Słuchawki bezprzewodowe douszne jak sama nazwa wskazują pozwalają na słuchanie muzyki bez konieczności podłączania kablem z innym urządzeniem. Od pewnego czasu cieszą się bardzo dużą popularnością. Są bowiem wygodniejsze w użytkowaniu niż standardowe słuchawki przewodowe.  Ponadto oferują coraz wyższą jakość odtwarzanego dźwięku i pochwalić się mogą sporym zasięgiem działania. Są idealnym rozwiązaniem m.in. dla sportowców czy osób aktywnych na co dzień, ale nie tylko.

Ranking słuchawek bezprzewodowych dousznych

 1. Słuchawki bezprzewodowe Xiaomi Airdots TWS
  Słuchawki bezprzewodowe Xiaomi Airdots TWS

  Funkcjonalne i wygodne bezprzewodowe słuchawki douszne. Nie posiadają zbędnego okablowania, a przy tym są niezwykle lekkie. Dlatego można je mieć zawsze przy sobie. W etui znajduje się bateria pozwalający na 5 godzin pracy. Po rozładowaniu można ją w pełni naładować w zaledwie 2 godziny. Słuchawki po sparowaniu łączą się w sposób automatyczny ze smartfonem zaraz po otworzeniu etui. Poza tym jedną słuchawkę z powodzeniem wykorzystać można m.in. do rozmowy w czasie jazdy samochodem.
 2. Słuchawki Apple AirPods 2 (MV7N2ZM/A)
  Słuchawki Apple AirPods 2 (MV7N2ZM/A)
  Nowoczesne bezprzewodowe słuchawki odbierające sygnał z iPhone’a lub Apple Watch. Ładują się samodzielnie w specjalnym etui. W praktyce działają bez przerwy nawet przez 5 godzin. Po upływie tego czasu wystarczy zaledwie kwadrans ładowania, aby ponownie użytkować je przez 3 godziny. Słuchawki nie wymagają żadnej konfiguracji. Wystarczy na swoim Apple Watch czy IPhone wybrać opcję AirPodsy. Stanowią idealne rozwiązanie dla osób aktywnych na co dzień.
 3. Słuchawki bezprzewodowe Creative Outlier Sports 51EF0730AA000
  Słuchawki bezprzewodowe Creative Outlier Sports 51EF0730AA000
  Wygodne słuchawki bezprzewodowe z kodekiem aptX Bluetooth, który zapewnia wysoką jakość przesyłanego dźwięku. Posiadają wbudowane mikrofony, które przesyłają głos jakości HD. Na uwagę zasługuje również nowoczesna technologia ClearSpeech Engine zapewniająca wysoką jakość prowadzonych rozmów telefonicznych. Słuchawki posiadają ergonomiczne, wymienne elementy, które idealnie przylegają do uszu. Zapewniają pełen komfort użytkowania nawet w czasie uprawiania sportu. W skład zestawu wchodzi komplet silikonowych wkładek dousznych Creative Outlier Sports w trzech rozmiarach. Produkt posiada klasę wodoszczelności IPX4.
 4. Słuchawki SAVIO TWS-02
  Słuchawki SAVIO TWS-02

  Nowoczesne słuchawki bezprzewodowe o zasięgu działania na poziomie 10 metrów i impedancją 32 Om. Posiadają wygodne klawisze funkcyjne do włączania i wyłączania urządzenia oraz odbierania czy odrzucania połączeń telefonicznych. Działają na baterii do dwóch godzin. Czas ładowania w tym przypadku to zaledwie godzina. W trybie czuwania wytrzymują do 100 godzin. W skład zestawu wchodzi również plastikowe etui z powerbankiem. Urządzenie posiada wbudowany mikrofon.
 5. Słuchawki bezprzewodowe QCY T1 TWS
  Słuchawki bezprzewodowe QCY T1 TWS
  Bezprzewodowe słuchawki douszne z modułem Bluetooth 5.0. Automatycznie łączą się ze sobą i z danym urządzeniem po wyjęciu z etui. Moduł Realtek pozwala na prowadzenie rozmów w jakości HD i zapewnia długą żywotność baterii. Za sprawą kodeka SBC+AAC słuchawki zapewniają dźwięk wysokiej jakości z doskonale uwydatnionym basem. Ładują się poprzez włożenie do etui. Zastosowano w tym przypadku akumulator 380 mHz, który pozwala na czterokrotne naładowanie słuchawek bez konieczności podłączania etui do źródła zasilania. Technologia CVC6.0 zapewnia skuteczną redukcję hałasów otoczenia.

