Lodówka z kostkarką jest urządzeniem, które cieszy się na rynku sprzętu AGD dużą popularnością. To dobry wybór dla tych osób, które często piją kolorowe, zimne trunki lub lubią lodowe desery. To gratka dla fanów sorbetów i mrożonej kawy z kostkami lodu. Lodówki z kostkarką powstały właśnie dla tych osób, które na co dzień wykorzystują dużo lodu. Dzięki temu mogą to robić, kiedy chcą. Tego typu urządzenia są zazwyczaj dość duże, a więc spotkać je można przede wszystkim w większych pomieszczeniach.

Najlepsza lodówka z kostkarką – ranking

Jaką lodówkę z kostkarką kupić? Takie pytanie pada na pewno przy okazji wyposażania niejednej kuchni. Jest to dla wielu osób sprzęt marzeń. Dlatego postanowiliśmy przygotować kompleksowy ranking lodówek z kostkarką. Umieściliśmy w nim urządzenia, które cieszą się dużym uznaniem ze strony internautów. Wskazujemy także cechy najważniejsze przy ich zakupie. Zapraszamy do lektury.

 1. Lodówka z kostkarką Samsung RF23R62E3B1
  Lodówka z kostkarką Samsung RF23R62E3B1

  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowna wizualnie lodówka z kostkarką – wykończona grafitowo. Funkcjonalny dystrybutor pozwala na korzystanie z chłodnej, przefiltrowanej wody i kostek lodu. Innowacyjna technologia Twin Cooling Plus sprawia, że w środku urządzenia działają dwa niezależne od siebie obiegi powietrza. Dzięki temu żywność dłużej pozostaje świeża. Atutem omawianego modelu jest także bardzo wydajny kompresor Digital Inverter. Lodówka wykorzystuje oświetlenie ledowe.

 2. Lodówka Siemens iQ500 Side by Side KA93GAIEP
  Lodówka Siemens iQ500 Side by Side KA93GAIEP

  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy lodówka ze stali szlachetnej z powłoka antyFingerprint. Wykorzystuje nowoczesną technologię noFrost, która skutecznie usuwa wilgoć z komory zamrażarki. W środku urządzenia nie powstaje szron, a więc nie wymaga ono rozmrażania. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczony w środku specjalny stelaż na butelki. Przycisk superchłodzenie pozwala na błyskawiczne obniżenie temperatury w lodówce do 2 stopni Celsjusza. Do dyspozycji jest także przycisk supermrożenie.

 3. Lodówka z kostkarką Haier HCR7918EIMB
  Lodówka z kostkarką Haier HCR7918EIMB

  Sprawdź aktualną cenę

  Jedyna w swoim rodzaju lodówka z kostkarką, która za sprawą zaawansowanej technologii Fresher Techs zapewnia produktom spożywczym długotrwałą świeżość. Specjalny system antybakteryjny ABT Pro usuwa z lodówki niemal 100% zarazków. Absolute Ice to niezależny obieg powietrza eliminujący przenikanie zapachów do kostek lodu. Atutem lodówki są specjalne szuflady np. My Zone Plus z regulacją temperatury czy Humidity Zone ze stałym poziomem wilgotności.

 4. Lodówka Samsung RS65R54422C
  Lodówka Samsung RS65R54422C

  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna lodówka dwudrzwiowa o naprawdę sporej pojemności. Wyróżnia się efektownym designem. Wykończona jest w czarnym szkle i pasować będzie na pewno do nowoczesnych aranżacji. Technologie Metal Cooling i All Around Cooling zapewniają odpowiednią temperaturę, co pozwala utrzymać żywność w świeżości. Lodówka nie jest trudna w obsłudze. Jej atutami są praktyczny dystrybutor wody i kostkarka do lodu.

 5. Lodówka z kostkarką Gorenje NRS9182VB
  Lodówka z kostkarką Gorenje NRS9182VB

  Sprawdź aktualną cenę

  Wyjątkowa lodówka z kostkarką, która wykorzystuje technologię NoFrost Plus. Pozwala to raz na zawsze zapomnieć o potrzebie regularnego rozmrażania urządzenia. System wentylacji MultiFlow 360 zapewnia równomierny obieg powietrza w komorze chłodziarki. Zapewnia tym samym idealne warunki do przechowywania żywności. Funkcja FastFreeze błyskawicznie zamraża żywność w temperaturze -24 stopni Celsjusza.

