Pasta wybielająca to produkt przywracający zębom biel. Sprawia, że są gładsze i błyszczące. Obecnie popularność past wybielających jest bardzo duża. W końcu każdy chce mieć ładne, zdrowe i białe zęby. Produkt ten w przeciwieństwie do standardowych past do zębów, zawiera takie składniki chemiczne jak nadtlenek wodoru czy wodorowęglan sodu. Substancje te w silny sposób oddziałują na przebarwienia i skutecznie jej usuwają na skutek ścierania.

Ranking past wybielających

Pasty wybielające są produktami przeznaczonymi do higieny jamy ustnej, które cieszą się ogromną popularnością. Stanowią bowiem łatwy i szybki sposób na uzyskanie ładnego, białego uśmiechu. Jaką pastę wybielającą kupić dla siebie? Nie wszyscy wiedzą o tym, że wybór jest na rynku naprawdę duży. Dlatego też przygotowaliśmy ranking past wybielających, w którym uwzględniliśmy najpopularniejsze i najskuteczniejsze produkty tego typu. Są one cenione przez internautów i nie tylko.

 1. Pasta wybielająca Splat Blackwood bez fluoru w kolorze Czarnym 75ml

  Pasta wybielająca Splat Blackwood bez fluoru w kolorze Czarnym 75ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości czarna pasta o silnych właściwościach wybielających. W efektywny i bezpieczny sposób poleruje zęby za pomocą okrągłych cząsteczek ściernych oraz węgla z brzozy karelskiej. Jej regularne stosowanie przez 4 tygodnie pozwala na wybielenie zębów o dwa tony. Produkt nie zawiera fluoru. Jest odpowiedni dla osób powyżej 14. roku życia. Zawiera m.in. ekstrakt z jagód jałowca czy ekstrakt ze stewii.

 2. Pasta Blanx Anty Osad 75ml

  Pasta Blanx Anty Osad 75ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo skuteczna pasta wybielająca, która usuwa ze szkliwa trudne do usunięcia osady będące wynikiem spożywania kawy, coli czy czerwonego wina. Zawiera naturalne ekstrakty z porostu islandzkiego i mikroproszek z bambusa. Jej intensywny zapach daje natychmiastowy efekt odświeżenia. Składniki aktywne z kolei zapobiegają tworzeniu się osadu oraz kamienia nazębnego.

 3. Elgydium pasta wybielająca 75ml

  Elgydium pasta wybielająca 75ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Silnie wybielająca pasta do zębów, która zawiera wysoko rozdrobnione cząsteczki dwuwęglanu sodu oraz ekstrakt z porostu islandzkiego. Nie ma silnych właściwości ścierających szkliwo zębów. Pasta dociera w nawet najmniejsze szczeliny szkliwa. Łagodnie poleruje zęby i dokładnie je oczyszcza. Stosowana może być codziennie, bo niweluje efekt palenia papierosów czy picia kawy. Pasta stosowana może być także po profesjonalnym wybielaniu zębów w celu podtrzymania jego efektu. Jest odpowiednia także dla młodzieży.

 4. Pasta wybielająca Elmex Sensitive Whitening z aminofluorkiem 75 ml

  Pasta wybielająca Elmex Sensitive Whitening z aminofluorkiem 75 ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Specjalistyczna pasa do zębów, która daje efekt ich delikatnego wybielania. Zapewnia codzienną ochronę zębom nadwrażliwym. Skuteczność produktu jest potwierdzona klinicznie. Aminofluorek tworzy specjalną warstwę ochronną na odsłoniętych szyjkach zębowych. Wzmacnia zęby i skutecznie chroni je przed próchnicą. Dodatkowo pasta usuwa przebarwienia.

