Piła łańcuchowa elektryczna to urządzenie, które doskonale sprawdza się na małych i średniej wielkości działkach. Podłączane jest do gniazdka elektrycznego. Ma całkiem sporo zalet. Przede wszystkim nie generuje zanieczyszczeń i nie jest hałaśliwe. Pod tym względem wygrywa z piłą spalinową łańcuchową. Piły tego typu są także znacznie lżejsze, co w trakcie wykonywania dłuższych prac ma spore znaczenie. Są nieocenione podczas codziennych prac ogrodowych i nie tylko.

Najlepsza piła łańcuchowa elektryczna – ranking

Jaką piłę łańcuchową elektryczną kupić? To pytanie, które zadaje sobie na pewno niejeden właściciel działki lub większego ogrodu. W końcu urządzenie tego typu doskonale nadaje się np. do przycinania krzewów i drzew. Tak powstał nasz kompleksowy ranking piła łańcuchowych elektrycznych. Prezentujemy w nim narzędzia cieszące się największym uznaniem ze strony internautów. Zapraszamy do zapoznania się z całym zestawieniem.

 1. Piła łańcuchowa elektryczna Makita DUC254Z
  Piła łańcuchowa elektryczna Makita DUC254Z
  Sprawdź aktualną cenę

  Klasyczna elektryczna piła łańcuchowa z wydajnym silnikiem bezszczotkowym. Wykonana jest w nowoczesnej technologii XPT, która gwarantuje jej dużą odporność na wilgoć i pył. Funkcja automatycznego smarowania znaczne wydłuża żywotność łańcucha oraz prowadnic. Na uwagę zasługuje regulacja poziomu oleju i regulacja prędkości przesuwu łańcucha. Całość uzupełniają sporych rozmiarów gumowe i antypoślizgowe uchwyty.

 2. DeWalt 18V XR Bezszczotkowa piła łańcuchowa 30cm (DCM565N-XJ)
  DeWalt 18V XR Bezszczotkowa piła łańcuchowa 30cm (DCM565N-XJ)
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalna pilarka łańcuchowa o dość kompaktowych rozmiarach. Za sprawą łańcucha o długości 30 cm jest skuteczna w czasie cięcia kłód i przycinania belek w ciasnych miejscach. To sprzęt lekki i poręczny z funkcją automatycznego smarowana. Wymiana prowadnicy czy łańcucha następuje bez konieczności użycia narzędzi. Atutem omawianego modelu jest bezszczotkowy silnik o sporej sprawności.

 3. Piła Bosch UniversalChain 35 06008B8303
  Piła Bosch UniversalChain 35 06008B8303
  Sprawdź aktualną cenę

  Prosta w obsłudze piła łańcuchowa elektryczna z silnikiem o mocy 1800W. Wykorzystuje koncentryczny system SDS, który pozwala na beznarzędziową wymianę łańcucha. Znajdujący się z boku urządzenia zbiornik na olej z korkiem na lince ułatwia proces jego uzupełniania. Sprzęt jest lekki i ma ergonomiczną budowę. Warto także zwrócić uwagę na wytrzymały hamulec przeciwodrzutowy. Piła świetnie sprawdzi się w niejednym ogrodzie.

 4. Piła łańcuchowa Dedra DED8702
  Piła łańcuchowa Dedra DED8702
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości elektryczna piła łańcuchowa renomowanej marki, która świetnie sprawdzi się w domu lub  ogrodzie. Posiada prowadnicę o długości 40 cm. Pochodzi ona, podobnie jak łańcuch od firmy OREGON. Pilarka jest wyposażona w system, który pozwala na szybką i bezproblemową korektę stopnia napięcia łańcucha bez konieczności użycia żadnych narzędzi. Ciekawym rozwiązaniem jest ponadto hamulec automatyczny zatrzymujący łańcuch przy podbiciu urządzenia w czasie cięcia.

 5. Piła elektryczna Graphite 58G034
  Piła elektryczna Graphite 58G034
  Sprawdź aktualną cenę

  Akumulatorowa łańcuchowa piła bez akumulatora w zestawie. To urządzenie ekologiczne, które posiada prowadnicę o długości 25 cm. Zasilane jest akumulatorem Energy+ pasującym także do innych narzędzi tego samego producenta. Cały sprzęt waży mniej niż 3 kilogramy, a więc jest mobilny. Można go bez problemu przenosić z miejsca na miejsce. To doskonałe rozwiązanie do niejednego ogrodu i nie tylko.

Jaką łańcuchową piłę elektryczną kupić?

