Telewizor 32 cale to telewizor o przekątnej ekranu 32 cale. Stanowi świetne rozwiązanie do nieco mniejszego wnętrza – sypialni, pokoju dziecięcego czy niewielkiego salonu. Sprawdza się tam, gdzie odległość użytkowników od ekranu wynosi mniej niż 3,5 m. 32 cale to 81,28 cm. Aby w pełni docenić walory rozdzielczości Full HD przy tej przekątnej, odpowiednia odległość od ekranu powinna wynosić do 2,5 m. Takie telewizory są niejednokrotnie bardzo dobrym wyborem dla graczy.

Ranking telewizorów 32 cali

 1. Telewizor 32 cale LG 32LM6300PLA

  Telewizor 32 cale LG 32LM6300PLA
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości telewizor z ekranem Full HD, który zapewnia wyjątkowy obraz i żywe kolory. Zaawansowany technologicznie procesor wzmacnia kolory i obrazy stają się bardziej naturalne. Rozdzielczość obrazów niskiej jakości jest podnoszona, aby uzyskać większą ostrość. Nowoczesna technologia Active HDR optymalizuje każdą scenę. Na uwagę zasługuje także technologia korekty scen LG. Telewizor posiada wbudowane głośniki Virtual Surround Plus. Za sprawą technologii Al ThinQ wiele czynności wykonywanych jest za pomocą poleceń głosowych.

 2. Telewizor Xiaomi Mi LED TV 4A 32″’

  Telewizor Xiaomi Mi LED TV 4A 32
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny telewizor z ekranem 32 cali. Posiada wyświetlacz w rozdzielczości HD i czterordzeniowy procesor MTK. Całość uzupełnia aż 8 GB pamięci flash. Dzięki temu funkcje Smart TV działają zawsze płynnie. Nowoczesna platforma Android TV 9.0 umożliwia instalację gier i aplikacji z Google Play Store. Urządzenie obsługuje Chromecast i Google Assisant. Telewizor posiada trzy złącza HDMI, w tym jedno typu ARC, co pozwala na podłączenie do niego konsoli do gier czy amplitunera.

 3. Philips 32PHS6605

  Philips 32PHS6605
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny telewizor z pulpitem nawigacyjnym SAPHI, który idealnie nadaje się do gier. SAPHI to intuicyjny system operacyjny, który znacznie ułatwia korzystanie z Phillips Smart TV. Telewizor posiada ledowe podświetlenie o niewielkim poborze mocy. Wyróżnia się delikatnym designem i nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Oferuje obraz wysokiej jakości i opóźnienie sygnały wejściowego poniżej 20 ms HDMI. Jest idealny do gier.

 4. Telewizor 32 cale Samsung UE32T4302

  Telewizor 32 cale Samsung UE32T4302
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy telewizor z technologię HDR. Funkcja Precyzyjne i Żywe Kolory wydobywa z urządzenia jak najszerszą paletę barw, aby uzyskać optymalny obraz. Funkcja Ultra Czystego Obrazu pozbawia z kolei materiał ewentualnych szumów. Na uwagę zasługuje też technologia Lepszego Kontrastu. Telewizor wyróżnia się eleganckim, smukłym designem. Sterować nim można także zdalnie za sprawą funkcji Zdalnego Dostępu.

 5. Telewizor Thomson 32HE5606

  Telewizor Thomson 32HE5606
  Sprawdź aktualną cenę

  Prosty w obsłudze telewizor o przekątnej ekranu 32 cali. Posiada matrycę typu LED, co jest odpowiedzią na potrzeby najbardziej wymagających klientów. Jest to rozwiązanie energooszczędne, a jednocześnie pozwalające uzyskać obraz najwyższej jakości. Urządzenie wyposażone jest w ekran z rozdzielczością HD Ready. Zapewnia tym samym optymalne parametry do grania w gry oraz oglądania większości filmów i seriali. Telewizor wykorzystuje system operacyjny Android. Łączy się z siecią bezprzewodową WiFi.