Jaką lodówkę z kostkarką kupić?

Lodówka z kostkarką to dla wielu osób wymarzona lodówka. W końcu kto nie lubi latem napić się mrożonej kawy czy zjeść lodowego deseru? Na jaki model warto się w tym przypadku zdecydować? Co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie lodówki z kostkarką?

 • Rodzaj – wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje takich lodówek. Pierwsze są na stałe podłączone do źródła wody. To wymaga oczywiście wykonania przez hydraulika odpowiedniego podłączenia. Zwiększa to koszty i wymaga starannego wybrania miejsca montażu urządzenia. Takie sprzęty wyposażone są w filtry, które trzeba co jakiś czas wymieniać. Są też lodówki z kostkarką, które nie wymagają podłączenia do wody. Mają specjalny pojemnik, który co jakiś czas napełnia się wodą. Pomoc hydraulika nie jest tutaj potrzebna.
 • Pojemność – niestety okazuje się, że takie lodówki są mniej pojemne niż takie same, ale bez wbudowanej kostkarki. Z czego to wynika? Sama kostkarka zajmuje nieco miejsca. Dotyczy to przede wszystkim modeli automatycznych. Trzeba też mieć na uwadze grubość ścianek. Grubsze ścianki stosowane w najlepszych lodówkach z kostkarką sprawiają, że w środku jest nieco mniej miejsca na produkty spożywcze.
 • Montaż – największą popularnością na rynku cieszą się modele wolnostojące, które wystarczy podłączyć do prądu i wypoziomować. Nieco droższym rozwiązaniem są urządzenia przeznaczone do zabudowy. Prezentują się efektownie i są bezproblemowe np. w czasie sprzątania. Znaczenie ma także kierunek otwierania drzwi. Dobrze, gdy można go zmienić. Wtedy lodówkę ustawić można przy dowolnej ścianie czy meblach. W dużych lodówkach często wykorzystywane są duże lodówki z kostkarką Side by Side. Są one szerokie i otwierają się jak szafa.
 • System NoFrost – wydaje się, że dzisiaj przy zakupie lodówki  jest to norma. Tego typu technologia sprawia, że woda jest regularnie odprowadzana z chłodziarki. Nie zbiera się tym samym na ściankach i nie zamarza. Tym samym nie trzeba urządzenia systematycznie odmrażać, a przy tym przekłada się to na mniejsze zużycie energii. Najlepsze urządzenia mają Full NoFrost – system obejmuje wtedy chłodziarkę i zamrażarkę.

Czy warto kupić lodówkę z kostarką?

Jak działa taka lodówka z kostkarką? Wbudowana w urządzenie kostkarka produkuje nieustannie nowe kostki, co odbywa się w kilku etapach. Najpierw do foremki pobiera pewną ilość wody, która jest zamrażana przy pomocy specjalnego mechanizmu sterowanego termostatem. W momencie, gdy kostki są gotowe, foremka jest podgrzewana i je uwalnia. Są one wypychane do pojemnika i tam czekają na wyjęcie. W sytuacji, gdy pojemnik jest pełny, proces zamrażania jest zatrzymywany.

Czy warto zdecydować się na zakup tego typu urządzenia? Jest to na pewno sprzęt, który może ułatwić życie, zwłaszcza osobom, które na co dzień często z lodu korzystają. Oczywiście trzeba też zdawać sobie sprawę z pewnych ograniczeń, które są z tym wiążą. Czasem kostkarka zajmuje sporo miejsca i tym samym ogranicza przestrzeń przeznaczoną na żywność. Warto wtedy zakupić nieco większą lodówkę np. model Side by Side. Trzeba na pewno zawsze sprawdzić pojemność sprzętu. To parametr, który ma w tym przypadku duże znaczenie.

Popularni producenci lodówek z kostkarką

Podsumowanie rankingu lodówek z kostkarką

Lodówka z kostkarką to naprawdę świetne urządzenie, które wiele osób ma w swoich kuchniach. Nieocenione jest przede wszystkim upalnym latem i podczas różnego typu imprez towarzyskich. Wtedy można na bieżąco produkować kostki lodu do deserów i drinków. Kostkarki działają zazwyczaj automatycznie – dlatego taką lodówkę podłączyć trzeba do wody. Są też modele, w których użytkownik samodzielnie uzupełnia zapas wody. W wyborze odpowiedniego urządzenia na pewno nieco pomoże nasz kompleksowy ranking lodówek z kostkarką.