Bacopa monnieri, a więc bakopa drobnolistna to popularny suplement diety, który często polecany jest jako środek na pamięć i koncentrację. Pozytywnie wpływa na kondycję włosów oraz skóry. Suplementacja jest wskazana także w przypadku leczenia choroby Parkinsona czy Alzheimera. Niekiedy bacopa monnieri nazywana jest eliksirem życia, bo łagodzi stres i poprawia ogólne samopoczucie. Działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Surowiec ten od tysięcy lat wykorzystywany jest w Indiach.

Najlepsza bacopa monnieri – Ranking

Przed ważnymi egzaminami czy maturą pojawia się często duży stres. Wówczas wiele osób stawia na różnego rodzaju suplementy diety. Pojawić się może więc pytanie – jaką bacopa monnieri kupić? Jest to surowiec wykorzystywany w medycynie ajurwedyjskiej od tysięcy lat. Obecnie cieszy się coraz większą popularnością również i w Polsce. W wyborze odpowiedniego produktu pomoże nasz kompleksowy ranking bacopa monnieri.

 1. Bacopa monnieri (Brahmi) 300 mg – 50% bakozydów – kapsułki Biowen
  Bacopa monnieri (Brahmi) 300 mg – 50% bakozydów – kapsułki Biowen
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości suplement diety z ekstraktem standaryzowanym na 50% bakozydów. Zawiera również ekstrakt z owoców czarnego pieprzu BioPerine standaryzowany na 95% piperyny. Bakopa drobnolistna jest adaptogenem, który jest bardzo popularny np. w Ajurwedzie. W tym przypadku do czynienia mamy z preparatem pozbawionym glutenu, który jest idealny dla osób z celiakią czy nietolerancjami pokarmowymi. Sięgać po niego mogą weganie i wegetarianie z uwagi na wegańską kapsułkę . W skład suplementu diety nie wchodzą żadne dodatki chemiczne. Produkt wpływa pozytywnie na funkcjonowanie mózgu. Wzmacnia pamięć krótko i długotrwałą i poprawia koncentrację. Przychodzi z pomocą w walce ze stresem. Oprócz tego zawiera wiele naturalnych przeciwutleniaczy, co oznacza skuteczną walkę z wolnymi rodnikami. Korzystnie wpływa na krążenie krwi.Zalecana porcja do spożycia to 1-2 kapsułki w trakcie posiłku. Cena za opakowanie to ok. 44,90 złotych. Bacopa monnieri wystarczy na 2-4 miesięcy stosowania.

 2. Hepatica Bacopa Monnieri Bakopa 90kap
  Hepatica Bacopa Monnieri Bakopa
  Sprawdź aktualną cenę

  Popularne zioło ajurwedyjskie, które wpływa korzystnie na procesy poznawcze. Ma również działanie przeciwstresowe. To produkt naturalny, który działa przeciwutleniająco. Tym samym zapobiega starzeniu się i niweluje stres. Jest polecany osobom, które pracują w zawodach wymagających wysokiej sprawności intelektualnej. Jedna kapsułka to 220 mg bakopy drobnolistnej. Kapsułki wykonane są z hydroksypropylometylocelulozy, dzięki czemu mogą być spożywane przez wegan i wegetarian. Produkt zawiera standaryzowany wyciąg z liści bacopy monnieri na 20% bakozydów. Zalecana dawka to 1 kapsułka po śniadaniu. Cena to 25-30 złotych za opakowanie.Produkt wystarczy na 90 dni.

 3. SFD Allnutrition Bacopa Monnieri 90 Kaps
  SFD Allnutrition Bacopa Monnieri 90 Kaps
  Sprawdź aktualną cenę

  Suplement diety z ekstraktem z bakopy drobnolistnej w składzie. To produkt standaryzowany na 50% bakozydów. Zalecana dzienna dawka to jedna kapsułka. Nie należy jej przekraczać. Produkt zawiera 250 mg ekstraktu z bakopy drobnolistnej. Preparat pozytywnie wpływa na funkcjonowanie mózgu. Przychodzi z pomocą w walce ze stresem. Pomaga w koncentracji i wspomaga pamięć. Jest odpowiedni dla osób dorosłych. Nie jest natomiast odpowiedni dla wegan i wegetarian z uwagi na żelatynę w składzie otoczki. Jedno opakowanie kosztuje 25-30 złotych i wystarczy na 90 dni.

 4. Singularis Bacopa Monnieri Forte 60Kaps
  Singularis Bacopa Monnieri Forte 60Kaps

  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości suplement diety standaryzowany na 57% bakozydów. Zawiera 325 mg ekstraktu z bakopy drobnolistnej, który wpływa pozytywnie na centralny system nerwowy. Poprawia pamięć i funkcje poznawcze, a przy okazji wspiera zdrowie psychiczne. Zalecana dzienna dawka to 1 kapsułka przyjmowana po posiłku. Należy ją popić wodą. Produkt może być przyjmowany przez wegetarian i wegan. Cena za jedno opakowanie produktu waha się od 50 do 100 złotych.Suplement wystarczy na 2 miesiące stosowania.

