Biurko komputerowe to mebel, który powinien zapewniać odpowiednią przestrzeń do pracy i skutecznie ukrywać różnego rodzaju sprzęt biurowy. Stanowi nieodłączny element klasycznego biura czy domowego gabinetu. To właśnie na biurku komputerowym znajduje się sprzęt komputerowy – stacjonarny lub mobilny. Wybór odpowiedniego mebla ma ogromne znaczenie z punktu widzenia ergonomicznej, wydajnej i komfortowej pracy biurowej.

Ranking biurek komputerowych

Jakie biurko komputerowe kupić? To pytanie na pewno zadaje sobie wiele osób, które są w trakcie urządzania domowego gabinetu czy biura. Wybór ergonomicznego i komfortowego mebla jest o tyle istotny, że od niego w dużej mierze zależy wydajność pracy. Dlatego też przygotowaliśmy ranking biurek komputerowych, uwzględniając przy tym opinie ze strony internautów. Prezentujemy w nim meble wysokiej jakości, które wyróżniają się wysoką estetyką wykonania, funkcjonalnością i ergonomicznością.

 1. Biurko komputerowe VidaXL na kółkach brąz

  Biurko komputerowe VidaXL na kółkach brąz
  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo kompaktowe biurko komputerowe, które pozwala na zorganizowanie komfortowej przestrzeni do pracy. W dużej mierze poprawia jej efektywność. Wyposażone jest w dwie półki zlokalizowane nad blatem i wysuwaną półkę na klawiaturę. Na dolnej półce ustawić można np. komputer stacjonarny. Mebel w całości wykonany jest z wytrzymałej płyty wiórowej i ramy stalowej. Kółeczka zapewniają biurku mobilność. Mebel nie jest trudny do utrzymania w czystości.

 2. Biurko TopEshop komputerowe 6 szuflad na klik biel

  Biurko TopEshop komputerowe 6 szuflad na klik biel
  Sprawdź aktualną cenę

  Klasyczne biurko komputerowe w kolorze białym wyposażone w sześć pojemnych szuflad. To mebel o prostej formie, który sprawdzi się doskonale w pomieszczeniach utrzymanych w stylistyce nowoczesnej. Uniwersalna, biała kolorystyka dobrze komponuje się z większością aranżacji. Pasuje m.in. do wnętrz skandynawskich. Atutem biurka jest obecność sześciu szuflad otwieranych na kliknięcie.

 3. Techly Biurko Komputerowe 700X510 Mobilne

  Techly Biurko Komputerowe 700X510 Mobilne
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesne biurko komputerowe o wysokiej funkcjonalności. Za sprawą czterech kółek można go łatwo transportować z miejsca na miejsce. Okładzina jest wykonana z PVC, co zapewnia jej odporność na wilgoć czy ciepło. Biurko wykonane jest z profili metalowych oraz płyt melaminowanych. Górna część nośna oferuje opcję elastycznego montażu. Mebel jest utrzymany w stonowanej kolorystyce naturalnego buku. Profile są malowane proszkowo na kolor srebrny.

 4. Biurko komputerowe 90Cm Stolik Laptop Sonoma

  Biurko komputerowe 90Cm Stolik Laptop Sonoma

  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo stylowe biurko komputerowe, które sprawdzi się w niejednym biurze czy gabinecie. Jest solidne i wytrzymałe. Pomieści zarówno laptopa, jak i komputer stacjonarny. Wyposażone jest w funkcjonalną półkę pod klawiaturę. Całość wykonana jest z wysokiej jakości płyty laminowanej. Obrzeża są wykończone tworzywem PVC o znacznej wytrzymałości chemicznej i mechanicznej. Półka na klawiaturę umieszczona jest na prowadnicach rolkowych.

 5. Biurko Modernhome Biurowe Stół + Regał 4 Półki

  Biurko Modernhome Biurowe Stół + Regał 4 Półki
  Sprawdź aktualną cenę

  Oryginalne biurko komputerowe z czterema funkcjonalnymi półkami i stopkami chroniącymi podłogę przed zarysowaniem. To propozycja skierowana do osób ceniących sobie niebanalny design. Blat oraz półki wykonane są z wytrzymałej płyty wiórowej, która pokryta została folią imitującą drewno naturalne. Biurko ma sporych rozmiarów blat i cztery półki zlokalizowane po lewej stronie. Można na nich umieścić np. segregatory czy książki.

Jakie biurko komputerowe kupić?

