Rankingi 9 RTV 9 Słuchawki 9 Ranking słuchawek przewodowych dousznych 2023
Słuchawki przewodowe douszne to słuchawki umieszczane po wewnętrznej stronie małżowiny usznej, w sposób prostopadły do ucha, które działają w sposób przewodowy. Cechują się one dobrą wentylacją, chociaż za sprawą otwartej konstrukcji dźwięk z takich słuchawek miesza się z dźwiękami pochodzącymi z otoczenia. Słuchawki tego typu są dobrym rozwiązaniem na co dzień, także dla osób aktywnych, regularnie uprawiających sport. Cieszą się więc dużą popularnością.

Ranking słuchawek przewodowych dousznych

 1. Słuchawki douszne Marshall Mode

  Marshall Mode
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości douszne słuchawki przewodowe z czterema różnymi rozmiarami wkładek. Posiadają mikrofon i pilot, przeznaczone są do użytku z telefonem komórkowym poprzez wtyczkę 3,5mm. To model z niestandardowymi sterownikami, który dostarcza wysokiej jakości dźwięk przy minimalnych wręcz odkształceniach.

 2. Słuchawki Shure SE215CL-E

  Shure SE215CL-E
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesne słuchawki douszne, które świetnie izolują dźwięki z otoczenia. Blokują nawet 90% tła, co pozwala na doskonały odsłuch muzyki. Bezproblemowo współpracują z iPhonem czy odtwarzaczami plików muzycznych. Posiadają przetworniki dynamiczne zapewniające ciepłe brzmienie z wysokiej jakości emisją basów. Na słuchawki udzielana jest dwuletnia gwarancja producenta.

 3. Douszne słuchawki przewodowe Creative Labs EP-630

  Creative Labs EP-630
  Sprawdź aktualną cenę

  Dostępne w kilku kolorach do wyboru słuchawki przewodowe douszne o lekkie konstrukcji. Skutecznie blokują hałasy z zewnątrz. W tym przypadku postawić można na jeden z trzech rozmiarów silikonowych końcówek i zapewnić sobie pełną wygodę użytkowania słuchawek. Magnesy neodymowe zapewniają odtwarzanie wysokiej jakości basów.

 4. Słuchawki Apple EarPods Lightning (MMTN2ZMA)

  Apple EarPods Lightning (MMTN2ZMA)
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy słuchawki douszne, które minimalizują straty sygnału audio i zapewniają najlepszy dźwięk. Pozwalają na uzyskanie głębokich, bogatych basów. Odzwierciedlają one geometrię ludzkiego ucha, a więc są bardzo wygodne w użytkowaniu. Dodatkowo są dobrze zabezpieczone przed wodą i potem. Posiadają wbudowanego pilota, który pozwala np. na regulację głośności czy odbieranie połączeń telefonicznych.

 5. Słuchawki przewodowe Xiaomi Mi Piston Basic

  Xiaomi Mi Piston Basic czarny
  Sprawdź aktualną cenę

  Odporne na korozję douszne słuchawki przewodowe piaskowane cyrkonem. Zastosowany w tym przypadku system tłumienia poprawia przepływ dźwięku. Oddziela on przepływ powietrza od głównej części komory. Słuchawki obsługiwane są poprzez jeden wielofunkcyjny przycisk, co jest wygodnym rozwiązaniem.

 6. Samsung HS1303 czarny (EO-HS1303BEGWW)

  Samsung HS1303 czarny (EO-HS1303BEGWW)
  Sprawdź aktualną cenę

  Ergonomiczne słuchawki douszne z pełnozakresowym dźwiękiem High-Definition. Wyróżniają się lekkością i wyposażone są w miękkie, komfortowe wkładki. Tym samym są wygodne w użytkowaniu. Oferują wysokiej jakości, czysty dźwięk z głębokimi basami, niezależnie od wybranego gatunku muzycznego.

