Kask rowerowy dla dzieci to jeden z najważniejszych elementów, na które trzeba zwrócić uwagę, gdy wybieramy się z naszą pociechą na rowerek. Zadaniem tego akcesorium jest ochrona głowy  przed urazami i uderzeniami różnego rodzaju. Dodatkowo dobry kask dziecięcy posiada sporo otworów wentylacyjnych, które pozwalają w gorące dni utrzymać odpowiednią temperaturę głowy. Większość tych otworów posiada też specjalną siatkę chroniącą przed owadami. Wnętrze kasku powinno być wyścielone miękkim materiałem – tzw. wyściółką. Poznajmy ranking najlepszych kasków rowerowych dla dzieci.

Najlepsze kaski rowerowe dla dzieci – ranking

Jaki kask rowerowy dla dziecka kupić? Na pewnym etapie wielu rodziców zadaje sobie to pytanie, a rozbudowane oferty sklepów wcale nie ułatwiają zadania. Przed wyborem odpowiedniego kasku rowerowego warto więc dowiedzieć się, na jakie parametry zwrócić uwagę oraz przejrzeć polecane modele. Przedstawiamy nasz ranking kasków rowerowych dla dzieci.

 1. Kask rowerowy dla dzieci Scootandride

  Kask rowerowy dla dzieci Scootandride
  Sprawdź aktualną cenę

  Wśród najlepszych kasków rowerowych dziecięcych wymienia się markę Scootandride. Jej produkty są niezwykle lekkie i stylowe, a przy tym rosną razem z dzieckiem. Posiadają innowacyjne zabezpieczenie magnetyczne i polarowy, bardzo komfortowy podbródek. Za sprawą bocznych taśm z regulacją kask można dopasować dobrze do główki malucha. Wnętrze kasku to wkładka EPS, która skutecznie pochłania wstrząsy. Całość uzupełnia aż 11 otworów wentylacyjnych z moskitierą. Zapobiegają one poceniu się głowy i zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza.

 2. Kellys Sprout

  Kellys Sprout
  Sprawdź aktualną cenę

  W rankingu top kasków dziecięcych znajdują się też wysokiej klasy kaski typu full-face. Są idealne dla małych rowerzystów, gdyż chronią skutecznie całą głowę. Część dolną w razie potrzeby można zdjąć, uzyskując w kilka chwil klasyczny kask. Kask posiada aż 13 otworów wentylacyjnych i daszek. Na głowie regulację zapewnia oryginalny system z dużym kółkiem, którym można obracać. Wewnątrz kasku znajduje się specjalna podszewka antybakteryjna. Specjalne naklejki odblaskowe zwiększają widoczność dziecka. Kaski dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych do wyboru. Są idealne dla dzieci poniżej 7 roku życia.

 3. Kask rowerowy Alpina Ximo

  Kask rowerowy Alpina Ximo
  Sprawdź aktualną cenę

  Jeżeli zastanawiasz się, jaki kask rowerowy dziecięcy kupić, Alpina Ximo to kolejna propozycja warta uwagi. Kaski te zapewniają delikatnej główce dzieci wyjątkową ochronę. Posiadają niską i rozszerzoną strefę tylną. Otwory wentylacyjne sprawiają, że na głowę malucha nie padają bezpośrednio promienie słoneczne, a przy okazji zapewniają odpowiednią wentylację. Płaska konstrukcja doskonale nadaje się do użytku razem z przyczepką czy fotelikiem rowerowym. Atutem kasków są odblaskowe naklejki i zintegrowana tylna lampa LED.

 4. Kask rowerowy dla dzieci Bobike Exclusive Plus

  Kask rowerowy dla dzieci Bobike Exclusive Plus
  Sprawdź aktualną cenę

  Przy wyborze kasku możesz też postawić na te bardzo nowoczesne, lekkie kaski na rower dla dzieci. Są produkowane w technologii in-mold zapewniającej trwałość i odporność na uszkodzenia. Dzięki temu w pełni chronią głowę dziecka. Posiadają sporo wycięć odpowiadających za wentylację, dlatego zapewniają komfort. Z tyłu każdego kasku znajduje się pokrętło służące do regulacji jego wielkości. Kaski te wykorzystują m.in. piankę EPS, która jest skutecznym absorberem pochłaniającego energię uderzenia. Całość uzupełniają oczywiście elementy odblaskowe.

 5. Kask rowerowy Bobike Go

  Kask rowerowy Bobike Go
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowne wizualnie, wentylowane kaski rowerowe dla małych dzieci. Skutecznie chronią główki maluszków przed niebezpieczeństwem, spełniając wszystkie wymagane normy. To produkty w pełni bezpieczne i bardzo lekkie, z regulowanym obwodem głowy. Jeżeli więc zastanawiasz się, jaki wybrać kask rowerowy dla rocznego dziecka, które wożone jest na wycieczki rowerowe w foteliku, to idealny model. Do wyboru są różnorodne warianty kolorystyczne. W ten sposób można je dopasować do fotelika.

Jaki kask rowerowy dla dziecka kupić?

