Zabawka dla kota to akcesorium, które sprawia, że kot może urozmaicić swoje życie. Produkt ten pobudza zwierzaka do aktywności i wyostrza jego zmysły. Zabawka, która została dobrana odpowiednio do charakteru kota, może skutecznie zająć go na kilka dobrych godzin. Zabawki szczególnie dużą rolę odgrywają w przypadku kotów domowych, którym należy zapewnić odpowiednią dawkę ruchu. Bez tego zwierzęta są ospałe, często chorują i dotyka je otyłość.

Ranking zabawek dla kotów

 1. Trixie Wieża do zabawy dla kota plastik 25cm

  Trixie Wieża do zabawy dla kota plastik 25cm
  Sprawdź aktualną cenę

  Kolorowa zabawka dla kotów, która składa się z trzech poziomów. Na każdym znajdują się piłeczki, które kot może strącać i ścigać. Produkt ten jest w stanie zająć zwierzaka na długi czas. Zabawka pobudza zmysły – sprawia, że kot jest aktywny i ruchliwy. Wykonana jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego.

 2. Zabawka dla kota Yarro/Moderna Gonitwa za piłką

  Zabawka dla kota Yarro/Moderna Gonitwa za piłką
  Sprawdź aktualną cenę

  Zabawka, która zainteresuje każdego kota. Wykonana jest z wysokiej jakości plastiku. W jej środku znajduje się piłka, za którą podąża zwierzak w celu złapania. Produkt pobudza kota do aktywności fizycznej i zajmuje go na kilka godzin. Taka zabawka świetnie sprawdza się wtedy, gdy w domu nie ma właściciela.

 3. Zabawka dla kota Trixie Ser Pluszowy

  Zabawka dla kota Trixie Ser Pluszowy
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowna zabawka dla kota w formie pluszowego sera z dziurami, myszki na wędce i trzech piłeczek do zabawy. Oducza ona zwierzaka drapania mebli czy ściągania zasłon. W serze umieścić można zabawki lub kocie przysmaki. Zwierzak będzie próbował je wydobyć ze środka.

 4. Catit Design Senses Super Roller szyna do zabawy

  Catit Design Senses Super Roller szyna do zabawy
  Sprawdź aktualną cenę

  Sporych rozmiarów, składająca się z dziewięciu elementów szyna ze wzniesieniami świecącą piłką. Zestawić ją można z innymi zabawkami tego samego producenta. Produkt ten to doskonały symulator ruchu dla każdego kota. Zapewnia rozrywkę na długie godziny. Całkowita długość szyny to około 190 cm. Piłka podczas poruszania się świeci.

 5. Ferplast Zabawka Tornado

  Ferplast Zabawka Tornado
  Sprawdź aktualną cenę

  Oryginalna zabawka dla kota wykonana z wysokiej jakości materiałów. Zapewnia zwierzakowi zabawę na wiele godzin. Produkt ten posiada kilka piłeczek, które poruszają się i ciekawią kota. Piłeczka znajdująca się w podstawie po wprawieniu w ruch efektownie migocze. Światełko ledowe aktywowane jest ruchem. Zabawka jest kompletną całością.

 6. SportPet Koci Łowca

  SportPet Koci Łowca
  Sprawdź aktualną cenę

  Zabawka dla kota, która do działania potrzebuje baterii typu AA. Nie są one dołączone do zestawu. W tym przypadku kot ściga zabawkę ukrytą pod materiałem. Jest to wahadełko z piórkami, które porusza się dookoła, zatrzymuje się, a następnie zmienia kierunek swojego ruchu. Imituje tym samym zachowanie prawdziwej myszy. Produkt działa w czterech różnych prędkościach.

