Antyperspirant damski to przeznaczony dla kobiet preparat, który za sprawą aktywnych substancji skutecznie blokuje proces pocenia się. Jest dobrym rozwiązaniem w przypadku pań, które pocą się intensywnie i mają z tym problem. Substancje zawarte w antyperspirancie łączą się z wilgocią na skórze i przekształcają w żel zwężający ujścia gruczołów potowych. To ogranicza wydostawanie się na zewnątrz potu. Kosmetyk ten nie zatyka gruczołu, ale na jakiś czas ogranicza jego działanie.

Ranking antyperspirantów damskich

 1. Antyperspirant damski Rexona Active Protection + Original antyperspirant spray 250ml

  Antyperspirant damski Rexona Active Protection + Original antyperspirant spray 250ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Antyperspirant w formie aerozolu, który za sprawą technologii Motionsense skutecznie chroni przed poceniem się aż do 48 godzin. Efekt to zasługa specjalnych kapsułek zapachowych, które uwalniają się w czasie ruchu. Produkt dodatkowo chroni przed bakteriami, które odpowiadają za powstawanie nieprzyjemnego zapachu. Kosmetyk nie zawiera alkoholu.

 2. Antyperspirant Dove Deo Antyperspirant Original 250ml

  Antyperspirant Dove Deo Antyperspirant Original 250ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy antyperspirant w formie aerozolu, który pozwala zachować skórze pod pachami miękkość i gładkość. Chroni ją przed potem aż do 48 godzin. Produkt pozwala zredukować podrażnienie delikatnej skóry pod pachami, o które po goleniu nie jest trudno. W 25% składa się z kremu nawilżającego. Kosmetyk ma delikatny zapach i zapewnia uczucie świeżości przez cały dzień. Już po trzech dniach stosowania daje efekt w postaci gładkiej, miękkiej skóry pod pachami.

 3. Lady Speed Stick Invisible dezodorant 45g

  Lady Speed Stick Invisible dezodorant 45g
  Sprawdź aktualną cenę

  Wydajny dezodorant antyperspiracyjny w formie żelu, który zawiera składniki stopniowo uwalniające się – chroniące przed potem i nieświeżym zapachem. Produkt używany codziennie chroni przez 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Nie pozostawia na skórze mało estetycznych, białych śladów. Kosmetyk daje poczucie świeżości i komfortu na cały dzień.

 4. Antyperspirant damski Garnier Deo Invisible Clean Cotton Roll-On 48H 50Ml

  Antyperspirant damski Garnier Deo Invisible Clean Cotton Roll-On 48H 50Ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości antyperspirant roll-on, który zapewnia świeżość i przyjemny zapach nawet przez 48 godzin. Skutecznie chroni przed wilgocią za sprawą ultraabsorbującego kompleksu Mineralite. Jego formuła oparta jest na składnikach nowej generacji. Chroni kolorowe ubrania przed śladami i niezbyt estetycznymi plamami. Dodatkowo kosmetyk pozwala pozbyć się efektu sztywnienia materiału bądź gromadzeniu się produktu na materiale w okolicach pach.

 5. Antyperspirant Ziaja liście zielonej oliwki bez soli glinu 60ml

  Antyperspirant Ziaja liście zielonej oliwki bez soli glinu 60ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Oliwkowy antyperspirant bez soli glinu w składzie. Zawiera esencję z liści zielonej oliwki, a także substancje bakteriostatyczne i neutralizujące nieprzyjemne zapachy. Kosmetyk nie podrażnia skóry pod pachami i nie plami ubrań. Zapewnia przez cały dzień uczucie świeżości. Produkt jest idealny do codziennej pielęgnacji. Nakładany powinien być na skórę suchą i czystą. Jest dobrym wyborem dla kobiet, które mają umiarkowaną tendencję do pocenia się. Antyperspirant wyróżnia się świeżym, orzeźwiającym zapachem.

Jaki antyperspirant damski kupić?

Antyperspirant to produkt, bez którego wiele kobiet nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Pozwala on ograniczyć pocenie się i daje poczucie świeżości przez wiele godzin. Po jaki antyperspirant warto sięgnąć i czym należy kierować się przy jego zakupie?

 • Rodzaj – antyperspiranty podzielić można z uwagi na formę, w jakiej występują. Antyperspiranty w sztyfcie są delikatne dla skóry. Często nie zawierają parabenów i konserwantów. Antyperspiranty w sprayu są najpopularniejszym rozwiązaniem. To kosmetyki na bazie alkoholu, a więc nie są odpowiednie dla kobiet o wrażliwej skórze. Są wprawdzie aerozole bezalkoholowe na bazie talku, ale substancja ta pozostawia na ubraniach białe ślady. Antyperspiranty w kulce są poręczne i nie kruszą się, ale długo schną na skórze. Antyperspiranty w suchym kremie są najbardziej delikatne. Często nie mają żadnego zapachu.
 • Zapach – antyperspiranty zawierają na ogół składniki niwelujące nieprzyjemny zapach potu i pozwalające zachować świeżość. Większość antyperspirantów nie posiada zapachu. Co ciekawe, produkty dla kobiet są dostępne w sprzedaży w mniejszej gamie zapachowej niż te skierowane do mężczyzn.
 • Skuteczność działania – zazwyczaj producent informuje na opakowaniu, jak długo dany produkt działa. Czasem jest to nawet 48 godzin. Najbardziej skuteczne są kosmetyki z chlorkiem glinu w składzie. Aplikuje się je przed snem i zmywa rano. Taki antyperspirant wystarcza nawet na kilka dni. Im wyższa jest zawartość chlorku glinu, tym skuteczniejsza jest blokada dla potu. Najskuteczniejsze na rynku antyperspiranty mają zawartość chlorku glinu na poziomie 25%. Są to produkty w dużej mierze oparte na alkoholu, a więc nie poleca się ich osobom o skórze wrażliwej. Czasem powodować mogą uczucie pieczenia, swąd czy zaczerwienienie. Nie należy nakładać ich na podrażnioną skórę np. po depilacji. Dodatkowo skóra w czasie aplikacji powinna być sucha.

Czy warto kupić dobry damski antyperspirant?

Antyperspirant to jeden z podstawowych kosmetyków pielęgnacyjnych dla kobiet. Znajduje się w niejednej damskiej kosmetyczce i wykorzystywany jest w czasie codziennej pielęgnacji skóry. Za sprawą dobrej jakości antyperspirantu można zachować uczucie świeżości i czystości przez cały dzień.

Antyperspirantu nie należy jednak utożsamiać z dezodorantem. Dezodorant ukrywa nieprzyjemny zapach potu i nadaje pachom świeżości. Działa do kilku godzin. Antyperspirant z kolei skutecznie ogranicza nadmierne pocenie się za sprawą swojego składu. Działa o wiele dłużej niż dezodorant, czasem przez kilkadziesiąt godzin. Antyperspirant jest rozwiązaniem dla osób, które mają problem z poceniem się. Dezodoranty bowiem tylko maskują zapach potu.

Dobrej klasy antyperspirant daje skórze uczucie świeżości i chroni przed nieprzyjemnym zapachem. Sole glinu wchodzące w skład tego typu produktów nie powinny drażnić skóry. Są to kosmetyki zazwyczaj bezzapachowe, które nie kolidują z zapachem perfum. Nie wysuszają skóry tak mocno, jak niekiedy ma to miejsce w przypadku klasycznych dezodorantów. Antyperspiranty mają formę kremów, spray’ów, kulek czy sztyftów.

Popularni producenci antyperspirantów

Sklepy warte uwagi