Jaki telewizor 32 cali kupić?

Telewizory 32 cali wciąż cieszą się na rynku dość dużą popularnością. W mniejszych pomieszczeniach są zresztą naprawdę dobrym wyborem. Czym jednak należy się kierować przy zakupie takiego urządzenia do swojego domu lub mieszkania?

 • Rozdzielczość ekranu – parametr ten w bezpośredni sposób wpływa na ilość wyświetlanych na ekranie detali. W tym przypadku dużą popularnością cieszą się telewizory HD Rady. Oznacza to na ogół rozdzielczość matrycy 1280×720 lub 1366×768. To najczęściej dobre rozwiązanie. Jednak, gdy telewizor ma być wykorzystywany także jako monitor do komputera, lepiej postawić na matrycę Full HD, a więc 1920×1080 pikseli.
 • Funkcje SMART – nowoczesne telewizory coraz częściej posiadają systemy SMART. Mogą więc nawiązać połączenie z siecią czy innymi urządzeniami, a potem z nimi współpracować. Funkcje SMART to też obsługa serwisów streamingowych takich jak Netflix czy Ipla. Dzięki SMART TV telewizory są bardziej funkcjonalne, uniwersalne. Dzisiaj nie trzeba już ograniczać się do oglądania zwykłej telewizji kablowej.
 • Bluetooth – zdecydowana większość telewizorów SMART oferuje łączność WiFi, ale nie każde urządzenie posiada Bluetooth. Warto jednak na tę opcję zwrócić uwagę. Przede wszystkim dzięki niej można połączyć z telewizorem bezprzewodowe głośniki czy słuchawki. To wygodne rozwiązanie, bo pozwala zrezygnować z dodatkowych kabli. Ponadto Bluetooth umożliwia sterowanie telewizorem za pomocą aplikacji na smartfonie.
 • Złącza – jak wiadomo z nowoczesnym telewizorem można się połączyć bezprzewodowo, ale bardziej trwałe i zarazem bezpieczniejsze jest połączenie przewodowe. W gronie wejść i wyjść warto wspomnieć o USB, HDMI czy Ethernet. Złącze HDMI pozwala na podłączenie do telewizora konsoli do gier, amplitunera czy kina domowego. Do USB podpina się z kolei dyski zewnętrze czy pendrive’y. Natomiast złącze Ethernet wykorzystywane jest do przewodowego łączenia się z siecią. Znaczenie ma ilość tych złącz. Im jest ich więcej, tym lepiej.

Czy warto kupić telewizor 32 cali?

Telewizory 32 cale są wciąż dość popularne na rynku. W mniejszych pomieszczeniach czy mieszkaniach są naprawdę bardzo dobrym wyborem. W tej grupie urządzeń wybór na rynku jest bardzo duży. Zakupić można telewizory o zróżnicowanej funkcjonalności. Większość odbiorników posiada już wbudowaną matrycę LED czy DLED. Telewizory LED 32 cale to nowsza wersja standardowych telewizorów z ekranem  ciekłokrystalicznym. Bazują one na diodach elektroluminescencyjnych,które umieszczane są na całej powierzchni ekranu lub pod ramką obudowy.

Telewizory 32 cale nadają się świetnie do oglądania filmów i seriali, a także do grania w gry. Są to urządzenia, które mają całkiem sporo zalet. Przede wszystkim ich dużym atutem jest ekonomiczność. Zużywają one mniej energii elektrycznej niż telewizory większe. Niejednokrotnie są też bardziej praktyczne. Nie dominują małego wnętrza. Takie telewizory w sklepach są wciąż bardzo popularne. W zależności od swoich potrzeb i możliwości finansowych zakupić można urządzenie tańsze lub nieco droższe.

Popularni producenci telewizorów 32 cali

Sklepy warte uwagi