Bezprzewodowa myszka komputerowa jest urządzeniem wskazującym wykorzystywanym w czasie pracy z graficznym interfejsem systemu komputerowego. W przeciwieństwie do modeli przewodowych, nie posiada ona kabla utrudniającego pracę. Myszka pozwala na poruszanie po ekranie kursorem na skutek jej przesuwania po płaskiej powierzchni. Urządzenie to rejestruje zmianę swojego położenia i wysyła ją w postaci danych cyfrowych do komputera. Ten z kolei zmienia położenie kursora na ekranie.

Ranking bezprzewodowych myszek komputerowych

 1. Bezprzewodowa myszka komputerowa Logitech MX Master 3
  Bezprzewodowa myszka komputerowa Logitech MX Master 3
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesna komputerowa myszka bezprzewodowa dla artystów i programistów. Posiada elektromagnetyczne kółko przewijania z innowacyjną technologią MagSpeed. Dzięki temu można zatrzymać się szybko na wybranym pikselu. Urządzenie dostosować można do trybu i sposobu swojej pracy w wielu aplikacjach m.in. Adobe Photoshop, Safari, Microsoft Word czy PowerPoint. Myszka obsługuje technologie Flow pozwalającą na łatwe przeskakiwanie między wieloma komputerami. Żywotność akumulatora to w tym przypadku 70 dni po pełnym naładowaniu.
 2. Myszka komputerowa Logitech G305
  Myszka komputerowa Logitech G305
  Sprawdź aktualną cenę
  Bezprzewodowa mysz komputerowa dedykowana dla graczy. Posiada czujnik optyczny HERO o rozdzielczości 12000 DPI. W pamięci urządzenia można przy tym zapisać do 5 profili. Bateria pozwala nawet na 250 nieprzerwanej pracy. Technologia pracy jest w tym przypadku bardzo szybka, nie odstaje od tej zastosowanej w modelach przewodowych. Myszka posiada przycisk środkowy, przycisk DPI i dwa przyciski boczne, które można zaprogramować za pomocą oprogramowania Logitech Gaming Software.
 3. Bezprzewodowa Myszka Apple Magic Mouse 2
  Bezprzewodowa Myszka Apple Magic Mouse 2
  Sprawdź aktualną cenę

  Estetycznie wykonana mysz bezprzewodowa z akumulatorem przeznaczonym do wielokrotnego ładowania. W jej przypadku nie stosuje się standardowych baterii. Produkt wyróżnia się niezwykłą lekkością. Wynika to z zastosowania wbudowanego akumulatora. Powierzchnia Multi-Touch reaguje na bardzo proste gesty np. przewijanie i machnięcia. Urządzenie łączy się z komputerem Mac zaraz po wyjęciu z pudełka. Nie wymaga żadnej dodatkowej konfiguracji.
 4. Myszka A4 Tech Bloody RT7 Terminator
  Myszka A4 Tech Bloody RT7 Terminator
  Sprawdź aktualną cenę

  Profesjonalna gamingowa mysz bezprzewodowa z 4-rdzeniowym systemem i 9 programowalnymi przyciskami. Posiada wyjątkową czułość do 4000 dpi i zapewnia wyjątkowy czas reakcji – 1 milisekundę. Metalowe ślizgacze METAL X’GLIDE ARMOR BOOT przekładają się na dużą odporność na zużycie oraz wzmocnienie czułości urządzenia. Główny lewy przycisk pozwala na oddawanie czterech rodzajów strzałów. Myszka posiada ciekawy, nowoczesny design i klasyczną, czarną kolorystykę.
 5. Bezprzewodowa myszka Microsoft Sculpt Ergonomic Mouse
  Microsoft Sculpt Ergonomic Mouse
  Sprawdź aktualną cen
  Bezprzewodowa mysz komputerowa o nietypowym kształcie. Dzięki temu poprawia komfort odczuwany w okolicach nadgarstka i zapobiega powstawaniu dolegliwości bólowych. Przycisk Windows pozwala na szybki dostęp do menu startowego za pomocą tylko jednego gestu. Przycisk Wstecz umożliwia szybkie przewijanie, które odbywa się w czterech kierunkach – w lewo, w prawo, do przodu oraz do tyłu. Urządzenie wyróżnia się ponadto długą żywotnością.

