Kamera przemysłowa to najważniejszy element każdego systemu monitoringu wizyjnego. To ona rejestruje dźwięki i obrazy w zamkniętym systemie odbiorczym. Takie rozwiązanie stosuje się w obiektach, które z różnych względów wymagają ochrony np. sklepach, stacjach benzynowych, bankach itd. Za sprawą dobrej klasy kamer przemysłowych można szybciej i łatwiej złapać ewentualnego złodzieja czy napastnika, bo uwieczniony zostaje jego wizerunek.

Ranking kamer przemysłowych

 1. Kamera Dahua Dh-Ipc-Hfw2431Tp-Zs-27135
  Kamera Dahua Dh-Ipc-Hfw2431Tp-Zs-27135
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna kamera przemysłowa o rozdzielczości 4 mpx. Posiada obiektyw 2,7-13,5 mm z funkcją automatycznej regulacji, a także oświetlacz podczerwieni doświetlający monitorowaną przestrzeń do nawet 60 metrów. Na uwagę zasługuje również wbudowany czytnik kart pamięci micro SD pozwalający na zapis materiału filmowego czy fotografii. Kamera doskonale nadaje się do monitorowania szkół, przedszkoli, magazynów czy parkingów. Wykonana jest z wytrzymałego aluminium i jest odporna na zmienne warunki pogodowe.
 2. Kamera przemysłowa Ferguson Smart EYE 300 IP
  Kamera przemysłowa Ferguson Smart EYE 300 IP
  Sprawdź aktualną cenę
  Zewnętrzna kamera przemysłowa przesyłająca wysokiej jakości obraz FullHD z łączem Ethernet. Jest w pełni kompatybilna ze standardem ONVIF i obsługuje różnego rodzaju karty pamięci. Wyposażona jest w wykrywacz ruchu i trzy diody ledowe doświetlające teren do 15 metrów. Za sprawą darmowej aplikacji jest to urządzenie stosunkowo łatwe do skonfigurowania. Należy do systemu inteligentnego domu SmartHome. Kamerę można jednak użytkować równie dobrze jako osobne urządzenie. Jest wodoodporna i pyłoszczelna.
 3. Kamera Dahua Technology Ipc-A46P
  Kamera Dahua Technology Ipc-A46P
  Sprawdź aktualną cenę

  Kamera przemysłowa nagrywająca obraz w rozdzielczości 4 MPX. Zapisuje aż 20 klatek na sekundę. Posiada funkcję detekcji ruchu, wykrywa więc poruszające się obiekty. Za sprawą wbudowanego modułu WiFi połączenie kamery z routerem jest banalnie proste. Kamera sterowana jest zdalnie i automatycznie ustawia ostrość, śledząc poruszające się osoby czy obiekty. Pozwala na prowadzenie rozmów pomiędzy dwoma osobami dzięki wbudowanemu głośnikowi i mikrofonowi. Urządzenie sprawdza się także jako elektroniczna niania. Odpowiada za to aplikacja Easy4ip.
 4. Kamera IP DS-2CD1021-I/2.8MM 1080p Hikvision
  Kamera IP DS-2CD1021-I/2.8MM 1080p Hikvision
  Sprawdź aktualną cenę
  Kamera przemysłowa wysokiej jakości służąca do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych. Posiada wytrzymałą obudowę w klasie szczelności IP67, która jest odporna na różne czynniki pogodowe. Pozwala na uzyskanie obrazu w rozdzielczości 2 MPX. Jej sporą zaletą jest ponadto dualne zasilanie. W ciemności widoczność zwiększa reflektor IR. Kamera do zaoferowania ma również wbudowaną detekcję ruchu i detekcję sabotażu.
 5. Kamera przemysłowa Ezviz Husky Air
  Kamera przemysłowa Ezviz Husky Air
  Sprawdź aktualną cenę

  Zewnętrzna kamera przemysłowa oferująca transmisję video HD przez 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Po wykryciu podejrzanej osoby od razu wysyła stosowne powiadomienie na telefon, włączając syrenę i lampę stroboskopową. Zapewnia wysokiej jakości obraz nawet w ciemności. Posiada bowiem tryb monochromatyczny dzień/noc. Za sprawą aplikacji EZVIZ urządzenie pozwala na kontakt z osobą po drugiej stronie. Można je stosować więc jako element systemów inteligentnego domu.

