Słuchawki przewodowe douszne to słuchawki umieszczane po wewnętrznej stronie małżowiny usznej, w sposób prostopadły do ucha, które działają w sposób przewodowy. Cechują się one dobrą wentylacją, chociaż za sprawą otwartej konstrukcji dźwięk z takich słuchawek miesza się z dźwiękami pochodzącymi z otoczenia. Słuchawki tego typu są dobrym rozwiązaniem na co dzień, także dla osób aktywnych, regularnie uprawiających sport. Cieszą się więc dużą popularnością.

Najlepsze słuchawki przewodowe douszne – ranking

 1. Douszne przewodowe słuchawki z mikrofonem Marshall Mode

  Marshall Mode
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości douszne słuchawki przewodowe z czterema różnymi rozmiarami wkładek dla idealnego dopasowania. Posiadają wbudowany mikrofon i pilot, przeznaczone są do użytku z telefonem komórkowym poprzez wtyczkę 3,5 mm. Pozwala to na komfortowe prowadzenie rozmów. To model z niestandardowymi sterownikami, który dostarcza najwyższej jakości dźwięk przy minimalnych wręcz odkształceniach. Zajmują wysokie miejsca w rankingach słuchawek dousznych i dokanałowych.

 2. Słuchawki Shure SE215CL-E

  Shure SE215CL-E
  Sprawdź aktualną cenę

  Najlepsze słuchawki przewodowe douszne, które świetnie izolują dźwięki z otoczenia. Blokują nawet 90% tła, co pozwala na doskonały odsłuch muzyki. Bezproblemowo współpracują z iPhonem czy odtwarzaczami plików muzycznych. Posiadają przetworniki dynamiczne zapewniające ciepłe brzmienie z wysokiej jakości emisją basów. Na słuchawki udzielana jest dwuletnia gwarancja producenta.

 3. Słuchawki przewodowe Apple EarPods Lightning (MMTN2ZMA)

  Apple EarPods Lightning (MMTN2ZMA)
  Sprawdź aktualną cenę

  Wyjątkowo dobre słuchawki douszne, które minimalizują straty sygnału audio i zapewniają najlepszy dźwięk. Pozwalają na uzyskanie jednych z najlepszych w rankingu, głębokich, bogatych basów. Odzwierciedlają one geometrię ludzkiego ucha, a więc są bardzo wygodne w użytkowaniu. Dodatkowo są świetnie zabezpieczone przed wodą i potem. Posiadają wbudowany pilot, który pozwala łatwo korzystać ze słuchawek. Można z jego pomocą np. regulować głośność czy odbierać połączenia telefoniczne.

 4. Douszne słuchawki przewodowe Creative Labs EP-630

  Creative Labs EP-630
  Sprawdź aktualną cenę

  Dostępne w kilku kolorach do wyboru słuchawki przewodowe douszne o lekkie konstrukcji. Skutecznie blokują hałasy z zewnątrz. W tym przypadku postawić można na jeden z trzech rozmiarów silikonowych końcówek i zapewnić sobie pełną wygodę użytkowania słuchawek. Magnesy neodymowe zapewniają odtwarzanie wysokiej jakości dźwięków. To jedne z najczęściej polecanych słuchawek w rankingach.

 5. Słuchawki przewodowe douszne Xiaomi Mi Piston Basic

  Xiaomi Mi Piston Basic czarny
  Sprawdź aktualną cenę

  Odporne na korozję, bardzo dobre słuchawki douszne przewodowe piaskowane cyrkonem. Zastosowany w tym przypadku system tłumienia poprawia poziom dźwięku. Oddziela on przepływ powietrza od głównej części komory. Słuchawki obsługiwane są poprzez jeden wielofunkcyjny przycisk, co jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem dla użytkownika i umożliwia korzystanie bez zerkania na sprzęt.

 6. Słuchawki Sony MDR-EX15LPB czarny

  Sony MDR-EX15LPB czarny
  Sprawdź aktualną cenę

  Słuchawki przewodowe z kątowymi, silikonowymi wkładkami dousznymi. Są zatem bardzo wygodne w noszeniu. Posiadają rozgałęziony przewód z suwakiem i tulejkę silikonową, która chroni je przed splątaniem. To rozwiązuje problem, na który często narzekają użytkownicy słuchawek z kablem. Oferują głębokie brzmienie i są wygodne w użytkowaniu. Duża w tym zasługa neodymowych przetworników akustycznych 9 mm.

