Kask rowerowy dla dzieci to jeden z najważniejszych elementów, na które trzeba zwrócić uwagę przy przejażdżkach rowerowych z dziećmi. Zadaniem kasku jest ochrony głowy dziecka przed  urazami i uderzeniami różnego rodzaju. Dodatkowo dobry kask dziecięcy posiada sporo otworów wentylacyjnych, które pozwalają w gorące dni utrzymać odpowiednią temperaturę głowy. Większość tych otworów posiada też specjalną siatkę chroniącą przed owadami. Wnętrze kasku powinno być wyścielone miękkim materiałem.

Ranking kasków rowerowych dla dzieci

 1. Kask rowerowy dla dzieci Scootandride

  Kask rowerowy dla dzieci Scootandride
  Sprawdź aktualną cenę

  Kaski tej marki są niezwykle lekkie i stylowe, a przy tym rosną razem z dzieckiem. Posiadają innowacyjne zabezpieczenie magnetyczne i polarowy, bardzo komfortowy podbródek. Za sprawą bocznych taśm z regulacją kask można dopasować dobrze do główki malucha. Wnętrze kasku to wkładka EPS, która skutecznie pochłania wstrząsy. Całość uzupełnia aż 11 otworów wentylacyjnych z moskitierą. Zapobiegają one poceniu się głowy i zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza.

 2. Kask rowerowy Alpina Ximo

  Kask rowerowy Alpina Ximo
  Sprawdź aktualną cenę

  Kaski te zapewniają delikatnej główce dzieci wyjątkową ochronę. Posiadają niską i rozszerzoną strefę tylną. Otwory wentylacyjne sprawiają, że na głowę malucha nie padają bezpośrednio promienie słoneczne, a przy okazji zapewniają odpowiednią wentylację. Płaska konstrukcja doskonale nadaje się do użytku razem z przyczepką czy fotelikiem rowerowym. Atutem kasków są odblaskowe naklejki i zintegrowana tylna lampa LED.

 3. Kellys Sprout

  Kellys Sprout
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy kaski dla dzieci typu full-face. Są idealne dla małych rowerzystów, gdyż chronią skutecznie całą głowę. Część dolną w razie potrzeby można zdjąć, uzyskując w kilka chwil klasyczny kask. Produkt posiada aż 13 otworów wentylacyjnych. Na głowie regulację kasku zapewnia oryginalny system z dużym kółkiem, którym można obracać. Na uwagę zasługuje również podszewka antybakteryjna. Specjalne naklejki odblaskowe zwiększają widoczność dziecka. Kaski dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych do wyboru.

 4. Kask rowerowy dla dzieci Bobike Exclusive Plus

  Kask rowerowy dla dzieci Bobike Exclusive Plus
  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo nowoczesne kaski rowerowe dla dzieci o sporej lekkości. Są produkowane w technologii in-mold zapewniającej trwałość i odporność na uszkodzenia. Dzięki temu w pełni chronią głowę dziecka. Posiadają sporo wycięć odpowiadających za wentylację. Z tyłu każdego kasku znajduje się pokrętło służące do regulacji jego wielkości. Kaski te wykorzystują m.in. piankę EPS, która jest skutecznym absorberem pochłaniającego energię uderzenia. Całość uzupełniają oczywiście elementy odblaskowe.

 5. Kask rowerowy Bobike Go

  Kask rowerowy Bobike Go
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowne wizualnie kaski rowerowe dla małych dzieci. Skutecznie chronią główki maluszków przed niebezpieczeństwem, spełniając wszystkie wymagane normy. To kaski w pełni bezpieczne i bardzo lekkie, z regulowanym obwodem głowy. Dedykowane są przede wszystkim dzieciom, które wożone są na wycieczki rowerowe w fotelikach. Do wyboru są różnorodne warianty kolorystyczne kasków. W ten sposób można je dopasować do fotelika.

Jaki kask rowerowy dla dziecka kupić?

Zakup kasku rowerowego dla dziecka jest dużym wyzwaniem dla osób, które nie mają w tym zakresie doświadczenia. Dobry kask dla dzieci powinien być nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim bezpieczny. Jaki zatem model wybrać? Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

 • Rozmiar –  kask musi być dopasowany do głowy dziecka. Na szczęście wiele modeli jest w dużej mierze regulowanych. Przed zakupem należy zmierzyć obwód głowy dziecka i na tej podstawie wybrać kask.
 • Wygoda – po dopasowaniu kas nie powinien spaść z głowy dziecka nawet bez zapiętego paska. Kask powinien być jednak także wygodny, co jest o tyle istotne, że ludzie mają głowy o różnych kształtach. Najlepiej kask zmierzyć w sklepie, co niestety nie zawsze jest możliwe.
 • Waga – dobry kask dla dzieci powinien być lekki. Model ciężki obciąża zbyt mocno głowę i kręgi szyjne, co nie jest zdrowe i wygodne. Kask dla malucha ważyć powinien nie więcej niż 200 gramów. W przypadku starszych dzieci jest to maksymalnie 300 gramów.
 • Wentylacja – kaski dla dzieci mają różną ilość i wielkość otworów wentylacyjnych. Warto zdecydowanie postawić na model odpowiednio wentylowany. Do wyboru są kaski z nawet 20 czy 25 otworami. Jednak ważna jest nie tylko ich liczba, ale i wielkość.
 • Bezpieczeństwo – dobry kask dziecięcy powinien spełniać warunki normy EN 1078 oraz EN 1080. Musi też mieć oznaczenie CE. Nie ma na szczęście z tym problemów podczas kupowania produktów w sklepach rowerowych czy specjalistycznych marketach sportowych. Uważać trzeba na tanie produkty kiepskiej jakości. W końcu bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze.
 • Design – to element najmniej ważny, ale wiele osób, w tym samych dzieci, zwraca na niego sporą uwagę. Kaski mają różne kształty, rozmiary czy kolory. O zdanie warto zapytać samo dziecko. Maluch musi chcieć kask zakładać. Niektóre modele przypominają np. głowy różnych zwierząt  czy są bardzo kolorowe. Oferta w tym zakresie na ryku z roku na rok jest coraz szersza.

Czy warto kupić dziecku porządny kask rowerowy?

Wprawdzie polskie przepisy rowerowe wprost nie nakładają na rowerzystę i to niezależnie od jego wieku obowiązku noszenia kasku, ale w praktyce warto zakupić maluchowi kask rowerowy wysokie jakości. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że kości dzieci nie są jeszcze w pełni rozwinięte, w tym również kości twarzoczaszki. Ich ewentualne uszkodzenia mogą mieć niestety bardzo przykre konsekwencje w przyszłości. Dodatkowo maluchy, które dopiero uczą się jazdy na rowerze, często się wywracają. Nie mają jeszcze dobrze rozwiniętej równowagi i niekiedy zbyt późno reagują. W praktyce okazuje się, że nie każde dziecko wyciąga przed siebie ręce w razie upadku.

Maluchom często zdarza się zbyt późno wyczuć niebezpieczeństwo. Dzieci nie mają też wyobrażenia na temat konsekwencji niektórych ich ruchów. Dlatego to rodzice powinni zadbać o ich bezpieczeństwo. Z tego powodu porządny kask dziecięcy podczas jazdy na rowerze to podstawa. Nie ma przy tym znaczenia fakt, czy maluch jeździ w foteliku rowerowym, w przyczepce czy może samodzielnie. Tutaj nie należy nigdy oszczędzać.

Popularni producenci kasków rowerowych dla dzieci

Sklepy warte uwagi