Lodówka z zamrażarką na dole to wciąż niezwykle popularny model lodówek. Pozwala na wygodne przechowywanie świeżej żywności, a przy okazji oferuje dość sporą zamrażarkę z kilkoma szufladami, w których można mrozić produkty spożywcze przez kilka miesięcy. Taki sprzęt ma niewątpliwie sporo zalet. Przede wszystkim korzystanie z tego typu lodówki jest zupełnie bezproblemowe – nie trzeba schylać się, aby wyjmować i wkładać rzeczy z części chłodzącej. Zamrażarka znajdująca się na dole używana jest już nieco rzadziej.

Najlepsza lodówka z zamrażarką na dole – ranking

Pytanie, jaką lodówkę z zamrażarką na dole kupić paść  może oczywiście przy okazji urządzania, wyposażania swojej kuchni. Nie ma bowiem gospodarstwa domowego bez urządzenia AGD  w postaci lodówki. W wyborze konkretnego modelu na pewno nieco pomoże nasz kompleksowy ranking lodówek z zamrażarką na dole. Powstał w dużej mierze na podstawie opinii internautów na ten temat. Zapraszamy do lektury.

 1. Lodówka z zamrażarką na dole Samsung Bespoke RB38A7B6AAP
  Lodówka z zamrażarką na dole Samsung Bespoke RB38A7B6AAP

  Sprawdź aktualną cenę

  Jedna w swoim rodzaju lodówka z zamrażarką na dole, którą dopasować można do swojej kuchni. Wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające żywności długotrwałą świeżość. To model z kompresorem Digital Inverter, na który producent udziela aż 10 lat gwarancji.  Technologia SpaceMax sprawia, że w środku lodówki jest sporo miejsca do przechowywania żywności, a jednocześnie nie zajmuje ona wiele miejsca w pomieszczeniu.

 2. Lodówka z zamrażalnikiem dolnym Samsung RB38T776CB1
  Lodówka z zamrażalnikiem dolnym Samsung RB38T776CB1

  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalna lodówka  o całkiem sporej pojemności. To efekt zastosowania nowoczesnej technologii Space Max. Urządzenie zapewnia efektywne chłodzenie na każdym poziomie chłodziarki. Wyróżnia się przy okazji efektownym designem. Nie zużywa zbyt wiele energii elektrycznej, co przekłada się na niższe rachunki za prąd. Wysokiej klasy kompresor Digital Inverter jest zbudowany tak, że lodówka nie generuje w czasie pracy zbyt dużego hałasu. To świetny wybór także do mniejszych kuchni.

 3. Lodówka Bosch Seria 2 KGN33NLEB
  Lodówka Bosch Seria 2 KGN33NLEB

  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy lodówka z zamrażarką na dole, która zachowuje żywność przez długi czas w świeżości. Szuflada MultiBox służy do przechowywania owoców i warzyw, a system MultiAirflow zapewnia równomierne chłodzenie na wszystkich poziomach. To urządzenie energooszczędne i wyróżniające się efektownym designem. Sprawdzi się w każdej, także stosunkowo niedużej kuchni.

 4. Lodówka z zamrażarką na dole Lodówka Whirlpool W5 811E OX1
  Lodówka z zamrażarką na dole Lodówka Whirlpool W5 811E OX1

  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo praktyczna lodówka z zamrażarką na dole. Wykorzystuje technologię Less Frost i jest dzięki temu bezproblemowa w eksploatacji. To sprzęt energooszczędny, dość wysoki i naprawdę pojemny. Posiada wewnętrzny wyświetlacz z regulacją temperatury, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. 6. Zmysł Control zapewnia precyzyjną, stałą kontrolę temperatury. Lodówkę pod względem kolorystycznym można dopasować do swojej kuchni.

 5. Lodówka Amica FK244.4
  Lodówka Amica FK244.4

  Sprawdź aktualną cenę

  Energooszczędna lodówka z zamrażarką na dole, która świetnie sprawdzi się w każdej kuchni. Nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a przy tym jest naprawdę pojemna. Wyposażona jest w zaskakująco cichy kompresor, dlatego w czasie pracy nie generuje dużego hałasu. To rozwiązanie komfortowe dla domowników. Simple InsideControl Panel pozwala na precyzyjne sterowanie temperaturą w środku chłodziarki.

