Klawiatura bezprzewodowa to klawiatura, która nie potrzebuje kabla do połączenia się z komputerem. Tego typu urządzenie często wykorzystuje fale radiowe. To fale elektromagnetyczne o konkretnej częstotliwości. Nowoczesne klawiatury bezprzewodowe coraz częściej z komputerem łączą się także za pomocą Bluetooth czy WiFi. Cechują się one większym zasięgiem działania niż wspomniane klawiatury działające w technologii radiowej. Czasem spotkać się też można z urządzeniami wykorzystującymi podczerwień.

Najlepsza klawiatura bezprzewodowa – ranking

Wiele osób na pewno zastanawia się nad tym, jaką klawiaturę bezprzewodową kupić. Brak uciążliwego kabla sprawia, że obsługa komputera staje się o wiele łatwiejsza i wygodniejsza. W wyborze konkretnego urządzenia na pewno nieco pomoże nasz kompleksowy ranking klawiatur bezprzewodowych. Zestawienie powstało w  dużej mierze na podstawie opinii internautów na ten konkretny temat.

 1. Klawiatura bezprzewodowa Logitech MX Keys Czarny (920-009415)
  Klawiatura bezprzewodowa Logitech MX Keys Czarny (920-009415)

  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy klawiatura bezprzewodowa z klawiszami o idealnym skoku. Ich kształt dopasowany został do kształtu palców. Lekko zaokrąglone krawędzie zapewniają dobrą reakcję. Klawisze dodatkowo pokrywa matowa powłoka. Nie trzeba jednocześnie martwić się o hałas generowany przez klawiaturę. Konstrukcja oparta jest na jednej, metalowej płytce i nie śliza się po biurku.

 2. Klawiatura Apple Magic Keyboard (MQ052ZA)
  Klawiatura Apple Magic Keyboard (MQ052ZA)

  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna klawiatura bezprzewodowa z polem numerycznym. Oferuje wysoką stabilność działania, bo każdy klawisz znajduje się na mechanizmie nożycowym. Na klawiaturze pisze się bardzo wygodnie i z dużą precyzją. Po naładowaniu sprzęt działa ponad miesiąc. Klawiatura wykorzystuje port Lightning oraz Bluetooth. Współdziała z komputerami Mac z systemem iOS.

 3. Klawiatura bezprzewodowa Logitech MK345 Czarna (920006489)
  Klawiatura bezprzewodowa Logitech MK345 Czarna (920006489)

  Sprawdź aktualną cenę

  Wyjątkowy zestaw składający się z  multimedialnej klawiatury bezprzewodowej i myszki optycznej. Zestaw wyposażony jest w bardzo żywotne baterie – 48 miesięcy klawiatura i 18 miesięcy mysz. Nie trzeba więc ich zbyt często wymieniać. Podpórka na nadgarstki oznacza wyższy komfort pracy – mysz zresztą także jest profilowana. Zestaw ten zapewnia duży zasięg działania. Nie jest trudny w instalacji.

 4. Klawiatura Natec Dolphin (NKL-1687)
  Klawiatura Natec Dolphin (NKL-1687)

  Sprawdź aktualną cenę

  Innowacyjna klawiatura bezprzewodowa z potrójnym trybem komunikacji. Prezentuje się nienagannie pod względem designu. Klawiaturę można połączyć z trzema różnymi urządzeniami i po prostu przełączać się między nimi. Zasięg działania sprzętu wynosi do 10 metrów. Niskoprofilowe klawisze wykonane zostały w technologii X-Scissors. Nie generują w czasie pracy dużego hałasu. Przy braku aktywności klawiatura przechodzi sama w tryb hibernacji.

 5. Klawiatura bezprzewodowa Logitech MK235 Czarna (920007931)
  Klawiatura bezprzewodowa Logitech MK235 Czarna (920007931)

  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo funkcjonalna klawiatura bezprzewodowa w kolorze czarnym. Nie wymaga zbyt częstej wymiany baterii. Czasem pracuje bez problemu nawet przez 3 lata. To urządzenie nie do zdarcia – odporne na zalanie, trwałe, wytrzymałe. Nie blaknie wraz z upływem czasu. Oferuje niezawodną łączność bezprzewodową. Wystarczy podpiąć niewielki odbiornik USB. Zasięg działania sięga 10 metrów.

