Atlas do ćwiczeń to  zaawansowany sprzęt sportowy wykorzystywany w treningach siłowych. Jest to zazwyczaj duże urządzenie o metalowej ramie lub ramach, z wbudowanymi mechanizmami do wykonywania różnych ćwiczeń. Atlasy do ćwiczeń zazwyczaj pozwalają regulować obciążenia, co oznacza, że można dostosować intensywność ćwiczeń do swojego poziomu zaawansowania. Obciążenie może być regulowane poprzez dodawanie lub usuwanie ciężarków. Dobre atlasy do ćwiczeń są zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie użytkowników i posiadają mechanizmy zabezpieczające przed przypadkowym uszkodzeniem lub zranieniem.

Najlepsze atlasy do ćwiczeń – ranking

Atlas do ćwiczeń to urządzenie, które pozwala zadbać o wiele grup mięśniowych. Dlatego cieszy się na rynku sporą popularnością. Jaki atlas do ćwiczeń kupić? Trzeba w tym przypadku zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami i potrzebami. Nasz ranking atlasów do ćwiczeń na pewno nieco pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji zakupowej. Zapraszamy serdecznie do lektury.

 1. Atlas wielostanowiskowy HMS X2
  Atlas wielostanowiskowy HMS X2
  Sprawdź aktualną cenę
  Kompleksowe urządzenie do treningu siłowego, które pozwala na rozwijanie różnych grup mięśniowych zarówno górnej, jak i dolnej części ciała. Dzięki szerokiemu zakresowi możliwych ćwiczeń i możliwości dostosowania obciążeń, jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które poważnie podchodzą do treningu. W zestawie znajduje się wielofunkcyjna i odłączana ławka, która pozwala na wykonywanie ćwiczeń siedzących i leżących.
 2. Atlas do ćwiczeń Hertz Proteus
  Atlas do ćwiczeń Hertz Proteus
  Sprawdź aktualną cenę
  Niezwykle kompleksowe urządzenie, które pozwala na wszechstronny trening siłowy różnych partii mięśniowych. Dzięki swojej solidnej konstrukcji i różnorodnym możliwościom ćwiczeń, jest idealnym rozwiązaniem dla osób pragnących poprawić swoją kondycję fizyczną, sylwetkę i samopoczucie, bez konieczności odwiedzania siłowni. Sprzęt oferuje 5 niezależnych stanowisk, co pozwala na różnorodny trening całego ciała. W zestawie znajduje się worek bokserski, który umożliwia trening siły, refleksu i pewności siebie.
 3. Atlas jednostanowiskowy HMS CYBORG 1
  Atlas jednostanowiskowy HMS CYBORG 1
  Sprawdź aktualną cenę
  Niezastąpione urządzenie dla osób pragnących poprawić swoją sylwetkę, kondycję i samopoczucie w komfortowym domowym otoczeniu. Dzięki jego funkcjonalności, wszechstronności i możliwości treningu z wolnym ciężarem, jest idealnym narzędziem do osiągnięcia celów treningowych. Niezawodna konstrukcja i dbałość o detal sprawiają, że  to prawdziwa „maszyna nie do zdarcia” gotowa towarzyszyć każdemu w dążeniu do lepszej formy fizycznej.
 4. Atlas do ćwiczeń 3-stanowiskowy HS-1054K z workiem Hop-Sport
  Atlas do ćwiczeń 3-stanowiskowy HS-1054K z workiem Hop-Sport
  Sprawdź aktualną cenę
  Atlas, który pozwala na skoncentrowany trening siłowy, co przyczynia się do zwiększenia masy mięśniowej, poprawy kondycji i ogólnego samopoczucia. Jest doskonałym uzupełnieniem treningów tlenowych, jak spacery, bieganie lub ćwiczenia z kijkami trekkingowymi. W atlasie znajdują się zarówno wyciąg górny, jak i dolny, co zapewnia różnorodność ćwiczeń. Oparcie i siedzisko ławki są warstwowo wykonane z grubej pianki, zapewniając wygodę podczas ćwiczeń.
 5. Atlas wielofunkcyjny HERTZ MAXIMUS
  Atlas wielofunkcyjny HERTZ MAXIMUS
  Sprawdź aktualną cenę
  Wysokiej jakości atlas, który posiada 4 niezależne stanowiska treningowe, co pozwala na trening różnych partii mięśniowych, w tym klatki piersiowej, ramion, nóg, mięśni brzucha, grzbietu i innych. Umożliwia trening z maksymalnym odczuwalnym obciążeniem wynoszącym 130 kg. Dzięki zastosowaniu łożysk, ruch koła zamachowego jest płynny, co zapewnia komfort i bezpieczeństwo podczas treningu.  Uchwyty pokryte neoprenem pozwalają na wykonywanie pompek, urozmaicając trening górnych partii mięśni.

