Dzień Dziadka w Polsce obchodzony jest 22 stycznia, a więc dzień po Dniu Babci. Z tej okazji warto swojemu dziadkowi podarować coś wyjątkowego. Wielu wnuków traktuje babcię i dziadka jako jedność i wręcza im jeden wspólny upominek. Tymczasem każdy jest inny i wyjątkowy o czym warto pamiętać. Co więc można wręczyć swojemu dziadkowi w prezencie z okazji jego święta? Co sprawdza się zawsze, a czego lepiej unikać? Co wziąć pod uwagę podczas podejmowania decyzji?

Ranking prezentów na Dzień Dziadka

 1. Termofor – praktyczny prezent dla starszej osoby

  Termofor – praktyczny prezent dla starszej osoby

  Termofor to prezent jednocześnie estetyczny, jak i bardzo praktyczny. Przyda się z pewnością w okresie jesienno-zimowym, gdy na zewnątrz panuje niezbyt przyjazna pogoda. Wówczas można się ogrzać za sprawą termofora i ciepłej herbaty, siadając pod kocem. Wybór termoforów na rynku jest coraz większy. Są one na ogół sprzedawane w komplecie z przytulnym etui. W ten sposób produkt ten prezentuje się naprawdę efektownie i stanowić może dodatkową ozdobę mieszkania.

 2. Kosmetyki do pielęgnacji wąsów i brody – idealna rzecz dla dziadka posiadającego zarost

  Kosmetyki do pielęgnacji wąsów i brody – idealna rzecz dla dziadka posiadającego zarost

  Okazuje się, że moda na posiadanie brody i wąsów to nie tylko domena młodych ludzi. To dziadkowie jako pierwsi nosili dłuższy zarost. Jeśli dziadek nie goli się na gładko, świetny pomysłem na prezent z okazji jego święta będą kosmetyki do pielęgnacji wąsów i brody. Można zdecydować się na cały zestaw, który zawiera dodatkowo np. niewielkich rozmiarów grzebień czy szczotkę do brody. Takie akcesoria warto mieć zawsze przy sobie.

 3. Nawilżacz powietrza – wspaniały upominek, z którego ucieszy się każdy senior

  Nawilżacz powietrza – wspaniały upominek, z którego ucieszy się każdy senior

  Odpowiednie nawilżenie powietrza determinuje zdrowy sen. Wpływa ponadto pozytywnie na odporność i ogólne samopoczucie. Jest to szczególnie ważne dla osób starszych, szczególnie w okresie zimowym. Dlatego też doskonałym pomysłem na Dzień Dziadka może być podręczny nawilżacz powietrza. Nie musi być to od razu model elektryczny. Równie skuteczne w działaniu i praktyczne są nawilżacze ceramiczne, które mają różnorodne kształty, formy.

 4. Eleganckie etui na okulary – coś, co na pewno przyda się starszej osobie

  Eleganckie etui na okulary – coś, co na pewno przyda się starszej osobie

  To zdecydowanie jeden z najpopularniejszych pomysłów na prezent z okazji Dnia Dziadka. Warto w tym przypadku wybrać elegancki model, z dedykacją lub nie. Dzięki praktycznemu etui okulary są czyste i bezpieczne. Dodatkowo nie ma ryzyka ich przypadkowego zgubienia. W ten sposób można je ze sobą zabrać w każde miejsce, chowając w torbie czy samochodzie. Etui bez problemu kupić można w wielu miejscach, nie tylko w salonie optycznym.

 5. Pudełko na krawaty – oryginalny i praktyczny prezent dla dziadka

  Pudełko na krawaty – oryginalny i praktyczny prezent dla dziadka

  Niejeden dziadek to dżentelmen, który ma w swojej kolekcji sporo krawatów różnego typu. To elementy garderoby niewielkie, a więc łatwo je gdzieś zapodziać, zagubić. Świetnym pomysłem na prezent może być więc praktyczne pudełko na krawaty. Pozwala ono zachować porządek w szafie lub szufladzie. Jednocześnie sprawia, że w każdej chwili można bez problemu znaleźć swój ulubiony krawat. Z pewnością taki upominek doceni niejeden dziadek.

Jaki prezent kupić na Dzień Dziadka?

Prezent na Dzień Dziadka to niewątpliwie bardzo miły gest ze strony wnuka lub wnuczki. W Polsce święto to jest równie popularne jak Dzień Babci. Wnukowie, także dorośli, pamiętają o swoich dziadkach, którzy często mają duży udział w ich wychowaniu. Są dla wnuków nauczycielami i przewodnikami.

Prezent na Dzień Dziadka to tylko dodatek. Najważniejsza jest oczywiście pamięć o danej osobie. Szczerze życzenia i wizyta to gest, który doceni każdy dziadek. To o tyle istotne, że dzisiaj każdy jest zabiegany i nie ma zbyt wiele wolnego czasu. Wiele osób rzadko odwiedza swoich dziadków. Dlatego ich święto jest okazją do odnowienia kontaktu i sprawienia radości obecnością.

Jeśli mowa o prezentach to wcale nie muszą być one drogie i bardzo oryginalne. Nie należy jednak iść na łatwiznę, dziadek bardziej ucieszy się bowiem z czegoś, co rzeczywiście lubi lub potrzebuje. Świetnym pomysłem są zawsze kosmetyki. Obecnie panuje moda na posiadanie brody więc mogą być to szampony i kremy do brody czy akcesoria służące do ich pielęgnacji. Dobrym wyborem są też kapcie czy eleganckie etui na okulary. Dziadkowi, który na co dzień jest elegantem z powodzeniem sprezentować można też praktyczne pudełko na krawaty. Taki upominek przy okazji doceni też babcia.

Dziadkowie często są zmarzluchami. Dlatego też wraz z nadejściem zimy docenią termofor otrzymany od wnuka lub wnuczki. To świetny gadżet, który zakupić można bez większego problemu. Dodatkowo do wyboru jest wiele różnych kształtów, wzorów. Termofor tym samym przy okazji pełni funkcję dekoracyjną. W jesienne i zimowe dni warto nawilżać powietrze w domu, aby zachować zdrowie i pozytywnie samopoczucie. Z tego powodu prezentem na Dzień Dziadka może być też praktyczny nawilżacz powietrza – tradycyjny, ceramiczny lub elektryczny.

Jak widać możliwości jest całkiem sporo. Nikt nie powinien mieć więc problemu z zakupem prezentu na Dzień Dziadka. Oczywiście to tylko dodatek do życzeń i odwiedzin u seniora.