Zabawka do kąpieli to zabawka wykonana na ogół z gumy lub tworzywa sztucznego, która małemu dziecku uprzyjemnia czas kąpieli. Wybór w tym zakresie na rynku jest coraz większy. Zabawki dostarczają maluchowi radości, a przy tym zachęcają do rozwoju – poznawania kolorów, dźwięków, kształtów. Zabawki do kąpieli bawią, a przy okazji kształtują kreatywność, pobudzają wyobraźnię dziecka. Kąpiel z ulubionymi zabawkami to dla malucha ogromna przyjemność.

Ranking zabawek do kąpieli

 1. Zabawka do kąpieli Yookidoo Okręt Podwodny Z Prysznicem

  Zabawka do kąpieli Yookidoo Okręt Podwodny Z Prysznicem
  Sprawdź aktualną cenę

  Zabawka do kąpieli w formie okrętu podwodnego. W skład zestawu wchodzi łódź z pompą i prysznicem, lejek i centrum aktywności z wieloma ciekawymi elementami. Zabawka posiada mechanizm pompujący wodę z wanny do łodzi. W ten sposób tryska ona potem z prysznica. Wchodząca w skład kompletu słuchawka skutecznie zastępuje klasyczny prysznic i sprawia, że kąpiel staje się wyjątkową zabawą. Całość wykonana jest z materiałów bezpiecznych dla dzieci.

 2. Zabawka Boon do kąpieli Pipes

  Zabawka Boon do kąpieli Pipes
  Sprawdź aktualną cenę

  Wyjątkowa zabawka do kąpieli przeznaczona dla dzieci powyżej osiemnastego miesiąca życia. Ma formę kolorowych rurek i jest to nowość na rynku. Rury mają różne kształty i kolorystykę. Przepływać może przez nie bez problemu woda, dostarczając maluchowi wiele zabawy. Rurkami bawić można się osobno lub stworzyć z nich efektowny łańcuch. Posiadają one przyssawki, co pozwala na ich przymocowanie do wanny czy płytek ceramicznych.

 3. Yookidoo Wyścig Kaczuszek

  Yookidoo Wyścig Kaczuszek
  Sprawdź aktualną cenę

  Muzyczna zabawka do wody zasilana bateryjnie. Posiada wyjątkowy system pompujący wodę. Każdą z kaczuszek ustawić można na szczycie fontanny, uzyskując inne efekty widne. Zabawka automatycznie wyłącza się po trzech minutach, potem trzeba ją ponownie uruchomić. Kaczuszki oznaczone są numerami, co pozwala na naukę liczenia. Zielony listek aktywuje losowo wybrane efekty wodne i dźwiękowe. W skład zestawu wchodzą cztery kaczuszki oraz fontanna. Baterie zakupić należy osobno.

 4. Zabawka do kąpieli B.Toys Zestaw Do Łowienia Morskich Cudaków – Rekin

  Zabawka do kąpieli B.Toys Zestaw Do Łowienia Morskich Cudaków - Rekin
  Sprawdź aktualną cenę

  Zestaw zabawek do kąpieli służący do wyławiania z wody różnego rodzaju przedmiotów. W jego skład wchodzą cztery figurki – ryba w kole do pływania, ryba, krab i fioletowy but. Mają one oryginalny wygląd. Zadaniem malucha jest wyłowienie ich z wody przy pomocy turkusowego podbierana w formie paszczy rekina. Posiada on siatkę w kolorze morskim. Zabawki wykonane są z materiałów wysokiej jakości. Są odpowiednie dla dzieci powyżej trzeciego roku życia.

 5. Zabawka Askato do wody Krab niebieski

  Zabawka Askato do wody Krab niebieski
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowny wizualnie krab z przyssawkami, który służy do robienia baniek mydlanych. Wystarczy dodać do środka nieco dziecięcego żelu do mycia, aby zabawka produkowała pianę. Krab w kolorze niebieskim jest zasilany bateryjnie. Bezproblemowo można go przymocować do wanny lub płytek ceramicznych. W czasie kąpieli maluch może słuchać muzyki, bo krab wytwarza pianę w rytm melodii. Krab nie jest jedynie wodoszczelny.