Zakup kasku rowerowego jest dużym wyzwaniem dla osób, które nie mają w tym zakresie doświadczenia. Dobry kask rowerowy dla dziecka powinien być nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim bezpieczny i wygodny, aby nie zniechęcał do dłuższych przejażdżek. Podpowiadamy zatem jak dobrać kask rowerowy dla dziecka:

 • Rozmiar –  aby kask spełniał swoją rolę, musi być dopasowany do głowy dziecka. Na szczęście wiele modeli jest w dużej mierze regulowanych. Jeżeli jednak chcemy jak najlepiej dobrać rozmiar kasku rowerowego dla dziecka, przed zakupem należy zmierzyć obwód głowy dziecka centymetrem krawieckim na wysokości ok 1 cm nad brwiami.
 • Wygoda – po dopasowaniu kask nie powinien spaść z głowy dziecka nawet bez zapiętego paska. Nie może też jednak uciskać, co jest o tyle istotne, że ludzie mają głowy o różnych kształtach. Najlepiej kask zmierzyć w sklepie, co niestety nie zawsze jest możliwe.
 • Waga – wybierając kask dziecięcy rowerowy, zwróćmy uwagę, aby był lekki. Ciężki model obciąża zbyt mocno głowę i kręgi szyjne, co nie jest zdrowe i wygodne. Waga nie powinna zatem przekraczać 200 gramów, a w przypadku starszych dzieci – 300 gramów.
 • Wentylacja – kaski dla dzieci mają różną ilość i wielkość otworów wentylacyjnych. Warto zdecydowanie postawić na model odpowiednio wentylowany. Do wyboru są kaski z nawet 20 czy 25 otworami. Jednak ważna jest nie tylko ich liczba, ale i wielkość.
 • Bezpieczeństwo – dobry kask dziecięcy powinien spełniać warunki normy EN 1078 oraz EN 1080. Musi też mieć oznaczenie CE. Nie ma na szczęście z tym problemów podczas kupowania produktów w sklepach rowerowych czy specjalistycznych marketach sportowych. Uważać trzeba na najtańsze kaski rowerowe dla dzieci, gdyż często są to produkty kiepskiej jakości. W końcu bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze.
 • Design – to element najmniej ważny, ale w przypadku dzieci ma dość duże znaczenie, bowiem atrakcyjny kask do jazdy maluch może chętniej zakładać. Dziecięce kaski rowerowe mają różne kształty, rozmiary i kolory. O zdanie warto zapytać samo dziecko. Niektóre modele przypominają np. głowy różnych zwierząt czy są bardzo kolorowe. Oferta w tym zakresie na ryku z roku na rok jest coraz szersza.

Najlepszy kask rowerowy dziecięcy – dlaczego warto go kupić?

Wprawdzie polskie przepisy rowerowe wprost nie nakładają na rowerzystę i to niezależnie od jego wieku obowiązku noszenia kasku, ale w praktyce warto zakupić maluchowi kask rowerowy wysokiej jakości. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że kości dzieci nie są jeszcze w pełni rozwinięte, w tym również kości twarzoczaszki. Ich ewentualne uszkodzenia mogą mieć niestety bardzo przykre konsekwencje w przyszłości. Dodatkowo maluchy, które dopiero uczą się jazdy na rowerze, często się wywracają. Nie mają jeszcze dobrze rozwiniętej równowagi i niekiedy zbyt późno reagują. W praktyce okazuje się, że nie każde dziecko wyciąga przed siebie ręce w razie upadku.

Maluchom często zdarza się zbyt późno wyczuć niebezpieczeństwo. Dzieci nie mają też wyobrażenia na temat konsekwencji niektórych ich ruchów. Dlatego to rodzice powinni zadbać o ich bezpieczeństwo. Z tego powodu porządny kask dziecięcy podczas jazdy na rowerze to podstawa. Tworzy on skorupę ochraniającą głowę. Nie ma przy tym znaczenia fakt, czy maluch jeździ w foteliku rowerowym, w przyczepce czy może samodzielnie. Tutaj nie należy nigdy oszczędzać. Jeżeli jednak brakuje nam funduszy, warto kupić kask używany, ale porządny. Pamiętajmy, że odpowiedni kask może też przydać się później podczas jazdy na rolkach.

Popularni producenci kasków rowerowych dla dzieci

 • Scootandride
 • Alpina
 • Kellys
 • Bobike

Podsumowanie rankingu kasków rowerowych dziecięcych

Dzieci uwielbiają rowerowe przejażdżki, ale są one źródłem niebezpieczeństw. Z tego względu jazda w kasku to konieczność. Trzeba jednak wybrać kask, który zapewni maluchowi komfort. Ważny jest przede wszystkim odpowiedni rozmiar, waga i wentylacja. Każdy kask zaprojektowany jest w nieco inny sposób, dlatego najlepiej udać się do sklepu i zwyczajnie poprzymierzać różne modele kasków. Mamy nadzieję, że nasz ranking kasków rowerowych dziecięcych będzie wsparciem przy wyborze produktu odpowiedniego dla Twojego dziecka. Życzymy udanych zakupów!