Szukasz innych słuchawek? Sprawdź pozostałe rankingi słuchawek:

Jakie słuchawki bezprzewodowe douszne kupić?

Słuchawki bezprzewodowe douszne są doskonałym rozwiązaniem w wielu sytuacjach. Nieocenione okazują się być podczas uprawiania sportu np. joggingu czy jazdy na rowerze. Sięgają po nie również melomani czy gamerzy. Czym zatem kierować się podczas ich zakupu?

 • Rodzaj transmisji – niektóre, tańsze modele słuchawek posługują się transmisją radiową lub działają na podczerwień. Jednak zdecydowana większość wykorzystuje łączność Bluetooth. Dzięki temu mają one dobry zasięg, a transmisja nie jest zakłócana przez szumy. Nowoczesne modele słuchawek bezprzewodowych wykorzystują również transmisję WiFi.
 • Zasięg działania – im większym, tym oczywiście lepiej. Nowoczesne słuchawki mają zasięg nawet 100 metrów. Najlepiej pod tym względem wypadają słuchawki wykorzystujące WiFi.
 • Mikrofon – nowoczesne słuchawki bezprzewodowe douszne posiadają na ogół wbudowany mikrofon. To rozwiązanie wygodne, bo pozwala na prowadzenie rozmów telefonicznych w ten sposób. Z mikrofonu często korzystają także gracze komputerowi.
 • Czułość – to w zasadzie ogólna głośność słuchawek.
 • Czas pracy na baterii – słuchawki bezprzewodowe nie są zasilane urządzeniem odtwarzającym. Warto więc zwrócić uwagę na czas pracy na baterii oraz to, ile trwa pełny cykl ładowania słuchawek.
 • Pasmo przenoszenia – parametr ten informuje, z jakiego zakresu dźwięki dane słuchawki są w stanie wygenerować. Granica dolna dotyczy basów, a górna dźwięków wysokich. Najczęściej jest to 16-20 kHZ, ale im szerszej, tym oczywiście lepiej.
 • Impedancja – wartość wyższa oznacza większą odporność na szumy. Na ogół wartość impedancji waha się od 16 do 64 Om i zapewnia optymalne odbieranie dźwięku.
 • Funkcje i wyposażenie dodatkowe –  nowoczesne słuchawki mogą posiadać radio (odbiornik FM), moduł NFC, wbudowany odtwarzacz MP3 oraz panel dotykowy rozpoznający gesty. Dodatkowo wiele słuchawek bezprzewodowych można podłączyć do danego urządzenia również przez kabel.

Czy warto kupić słuchawki bezprzewodowe douszne?

Słuchawki bezprzewodowe douszne są przede wszystkim bardzo wygodne podczas codziennego użytkowania. W tym przypadku nie trzeba się bowiem przejmować długimi, często plączącymi się kablami. Jest to niezwykle ważne dla osób, które często są w ruchu.

Zasięg działania nowoczesnych słuchawek bezprzewodowych jest bardzo duży. Niektóre modele mają nawet wbudowane radio czy odtwarzacz MP3. Wówczas nie trzeba ze sobą zabierać nawet telefonu, aby posłuchać muzyki np. w czasie biegania czy jazdy na rowerze. Słuchawki bezprzewodowe często mają też wbudowany mikrofon. Za ich pomocą można więc prowadzić rozmowy telefoniczne, również w czasie jazdy samochodem. Ładują się bardzo szybko, czasem po włożeniu do specjalnego etui. Dzięki niewielkim rozmiarom można je mieć zawsze przy sobie.

Popularni producenci słuchawek bezprzewodowych dousznych