Jaką kamerę przemysłową kupić?

Wybór kamery przemysłowej to dla wielu osób spore wyzwanie. W praktyce należy przede wszystkim dopasować urządzenie do specyfiki danego budynku. Zatem czym warto sugerować się przy wyborze kamery do systemu monitoringu wizyjnego?

 • Rodzaj – do wyboru są rejestratory i kamery analogowe CCTV, a także nowoczesne kamery IP. Te ostatnie są obsługiwane przez aplikację i można obsługiwać je zdalnie. Kamery analogowe CCTV są odpowiednie w przypadku monitoringu większych przestrzeni np. hal magazynowych.
 • Zastosowanie – niektóre kamery przemysłowe przystosowane są tylko do użytku wewnątrz budynków. Inne z kolei wykorzystać można również na zewnątrz.
 • Łączność – kamery przemysłowe działają przewodowo lub bezprzewodowo. Jeśli do dyspozycji jest odpowiednio rozprowadzona instalacja, lepszym wyborem są modele przewodowe.
 • Zabezpieczenia – nowoczesne kamery posiadają coraz częściej zabezpieczenia  na hasło. Są też odporne na wstrząsy i niektóre akty wandalizmu.
 • Akcesoria dodatkowe – obecnie coraz częściej do kamer przemysłowych dołączane są rejestratory z dyskiem i innymi akcesoriami.
  Rozdzielczość i liczba klatek na sekundę – im wyższa jest rozdzielczość, tym oczywiście lepiej. Z kolei liczba klatek na sekundę jest parametrem, od którego zależy płynność nagrania. Im jest ich więcej, tym film jest płynniejszy i dokładniejszy.
 • Zasilanie – kamery przemysłowe są zasilane sieciowo bądź przy udziale akumulatora.
  Odporność na czynniki pogodowe – to parametr niezwykle istotny w przypadku kamer stosowanych na zewnątrz budynków. Muszą być one wodoszczelne, a także odporne na wysokie czy niskie temperatury.
 • Dostęp zdalny – coraz więcej kamer przemysłowych obsługiwać można przy pomocy aplikacji czy poprzez stronę internetową. Zdalnie można niekiedy jednak tylko podejrzeć obraz, chociaż niektóre urządzenia mogą być również zdalnie obsługiwane.

Czy warto kupić kamerę przemysłową?

Kamerę przemysłową warto przede wszystkim kupić w celu zabezpieczenia swojej nieruchomości czy mienia. Urządzenia tego rodzaju są stosowane powszechnie w bankach, szkołach, restauracjach, sklepach, urzędach czy szpitalach. Dzięki nim można uzyskać wizerunek włamywacza, złodzieja bądź wandala, co pomaga w jego szybkim ujęciu.

Co więcej, kamery przemysłowe świetnie sprawdzają się jako swego rodzaju odstraszacz. Z tego powodu niektóre osoby wcale nie inwestują od razu w cały system monitoringu, ale kupują tylko kamery w formie atrapy, które same w sobie odstraszają ewentualnych złodziei i włamywaczy.

Nowoczesne kamery przemysłowe o wysokiej rozdzielczości są w stanie zarejestrować twarz przestępcy czy sprawcy danego czynu. Materiały tego rodzaju można szybko udostępnić w razie potrzeby policji czy innym służbom. Kamery przemysłowe montować można z powodzeniem zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Obecnie coraz częściej w ten sposób zabezpiecza się nie tylko budynki publiczne, ale i domy czy mieszkania prywatne.

Popularni producenci kamer przemysłowych

Sklepy z kamerami przemysłowymi warte uwagi