Biurko komputerowe to nieodłączny element wyposażenia każdego biura czy gabinetu. Mebel ten powinien się znaleźć tam, gdzie wykorzystywany jest na co dzień sprzęt komputerowy. Jaki model wybrać? Co wziąć pod uwagę przy zakupie biurka komputerowego?

 • Wzrost użytkownika – można go wziąć pod uwagę, gdy z biurka korzystać będzie tylko jedna osoba. Zazwyczaj burka komputerowe mają blat ustawiony na wysokości 72-75 cm. Niektóre blaty są jednak regulowane, co pozwala na ich podniesienie do 80 czy 85 cm. W ten sposób wysokość biurka można łatwo dopasować do wzrostu jego użytkownika. Czasem możliwa jest także praca na stojąco.
 • Mobilność – większość biurek komputerowych to modele stacjonarne, ale w sprzedaży można też znaleźć biurka na kółkach. Te drugie są mobilne. Można je łatwo transportować z miejsca na miejsce.
 • Rozmiar – znaczenie ma nie tylko wielkość pomieszczenia, ale i specyfika pracy. Jeśli na biurku znajdować się ma komputer, drukarka i wiele dokumentów, warto postawić na model o szerszym blacie. Sprawdzi się mebel z półkami i szufladami. Ciekawym rozwiązaniem może być także nadstawka.
 • Ergonomia – dobrze dobrane biurko komputerowe powinno być maksymalnie ergonomiczne. Warto więc zwrócić uwagę na jego wysokość, szerokość i głębokość. Do tego dojść może niekiedy wysuwana szuflada na klawiaturę czy inne półki.
 • Organizacja przewodów – dotyczy to zazwyczaj biurek pod komputery gamingowe. Gracze często korzystają bowiem z wielu urządzeń przewodowych jednocześnie. To oznacza dużą ilość kabli do uporządkowania. Nowoczesne biurka komputerowe coraz częściej wyposażone są w specjalne tunele, otwory bądź maskownice do kabli. To dobre rozwiązanie dla osób ceniących sobie walory estetyczne.
 • Materiał – biurka komputerowe wykonywane są z płyt MDF, naturalnego drewna, metalu, tworzyw sztucznych itd. Kluczowe znaczenie ma zawsze sposób wykonania blatu. To właśnie ten element jest najbardziej narażony na uszkodzenia i zabrudzenia.
 • Regulacja – mowa tutaj oczywiście o regulacji wysokości, dzięki której biurko dopasować można do wzrostu użytkownika. W sprzedaży dostępne są też meble z wysuwaną częścią narożną, którą w razie potrzeby można ukryć.

Czy warto kupić biurko komputerowe?

Biurko komputerowe to niewątpliwie najważniejszy element wystroju biura, pokoju gracza, pracowni grafika czy montażysty. Bez niego trudno jest korzystać w odpowiedni sposób ze sprzętu komputerowego. Dobrze wybrany mebel zapewnia stabilne podłoże pod sprzęt i pozwala w komfortowy sposób realizować poszczególne zadania.

Kluczem do sukcesu w tym przypadku jest wybór biurka odpowiednio do sposobu użytkowania komputera. Trzeba też wziąć pod uwagę indywidualne oczekiwania i preferencje użytkownika. Inne potrzeby ma w końcu grafik komputerowy, gracz czy dziecko w wieku szkolnym.

Co ciekawe, okazuje się, że dobre biurko komputerowe wcale nie musi być sprzętem bardzo drogim. Niezły mebel zakupić można już za kilkaset złotych. Oczywiście będzie to model raczej prosty, a więc składający się z blaty i podstawy, czasem wysuwanej półki na klawiaturę. W wielu przypadkach wcale nie trzeba jednak kupować bardziej rozbudowanego biurka komputerowego.

Popularni producenci biurek komputerowych

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu biurek komputerowych

Biurko komputerowe to mebel, który musi się znaleźć w biurze, gabinecie czy niejednym pokoju nastolatka. W zasadzie dzisiaj trudno jest sobie wyobrazić osobę, która na co dzień nie korzysta ze sprzętu komputerowego różnego rodzaju. Przy wyborze mebla kluczowe znaczenie ma wysoka jakość wykonania i ergonomia. Biurko komputerowe powinno pozwalać zachować w czasie pracy, nauki czy gry odpowiednią postawę ciała. Dlatego też stworzyliśmy ranking biurek komputerowych. Znajdziesz w nim najciekawsze propozycje na rynku.