Gotu Kola to roślina znana jako wąkrotka azjatycka. Już w starożytności ceniono ją z uwagi na wyjątkowe właściwości zdrowotne. Produkt ten poprawia sprawność umysłową i pozytywnie wpływa na układ krążenia czy kondycję skóry. Napary z niej przygotowane skutecznie łagodzą skutki stresu. Wyciągi wodne wykorzystywane mogą być z powodzeniem do pielęgnacji skóry, bo przyspieszają regenerację.

Najlepsza gotu kola – ranking

Gotu Kola, a więc wąkrotka azjatycka to roślina ajurwedyjska, która wchodzi w skład wielu popularnych suplementów diety. Pochwalić się bowiem może ciekawymi właściwościami. Jaki suplement z Gotu Kola kupić? Wybór do najmniejszych w tym przypadku zdecydowanie nie należy. Dlatego postanowiliśmy przygotować kompleksowy ranking Gotu Kola, wspierając się opiniami internautów na ten temat. Zapraszamy do lektury.

 1. Gotu Kola (Wąkrotka azjatycka) 330 mg – 20% triterpenów – kapsułki Biowen
  Gotu Kola (Wąkrotka azjatycka) 330 mg – 20% triterpenów – kapsułki
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości suplement diety w kapsułkach. Zawiera Gotu Kolę – wąkrotkę azjatycką wykorzystywaną w Ajurwedzie od setek lat. Produkt nie zawiera glutenu i składników odzwierzęcych. Jest polecany weganom i wegetarianom. Wyjątkowe właściwości preparatu to efekt standaryzacji na 20% triterpenów, które pozytywnie wpływają na funkcje psychiczne. Suplement diety wspomaga utrzymanie odpowiedniego poziomu energii. Pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne i ogólne samopoczucie. Przy okazji wspiera funkcje poznawcze. Przeciwdziała owrzodzeniom układu pokarmowego i wspiera proces gojenia się ran. W skład opakowania wchodzi 120 kapsułek. Zalecana dawka to 1 kapsułka dziennie. Suplement wystarczy na 120 dni.

 2. Swanson Gotu Kola 435mg 60 kaps
  Swanson Gotu Kola 435mg 60 kaps
  Sprawdź aktualną cenę

  Suplement diety, który pozytywnie wpływa na układ krążenia i poprawia pamięć. Zawiera składniki potrzebne do produkcji kolagenu. Wspomaga działanie centralnego systemu nerwowego. Dobrze wpływa na ogólny stan skóry. Nie jest odpowiedni dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Dziennie należy spożywać dwie kapsułki produktu. Suplement nie jest standaryzowany. Suplement wystarczy na 30 dni. Otoczka kapsułki zrobiona jest z żelatyny i mąki ryżowej, dlatego suplement nie będzie polecany weganom i wegetarianom.

 3. Aliness – Gotu Kola (wąkrotka azjatycka) 400mg – 100caps
  Aliness - Gotu Kola (wąkrotka azjatycka) 400mg - 100caps
  Sprawdź aktualną cenę

  Popularny suplement diety z ekstraktem z wąkrotki azjatyckiej standaryzowanej na 20% azjatykozydów. Wspiera zdrowie psychiczne i korzystnie wpływa na serce. Poprawia komfort trawienny, przeciwdziałając owrzodzeniom żołądka. Gotu Kola jest adaptogenem, który zwiększa odporność na stres i pozwala utrzymać równowagę organizmu. Od lat znajduje zastosowanie w medycynie tradycyjnej. Produkt jest odpowiedni dla wegetarian i wegan. Zalecana dzienna porcja to 1 kapsułka. Suplement starczy na 100 dni.

 4. Now Foods Now Gotu Kola 450 mg 100Veg caps
  Now Foods Now Gotu Kola 450 mg 100Veg caps
  Sprawdź aktualną cenę

  Odpowiedni dla wegan i wegetarian suplement diety z wąkrotką azjatycką w składzie. Gotu Kola jest stosowana w ajurwedzie od setek lat. Wpływa pozytywnie na funkcjonowanie układu krwionośnego. Pomaga w utrzymaniu dobrych zdolności poznawczych. Dobrze oddziałuje na ogólne zdrowie psychiczne. Wspiera utrzymanie dobrego stanu błony śluzowej żołądka. Dziennie należy spożywać jedną kapsułkę suplementu diety. Produkt wytworzony jest w standardzie GMP. Suplement wystarczy na 100 dni.