 7. Zabawka dla kota Petoneer Smart Play Ball

  Zabawka dla kota Petoneer Smart Play Ball
  Sprawdź aktualną cenę

  Inteligentna zabawka dla kota z silniczkiem w środku. Posiada specjalny pojemnik na kocimiętkę, co stanowi dla kota dodatkowy wabik. Produkt jest bardzo prosty w obsłudze. To zasługa dokładnego czujnika ruchu. Piłką wystarczy potrząsnąć, aby móc ją włączyć lub wyłączyć. Po 5 minutach bezczynności zabawka przechodzi w tryb czuwania. Ciekawym rozwiązaniem jest wbudowana w nią lampka LED.

Jaką zabawkę dla kota kupić?

Koty w czasie zabawy się relaksują i rozluźniają. Jeśli zwierzak bawi się z właścicielem, zaczyna czuć do niego  przywiązanie. Adaptuje się też w ten sposób do nowego środowiska. Wybór zabawek na rynku jest jednak bardzo szeroki. Jak zatem wybrać tę odpowiednią dla swojego kota? Co ma w tym przypadku kluczowe znaczenie?

 • Wiek kota – małe kotki potrzebują z oczywistych względów mniejszych zabawek. Piłki czy myszki, które są za ciężkie nie zachęcają ich do zabawy. Z kolei dorosłe koty lubią zabawki, które je rozwijają. Dobrym rozwiązaniem są  w tym przypadku zabawki interaktywne, które zmuszają zwierzaka do myślenia i zajmują jego wolny czas. Koty przepadają też za zabawkami laserowymi.
 • Rodzaj – wybór zabawek dla kotów jest ogromny. Podzielić je można na tunele, wędki, piłki, myszki, zabawki, laserowe, zabawki interaktywne, zabawki wypełnione kocimiętką lub walerianą czy zabawki do drapania. Wybór odpowiedniej zabawki w praktyce naprawdę zależeć powinien od upodobań i charakteru kota. Nie należy się tutaj kierować np. modą czy reklamą.
 • Charakter i usposobienie kota – to chyba najważniejszy aspekt, który trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze zabawki dla swojego kota. Dla szybkich kotów, które lubią ruch dobrym wyborem są zawsze różnego rodzaju wędki z piłeczkami czy piórkami. Pozwalają one zwierzakowi poczuć się jak łowca. Dla kotów, które preferują bardziej przyczajony styl, lepszym rozwiązaniem są piłeczki i myszki. Dla kotów, które są silne i lubią rzucać się na zabawki, warto kupić produkty z kocimiętką lub zabawki pluszowe, nawet te sporych rozmiarów. Są jednak i zwierzaki bardziej spokojne, które nie lubią polować. Dla nich najlepszym wyborem są różnego rodzaju tunele itd.

Czy warto kupować zabawki dla kotów?

Koty to zwierzęta o instynkcie łowcy, którego nie da się wyłączyć. Zabawki różnego rodzaju w ich przypadku wyzwalają potrzebę polowania. Warto zadbać o ich obecność, aby zwierzak mógł poczuć się raz na jakiś czas jak prawdziwy drapieżnik. Koty to zwierzęta, które są urodzonymi myśliwymi.

W przypadku starszych kotów odpowiednie zabawki zapewniają odpowiednią aktywność fizyczną. To o tyle istotne, że koty żyjące w domach i mieszkaniach mają coraz częściej tendencję do tycia. To skończyć się może poważnymi chorobami. Właściwa dawka ruchu sprawia, że waga pozostaje w normie. Dzięki zabawkom kot może zająć się na długie godziny, nawet wtedy, gdy w domu nie ma właściciela. Zamiast tęsknić, zwierzak bawi się i relaksuje.

Oczywiście chętniej po różnego rodzaju zabawki sięgają kocięta. Są one skore do zabawy i bardzo ciekawskie. Trzeba spędzać z nimi czas i bawić się, aby w dorosłym życiu nie miały problemów behawioralnych. Poprzez zabawę z kotem, tworzona jest więź między nim, a jego właścicielem. Przypominają o tym eksperci.

Wybór zabawek dla kotów na rynku jest na szczęście bardzo szeroki, dlatego jest w czym wybierać. Każdy kot tym samym powinien być zadowolony.

Popularni producenci zabawek dla kotów

Sklepy warte uwagi