 6. Lodówka z zamrażalnikiem dolnym Beko RCSA300K30WN
  Lodówka z zamrażalnikiem dolnym Beko RCSA300K30WN

  Sprawdź aktualną cenę

  Wyjątkowa lodówka z zamrażalnikiem na dole – to produkt renomowanej marki Beko nagrodzonej odznaczeniem Konsumencki lider jakości 2021. Jest to sprzęt energooszczędny i wykorzystujący światło ledowe. Zapewnia szybkie mrożenie nowo włożonej do środka żywności. Jednocześnie nie wpływa to na temperaturę pożywienia już znajdującego się w środku.

Jaką lodówkę z zamrażalnikiem na dole kupić?

Lodówki z zamrażalnikiem na dole są niezmiennie od lat bardzo popularne. To świetny wybór w zasadzie do każdej kuchni. Na jaki model się zdecydować? Co warto wziąć pod uwagę przy zakupie tego typu urządzenia?

 • Pojemność – ma ona duże znaczenie w przypadku wszystkich lodówek. Dla singli i małych rodzin przeznaczone są urządzenia nieco mniejsze niż w przypadku rodzin kilkuosobowych. W praktyce pojemność lodówek z zamrażarką na dole wynosić może od zaledwie 150 do nawet 500 litrów.
 • Klasa energetyczna – nie można tego aspektu pominąć podczas wybierania sprzętu AGD do swojej kuchni. Od tego bowiem zależy zużycie energii elektrycznej, która z roku na rok jest coraz droższa. Wszystkie najważniejsze informacje powinny znajdować się na samym sprzęcie, a dokładniej na tzw. etykiecie energetycznej. Im klasa energetyczna jest wyższa, tym lepiej, bo to oznacza mniejsze zużycie prądu, a przy okazji zazwyczaj i mniejszy hałas.
 • Głośność – okazuje się, że w trakcie pracy lodówki dość istotna jest też jej głośność. To bardzo ważne np. wówczas, gdy salon połączony jest z kuchnią.  Warto więc stawiać na urządzenia ciche, które nie będą przeszkadzać domownikom. Lodówki z zamrażalnikiem na dole zazwyczaj wydają dźwięki w zakresie do 45 dB.
 • Funkcje dodatkowe – nowoczesne lodówki coraz częściej oferują ciekawe funkcje dodatkowe. Podstawą jest No Frost – system odprowadzający wilgoć na zewnątrz. Dzięki temu na produktach spożywczych i na ścianach urządzenia nie osadza się lód czy szron. Wiele osób docenia też kostkarkę czy dyfuzor wody. Jeśli w zamrażalniku ma się znajdować sporo żywności, dobrym rozwiązaniem może być sprzęt z podwójnym agregatem. Wtedy można wyłączyć tę część zamrażarki, która nie jest używana lub mrozić sporą ilość żywności. Termostat pozwala także na ustawienie dwóch różnych temperatur na różnych poziomach urządzenia.

Czy warto kupić lodówkę z zamrażalnikiem dolnym?

Lodówka z zamrażalnikiem na dole to urządzenie, które spotkać można w wielu kuchniach. Wybór w tym zakresie na rynku jest ogromny. Poszczególne modele różnią się designem, klasą energetyczną czy pojemnością. Każdy więc znajdzie model odpowiedni dla siebie.

Zamrażalnik zlokalizowany na dole lodówki pełni dwie ważne funkcje. Na pewno jest to rozwiązanie bardzo komfortowe. W końcu po produkty umieszczone w komorze głównej (górnej) – chłodziarce są wykorzystywane znacznie częściej niż te w zamrażarce. Dlatego nie trzeba się za każdym razem po nie schylać. To spore ułatwienie np. dla osób starszych i wszystkich tych, które mają problem z kręgosłupem. Lodówki z zamrażalnikiem na dole są też dość pojemne. Pomieścić mogą całkiem sporo żywności. Sam zamrażalnik ma wtedy pojemność do 150 litrów. To gratka dla tych osób, które lubią robić większe zapasy dla całej rodziny.

Popularni producenci lodówek z zamrażalnikiem na dole

Podsumowanie rankingu lodówek z zamrażarką na dole

Lodówki z zamrażarką na dole są wciąż bardzo popularnym rozwiązaniem na rynku. Spotkać je można w wielu gospodarstwach domowych. Są pojemne, praktyczne, bezproblemowe w obsłudze i naprawdę efektowne wizualnie. Sprawdzą się doskonale w każdej kuchni. Na jaki model się zdecydować? W tym na pewno nieco pomoże nasz kompleksowy ranking lodówek z zamrażarką na dole. Już teraz serdecznie zachęcamy do zapoznania się z powyższym zestawieniem, które powstało  na podstawie opinii internautów na ten temat.