Czyścik do zmywarki to specjalny detergent pozwalający na utrzymanie zmywarki w czystości. Regularne stosowanie czyścików zwiększa wydajność i żywotność sprzętu. Okazuje się bowiem, że tłuszcz, okruchy jedzenia i mydlane szumowiny mogą powodować nieprawidłowe działanie zmywarki. Przy okazji są źródłem niezbyt przyjemnego zapachu. Czyściki do zmywarki dostępne na rynku nie są zbyt trudne w użyciu. Zazwyczaj wykorzystuje się jej podczas tzw. pustego zmywania w dość wysokiej temperaturze.

Najlepszy czyścik do zmywarki – ranking

Pytanie jaki czyścik do zmywarki kupić zadaje sobie od czasu do czasu każdy posiadacz zmywarki. Po tego typu detergenty trzeba bowiem sięgać z dużą regularnością. W wyborze konkretnego produktu na pewno nieco pomoże nasz kompleksowy ranking czyścików do zmywarki. Powstał on na podstawie opinii internautów na ten temat. Zapraszamy do lektury i dokonywania zakupów – również przez internet.

 1. Płyn Do Czyszczenia Zmywarek Finish 250Ml
  Płyn Do Czyszczenia Zmywarek Finish 250Ml

  Sprawdź aktualną cenę

  Cieszący się dużą popularnością na rynku czyścik do zmywarek o pojemności 250 ml. To produkt, który skutecznie usuwa osady z kamienia i czyści ukryte elementy urządzenia. Zapewnia świeży zapach i neutralizuje niezbyt przyjemne aromaty. Warto po tego typu detergent sięgać przynajmniej raz na miesiąc. To czyścik niezwykle prosty w użyciu. Wymaga zastosowania temperatury minimum 65 stopni Celsjusza.

 2. Środek Do Czyszczenia Zmywarek Finish Lemon 250ml
  Środek Do Czyszczenia Zmywarek Finish Lemon 250ml

  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości, wydajny czyścik do zmywarek o pojemności 250 ml. To produkt, który bardzo skutecznie usuwa osady z kamienia oraz czyści ukryte elementy urządzenia. Zapewnia świeży, cytrynowy zapach i neutralizuje niezbyt przyjemne aromaty z wnętrza zmywarki. Warto po tego typu detergent sięgać przynajmniej raz na 4 tygodnie. To czyścik niezwykle prosty w użyciu. Wymaga zastosowania temperatury co najmniej 65 stopni Celsjusza.

 3. Środek Do Czyszczenia Zmywarek I Pralek Miele (10716970)
  Środek Do Czyszczenia Zmywarek I Pralek Miele (10716970)

  Sprawdź aktualną cenę

  Niezwykle wydajny środek przeznaczony do zmywarek i pralek. Pozwala zachować tym urządzeniom higieniczną świeżość i czystość. Z dużą skutecznością usuwa tłuszcz, bakterie i neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Za sprawą zastosowania specjalnej formuły preparat ten jest wydajny, a przy tym pozostaje bardzo prosty w użyciu. Zaleca się jego stosowania maksymalnie 3 razy w ciągu roku.

 4. Płyn Do Czyszczenia Zmywarki Ludwik 250 Ml
  Płyn Do Czyszczenia Zmywarki Ludwik 250 Ml

  Sprawdź aktualną cenę

  Przeznaczony do wszystkich typów zmywarek domowych skuteczny preparat do czyszczenia zmywarek. Skutecznie rozpuszcza tłuszcz, wapń i innego typu osady. Sprawia, że urządzenie pozostaje idealnie czyste. Preparat neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Warto po niego sięgać regularnie, bo zapewnia zmywarce dłuższą żywotność. Można go używać raz na miesiąc. Produkt ten działa w temperaturze co najmniej 65 stopni Celsjusza.

 5. Środek Do Konserwacji Zmywarek Somat 250Ml Machine Care
  Środek Do Konserwacji Zmywarek Somat 250Ml Machine Care

  Sprawdź aktualną cenę

  Wyjątkowy środek służący do konserwacji i czyszczenia zmywarek. Ma pojemność 250 ml. Skutecznie usuwa tłuszcz i osad z kamienia – czyści nie tylko komorę główną, ale i filtry czy dysze urządzenia. To preparat niezwykle prosty w użyciu. Działa w temperaturze od 65 do 75 stopni Celsjusza. Trzeba po niego sięgać regularnie, minimum raz na trzy miesiące. To produkt oparty na niejonowych środkach powierzchniowo czynnych. Zawiera także kompozycję zapachową.

