Szlifierka oscylacyjna to narzędzie wykorzystywane do przeprowadzania prac szlifierskich na powierzchniach płaskich, równych i nieco zaokrąglonych. Urządzenie tego typu umożliwia szybką i jednocześnie dokładną obróbkę powierzchni drewnianych. Za sprawą prostokątnej stopy szlifierskiej dociera do narożników i pozwala na ich precyzyjne wyszlifowanie. Spokojna praca silnika przekłada się na niewysoki poziom drgań. Im większą stopę posiada dana szlifierka oscylacyjna, tym szybciej przeprowadzana jest praca.

Najlepsza szlifierka oscylacyjna – ranking

Jaką szlifierkę oscylacyjną kupić? Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie sprawdzić może wiele problemów. Okazuje się bowiem, że wybór w tym zakresie na rynku jest całkiem spory. Postanowiliśmy więc przygotować kompleksowy ranking szlifierek oscylacyjnych. Podczas jego tworzenia wzięliśmy pod uwagę opinie internautów na ten temat. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym zestawieniem.

 1. Szlifierka oscylacyjna Bosch GSS 23 A Professional 0601070400
  Szlifierka oscylacyjna Bosch GSS 23 A Professional 0601070400
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna szlifierka oscylacyjna renomowanego producenta. Posiada zintegrowany system mikrofiltracji, który zapewnia wysoką skuteczność usuwania pyłu. Na uwagę zasługuje ergonomiczna konstrukcja sprzętu i miękkie, sporych rozmiarów powierzchnie chwytowe Softgrip. Wszystko to przekłada się na wygodną i bezproblemową pracę. Solidna budowa szlifierki zapewnia jej maksymalną żywotność. Urządzenie ma moc 190W.

 2. Szlifierka Makita BO3710
  Szlifierka Makita BO3710
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy szlifierka oscylacyjna doskonale radząca sobie ze szlifowaniem sporych powierzchni drewnianych metalowych czy wykonanych z tworzywa sztucznego. Ma noc 190W i zasilana jest sieciowo. W skład zestawu podstawowego wchodzą papier szlifierski oraz specjalny worek na pył. Z takiego urządzenia korzystać mogą zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy.

 3. Szlifierka oscylacyjna Dewalt DWE6411QS
  Szlifierka oscylacyjna Dewalt DWE6411QS
  Sprawdź aktualną cenę

  Bezproblemowa w obsłudze szlifierka oscylacyjna z silnikiem o mocy 230W. Pozwala na szybką i precyzyjną obróbkę materiału. W całości jest doskonale zabezpieczona przed pyłem. To przekłada się na jej długą żywotność. Sprzęt zasilany jest sieciowo. Producent udziela na niego aż trzech lat gwarancji. To najlepsze potwierdzenie jego wysokiej jakości. Zestaw uzupełnia praktyczny worek na pył z wbudowanym adapterem próżniowym.

 4. Szlifierka Ryobi R18ROS-0 5133002471
  Szlifierka Ryobi R18ROS-0 5133002471
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalna szlifierka idealna do prac przy małym i średnim obciążeniu. Zapewnia szybkie i wydajne usuwanie materiału. Na uwagę zasługuje zastosowany w tym przypadku system odsysania pyłu zapewniający czyste środowisko pracy. W skład zestawu podstawowego wchodzą trzy sztuki papieru o ziarnistości 80, 120 i 240. Urządzenie sprzedawane jest bez akumulatora i ładowarki. Te zakupić trzeba osobno.

 5. Szlifierka oscylacyjna Einhell RT-OS 13 4460560
  Szlifierka oscylacyjna Einhell RT-OS 13 4460560
  Sprawdź aktualną cenę

  Innowacyjna multiszlifierka o ergonomicznym kształcie. Posiada także wygodny uchwyt i jest bezproblemowa w obsłudze. Zapewnia doskonałe rezultaty pracy. To urządzenie z zapięciem na rzep, co pozwala na błyskawiczną wymianę papieru ściernego. Atutem szlifierki jest także specjalny pojemnik na pył z wbudowanym filtrem.  Za pomocą adaptera do urządzenia można także zamontować odkurzacz.

Jaką szlifierkę oscylacyjną kupić?

Szlifierki oscylacyjne to urządzenia niepozorne, ale bardzo funkcjonalne. Są chętnie wykorzystywane na co dzień zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Na jaki model warto postawić? Co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie szlifierki oscylacyjnej?

