Obroża przeciw kleszczom to specjalistyczny produkt dla psów i kotów. Zapewnia zwierzakom ochronę przeciwko kleszczom, a niekiedy również i pchłom. Stopniowo uwalnia z mikrootworów substancje czynne, rozprowadzające je po skórze i sierści pupila. W ten sposób zapobiega ukąszeniom przez kleszcze, które w sezonie letnim są prawdziwym utrapieniem. Nie warto narażać zwierzaków na groźne choroby, dlatego zakup obroży przeciw kleszczom jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Nasz ranking obroży przeciw kleszczom zawiera produkty cieszące się największą popularnością na rynku. To specjalistyczne obroże dla psów i kotów, które pozwalają uchronić zwierzaki przed dokuczliwymi kleszczami i pchłami. Jeśli nie wiesz jaką obrożę przeciw kleszczom kupić, zapoznaj się z  opiniami innych właścicieli zwierząt. Wybór na rynku w tym zakresie jest naprawdę spory – co roku pojawiają się nowe, ciekawe propozycje.

Ranking obroży przeciw kleszczom

 1. Obroża przeciw kleszczom i pchłom Sabunol 90cm

  Obroża przeciw kleszczom i pchłom Sabunol 90cm
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna obroża dla psów przeciwko kleszczom i pchłom. Zapewnia długotrwałe i równomierne uwalnianie się trzech składników aktywnych – geraniolu, permetryny oraz imidachloroprydu. Dlatego jest to produkt skuteczny aż przez pięć miesięcy. Cechuje się też bezpieczeństwem użytkowania – nie zagraża zwierzakom w żaden sposób. Efekty działania obroży widać już po około 5 godzinach. Produkt jest wodoodporny i utrzymany w stonowanej, szarej kolorystyce.

 2. Obroża Tickless Pet Ultradźwiękowy Odstraszacz Kleszczy Pcheł Dla Psów Kotów Pomarańczowy

  Obroża Tickless Pet Ultradźwiękowy Odstraszacz Kleszczy Pcheł Dla Psów Kotów Pomarańczowy
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy certyfikowany odstraszacz na kleszcze dla zwierząt. Działa na zasadzie emisji ultradźwięków o zmiennej częstotliwości, które dla zwierzaka czy dla człowieka nie są uciążliwe. Działają z kolei odstraszająco na pchły i kleszcze. Pies lub kot staje się dla owadów niewidoczny, bo ich receptory zostają zablokowane. Zasięg działania urządzenia to 1,5m. Produkt jest zasilany bateryjnie. Nie uszkadza go wilgoć, ale bezpośredniego kontaktu z wodą należy unikać.

 3. Pchełka Obroża owadobójcza dla psów przeciw pchłom i kleszczom 40cm

  Pchełka Obroża owadobójcza dla psów przeciw pchłom i kleszczom 40cm
  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo skuteczna obroża przeciwko ekopasożytom przeznaczona dla psów. Zapobiega ugryzieniom przez kleszcze i pchły. Przeznaczona jest dla psów dorosłych i szczeniąt powyżej trzeciego miesiąca życia. Taśma obroży jest nasączona specjalnym środkiem odpornym na działanie wody. Jest bezpieczna w użyciu i elastyczna – nie drażni delikatnej skóry zwierzaka. Posiada regulację długości i nie sprawia problemów w czasie zapinania. Działa skutecznie do 3 miesięcy na pchły, do 4 tygodni na kleszcze.

 4. Obroża przeciw kleszczom i pchłom dla szczeniaka

  Obroża przeciw kleszczom i pchłom dla szczeniaka
  Sprawdź aktualną cenę

  Obroża dla szczeniąt z naturalnymi olejkami eterycznymi. Stanowi naturalną barierę dla kleszczy, pcheł, much czy komarów. Przy okazji wzmacnia sierść zwierzaka i zapobiega jej wypadaniu. To produkt wodoodporny, który działa skutecznie aż do dwóch miesięcy. Olejek cedrowy działa ochronnie, nawilżająco i odżywczo. Z kolei olejek cytrusowy i eukaliptusowy mają właściwości antyseptyczne. Olejek geraniowy i miętowy działają przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.

 5. Obroża przeciw pchłom i kleszczom dla dużych psów

  Obroża przeciw pchłom i kleszczom dla dużych psów
  Sprawdź aktualną cenę

  Przeznaczona dla dużych psów obroża do zwalczania pcheł i kleszczy. Jest skuteczna aż do sześciu miesięcy. Ponadto hamuje proces namnażania się pcheł – niszczy ich jaja oraz larwy. Dla psa jest neutralna – nie zakłóca jego zmysłu powonienia. Produkt jest odporny na działanie wody. Komfortowe zapięcie pozwala na regulowanie długości obroży. Pełną skuteczność zapewnia w ciągu 24 godzin.

