Czy monitor gamingowy 144 Hz to odpowiedni wybór?

Wybór akcesoriów gamingowych jest przeogromny, a wśród nich nie mogło zabraknąć odpowiednich monitorów. I chociaż wszystkie komponenty komputera są niezwykle ważne, to często zapomina się o monitorze równie wysokiej jakości. Jeżeli chociaż trochę interesujesz się tematem, na pewno nieraz obiło Ci się o uszy, że gracze najchętniej sięgają po monitor gamingowy 144 Hz. Sporo mówi się o niesamowitej płynności obrazu, która wpływa m.in. na przyjemność z grania. Czy faktycznie zauważysz różnicę już na pierwszy rzut oka, czy może to tylko niepotrzebny bajer, a nawet chwyt marketingowy? Sprawdź!

Jaki powinien być monitor do gamingu?

Kompletując sprzęt wybierasz najlepszą kartę graficzną, obszerną pamięć RAM i wydajny procesor. I nic dziwnego, ponieważ wszystkie te podzespoły wpływają na wydajność i płynność podczas grania. Ale uwierz nam — nawet najwyższej jakości komponenty nie dostarczą Ci takiej przyjemności z gry, jeśli posiadasz stary monitor z małą częstotliwością odświeżania obrazu.

Jaki monitor do gamingu wybrać? Dwa najważniejsze elementy to częstotliwość i synchronizacja, czyli profesjonalnie mówiąc:

  • częstotliwość odświeżania obrazu (np. monitory gamingowe 144 Hz)
  • technologia synchronizacji obrazu (np. FreeSync)

Monitor gamingowy 144 Hz — poznaj jego największe zalety

Prawdziwa przyjemność podczas grania w najlepsze pozycje odczujesz tylko z odpowiednim monitorem. I to nie jest żaden chwyt marketingowy. Już monitor gamingowy z częstotliwością odświeżania na poziomie 144 Hz sprawia, że wszystkie detale i ruchome obiekty na ekranie pojawiają się z niesamowitą płynnością, które zauważysz już na pierwszy rzut oka. Obraz staje się dynamiczny, a najlepsza grafika zyskuje realny wymiar. Wszystko za sprawą odświeżania obrazu z częstotliwością aż 144 razy w ciągu jednej sekundy.

Nie tylko do gier, czyli zastosowanie monitorów 144 Hz

Monitory gamingowe 144 Hz — jak sama nazwa podpowiada — zostały zaprojektowane z myślą o e-sporcie i hobbystycznym graniu w gry komputerowe. Jednak ze względu na wysoką jakość wykonania tego typu monitorów oraz bardzo płynny, gładki i równy obraz zostaną docenione także przez osoby spędzające wiele godzin przy komputerze np. w trakcie pracy. Monitory gamingowe 144 Hz zapewniają płynne przewijanie okien, poruszanie się animacji, a także lepsze wrażenia wizualne z uruchamianych aplikacji. Korzystanie z takiego monitora sprawia o wiele więcej przyjemności, a ze względu na dużą płynność również zmniejsza zmęczenie oczu podczas wielogodzinnego scrollowania ekranu.

Podsumowanie

Gamingowe monitory z częstotliwością 144 Hz to świetny wybór dla osób, którym zależy na najwyższej przyjemności z grania oraz korzystania z komputera na co dzień. Duża responsywność, a także niesamowicie płynny obraz sprawia, że poznasz nowy wymiar gier, w których liczy się precyzja i szybkość reakcji. Co więcej, monitory gamingowe 144 Hz pozwolą Ci także cieszyć się lepszymi wrażeniami podczas używania komputera na co dzień w wolnym czasie lub podczas pracy.

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.