Jaki czyścik do zmywarki kupić?

Aby zmywarka przez długi czas działała niezawodnie, trzeba o nią w odpowiedni sposób dbać. Dlatego stworzone zostały specjalne czyściki do zmywarki. Stosowane regularnie sprawiają, że urządzenie jest czyste i wydajne. Na który produkt warto się zdecydować? Czym kierować się przy zakupie czyścika do zmywarki?

 • Forma – większość czyścików do zmywarki dostępnych na rynku ma formę płynną. Są one bardzo proste w użyciu. Po zdjęciu specjalnej nakrętki opakowanie z płynem wystarczy włożyć do pustej zmywarki i uruchomić program zmywania z dość wysoką temperaturą – minimum 65 stopni Celsjusza. Rzadziej czyściki do zmywarki mają formę proszków czy tabletek.
 • Wydajność – kwestia ta jest związana z formą czyścików do zmywarki. Produkty w formie płynnej zazwyczaj są sprzedawane w opakowaniach o pojemności 250 ml – tyle środka wystarczy, aby jednorazowo umyć zmywarkę. Detergenty w formie proszków sprzedawane są w większych opakowaniach i starczają na długi czas.
 • Zapach – czyściki do zmywarki z założenia nie tylko doprowadzają ją do czystości, ale i usuwają ze środka urządzenia nieprzyjemny zapach. Niektóre detergenty dodatkowo ładnie pachną, co przekłada się na ładny zapach wydobywający się ze zmywarki. Najczęściej jest to zapach cytrynowy.
 • Częstotliwość stosowania – zmywarkę należy regularnie czyścić. Wtedy urządzenie zachowa skuteczność działania i będzie bardziej żywotne. W przypadku wielu czyścików zalecana częstotliwość stosowania to przynajmniej raz na miesiąc. Są jednak producenci, którzy zalecają stosowanie swoich detergentów nieco rzadziej np. raz na kwartał.
 • Skład – najważniejsza jest w tym przypadku skuteczność działania. To z kolei zależy od składu produktu. Pod tym względem oferta na rynku jest dość mocno zróżnicowana. Wiele produktów nie zawiera szkodliwych fosforanów, chloru czy bromu. Sporo detergentów dostępnych na rynku to preparaty testowane dermatologicznie.

Czy warto kupić czyścik do zmywarki?

Zmywarki to urządzenia wydajne i żywotne, ale należy o nie w odpowiedni sposób dbać. Z zewnątrz sprzęt często wydaje się czysty, ale w filtrach i rurach może znajdować się sporo resztek z jedzenia czy osad z kamienia. Tymczasem prawidłowa drożność to w tym przypadku podstawa. Z drugiej strony nie ma sensu płukanie naczyń przed włożeniem ich do zmywarki. To podstawowy błąd. Wyrzuca się jedynie większe resztki jedzenia. Należy natomiast regularnie sięgać po specjalne czyściki do zmywarki.

Jak często czyścik zmywarkę. Zazwyczaj optymalna częstotliwość to raz na miesiąc. Jednak w praktyce większość osób robi to raz na kwartał. Rzeczywiście jest to dobre rozwiązanie. Czysta zmywarka nie tylko działa poprawnie, ale i ładnie pachnie. To również aspekt, na który warto zwrócić uwagę.

Na rynku nie brakuje różnego rodzaju czyścików do zmywarki. W większości przypadków są to produkty zbliżone do siebie pod kątem sposobu działania i skuteczności. Wkłada się je zawsze do pustej zmywarki – nie można jednocześnie myć naczyń. Na ogół z nakrętki wystarczy zdjąć naklejkę i włożyć opakowanie do góry nogami do środka urządzenia. Potem należy ustawić maksymalny program – temperatura musi wynosić co najmniej 65 stopni Celsjusza. Jest to wiec banalnie proste.

Popularni producenci czyścików do zmywarki

Podsumowanie rankingu czyścików do zmywarki

Na pewno każdy posiadacz zmywarki wie, że urządzenie to od czasu do czasu potrzebuje wyczyszczenia. Z tą myślą stworzone zostały tzw. czyściki do zmywarki. To niepozorne detergenty, które pozwalają utrzymać sprzęt w czystości. W wyborze konkretnego produktu na pewno pomoże przygotowany przez nas kompleksowy ranking czyścików do zmywarki. Podczas jego tworzenia kierowaliśmy się m.in. opiniami internautów na ten temat. Zapraszamy do lektury i dokonywania zakupów – w sklepach stacjonarnych i internetowych.