Łańcuchowa piła elektryczna to praktyczne urządzenie, które może okazać się niezbędne w przydomowym ogrodzie czy na działce. Na jaki sprzęt warto się tutaj zdecydować i co trzeba wziąć pod uwagę przy jego zakupie?

 • Moc – parametr ten podawany jest w W lub kW. W przypadku urządzeń wykorzystywanych do prostych prac przydomowych wysoka moc nie jest wymagana. Sprawdzi się więc urządzenie o mocy 1200W. Jednak już do bardziej wymagających czynności potrzebne są piły łańcuchowe elektryczne z mocą1500-2400W.
 • Zasilanie – zdecydowana większość elektrycznych pił łańcuchowych dostępnych obecnie na rynku jest zasilana napięciem o mocy 230-240 V.
 • Długość prowadnicy – im jest ona dłuższa, tym sprzęt jest bardziej funkcjonalny. Najkrótsze prowadnice, z którymi się można spotkać na rynku mają 15-20 cm długości. Największe liczą od 30 do 40 cm. Dłuższe prowadnice mogą nieco przeszkadzać przy pracach bardziej precyzyjnych.
 • Waga – co ciekawe, elektryczne piły łańcuchowe są zazwyczaj dość lekkie. Ich wana na ogół nie przekracza 5 kilogramów.
 • Pozom hałasu – dźwięk emitowany w czasie pracy przez piły łańcuchowe elektryczne wynosi około 100 dB.
 • Funkcje i wyposażenie dodatkowe – wiele nowoczesnych modeli pił łańcuchowych elektrycznych oferuje ciekawe funkcje dodatkowe. Są to m.in. blokada gazu, ostrzałka do łańcucha czy specjalny uchwyt, który pozwala na obcinanie gałęzi w trudniej dostępnych miejscach.
 • Prędkość przesuwu łańcucha – im przesuwa się on szybciej, tym bardziej efektywna jest praca.
 • Ergonomia – piły łańcuchowe elektryczne muszą być dobrze wyważone. Uchwyty powinny być wygodne mimo wielu godzin pracy. Pracę uprzykrzyć skutecznie potrafią np. zacinający się spust lub niezbyt wygodne uchwyty.
 • Zabezpieczenia – piły łańcuchowe elektryczne muszą być bezpieczne w użytkowaniu. Podstawą są w tym przypadku wysokiej klasy zabezpieczenia przed odbiciem. Odblokowywanie spustu powinno być wygodne i intuicyjne. Dodatkowo musi naprawdę skutecznie chronić przed przypadkowym włączeniem urządzenia.
 • System napinana łańcucha – najlepiej sprawdzają się systemy beznarzędziowe, a więc mające formę zwykłego pokrętła. W przeciwnym razie trudno się obyć bez łańcucha.

Czy warto kupić elektryczną piłę łańcuchową?

Wielu osobom elektryczna piła łańcuchowa kojarzy się głównie z przygotowywaniem drewna na opał. Jednak przydać powinna się także podczas innych prac w domu, ogrodzie lub na działce. Przy jej pomocy można przycinać drzewa w ogrodzie, docinać deski itd. Jest nieoceniona tam, gdzie precyzja cięcia nie ma dużego znaczenia. Praca piłą łańcuchową elektryczną jest wydajna, szybka i prosta. Taką piłą pracować można nawet na wysokościach, a więc do pielęgnacji ogrodu nadaje się doskonale.

Oczywiście dużą popularnością na rynku cieszą się piły spalinowe. Są mobilne i działają niezależnie od źródła prądu. Jednak coraz więcej osób stawia właśnie na piły elektryczne. Wyróżniają się one dużą prostotą obsługi. Ich silnik jest niezawodny i nie wymaga specjalnej konserwacji. Dodatkowo takie piły są o wiele cichsze niż spalinowe i emitują mniej drgań. Dlatego praca z ich udziałem wydaje się być znacznie przyjemniejsza, o czym przekonać się możesz sam.

Popularni producenci łańcuchowych pił elektrycznych

Podsumowanie rankingu pił łańcuchowych elektrycznych

Piły łańcuchowe elektryczne to urządzenia często niedoceniane, a szkoda. Wprawdzie większą popularnością na rynku cieszą się pilarki spalinowe, ale i te elektryczne są godne uwagi. W małych i średnich ogrodach trudno jest zresztą o lepsze rozwiązanie. To urządzenia wydajne, funkcjonalne i bardzo proste w obsłudze. Nie wymagają żmudnej konserwacji, są lekkie, ciche i praktyczne. W wyborze odpowiedniego modelu pomoże przygotowany przez nas kompleksowy ranking pił łańcuchowych elektrycznych. Zapraszamy do lektury.