Jaką myszkę komputerową kupić?

Myszki komputerowe bezprzewodowe cieszą się coraz większą popularnością. Są bowiem bardzo wygodne w użytkowaniu. Nie trzeba się w ich przypadku martwić długim i plączącym się kablem ograniczającym ruchy. Ma to spore znaczenie w szczególności dla osób, które na co dzień korzystają z laptopa. Czym jednak należy sugerować się przy wyborze konkretnego modelu myszki bezprzewodowej?

 • Obsługiwane technologie łączności – są to łączność radiowa i Bluetooth. Pierwsza jest spotykana w modelach niższej klasy. Realizowana jest ona za pośrednictwem odbiornika, który łączony jest z komputerem portem USB. Pracuje w częstotliwości na ogół 2,4 GHz, rzadziej 5 GHz. Taka myszka pracuje bez problemu, gdy w pobliżu nie ma innych urządzeń radiowych. Technologia Bluetooth wykorzystywana jest z kolei w modelach nieco droższych. Zapewnia stabilne połączenie bez zakłóceń.
 • Rodzaj – wyróżnia się myszki laserowe i optyczne. Pierwsze działają bardzo precyzyjnie na różnego rodzaju powierzchniach, również chropowatych. Pozwalają także na uzyskiwanie wyższych parametrów DPI. Modele optyczne są jednak tańsze. Spisują się jedynie na powierzchniach gładkich.
 • Ilość przycisków – to parametr istotny przede wszystkim dla graczy. Dla innych osób odpowiednie są modele już z dwoma przyciskami i rolką. Z drugiej strony kilka przycisków, które można konfigurować i dopasować do swoich potrzeb, bywa naprawdę przydatne.
 • Czułość – to parametr DPI istotny przede wszystkim w przypadku gier. Od niego zależy jak szybko kursor będzie poruszać się po ekranie komputera. Im wyższe DPI, tym wyższa jest czułość urządzenia. Dobrym wyborem są modele z wygodną regulacją czułości.
 • Wyprofilowanie – obecnie na rynku znaleźć można bezprzewodowe myszki komputerowe uniwersalne i te przeznaczone dla osób lewo lub praworęcznych. W praktyce spore znaczenie ma również wielkość urządzenia.
 • Akcesoria dodatkowe – tutaj najczęściej spotkać się można z podświetleniem czy konstrukcją, która ma za zadanie odciążyć nadgarstek w czasie pracy czy gry na komputerze.

Czy warto kupić bezprzewodową myszkę?

Obecnie coraz więcej osób wybiera myszki bezprzewodowe zamiast standardowych modeli przewodowych. Mają one w końcu naprawdę sporo zalet. Przede wszystkim są mobilne i wygodne w użytkowaniu. To istotne dla tych osób, które dużą podróżują z komputerem. Dzięki temu nie trzeba martwić się długim niekiedy i plączącym się kablem.

Myszki bezprzewodowe wymagają ładowania, ale cały proces trwa niezbyt długo. Dodatkowo po ładowaniu służą one nieprzerwanie nawet kilkadziesiąt godzin. W praktyce wystarczy więc dobrze zaplanować czas ich użytkowania i ładowania. Nowoczesne modele wyróżniają się przy tym efektownym designem  i niewielką wagą. Dla osób, które miewają problemy ze stawami czy cieśnią nadgarstka, propozycją są myszki specjalnie wyprofilowane, które odciążają rękę w czasie pracy.

Myszki bezprzewodowe są odpowiednie dla wszystkich użytkowników komputera – zarówno zapalonych graczy, jak i programistów oraz zwykłych internautów.

Popularni producenci bezprzewodowych myszek komputerowych

Sklepy z myszkami komputerowymi warte uwagi