Oświetlenie szynowe to w zasadzie źródła światła np. lampy na diody ledowe umieszczone na systemie szynowym mocowanym do sufitu lub ściany. Dlatego oświetlenie tego typu daje bardzo duże możliwości aranżacyjne. Przed laty z takich rozwiązaniem spotkać się można było głównie w miejscach pracy np. w magazynach i halach. Dzisiaj oświetlenie szynowe wykorzystywane jest coraz częściej w domach i mieszkaniach prywatnych. Stanowi świetne uzupełnienie stylu industrialnego.

Najlepsze oświetlenie szynowe – ranking

Jakie oświetlenie szynowe kupić? Takie pytanie pada zazwyczaj przy okazji wyboru lamp do wnętrz utrzymanych w modnej stylistyce industrialnej czy loftowej. Dlatego powstał nasz kompleksowy ranking oświetlenie szynowe. Prezentujemy w nim ciekawe produkty tego typu, które zostały docenione np. przez internautów. Zapraszamy do lektury i zapoznania się z naszym zestawieniem.

 1. Oświetlenie szynowe Nowodvorski Szyna Profile Track Czarna 9448
  Oświetlenie szynowe Nowodvorski Szyna Profile Track Czarna 9448
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesne oświetlenie szynowe renomowanej marki, które doskonale sprawdzi się w biurze, sklepie, domu czy hotelu. Z roku na rok popularność tego typu rozwiązań rośnie. Oświetlenie to wykorzystać można do stworzenia niepowtarzalnej i jedynej w swoim rodzaju aranżacji. Szyna ma kolor czarny. Bez problemu dobrać do niej można odpowiednie lampy i spoty.

 2. Oświetlenie szynowe Trio Lighting Duoline (77020132)
  Oświetlenie szynowe Trio Lighting Duoline (77020132)
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy oprawa oświetleniowa szynowa. To produkt wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego w kolorze czarnym. Do działania wykorzystuje nowoczesną i energooszczędną technologię LED, która pozwala zmniejszyć rachunki za energię elektryczną. W skład zestawu wchodzi już źródło światła, które nie jest wymienne. Produkt posiada standardową klasę ochrony IP20. Nadaje się do zastosowania wewnątrz budynków.

 3. Oświetlenie szynowe Spectrum Madara Gu10 Ar111 Par30 Black (Slip003005)
  Oświetlenie szynowe Spectrum Madara Gu10 Ar111 Par30 Black (Slip003005)
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowna wizualnie lampa szynowa o nowoczesnym designie. To reflektor kompatybilny z żarówkami z gwintem GU10 i E27. Wykorzystuje diody COB zapewniające jasne, silne światło. W lampie zastosować można z powodzeniem żarówki energooszczędne LED o mocy do 25W. Tego typu reflektor wykorzystać można nie tylko w domu, ale i w wielu obiektach użytkowych. Zapewnia wysoką wydajność działania.

 4. Oświetlenie szynowe Wojnarowscy Spectrum Madara Mini Ii Gu10 3F White (Slip003008)
  Oświetlenie szynowe Wojnarowscy Spectrum Madara Mini Ii Gu10 3F White (Slip003008)
  Sprawdź aktualną cenę

  Wydajne i praktyczne oświetlenie szynowe, które doskonale sprawdzi się w niejednym pomieszczeniu. Wybrać w tym przypadku można żarówkę o odpowiedniej dla siebie barwie światła, mocy czy kącie świecenia. Inną opcją jest łączenie ze sobą szyn – tworzenie różnych kształtów. Reflektory kierunkowe można obracać w pionie i poziomie. W ten sposób światło może być skierowane w określoną stronę. Produkt wykonany jest z wysokiej klasy aluminium w kolorze białym.

 5. Oświetlenie szynowe horoz Elektrik Track 2M Black 2440
  Oświetlenie szynowe horoz Elektrik Track 2M Black 2440
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalne oświetlenie szynowe renomowanej marki. Do jednego przyłącza zasilającego przyłączyć można maksymalnie 20 m systemu szynowego. Koniec systemu musi być dodatkowo zabezpieczony specjalną zaślepką. Produkt posiada certyfikaty zgodności i objęty jest gwarancją producenta. W skład zestawu wchodzą wszystkie elementy, które są potrzebne do złożenia sprzętu.

Jakie oświetlenie szynowe kupić?

