Nożyczki do paznokci to niewielkich rozmiarów narzędzie służące do cięcia paznokci u rąk i nóg. Musi być więc być wytrzymałe i odznaczać się dość dużą szerokością krawędzi tnących. Te są zazwyczaj proste lub delikatnie zakrzywione i nie mogą uginać się także pod dużym naciskiem. Największą popularnością na rynku cieszą się oczywiście nożyczki do paznokci uniwersalne, które pozwalają  cięcie nie tylko paznokci, ale i skórek. Doskonale nadają się one do użytku domowego.

Ranking nożyczek do paznokci

Ludzkie paznokcie u nóg i rąk rosną dość szybko. Wymagają więc regularnego skracania. Do tego potrzebne są oczywiście odpowiednie narzędzia. Jakie nożyczki do paznokci kupić? Okazuje się, że to pytanie zadaje sobie całkiem sporo osób. Co w tym przypadku powinno mieć kluczowe znaczenie? Odpowiedzi na te pytania kryje nasz ranking nożyczek do paznokci, który oparliśmy na produktach najpopularniejszych wśród internautów.

 1. Nożyczki do paznokci Zwilling satynowe 9 cm

  Nożyczki do paznokci Zwilling satynowe 9 cm
  Sprawdź aktualną cenę

  Wykonane z satynowanej stali nierdzewnej nożyczki do paznokci o wyjątkowym kształcie. Doskonale docierają nawet w trudniej dostępne miejsca. To produkt odporny na korozję, który z powodzeniem wykorzystywać można przez wiele lat. Satynowana stal zapewnia bardzo wygodny chwyt narzędzia. Tego typu nożyczki do paznokci sprawdzą się z pewnością w każdym gospodarstwie domowym.

 2. Nożyczki Renomed do paznokci CS6

  Nożyczki Renomed do paznokci CS6
  Sprawdź aktualną cenę

  Przeznaczone do manicure i pedicure klasyczne nożyczki do paznokci wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Wyróżniają się na tle konkurencji nowoczesnym, minimalistycznym designem. Specyficzny sposób szlifowania krawędzi zapewnia długotrwałą ostrość. To przekłada się także na żywotność nożyczek i wygodę ich użytkowania. Narzędzie doskonale sprawdzi się w każdym gospodarstwie domowym.

 3. Fiskars Nożyczki Do Paznokci

  Fiskars Nożyczki Do Paznokci
  Sprawdź aktualną cenę

  Klasyczne nożyczki do paznokci w kolorze pomarańczowym. Wyposażone są w ostrza wykonane z wysokiej klasy stali bezniklowej. Rękojeść jest bardzo wygodna w użytkowaniu – zapewnia pewny chwyt i dużą przestrzeń dla palców. W ten sposób siła nacisku jest rozprowadzona równomiernie, dając poczucie komfortu. Rękojeści są dodatkowo formowane wtryskowo na ostrzach. Nożyczki te są bezpieczne także dla małych dzieci. Nadają się do mycia w zmywarce.

 4. Nożyczki do paznokci Inter Vion wygięte autoclave

  Nożyczki do paznokci Inter Vion wygięte autoclave
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy nożyczki do paznokci wykonane w całości z wytrzymałej stali nierdzewnej. Wyposażone są w wygięte ostrze i wygodne uchwyty. Na uwagę zasługuje również atrakcyjny design produktu i jego błyszczące wykończenie. Nożyczki nadają się zarówno do użytku domowego, jak i profesjonalnego. Wykorzystywane w tym przypadku środki dezynfekujące nie powodują ścierania się zewnętrznych warstw nożyczek. Można je bezproblemowo sterylizować w autoklawie.

 5. Nożyczki Donegal do Paznokci

  Nożyczki Donegal do Paznokci
  Sprawdź aktualną cenę

  Nożyczki do paznokci idealne zarówno do użytku domowego, jak i profesjonalnego. W całości wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Dlatego też z powodzeniem wykorzystywać je można przez długi czas. Na uwagę zasługuje z pewnością delikatnie zaokrąglone ostrze ułatwiające profesjonalną kosmetykę paznokci każdego typu. To produkt naprawdę wysokiej jakości.

Jakie nożyczki do paznokci kupić?

Nożyczki do paznokci to podstawowe narzędzie wykorzystywane do manicure i pedicure. Powinno się znaleźć nie tylko w gabinecie kosmetycznym, ale i każdym domu czy mieszkaniu. Na jaki model postawić? Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie nożyczek do paznokci?