 7. Słuchawki Samsung HS1303 czarny (EO-HS1303BEGWW)

  Samsung HS1303 czarny (EO-HS1303BEGWW)
  Sprawdź aktualną cenę

  Niezwykle ergonomiczne słuchawki douszne z pełnozakresowym dźwiękiem High-Definition. Wyróżniają się lekkością i wyposażone są w miękkie, komfortowe wkładki. Tym samym są wygodne w użytkowaniu. Oferują wysokiej jakości, czysty dźwięk z głębokimi basami, niezależnie od wybranego gatunku muzycznego.

Szukasz innych słuchawek? Sprawdź pozostałe rankingi słuchawek:

Najlepsze słuchawki – douszne czy dokanałowe, bezprzewodowe czy przewodowe?

Rynek oferuje kilka rodzajów słuchawek ze względu na ich sposób noszenia. Są to:

 • słuchawki douszne – umieszczane w małżowinie usznej i stosunkowo nieduże. Są stosunkowo wygodne, łatwo je dobrać i przechowywać. Słuchawki douszne kupić można relatywnie tanio. Z tego względu cieszą się niesłabnącą popularnością;
 • słuchawki dokanałowe – zazwyczaj mniejsze od dousznych, przeznaczone do wkładania w kanał słuchowy. Dobrze izolują dźwięki z zewnątrz, mogą jednak być niewygodne dla niektórych wrażliwych użytkowników;
 • słuchawki nauszne i wokółuszne – największe, zgodnie z nazwą umieszczane na całej małżowinie usznej. Bardzo dobrze izolują dźwięki z zewnątrz, źle dobrane mogą jednak uciskać małżowinę. Są często wybierane jako słuchawki gamingowe.

Ze względu na sposób łączenia powyższe rodzaje słuchawek można natomiast podzielić także na:

 • przewodowe słuchawki, które łączą się z urządzeniem standardowo za pomocą kabla. Często spotykanym problemem jest plątanie się przewodu. Producenci słuchawek oferują jednak różne rozwiązania, takie jak dedykowane etui czy element zapobiegający supłom na kablu. Nie wymagają ładowania i są gotowe do użycia cały czas. Często wybierane jako słuchawki gamingowe, ponieważ nie powodują opóźnień w transmisji dźwięku;
 • bezprzewodowe słuchawki, działające z pomocą różnych technologii bezprzewodowych, takich jak Bluetooth czy NFC. W związku z tym w pobliżu innych urządzeń mogą występować zakłócenia, które wpływają na jakość dźwięku. Słuchawki bezprzewodowe są nowoczesne i modne, ale wymagają okresowego ładowania. Sprawdzają się u osób bardzo mobilnych. W przypadku małych modeli dość łatwo jest je niestety zgubić.

Ten ogromny wybór słuchawek sprawia, że można poczuć się nieco zagubionym przy sklepowej półce. Jak wybrać produkt wart ceny oraz które słuchawki będą najlepsze? To trudne, ale trzeba dobrać je przede wszystkim do swoich potrzeb i preferencji, nie kierując się trendami. Najważniejsze jest, by wybrany produkt był wygodny w użyciu i mało awaryjny. Dla melomanów istotna będzie jakość dźwięku. Wydaje się, że słuchawki przewodowe douszne są najbardziej uniwersalne. Nasz najnowszy ranking słuchawek dousznych dostępnych na rynku podpowiada, na jakie modele warto zwrócić uwagę.

Dobre słuchawki douszne przewodowe – wygoda i oszczędność

Najlepsze słuchawki douszne przewodowe są przede wszystkim niewielkie, lekkie i bardzo wygodne. Choć modne stały się słuchawki douszne bezprzewodowe, to nadal te z kablem cały czas cieszą się dużą popularnością. Dzieje się tak m.in. z powodu braku konieczności ich ładowania oraz wysokiej jakości dźwięku. Dużo trudniej je też zgubić niż słuchawki bezprzewodowe.

W przeciwieństwie do słuchawek nausznych mieszczą się w uszach. Są nieduże i łatwo je przenosić w kieszeni lub torebce. Umieszczane są w małżowinie usznej, a nie w kanale słuchowym. Nie sprawiają więc dyskomfortu tak jak niektóre dokanałowe słuchawki. Są bardzo uniwersalne, konstruowane w taki sposób, że pasują do ludzkiego ucha. Dla większości osób są bardzo komfortowe w użytkowaniu. 

Zazwyczaj słuchawki douszne przewodowe są tańsze niż inne rodzaje słuchawek. Jednocześnie świetnie spełniają swoje funkcje.

Najlepsze słuchawki douszne i dokanałowe – które wybrać?

Po słuchawki douszne lub dokanałowe chętnie sięgają osoby aktywne na co dzień, uprawiające sport. Najczęściej słuchawki tego typu są też bardzo lekkie, co znacząco poprawia komfort ich użytkowania. Można w nich biegać czy jeździć na rowerze. Oba warianty łatwo przechowywać i przenosić. Dlaczego jednak warto wybrać słuchawki douszne?

