Rankingi 9 Zdrowie i uroda 9 Ranking aspiratorów do nosa 2023
Aspirator do nosa to po prostu odciągacz kataru. Produkt wykorzystywany jest u małych dzieci, które nie potrafią samodzielnie wydmuchać swojego nosa. Najprostszym wyborem są tzw. gruszki do odciągania nosa. Aspiratory pozwalają na sprawne usunięcie wydzieliny na skutek jej zassania. Do wyboru są modele manualne i elektryczne. Te drugie są bardziej skuteczne i zarazem łatwiejsze do utrzymania w czystości. Ponadto niekiedy nawet wygrywają melodyjki.

Ranking aspiratorów do nosa

 1. Aspirator do nosa Katarek Plus Aspirator Kataru

  Aspirator do nosa Katarek Plus Aspirator Kataru
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy aspirator do nosa podłączany do domowego odkurzacza o mocy do 1800W. Cechuje się jednostajną siłą ssącą i jest bardzo skuteczny. Przewyższa znacznie aspiratory ustne i tradycyjne gruszki. Przynosi dziecku natychmiastową ulgę i nie stanowi dla niego zagrożenia. Produkt stosować można od pierwszych dni życia malucha. Aspirator jest łatwy do utrzymania w czystości i wyróżnia się ergonomicznym kształtem. Stosować go można u dwójki dzieci jednocześnie.

 2. Aspirator Novama Pingo Elektryczny Aspirator Do Nosa Z Melodyjkami 9072667

  Aspirator Novama Pingo Elektryczny Aspirator Do Nosa Z Melodyjkami 9072667
  Sprawdź aktualną cenę

  Wygodny w użyciu aspirator do nosa odpowiedni dla dzieci do 12. roku życia. Nie wymaga zasilania prądem stałym. Jest leki i cichy – stosować go można nawet w nocy, gdy maluch śpi. Produkt z łatwością dopasować można do wieku dziecka i rodzaju kataru. Jest to możliwe za sprawą wymiennych końcówek. Urządzenie pracuje w trybie przerywanym lub ciągłym. Dopasować więc je można do aktualnych potrzeb. Aspirator ma ergonomiczny kształt.

 3. Haxe Aspirator Do Nosa NS1

  Haxe Aspirator Do Nosa NS1
  Sprawdź aktualną cenę

  Skuteczny w działaniu aspirator do odciągania wydzieliny z nosa u małych dzieci. Sprawdza się doskonale w przypadku niemowląt. Produkt oferuje do wyboru aż 12 różnych melodii, które odwracają uwagę malucha. Posiada dwa rozmiary końcówek do wyboru. To urządzenie łatwe do utrzymania w czystości, które nie wymaga zakupu żadnych wymiennych wkładów. Jest higieniczne i wyróżnia się bardzo prostą konstrukcją. Sprawdza się w podróży.

 4. Aspirator do nosa Canpol Babies z miękką końcówką (5/119)

  Aspirator do nosa Canpol Babies z miękką końcówką (5/119)
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości aspirator do nosa z dwoma końcówkami i praktycznym etui w zestawie. To produkt przeznaczony dla małych dzieci, które nie potrafią samodzielnie usunąć nadmiaru wydzieliny z nosa. Urządzenie jest odpowiednie dla dzieci poniżej 3. roku życia. Wyróżnia się szybkością działania i dużą higienicznością. Nie sprawia większych problemów w użyciu, gdyż nie wymaga użycia baterii czy filtrów.

 5. Aspirator Nosefrida Frida Do Nosa

  Aspirator Nosefrida Frida Do Nosa
  Sprawdź aktualną cenę

  Odpowiedni dla dzieci od pierwszego dnia życia aspirator do nosa. Jest bezpieczny dla maluchów i bardzo skutecznie usuwa wydzielinę z nosa. Cechuje się precyzyjną konstrukcją i dzięki temu eliminuje ryzyko przeniesienia się infekcji z dziecka na jego opiekuna. Końcówka aspiratora nie jest wkładana do nosa dziecka, ale przykładana do jego otworu nosowego. Urządzenie pozwala na kontrolowanie siły odsysania. Składa się z dwóch części – tuby i wężyka z zatyczką z miejscem na filtr higieniczny, który jest wymienny.