Jakie zabawki do kąpieli kupić?

Nie wszystkie małe dzieci przepadają za wieczorną kąpielą. Ten czas warto uprzyjemnić im przy pomocy odpowiednich zabawek. Na co warto w tym przypadku postawić? Co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie zabawki do kąpieli dla dziecka?

 • Rodzaj – wybór zabawek kąpielowych dla dzieci jest naprawdę bardzo duży. Dużą popularnością cieszą się od lat tradycyjne zabawki gumowe. Dzieci za nimi przepadają, ale są też coraz bardziej wymagające. Są to zabawki lekkie, bezpieczne, miękkie. Sprawdzają się w przypadku dzieci w różnym wieku. Ciekawym rozwiązaniem są także zabawki na przyssawki. Mocuje się je do brzegu wanny czy do płytek ceramicznych. Książeczki do kąpieli to zabawki, które dodatkowo pełnią funkcję edukacyjną. Są one oczywiście wykonane z materiału wodoodpornego. Niekiedy pod wpływem wody wydają dźwięki lub zmieniają kolor. Poza tym warto wspomnieć także o kredkach do kąpieli służącymi do malowania. Są one łatwo zmywalne, co jest dobrą informacją dla rodziców.
 • Wiek dziecka – w praktyce najprostsze zabawki do kąpieli są odpowiednie nawet dla niemowlaków. Są to produkty kolorowe i niezbyt wymagające. Mogą być to zabawki dmuchane. Te bardziej złożone trzeba zostawić dla nieco starszych dzieci np. dwulatków.
 • Bezpieczeństwo – to dla rodziców kwestia najważniejsza. Zabawki zawsze powinny być wykonane z materiałów łatwych do utrzymania w czystości i nietoksycznych. Dobrej jakości zabawki muszą posiadać stosowne atesty i należy to bezwzględnie sprawdzać. Coraz więcej zabawek do kąpieli można myć w zmywarce. Jest to niewątpliwie bardzo wygodne rozwiązanie. W praktyce bowiem zabawki podczas ręcznego mycia mogą sprawiać niego trudności. Dodatkowo zabawek nie należy suszyć w  miejscach wilgotnych, gdyż jest to doskonała okazja do rozwoju grzybów czy bakterii.

Czy warto kupić zabawki do kąpieli?

Okazuje się, że nie dla każdego dziecka kąpiel jest przyjemnością. Są maluchy, które lubią przebywać w wannie, a inne niekonieczne. Są też dzieci, które niestety boją się wody. Dlatego warto mieć pod ręką odpowiednie zabawki do kąpieli, które uprzyjemnią maluchowi czas mycia, oswoją go z wodą i odwrócą jego uwagę od standardowych czynności pielęgnacyjnych. Zresztą takie zabawki przydadzą się też podczas kąpieli w basenie czy wakacyjnego wyjazdu na plażę.

Zabawka do kąpieli powinna być oczywiście dobrana odpowiednio do wieku dziecka. Powinna stymulować jego kreatywność i sprawność ruchową, rozwijać wyobraźnię. Jej zadaniem jest sprawienie, aby kąpiel była doskonałą zabawą i kojarzyła się z przyjemnością. Dzięki zabawkom można skutecznie odwrócić uwagę dziecka, które nie zawsze przepada za myciem głowy i całego ciała. W ten sposób maluch czuje się dobrze i ma doskonały  humor.

Zabawa w wannie może być ciekawą formą spędzania wspólnie z dzieckiem. Maluchy generalnie za zabawą w wodzie przepadają. Wysatrczy zakupić kilka ciekawych zabawek. Są to produkty na ogół gumowe lub wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Coraz częściej oferują ciekawe funkcje np. pompowanie wody czy wypuszczanie baniek mydlanych. Dla dzieci to nie  lada atrakcja.

Popularni producenci zabawek do kąpieli

Sklepy warte uwagi