 7. Słuchawki Sony MDR-EX15LPB czarny

  Sony MDR-EX15LPB czarny
  Sprawdź aktualną cenę

  Słuchawki przewodowe z kątowymi, silikonowymi wkładkami dousznymi. Posiadają rozgałęziony przewód z suwakiem i tulejkę silikonową, która chroni je przed splątaniem. Oferują głębokie basy i są wygodne w użytkowaniu. Duża w tym zasługa neodymowych przetworników akustycznych 9 mm.

Jakie słuchawki przewodowe douszne kupić?

Słuchawki przewodowe douszne są popularne przede wszystkim wśród tych osób, które na co dzień cenią sobie minimalizm i komfort. Jaki jednak model wybrać dla siebie? Co wziąć pod uwagę przy zakupie przewodowych słuchawek dousznych?

 • Pasmo przenoszenia – to spektrum częstotliwości przenoszonych przez dane słuchawki. Wyrażone jest w hercach – Hz. Im jest szersze, tym więcej tonów wysokich i niskich można usłyszeć. W najlepszych modelach jest to nawet 5-45000 Hz.
 • Czułość – parametr ten określa głośność słuchawek przy określonym ustawieniu mocy wyjściowej.  Jest ona różna dla poszczególnych urządzeń. Dobrej klasy słuchawki douszne zapewniają jednak odpowiednią głośność, współpracując  z różnymi urządzeniami.
 • Impedancja – parametr określa, w jakim stopniu dane słuchawki stawiają opór natężeniu prądu zmiennego. W praktyce nawet najprostsze  modele powinny mieć impedancję kilka razy większą niż urządzenia odtwarzające dźwięk. Parametr ten nie wpływa na samą jakość dźwięku, ale ma znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa pracy urządzenia.
 • Długość przewodu – od tego zależy w dużej mierze komfort użytkowania słuchawek przewodowych. Modele z dłuższym kablem są bardziej komfortowe.
 • Redukcja szumów – modele z ANC zapewniają dobrą izolację akustyczną. Użytkownik tym samym nie słyszy dźwięków z otoczenia i skupić się może tylko na muzyce.
 • Komunikacja – zazwyczaj słuchawki douszne wykorzystują tutaj moduł WiFi lub Bluetooth.
 • Jakość wykonania – warto postawić na słuchawki wykonane z wysokiej jakości materiałów. Od tego w końcu zależy jak długo będą użytkowane.
 • Mikrofon – obecnie słuchawki przewodowe douszne z mikrofonem są bardzo popularne. W ten sposób można bowiem wygodnie przeprowadzać rozmowy głosowe w każdych warunkach.
 • Przeznaczenie – warto pamiętać o tym, że słuchawki służą nie tylko do samego słuchania muzyki. Modele ze wspomnianym już mikrofonem pozwalają na wykonywanie rozmów głosowych, a słuchawki zaliczane do gamingowych są nieocenione podczas rozgrywek sieciowych z innymi graczami.

Czy warto kupić douszne słuchawki przewodowe?

Słuchawki douszne przewodowe są przede wszystkim niewielkie i bardzo wygodne. Z tego powodu cały czas cieszą się dużą popularnością. W przeciwieństwie do słuchawek nausznych, te mieszczą się w uszach. Umieszczane są w małżowinie usznej. Są konstruowane w taki sposób, że pasują do ludzkiego ucha i dla większości osób są bardzo komfortowe w użytkowaniu.

Po słuchawki douszne przewodowe chętnie sięgają osoby aktywne na co dzień, uprawiające sport. Nie powodują one bowiem uczucia dyskomfortu i są lekkie. Można w nich biegać czy jeździć na  rowerze. W razie potrzeby służą też podczas wykonywania połączeń głosowych. Są to urządzenia proste w obsłudze i naprawdę niezawodne.

Pod względem funkcjonalności słuchawki douszne w niczym nie ustępują słuchawkom dokonałowym czy nausznym. Warto jednak wybrać model dopasowany do własnych potrzeb. W szczególności należy zwrócić uwagę na długość przewodu. Ten nie powinien być jednocześnie zbyt krótki, ani za długi.

Popularni producenci słuchawek przewodowych dousznych

Sklepy warte uwagi