 • Moc – zazwyczaj panuje przekonanie, że im jest wyższa, tym lepiej. Jednak nie zawsze musi być to prawda. Duże projekty wymagają zastosowania mocnych szlifierek, aby w czasie długich prac nie traciły swojej mocy i nie przegrzewały się. Podobnie jest w przypadku obróbki trudnych materiałów.
 • Prędkość obrotowa – parametr ten jest ściśle związany z mocną szlifierki. Wysokiej klasy urządzenia gwarantują wysokie obroty – RPM. Wyższe wartości pozwalają na przyspieszenie pracy, ale to niższe obroty przychodzą z pomocą przy szlifach finalnych.
 • Wielkość stopy – w tym przypadku trzeba dobrze zastanowić się do czego dane urządzenie ma być wykorzystywane. Im powierzchnia stopy jest większa, tym szybciej wykonać można prace. Takie szlifierki są nieocenione przy szlifowaniu ścian. Jednak już przy podłogach lepiej sprawdzają się modele w kształcie delty, które z łatwością docierają w trudniej dostępne miejsca.
 • Mocowanie papieru – najprostszym rozwiązaniem jest użycie specjalnych zaczepów. Jednak dzisiaj w sklepach królują szlifierki oscylacyjne ze specjalnymi rzepami. W tym przypadku papier wymienić można w zaledwie kilka sekund.
 • Komfort użytkowania – to bardzo ważny element, który wpływa na pracę z udziałem szlifierki oscylacyjnej.  Sporo w tym przypadku zależy od wagi urządzenia i jego wielkości. Sprzęt powinien gwarantować odpowiedni balans. Wówczas nie powoduje zmęczenia nawet po długim czasie. Większość szlifierek waży od 1 do 2,5 kg. Na pewno warto postawić na model z wygodnym uchwytem. Ergonomiczne rączki i pokrycia gumowe są tutaj mile widziane. Stabilizują urządzenie w ręku i jednocześnie obniżają poziom drgań.
 • Zasilanie – do wyboru są szlifierki oscylacyjne przewodowe i bezprzewodowe. Te pierwsze są tańsze, a drugie wygodniejsze w obsłudze. Sprzęty akumulatorowe mogą ważyć dość sporo. Wynika to z zastosowania w nich baterii litowo-jonowych. Z drugiej strony w tym przypadku zapomnieć można o komplikującym pracę kablu. Urządzanie trzeba natomiast regularnie ładować. Szlifierki przewodowe są tańsze, a często wyposażone również w mocne silniki. Ich wadą jest długi kabel, który przeszkadza w pracy.

Czy warto kupić szlifierkę oscylacyjną?

Szlifierka oscylacyjna wyposażona w odpowiedni papier jest w stanie poradzić sobie z niemal każdą powierzchnią. To bardzo uniwersalne elektronarzędzie, nieocenione podczas szlifowania powierzchni różnego rodzaju. Nadaje im ostateczny kształt. Przychodzi z pomocą podczas usuwania starych warstw farby. Tym samym szlifierka oscylacyjna przyda się z pewnością w czasie niejednego remontu czy prac wykończeniowych. Z uwagi na niewielki stopień drgań i znaczną ich częstotliwość zapewnia wysokiej klasy obróbkę na powierzchniach gładkich i dużych. To urządzenie bardzo popularne i trudno się temu dziwić.

Szlifierki oscylacyjne wybierają dla siebie zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Duże znaczenie ma przy tym ich moc. Mniejsze modele są proste w obsłudze i lekkie. Są dobrym wyborem na początek. Jednak do prac bardziej zaawansowanych konieczna może być szlifierka oscylacyjna o większej mocy.

Popularni producenci szlifierek oscylacyjnych

Podsumowanie rankingu szlifierek oscylacyjnych

Szlifierki oscylacyjne to popularne urządzenia warsztatowe wykorzystywane chętnie zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Przychodzą z pomocą podczas obróbki wielu różnych materiałów. Do wyboru są w tym przypadku urządzenia przewodowe i bezprzewodowe – akumulatorowe. Poszczególne modele różnią się także wieloma innymi parametrami. W wyborze odpowiedniego sprzętu  na pewno pomoże nasz kompleksowy ranking szlifierek oscylacyjnych. Zapraszamy do lektury i dokonywania zakupów.