Firma Gorenje założona została ponad 70 lat temu – w słoweńskim mieście o takiej samej nazwie. Początkowo sprzedawała jedynie maszyny rolnicze i artykuły budowlane. Jednak od lat 60. ma w swojej ofercie także wysokiej klasy pralki. Cieszą się one obecnie ogromną popularnością w wielu zakątkach świata. Pralki Gorenje są jednymi z najpopularniejszych sprzęt AGD w całej Europie. Urządzenia marki Gorenje cechują się korzystnym stosunkiem ceny do jakości. Są także zaskakująco funkcjonalne.

Najlepsza pralka Gorenje – ranking

Jaką pralkę Gorenje kupić? Oczywiście odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. W przypadku każdego rodzaju sprzętu AGD trzeba przy zakupie wziąć pod uwagę szereg różnych parametrów. Podobnie jest z pralkami. Postanowiliśmy więc przygotować kompleksowy ranking pralek Gorenje. Poniższe zestawienie w dużej mierze oparliśmy na opiniach internautów na ten temat. Zapraszamy do lektury.

 1. Pralka Gorenje WNEI14AS/PL
  Pralka Gorenje WNEI14AS/PL

  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy pralka Gorenje ze specjalnym zabezpieczeniem przed dziećmi. Drzwiczek pralki nie można otworzyć w czasie prania. Niemożliwa jest także przypadkowa zmiana jej ustawień. Pranie zajmuje mniej niż godzinę – pozwala na to specjalny program przeznaczony dla połowy obciążenia. Ciekawym rozwiązaniem jest także program CottonSteam przeznaczony do prania odzieży bawełnianej. Program Shirts przeznaczony jest specjalne do prania koszul.

 2. Pralka Gorenje W2NPI62SBS/PL
  Pralka Gorenje W2NPI62SBS/PL

  Sprawdź aktualną cenę

  Bezproblemowa w obsłudze pralka firmy Gorenje. Posiada specjalne zabezpieczenie przed dziećmi, które nie mogą otworzyć drzwiczek pralki w czasie prania i zmienić jej ustawień. Power Wash 59” to specjalny program pozwalający na wypranie połowy wsadu pralki w nieco mniej niż godzinę. CottonSteam to program parowy stworzony z myślą o praniu bawełny. Warto także wspomnieć o przeznaczonym dla alergików programie Allergy Steam.

 3. Pralka Gorenje WNHPI72SCS/PL
  Pralka Gorenje WNHPI72SCS/PL

  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo funkcjonalna pralka Gorenje o ładowności 7 kg. Posiada nowoczesny silnik bezszczotkowy o dużej wytrzymałości. Funkcja Total WeightControl zapewnia doskonałe rezultaty prania i to niezależnie od ilości ubrań. Pozwala na użycie odpowiedniej ilości wody oraz energii elektrycznej. Program SterilTub sprawia, że wnętrze pralki pozostaje czyste i sterylne, a pranie ładnie pachnie. Warto też wspomnieć o zabezpieczeniu przed dziećmi ChildLock.

 4. Pralka Gorenje WNPI94BS/PL
  Pralka Gorenje WNPI94BS/PL

  Sprawdź aktualną cenę

  Pojemna pralka marki Gorenje z wsadem 9 kg. Wykorzystuje wyjątkowy bęben WAVEACTIVE zapewniający łagodny proces prania ubrań. Nowoczesna technologia SteamTech pozwala zapomnieć o płynie do płukania. Na koniec cyklu suszenia pralka wykorzystuje bowiem parę wodną. Ciekawym rozwiązaniem jest krótki program PowerWash 59” pozwalający na wypranie tkanin w niecałą godzinę. Pralka wykorzystuje także specjalny program do prania koszul – Shirts. Ma zabezpieczenie przed dziećmi.

 5. Pralka Gorenje WHP82ES/PL
  Pralka Gorenje WHP82ES/PL

  Sprawdź aktualną cenę

  Ciesząca się dużym uznaniem na rynku pralka Gorenje. Mieści aż 8 kg wsadu i nie sprawia większych problemów w obsłudze. Pralka wyposażona jest w specjalny czujnik, który dopasowuje jej parametry do ilości prania włożonego do bębna. To przekłada się na optymalne zużycie wody i prądu. SterilTub sprawia, że wnętrze pralki pozostaje zawsze pachnące i czyste. Poza tym urządzenie ma specjalne zabezpieczenie przed dziećmi. Te nie otworzą drzwiczek w czasie prania.