 5. Hepatica Gotu kola 90 kaps.
  Hepatica Gotu kola 90 kaps.
  Sprawdź aktualną cenę

  Suplement diety z wąkrotką azjatycką w składzie. Jest odpowiedni dla wegan i wegetarian. Gotu Kola to roślina, która poprawia funkcjonowanie mózgu i stan skóry. Wpływa pozytywnie na krążenie krwi. Produkt stosować można w profilaktyce chorób takich jak Alzheimer. Pomaga w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania układu sercowego i naczyniowego. Zawiera liczne witaminy, olejki eteryczne, flawonoidy, magnez czy kwas glutaminowy. Zalecana dzienna dawka to 1 kapsułka. Produkt zawiera standaryzowany wyciąg z Goty Koli – 2% azjatykozydów i 8% triterpenów. Suplement wystarczy na 90 dni.

Jaką wąkrotkę azjatycką kupić?

Gotu Kola to popularna roślina ajurwedyjska, która wchodzi obecnie w skład wielu cenionych suplementów diety. Na jaki preparat warto się w tym przypadku zdecydować? Co wziąć pod uwagę przy zakupie wąkrotki azjatyckiej?

 • Forma – wąkrotka azjatycka jest sprzedawana w wielu różnych formach. Jako suplement diety najlepiej sprawdzają się nakładane pod język krople lub kapsułki, które należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza bądź farmaceuty.  Czasem spotkać się można z suszonym lub świeżym zielem Gotu Kola. Wówczas pokusić się można o przygotowanie domowej nalewki. Pielęgnacyjnie stosuje się natomiast kremy, toniki czy balsamy z wąkrotką w składzie.
 • Interakcje z innymi lekami – warto pamiętać o tym, że wąkrotka azjatycka ma dość silne działanie i zawiera sporo substancji czynnych. Dlatego suplementów diety z jej udziałem nie można łączyć z lekami, które wpływają na pracę wątroby. To może doprowadzić do uszkodzenia lub osłabienia tego narządu. Doustnie Gotu Kola nie może być przyjmowane razem z lekami, które obniżają poziom cholesterolu we krwi. Roślina bowiem ma działanie nieznacznie podwyższające jego poziom. Ponadto wąkrotki azjatyckiej nie można łączyć z innymi preparatami o działaniu uspokajającym czy moczopędnym. Dotyczy to nawet produktów ziołowych.
 • Porcję do spożycia – w tym przypadku należy się zawsze bezwzględnie stosować do zaleceń lekarza. Kapsułki spożywa się na ogół od 1 do 3 razy dziennie. Może się to różnić w zależności od wybranego preparatu. Nalewki z wąkrotki azjatyckiej spożywa się zazwyczaj trzy razy dziennie po 30-60 kropli.

Czy warto kupić gotu kola?

Wąkrotka azjatycka ma wiele cennych właściwości.  Gotu Kola polecana jest osobom, które mają problemy z koncentracją czy pamięcią. w ten sposób proces uczenia się i przyswajania wiedzy jest znacznie łatwiejszy. Wąkrotka działa poza tym adaptogennie. Zmniejsza wrażliwość na stres i obniża napięcie nerwowe, poprawiając ogólne samopoczucie. Gotu Kola stosować można w okresie intensywnej pracy fizycznej. Oprócz tego Gotu Kola to świetna propozycja dla osób, które mają problemy z krążeniem czy hemoroidy. Za sprawą zawartości azjatykozyd Gotu Kola wspiera procesy przeciwdziałania powstawania wrzodów żołądka. Jej regularne spożywanie może pomóc w przypadku problemów ze snem. Co ciekawe, roślina ta jest coraz częściej wykorzystywana także w kosmetyce.

Popularni producenci gotu kola

Podsumowanie rankingu gotu kola

Pod egzotycznie brzmiącą nazwą kryje się wąkrotka azjatycka. To popularna roślina ajurwedyjska, która ma wiele cennych właściwości. Nic więc dziwnego w tym, że suplementy diety, które ją zawierają cieszą się coraz większą popularnością na rynku. Wśród nich prym wiodą preparaty w kapsułkach, które są łatwe w stosowaniu oraz bardzo skuteczne w działaniu. Jak wybrać suplement diety idealny dla siebie? W tym pomoże z pewnością przygotowany przez nas kompleksowy ranking Gotu Kola.