 6. Klawiatura A4Tech V-TRACK 2.4G 7100N RF nano (A4TKLA41220)
  Klawiatura A4Tech V-TRACK 2.4G 7100N RF nano (A4TKLA41220)

  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo ciekawy zestaw składający się z klawiatury bezprzewodowej oraz myszki bezprzewodowej. Klawiatura posiada klawisze z mechanizmem membrany. Mysz wyposażona jest w 5 przycisków, scroll i przycisk zmiany czułości DPI/ Zasięg działania zestawu sięga aż 15 metrów. Mysz działa płynnie i bezproblemowo na każdej powierzchni 3 D – pościeli, stole itd. Producent udziela na sprzęt 2 lat gwarancji.

Jaką klawiaturę bezprzewodową kupić?

Peryferyjne urządzenia komputerowe w formie bezprzewodowej podbiły rynek. Są wygodne w obsłudze, funkcjonalne i żywotne. Tak jest np. w przypadku bezprzewodowych klawiatur. Jaki model wybrać dla siebie i czym warto się tutaj kierować?

 • Sposób komunikacji z komputerem – prym wiodą tutaj dwa rozwiązania. Klawiatury bezprzewodowe USB wykorzystują sieć bezprzewodową 2,4 GHz. Mają element wpinany do USB -odbiornik. Cieszą się na rynku dużą popularnością, bo są bezproblemowe w działaniu i funkcjonalne. Klawiatury bezprzewodowe Bluetooth są nieco droższe. Komunikują się z komputerem za pomocą modułu Bluetooth. Nie wymagają stosowania dodatkowych odbiorników.
 • Typ – klawiatury wyspowe mają klawisze wyspowe (duże odstępy). To model dominujący na rynku, bo uważany za wygodniejszy w użytkowaniu i łatwiejszy do utrzymania w czystości. Klawiatury klasyczne mają klawisze, które niemal do sienie przylegają. Trudniej się je czyści.
 • Blok numeryczny – w mniejszych klawiaturach często rezygnuje się z tego elementu. W codziennym użytkowaniu może by to jednak problematyczne. Jeśli klawiatura służy np. do programowania i prowadzenia obliczeń, warto postawić na model z blokiem numerycznym.
 • Podpórka na nadgarstki – w nowoczesnych klawiaturach często się z tego elementu rezygnuje, a przecież wpływa pozytywnie na ergonomię pracy.
 • Przyciski specjalne – w minimalistycznych klawiaturach bezprzewodowych stosowane są jedynie przyciski standardowe i funkcyjne. Nie ma tam przycisków dodatkowych. Nie są one jednak niezbędne do życia.
 • Zintegrowany touchpad – niektóre klawiatury bezprzewodowe, zwłaszcza te przeznaczone do tabletów i laptopów, mają touchpad.  Nie wymagają więc używania dodatkowo myszki. Niestety zazwyczaj touchpad zastępuje blok numeryczny. Trzeba się więc zastanowić, co jest w danej sytuacji istotniejsze.

Czy warto kupić klawiaturę bezprzewodową?

Tak naprawdę każdy rodzaj klawiatury ma swoje zalety i wady. Podobnie jest w przypadku klawiatur bezprzewodowych. Co warto na ich temat wiedzieć?
Na pewno brak przewodu zapewnia większa swobodę działania. Nie ma tutaj ograniczenia w postaci długiego, często plączącego się kabla. Klawiaturę można więc bez problemu przesuwać i przenosić z miejsca na miejsce. Najlepsze modele dostępne na rynku zapewniają zasięg działania na poziomie do 15 metrów. Brak dużej ilości okablowania na biurku oznacza lepszą estetykę otoczenia, co dla wielu osób ma spore znaczenie. Nowoczesne klawiatury bezprzewodowe działać mogą w oparciu o wiele technologii. Zazwyczaj wykorzystują moduł Bluetooth, ale zdarzają się także modele działające na WiFi czy podczerwień.
Klawiatury bezprzewodowe doskonale sprawdzają się na co dzień. Są wykorzystywane w domach prywatnych, firmach, biurach. Nieco rzadziej sięgają po nie gracze. Klawiatury gamingowe to na ogół modele przewodowe. Bezprzewodowe połączenie od czasu do czasu bywa bowiem zawodne, co podczas rozgrywek nie jest mile widziane.

Popularni producenci klawiatur bezprzewodowych

Podsumowanie rankingu klawiatur bezprzewodowych

Klawiatury bezprzewodowe cieszą się na rynku sprzętu komputerowego bardzo dużą popularnością. Trudno się temu dziwić. Brak kabla sprawia, że są wygodniejsze w funkcjonowaniu i bardziej estetyczne pod względem wizualnym. W wyborze konkretnego modelu na pewno pomoże przygotowany przez nas kompleksowy ranking klawiatur bezprzewodowych. Zachęcamy do zapoznania się z powyższym zestawieniem i wyboru sprzętu idealnego dla siebie.