Jaką pralkę Gorenje kupić?

Pralki Gorenje są dość popularnymi urządzeniami, które spotkać można w wielu domach. Cenione są z uwagi na swoją funkcjonalność i atrakcyjną cenę. Na który model warto postawić? Co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie pralki Gorenje?

 • Wielkość i ładowność – pralki Gorenje to w większości modele ładowane o przodu o standardowych wymiarach. Marka ma jednak w swojej ofercie także modele slim. Pojemność pralek waha się od 6 do 10 kilogramów. Tutaj sporo zależy od indywidualnych potrzeb domowników. Pralki o dużej ładowności są przeznaczone głównie dla rodzin.
 • Energooszczędność – to bardzo istotny parametr przy zakupie pralki. Im zużywa ona mniej energii, tym oczywiście lepiej. Flagowe modele pralek Gorenje zużywają około 50 kWh rocznie. Standardowy cykl pracy pochłania około 40 litów rowy. Tutaj spore znaczenie ma program, wypełnienie bębna i ilość użytych detergentów.
 • Programy – pralki marki Gorenje zazwyczaj oferują kilkanaście różnych programów pracy. Poza programami standardowymi są to np. program dla alergików AllergyCare, który eliminuje alergeny czy AllergySteam wykorzystujący parę wodną. Pralki Gorenje oferują także programy dla tkanin delikatnych, wełny czy koszul. Tryb szybkiego prania pozwala na wypranie połowy załadunku w mniej niż godzinę.
 • Głośność – oczywiście głośność rośnie razem z prędkością wirowania. W czasie samego prania urządzenie jest o wiele cichsze. Przy maksymalnych obrotach pralki Gorenje generują hałas 70-75 dB. Postawić można ewentualnie na model z panelami ograniczającymi wibracje.
 • Funkcje dodatkowe – nowoczesne urządzenia Gorenje mają coraz więcej do zaoferowania. Warto wspomnieć o SterilTub. To automatyczne czyszczenie bębna. Technologia ta skutecznie likwiduje bakterie, usuwa resztki detergentów i zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Bęben WaveActive z kolei pozwala skrócić czas prasowania. Tkaniny są dzięki niemu mniej podatne na zabrudzenia. Podobne działanie ma funkcja parowa SteamTech, która działa przy okazji dezynfekująco. StopAddGo to przycisk pozwalający na dołożenie do środka prania w czasie działania pralki. Rodzice docenią z kolei zabezpieczenie przed dziećmi ChildLock.

Czy warto kupić pralkę firmy Gorenje?

Mimo upływu lat pralki Gorenje wciąż cieszą się dużą popularnością na rynku. Uchodzą za dość wytrzymałe i funkcjonalne, a przy tym są raczej atrakcyjne cenowo. Trudno więc dziwić się temu, że spotkać je można w wielu polskich gospodarstwach domowych.

Pralki Gorenje to urządzenia przeznaczone zarówno dla singli, jak i par czy rodzin z dziećmi. Marka ma bowiem w swojej ofercie urządzenia o zróżnicowanej ładowności. W mniejszych łazienkach doskonale sprawdzają się nieco mniejsze modele slim o głębokości poniżej 50 cm.

Warto wspomnieć o tym, że pralki Gorenje oferują użytkownikom wiele ciekawych programów. Skorzystać można m.in. ze specjalnego programu do prania koszul czy programu stworzonego z myślą o alergikach. ChildLock sprawia, że pralki Gorenje są doskonałym wyborem do domów, w których mieszkają małe dzieci. Nie ma bowiem ryzyka, że maluch przypadkowo zmieni ustawienia prania czy otworzy drzwiczki pralki w czasie jej działania.

Podsumowanie rankingu pralek Gorenje

Gorenje to słoweńska firma, której produkty są doskonale znane w całej Europie. W Polsce całkiem sporą popularnością cieszą się np. pralki Gorenje. Są funkcjonalne, proste w obsłudze i niedrogie. Dlatego postanowiliśmy  przygotować kompleksowy ranking pralek Gorenje. Zestawienie w dużej mierze obejmuje modele pralek cieszące się największą popularnością wśród internautów. Wskazujemy w nim także na parametry, które powinny mieć kluczowe znaczenie przy zakupie pralki. Już teraz serdecznie zapraszamy do lektury.