 • Rodzaj – spore znaczenie ma tutaj m.in. wyprofilowanie uchwytów. Wyróżnia się więc nożyczki dla leworęcznych i praworęcznych. Poza tym spotkać się można z nożyczkami do twardych paznokci, które są przeznaczone dla osób mających grube i twarde paznokcie. Są one nieco większe i bardziej ostre niż standardowe nożyczki. Warto ponadto wspomnieć o nożyczkach uniwersalnych.
 • Ostrze – nożyczki z ostrzem prostym sprawdzają się w przypadku większości rodzajów paznokci. Są idealne do ich wyrównywania czy obcinania skórek. Nożyczki z ostrzem zagiętym są przeznaczone do usuwania wrastających paznokci. Jednak dobrze sprawdzają się także w innych przypadkach.
 • Rozmiar – od tego zależy w dużej mierze wygoda użytkowania nożyczek do paznokci. W większości przypadków ich długość nie przekracza 8 cm, ale są i modele nieco większe. Warto przy tym pamiętać, że narzędzie to powinno być poręczne.
 • Opakowanie – najlepszej jakości nożyczki do paznokci na rynku są sprzedawane w specjalnym etui. W końcu ich ostrze jest ostre i może być niebezpieczne np. dla małych dzieci.
 • Wykonanie – nożyczki wykonane ze stali nierdzewnej lub chirurgicznej bez obaw wykorzystywać można przez wiele lat. Nie tępią się one zbyt szybko i są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nie wyginają się nawet w przypadku twardych paznokci.
 • Design – nożyczki do paznokci mają być przede wszystkim sterylne. Dlatego większość narzędzi dostępnych na rynku nie ma żadnych zdobień. Różnią się one jedynie kształtem uszek, co wpływa także na komfort ich użytkowania.
 • Zestaw – często nożyczki wchodzą w skład większego zestawu narzędzi do paznokci. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie. Taki komplet zawiera dodatkowo np. nożyczki do skórek czy pilnik lub cążki. Specjalne etui ułatwia przechowywanie produktów.
 • Uchwyty – niektóre nożyczki do paznokci dostępne na rynku wyposażone są w uchwyty oparte na technologii Soft Touch. Są one pokryte powłoką podnoszącą komfort ich użytkowania.

Czy warto kupić nożyczki do paznokci?

Aby dłonie i stopy były estetyczne, trzeba dbać o wygląd paznokci. Ich odpowiedni kształt uzyskać można za pomocą specjalnych nożyczek do paznokci. To narzędzia służące do obcinania paznokci, także tych wrastających. Najlepsze produkty na rynku są wykonane ze stali nierdzewnej. Dlatego nie tępią się i nie rdzewieją wraz z upływem czasu. Poza tym nożyczki do paznokci mogą naprawdę doskonale leżeć w dłoni. Powinno się je dać sterylizować i dezynfekować. Tego typu produkt musi znaleźć się w każdym gospodarstwie domowym.

Trudno sobie wyobrazić bez nożyczek do paznokci każdy dom, mieszkanie czy salon kosmetyczny. Warto przy tym wybierać narzędzia wysokiej jakości. Dobrze sprawdzają się nożyczki z wytrzymałymi ostrzami i wyprofilowanymi uchwytami. Dzięki temu są niezawodne i wygodne w użytkowaniu. Największą popularnością na rynku cieszą się narzędzia uniwersalne. Jednak spotkać się można także z tymi przeznaczonymi specjalnie dla osób praworęcznych lub leworęcznych. Jeszcze inną kategorię tworzą nożyczki do twardych paznokci.

Popularni producenci nożyczek do paznokci

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu nożyczek do paznokci

Nożyczki do paznokci to podstawowe narzędzie wykorzystywane do wykonywania manicure i pedicure. Musi się więc znaleźć w każdym salonie kosmetycznym. Jednak w praktyce trudno jest sobie wyobrazić jakiekolwiek gospodarstwo domowe bez nożyczek do paznokci. Wybór w tym zakresie na rynku wcale nie jest zresztą najmniejszy. Jakie nożyczki warto wybrać? Ostrze, dobrze wyprofilowane, wykonane ze stali nierdzewnej. W zakupie na pewno nieco pomoże przygotowany przez nas ranking nożyczek do paznokci.