowujemy w lodówce duże, średnie, czy niewielkie ilości jedzenia, czy oczekujemy od urządzenia dodatkowych funkcji itp. Na pewno jednak warto zdecydować się na markę, która specjalizuje się w produkcji tego typu sprzętu, ponieważ lodówki w zabudowie są dość wymagające.

Popularni producenci lodówek do zabudowy

Sklepy warte uwagi