Dla użytkowników z bardzo wrażliwym uchem nawet najlepsze słuchawki dokanałowe mogą okazać się dużo bardziej drażniące i niewygodne, niż słuchawki douszne. Po pierwsze, w przypadku dokanałowych słuchawek należy o wiele bardziej dbać o ich czystość i higienę, ponieważ są umieszczane głębiej w uchu. Po drugie, ze względu na sposób noszenia słuchawki dokanałowe trzeba dobierać bardzo ostrożnie, ponieważ będą znajdowały się bliżej bębenka słuchowego i mogą uszkodzić słuch. Nawet tanie słuchawki douszne nie stwarzają aż tak dużego ryzyka.

Niezależnie od tego, czy wybór padnie na słuchawki douszne czy dokanałowe, w szczególności należy zwrócić uwagę na długość przewodu. Ten nie powinien być ani zbyt krótki, ani za długi.

Ranking najlepszych modeli słuchawek dousznych przewodowych wskazuje, że ich wybór jest olbrzymi. Z łatwością można więc wybrać dobre słuchawki douszne do 200 zł, dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Jak wybrać słuchawki douszne przewodowe?

Słuchawki przewodowe douszne są popularne przede wszystkim wśród tych osób, które na co dzień cenią sobie minimalizm i komfort. Jaki jednak model słuchawek wybrać dla siebie? Co wziąć pod uwagę przy zakupie przewodowych słuchawek dousznych?

 • Pasmo przenoszenia – to spektrum częstotliwości przenoszonych przez dane słuchawki. Wyrażone jest w hercach – Hz. Im jest szersze, tym więcej tonów wysokich i niskich można usłyszeć. W najlepszych modelach jest to nawet 5-45000 Hz.
 • Czułość – parametr ten określa głośność słuchawek przy określonym ustawieniu mocy wyjściowej.  Jest ona różna dla poszczególnych urządzeń. Dobrej klasy słuchawki douszne zapewniają jednak odpowiednią głośność, współpracując  z różnymi urządzeniami.
 • Impedancja – parametr określa, w jakim stopniu dane słuchawki stawiają opór natężeniu prądu zmiennego. W praktyce nawet najprostsze  modele powinny mieć impedancję kilka razy większą niż urządzenia odtwarzające dźwięk. Parametr ten nie wpływa na samą jakość dźwięku, ale ma znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa pracy urządzenia.
 • Długość przewodu – od tego zależy w dużej mierze komfort użytkowania słuchawek przewodowych. Kabel nie powinien być ani za krótki, ani za długi. 
 • Redukcja szumów – modele z ANC zapewniają dobrą izolację akustyczną. Użytkownik tym samym nie słyszy dźwięków z otoczenia i skupić się może tylko na muzyce.
 • Jakość wykonania – warto postawić na produkt wykonany z wysokiej jakości materiałów. Obudowa słuchawek powinna być odporna na uszkodzenia. Od tego w końcu zależy, jak długo będą użytkowane.
 • Mikrofon – w kategorii słuchawek przewodowych dousznych modele z mikrofonem są bardzo popularne. W ten sposób można bowiem wygodnie przeprowadzać rozmowy głosowe w każdych warunkach.
 • Przeznaczenie – warto pamiętać o tym, że słuchawki służą nie tylko do samego słuchania muzyki. Modele ze wspomnianym już mikrofonem pozwalają na wykonywanie rozmów głosowych, a słuchawki zaliczane do gamingowych są nieocenione podczas rozgrywek sieciowych z innymi graczami.

Najchętniej wybierane i polecane słuchawki dostępne na rynku znajdziesz w naszym rankingu słuchawek dousznych przewodowych. Sprawdzisz, jakie słuchawki są polecane przez innych użytkowników. To z pewnością pomoże dobrać najbardziej odpowiedni sprzęt. 

Planując zakup słuchawek przewodowych dousznych, należy przemyśleć swoje oczekiwania wobec tego sprzętu. Dostępne są m.in. słuchawki wyposażone w mikrofon. Słuchawki można sparować z posiadanym sprzętem. W razie potrzeby służą więc podczas wykonywania połączeń głosowych. Są to urządzenia proste w obsłudze, poręczne i naprawdę niezawodne. Pod względem funkcjonalności słuchawki douszne w niczym nie ustępują słuchawkom dokanałowym czy nausznym. Warto wybrać model dopasowany do własnych preferencji, który zapewni najwyższy komfort użytkowania. 

Popularni producenci słuchawek przewodowych dousznych

 • Marshall
 • Shure
 • Creative
 • Apple
 • Xiaomi
 • Samsung
 • Sony