Jaki atlas do ćwiczeń wybrać?

Atlas do ćwiczeń to marzenie niejednej osoby, która na co dzień trenuje różne partie ciała. Przy jego pomocy można zadbać o górną i dolną część ciała. Jaki sprzęt wybrać? Czym kierować się przy zakupie atlasu do ćwiczeń?

 • Przeznaczenie i cele treningowe – warto zastanowić się, jakie cele chce się osiągnąć dzięki atlasowi do ćwiczeń, czy to budowa masy mięśniowej, poprawa kondycji ogólnej, czy może trening konkretnych grup mięśniowych. Na tej podstawie można wybrać odpowiedni dla siebie sprzęt. Warto postawić na atlas, który pozwala na wykonywanie ulubionych ćwiczeń.
 • Wielkość – na pewno trzeba ocenić dostępną przestrzeń w swoim domu, w miejscu, w którym ma docelowo stanąć atlas. Urządzenie tego typu zajmuje zazwyczaj dość sporo przestrzeni i trzeba być na to przygotowanym.
 • Maksymalne obciążenie – należy zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie, jakie atlas może wytrzymać. Upewnić trzeba się, że jest ono odpowiednie dla możliwości treningowych użytkownika.
 • Możliwość regulacji – każdy dobry atlas oferuje regulacje, które umożliwiają dostosowanie urządzenia do swojego wzrostu i preferencji treningowych. Im więcej opcji do wyboru, tym oczywiście lepiej.
 • Jakość wykonania i bezpieczeństwo – atlas musi być naprawdę solidnie wykonany, posiadać stabilną konstrukcję i systemy bezpieczeństwa, które zapewniają bezpieczny trening. Idealnie, gdy atlas nie jest zbyt trudny w montażu.
 • Akcesoria dodatkowe – wchodzą w skład wielu zestawów.  Dobrej jakości akcesoria mogą zwiększyć różnorodność treningu. Są zawsze mile widziane. Pozwalają bowiem na wykonywanie bardziej zróżnicowanego treningu.
 • Gwarancja – należy zorientować się, jakie warunki gwarancji oferuje producent i czy istnieje dostępność serwisu w razie konieczności naprawy urządzenia.

Czy warto kupić atlas do ćwiczeń z dodatkowym wyposażeniem?

Zakup atlasu do ćwiczeń z dodatkowym wyposażeniem jest bardzo atrakcyjną opcją z kilku powodów. Dodatkowe wyposażenie np. hantle, sztangi lub gumy oporowe, może znacząco zwiększyć różnorodność ćwiczeń, które można wykonywać na atlasie. To pozwala na trening różnych partii mięśniowych. Dzięki różnym akcesoriom można znacznie lepiej dostosować ćwiczenia do swoich celów treningowych.

Oprócz tego posiadanie różnych akcesoriów pozwala na dostosowywanie intensywności treningów w zależności od swojego poziomu zaawansowania i aktualnych potrzeb. Można dzięki temu łatwo zwiększać lub zmniejszać obciążenie lub używać różnych rodzajów akcesoriów do różnych ćwiczeń.

Atlasy do ćwiczeń z dodatkowym wyposażeniem często pozwalają na zastąpienie kilku różnych maszyn i urządzeń, co jest korzystne, jeśli ma się dość  ograniczoną przestrzeń w domu. Dzięki temu można zaoszczędzić miejsce i jednocześnie mieć bezproblemowy dostęp do wielu różnych ćwiczeń.

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że cena atlasu z dodatkowym wyposażeniem może być wyższa niż cena standardowego modelu. Z drugiej strony jest to inwestycja o charakterze długoterminowym.

Podsumowanie rankingu atlasów do ćwiczeń

Popularni producenci atlasów do ćwiczeń

Podsumowanie rankingu atlasów do ćwiczeń

Posiadanie atlasu do ćwiczeń pozwala na wygodny trening w domu, co jest szczególnie korzystne dla osób, które nie chcą lub nie mają czasu chodzić na siłownię. Można w tym przypadku ćwiczyć w dowolnym momencie, bez potrzeby opuszczania mieszkania. Dlatego tego typu sprzęt sportowy z roku na rok cieszy się na rynku coraz większą popularnością. Powstał też nasz kompleksowy ranking atlasów do ćwiczeń, który na pewno nieco pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji zakupowej.