Jaki aspirator do nosa kupić?

Aspirator do nosa to niepozorne urządzenie, które przyda się w każdym domu zamieszkiwanym przez małe dzieci. W ich przypadku o infekcję nie jest trudno. Po jaki model warto w tym przypadku sięgnąć i co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie aspiratora do nosa?

 • Miejsce użytkowania – spore znaczenie ma to czy aspirator będzie wykorzystywany w domu (stacjonarnie), czy w podróży. W warunkach domowych sprawdzi się każde urządzenie, ale w podróży lepszym wyborem będą modele elektryczne – ustne lub ręczne.
 • Sposób użycia –  niektóre aspiratory do nosa są podłączane do odkurzacza, co utrudnia korzystanie z nich np. w nocy.
 • Moc ssania i możliwość jej regulacji – dobrze jest zwrócić uwagę na moc urządzenia. W końcu powinno być ono skuteczne. Jednak należy mieć na uwadze to, że noworodek wymaga delikatniejszego zabiegu niż dziecko w wieku kilku lat.
 • Łatwość utrzymania  w czystości – szybka higiena ma ogromne znaczenie, zwłaszcza gdy dziecko jest zmęczone i znużone. Wymaga opieki, a przy tym trzeba mu kilkanaście razy dziennie usuwać wydzielinę z nosa. Należy zdawać sobie także sprawę z tego, że aspiratory ustne mogą niestety powodować przenoszenie się infekcji na opiekuna. Tutaj warto stawiać na modele elektryczne lub wykorzystujące odkurzacz i jego siłę ssącą.
 • Rodzaj – wybór na rynku jest całkiem spory. Bardzo proste pod względem budowy są aspiratory manualne składające się z ustnika, rurki oraz  pojemniczka. W tym przypadku wydzielinę z nosa malucha zasysa rodzic. Pojemnik posiada oczywiście specjalny filtr. Niekiedy takie aspiratory posiadają wymienne końcówki, co pozwala ich dopasowanie do wieku dziecka. Bardziej zaawansowanym rozwiązaniem są aspiratory elektryczne. Także i one składają się z pojemniczka, do którego zasysana jest wydzielina z nosa. Jednak zasysanie odbywa się już bez pomocy siły wdechu rodzica. Aspiratory elektryczne są bezpieczne dla dzieci i zaskakująco ciche. Działają na ogół na baterie. Kolejnym rodzajem są aspiratory podłączane do odkurzacza. Warto też pamiętać o tradycyjnych gruszkach do nosa.

Czy warto kupić aspirator do nosa?

Aspirator do nosa wykorzystywany jest do odciągania wydzieliny z nosa u małych dzieci, które mają katar i nie tylko. To dobry wybór w przypadku maluszków, gdyż pozwala na skuteczne czyszczenie ich nosków od pierwszych dni życia. Dodatkowo  w ten sposób można z nosa dziecka usunąć pozostałości po wodach płodowych i śluzach.

Warto przy tym pamiętać, że w pierwszych miesiącach życia dziecka udrażnianie nosa jest niezwykle istotne. Maluch oddycha bowiem przede wszystkim przez nos. Jeśli zalega w nim wydzielina to może niestety powodować pewne trudności w funkcjonowaniu dziecka. Może się stać ono apatyczne, rozdrażnione, a także mieć trudności w zasypianiu czy jedzeniu. Oprócz tego znajdujące się w nosie zanieczyszczenia czy drobnoustroje u małych dzieci szybko przedostają się do dróg oddechowych i wywołują różnego rodzaju infekcje. Z tego powodu aspirator do nosa powinien się z całą pewnością znaleźć w każdym domu, w którym jest małe dziecko.

Popularni producenci aspiratorów do nosa

Sklepy warte uwagi