 5. Ostrovit Bacopa Monnieri Vege 90Kaps
  Ostrovit Bacopa Monnieri Vege 90Kaps

  Sprawdź aktualną cenę

  Suplement diety w formie wegańskich kapsułek zawierających 259 mg ekstraktu z bakopy drobnolistnej. Jest to popularna roślina ajurwedyjska, która stosowana  jest głównie w stanach wzmożonego wysiłku psychicznego. Poprawia pamięć i koncentrację. Jedno opakowanie kosztuje 20-25 złotych i zawiera 90 porcji produktu (wystarczy na ok. 3 mc stosowania),. Suplement diety jest standaryzowany na 50% bakozydów.

Jakie brahmi kupić?

Suplementy diety z bakopą drobnolistną cieszą się na rynku sporą popularnością. Są chętnie stosowane w stanach wzmożonego wysiłku intelektualnego. Sprawdzają się przed ważnymi egzaminami. Jakie brahmi warto kupić? Co trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze bakopa monnieri?

 • Skład – na pewno warto zwrócić uwagę na skład produktu. To od niego zależy skuteczność działania i bezpieczeństwo stosowania danego suplementu diety. Kapsułki powinny być wolne od alergenów takich jak gluten, soja czy laktoza. Nie mogą zawierać GMO i składników pochodzenia zwierzęcego (są wówczas odpowiednie dla wegan).
 • Standaryzacja – w suplementach spotkać często można ekstrakty standaryzowane na zawartość bakozydów. Popularne są ekstrakty patentowane. Dodatkowo wyróżnia się ekstrakty z określonym współczynnikiem redukcji objętości. Jednak preparaty standaryzowane na substancje czynne są lepszym wyborem. Warto stawiać na suplementy ze standaryzacją na minimum 50% bakozydów.
 • Forma – wybór w tym zakresie jest dość spory. Do wyboru są suplementy diety w formie tabletek, kapsułek czy proszku. Nie da się ukryć, że kapsułki mają najwięcej zwolenników. Nie na bowiem większych problemów z ich dawkowaniem.
 • Opakowanie – na końcu warto zwrócić uwagę na samo opakowanie, a w zasadzie na jego wielkość. W skład opakowania zazwyczaj wchodzi kilkadziesiąt kapsułek – 60, 90 czy 120. W zależności od zalecanej dziennej dawki można obliczyć, na jak długo dany produkt wystarczy. Na starcie dobrze jest się zastanowić nad swoimi potrzebami i podjąć decyzję – czy suplement diety z ekstraktem z bakopy monnieri jest dla nas dobry rozwiązaniem.

Czy warto kupić bacopa monnieri?

Bacopa monnieri to roślina znana doskonale w medycynie ajurwedyjskiej. Tam stosowana była jako popularny środek tonizujący układ nerwowy i poprawiający pamięć oraz koncentrację. Dzisiaj nadal jest chętnie stosowana w tych celach. To adaptogen, który spotkać można w wielu regionach świata. Nie jest to ziele zbyt wymagające jeśli chodzi o warunki klimatyczne. Preferuje okolice zbiorników wodnych i rośnie niczym chwast. Ma jednak bardzo cenne właściwości. Wchodzi w skład wielu suplementów diety.

Jakie są najważniejsze właściwości bacopa monnieri? Przede wszystkim roślina ta wycisza, zmniejsza stres, a także poprawia jakość snu. Bardzo pozytywnie wpływa na ludzki mózg. Zawiera substancje aktywne, które skutecznie wspomagają proces regeneracji układu nerwowego. Dodatkowo wpływa dobrze na procesy odpowiadające za formowanie się pamięci.

Co ciekawe, bacopa drobnolistna często określana jest nazwą brahmi. To nazwa wspólna dla niej i dla Gotu Kola (zobacz Ranking Gotu Kola), która ma podobne działania. Obie rośliny wywodzą się z medycyny ajurwedyjskiej. Jednak znacznie częściej nazwa brahmi stosowana jest właśnie w odniesieniu do bacopa monnieri.

Popularni producenci bacopa monnieri

Podsumowanie rankingu bacopa monnieri

Bacopa monnieri, a właściwie bacopa drobnolistna to roślina znana w Indiach od tysięcy lat. Wykorzystywana jest w naturalnej medycynie ajurwedyjskiej. Ma wiele cennych właściwości. Wpływa pozytywnie na funkcjonowanie mózgu. Wspomaga pamięć i koncentrację i przychodzi z pomocą w walce ze stresem. Obecnie coraz częściej wchodzi w skład popularnych suplementów diety. Sięgają po nie osoby zestresowane czy będące przed ważnymi egzaminami. W wyborze odpowiedniego produktu na pewno pomoże przygotowany przez nas ranking bacopa monnieri.