Oświetlenie szynowe doskonale sprawdza się przede wszystkim we wnętrzach nowoczesnych. Coraz częściej spotkać się  z nim można nie tylko w biurach, ale i domach prywatnych. Na jaki model się zdecydować? Co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie oświetlenia szynowego?

 • Rodzaj systemu – to element najważniejszy. Do wyboru są tutaj systemy jedno i trojfazowe. Te pierwsze są rozwiązaniem tańszym. Pozwalają na włączenie i wyłączenie wszystkich reflektorów w tym samym czasie. Z kolei systemy trójfazowe pozwalają na włączanie i wyłączanie reflektorów grupowo.
 • Rodzaj źródeł światła – największą popularnością cieszą się obecnie systemy szynowe LED. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie, jakie oferuje rynek. Postawić można także na oświetlenie halogenowe. Daje one światło miłe dla oka i przypominające barwą światło dzienne. Jest ono stosunkowo niedrogie, a jednocześnie cechuje się niezłą wydajnością, sporą żywotnością i niską awaryjnością. Wygrywa od tym względem z klasycznymi żarówkami wolframowymi. Mimo wszystko i tak na prowadzenie wychodzą diody LED. Halogeny bowiem nagrzewają się dość szybko. Systemy ledowe są energooszczędne i ekologiczne.
 • Temperatura barwowa – szyny ledowe są dość drogie, ale coraz popularniejsze. W tym przypadku trzeba zdecydować się na określoną barwę światła. Może być ono ciepłe, bardzo ciepłe, neutralne, chłodne i bardzo zimne. Wybór zależy w dużej mierze od tego, jaką funkcję światło ma spełniać. Gdy ma to być oświetlenie ogólne, warto postawić na barwę ciepłą. Do oświetlania punktowego lepszym wyborem jest światło neutralne.
 • Współczynnik oddawania barw – im jest wyższy, tym diody LED lepiej oddają barwy otoczenia. Maksymalnie wynosi 100 i taką wartość osiąga światło dzienne. W praktyce warto wybierać oświetlenie szynowe z CRI powyżej 80.
 • Sposób montażu – oświetlenie szynowe może być natynkowe lub podtynkowe. Pierwsze jest bardziej funkcjonalne, bo można je formować w dowolny sposób. Z kolei drugie ma tę zaletę, że można je ukryć w suficie i prezentuje się bardzo elegancko.
 • Kolorystyka elementów – w celu uzyskania spójnej aranżacji warto zadbać o to, aby wszystkie elementy wchodzące w skład oświetlenia szynowego były utrzymane w takim samym kolorze. Całość powinna także pasować do wnętrza pod względem designu.

Czy warto kupić oświetlenie szynowe?

Oświetlenie szynowe na ogół ma formę ruchomych reflektorów mocowanych na szynach. Są to zazwyczaj aluminiowe profile umieszczone na suficie. Te wpuszczane w sufit są świetnym sposobem na pozbycie się z linii wzroku przewodów czy innych elementów technicznych. Oświetlenie szynowe jest z całą pewnością bardzo uniwersalne. Sprawdza się w wielu pomieszczeniach i pasuje do różnorodnych aranżacji. Montowane bywa także na ścianach.

Na tym jednak nie koniec zalet oświetlenia szynowego. Zapewnia ona możliwość regulacji punktów świetlnych. Dzięki temu można dopasować do swoich potrzeb lokalizację reflektorów, kierunek ich działania itd. Zastosować można w tym przypadku kilka źródeł światła. Co ciekawe, oświetlenie szynowe wcale nie jest skomplikowane w montażu. Jednocześnie pozwala na równomierne oświetlenie danej przestrzeni. Prezentuje się przy tym bardzo atrakcyjnie. Z powodzeniem pełnić może funkcję głównego źródła światła w danym pomieszczeniu, nawet w salonie.

Popularni producenci oświetlenia szynowego

Podsumowanie rankingu oświetlenia szynowego

Oświetlenie szynowe to bardzo ciekawy rodzaj oświetlenia. Przed laty wykorzystywane było głównie w firmach, ale dzisiaj na dobre wkroczyło do domów i mieszkań. Trudno się temu dziwić, bo jest praktyczne, funkcjonalne i efektowne wizualnie. Postanowiliśmy więc przygotować kompleksowy ranking oświetlenia szynowego, który powinien nieco pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji zakupowej. Zachęcamy do zapoznania się z zestawieniem i dokonywania zakupów. Naprawdę warto!