Jaką obrożę przeciw kleszczom kupić?

Chyba każdy posiadacz psa czy kota wie jakim problemem, zwłaszcza w okresie letnim, są kleszcze. Dlatego coraz większą popularnością na rynku cieszą się specjalne obroże przeciwko kleszczom czy pchłom. Na jaki produkt warto postawić i co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie?

 • Długość – jest ona dość zróżnicowana, zwłaszcza w przypadku psów. Obroże dla kotów są bardziej uniwersalne. Nie należy jednak bać się tego, że obroża będzie za długa. Można ją bowiem zazwyczaj wyregulować, a nadmiar materiału odciąć za pomocą nożyczek. Kluczem do sukcesu jest prawidłowe założenie obroży na szyję zwierzaka. Jeśli będzie ona zbyt luźna, niestety substancje aktywne nie będą w prawidłowy sposób rozprowadzane po sierści psa czy kota.
 • Substancje aktywne – każda obroża przeciw kleszczom jest nasączona pewnymi substancjami aktywnymi. Są to na ogół propoksur, flumetryna czy imidaklopryd. Zazwyczaj stosuje się dwie lub trzy substancje czynne jednocześnie. Jeśli zwierzak jest na którąś z nich uczulony, można postawić na obrożę z olejkami eterycznymi. Właściciele kotów unikać muszą produktów z propoksurem, który im szkodzi. Niekiedy obroże skutecznie odstraszają nie tylko kleszcze, ale i inne owady np. pchły, muchy czy komary.
 • Okres ochrony – zwierzę przed kleszczami trzeba chronić od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni. Zazwyczaj okres ochrony w przypadku renomowanych marek wynosi od 6 do 8 miesięcy. Są jednak i obroże, które chronią przed kleszczami przez 2-3 miesiące. Trzeba więc je systematycznie wymieniać. Sporo zależy również od długości i gęstości sierści zwierzaka.
 • Komfort noszenia – dobrej jakości obroże przeciw kleszczom wykonane są z materiału miękkiego i elastycznego, który nie powoduje u zwierzaka poczucia dyskomfortu. Obroża nie może podrażniać skóry czy przeszkadzać psu w zabawie lub śnie. Warto poszukać zazwyczaj produktu bezzapachowego, zwłaszcza gdy zwierzak śpi w łóżku z właścicielem.

Czy warto kupić obrożę przeciw kleszczom?

Zwierzaki, a zwłaszcza psy, wręcz przepadają za spacerami. Jednak od wiosny aż do jesieni czyhają na nie groźne kleszcze. Są one w stanie zarazić pupila bakteriami i wirusami, co skończyć się może niebezpiecznymi powikłaniami. Psa dotknąć może np. babeszjoza – choroba objawiająca się gorączką, brakiem apetytu, odwodnieniem czy niedowładem. Groźna jest także borelioza, która rozpoznać można poprzez zmianę zachowania zwierzaka. Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego warto odpowiednio wcześniej zaopatrzyć się w wysokiej klasy obrożę przeciw kleszczom.

Psom nie należy odbierać przyjemności ze spacerów – to dla nich najlepsza forma relaksu. Jednak trzeba o zwierzaki w odpowiedni sposób zadbać. Dobrym rozwiązaniem jest zakup specjalnej obroży przeciw kleszczom, która skutecznie odstrasza pasożyty. Czasem radzi sobie nie tylko z samymi kleszczami, ale i pchłami czy komarami. Założenie takiej obroży nie jest większym problemem. Dodatkowo nie musi być to wcale produkt drogi i niedostępny dla przeciętnego właściciela psa.

Popularni producenci obroży przeciw kleszczom

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu obroży przeciw kleszczom

Od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni psy i koty są narażone na ugryzienia groźnych kleszczy. To pasożyty, które niestety przenoszą wiele chorób – na zwierzęta i na człowieka. Dlatego warto zaopatrzyć się przed rozpoczęciem sezonu w odpowiednią obrożę przeciw kleszczom. Wybór na rynku w tym zakresie jest naprawdę spory. Z pomocą przyjdzie z pewnością przygotowany przez nas ranking obroży przeciw kleszczom. Umieściliśmy w nim produkty cieszące się największą popularnością wśród użytkowników.