 5. Pasta Himalaya Sparkly White Wybielająca 75ml

  Pasta Himalaya Sparkly White Wybielająca 75ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy pasta wybielająca do zębów z ekstraktem z drzewa arakowego. Zawiera także naturalne składniki takie jak mentol czy wyciąg z łupin migdałów. Zapewnia dziąsłom wyjątkową ochronę. Delikatnie usuwa przebarwienia z powierzchni zębów i nie zawiera fluoru. Dodatkowo zapobiega powstawaniu płytki nazębnej. Daje 12 godzin ochrony przed szkodliwymi bakteriami i uczucie świeżego oddechu na długi czas.

Jaką pastę wybielającą kupić?

Obecnie coraz więcej osób przykłada dużą wagę do wyglądu swoich zębów. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się pasty wybielające do zębów. Jaki produkt warto w tym przypadku kupić? Czym się kierować przy jego wyborze?

 • Poziom ścieralności – pasty wybielające do zębów wykorzystują materiały ścierane, które usuwają przebarwienia. Im poziom ścieralności jest wyższy, tym skuteczniejsza jest pasta do zębów. Jednak produkt nie może być także zbyt intensywny, bo to może uszkodzić szkliwo.
 • Efekt wybielania – pasta wybielająca działa na poziomie szkliwa zębów. Wywołuje reakcję chemiczną w celu pozbycia się przebarwień. Pasty wybielające warto w praktyce uzupełnić także o inne produkty do higieny jamy ustnej.
 • Ochrona szkliwa – oczywiście wraz z upływem lat szkliwo zaczyna się stopniowo ścierać. Zęby są porowate, a więc plamy łatwiej się na nich osadzają. Pasty ścierne z połączeniu z odpowiednią techniką szczotkowania tworzą na nich cienkie pokrycie, które utrudnia pojawianie się przebarwień.
 • Składniki aktywne – warto wymienić kilka najpopularniejszych z nich. Hydrowana krzemionka służy do usuwania plam na zewnątrz zębów. Nadtlenek wodoru jest jednym z najpopularniejszych składników past wybielających. Azotan potasu chroni zęby przed nadwrażliwością. Dwuwęglan sodu, a więc soda oczyszczona służy do odświeżania oddechu oraz neutralizowania szkodliwych kwasów w jamie ustnej. PVP (polivinylopirolidon) jest substancją, która osadza się na zębach i chroni je przed nowymi plamami.
 • Rodzaj – pasty wybielające podzielić można na te działające mechaniczne i chemicznie. Pierwsze za pomocą substancji ściernych polerują zęby, usuwając z nich osad. Nie należy jednak z nimi przesadzać, bo mogą niekorzystnie wpływać na szkliwo. Pasty działające chemicznie zmiękczają i rozpuszczają osady nazębne. Są one bezpieczniejsze w użyciu. Zawierają substancje rozjaśniające szkliwo i nie niszczą zębów. Niekiedy pasty wybielające zawierają również środki pieniądze. Piana dociera bowiem do najtrudniej dostępnych miejsc. Warto też wspomnieć o pastach naturalnych.

Czy warto kupić pastę wybielającą?

Wybielające pasty do zębów bez problemu nabyć można w aptece czy drogerii. Pozwalają one na uzyskanie ładnego i zdrowego wyglądu zębów. Są one o wiele tańszym rozwiązaniem niż profesjonalne zabiegi w gabinecie dentystycznym. Są atrakcyjne cenowo i łatwo dostępne. Pozwalają na skuteczne oczyszczanie zębów, a przy okazji umożliwiają przywrócenie ich naturalnego koloru.

Wybielające pasy do zębów są naprawdę skuteczne w działaniu. Różnicę widać zazwyczaj już po miesiącu ich regularnego stosowania. Oczywiście w każdej chwili z używania tego produktu można zrezygnować, gdy efekt będzie odpowiedni. Niektóre osoby nie chcą nienaturalnie rozjaśniać swoich zębów. Zależy im raczej na naturalnym efekcie.

Kluczem do sukcesu jest znalezienie dobrej jakości wybielającej pasty do zębów. Taki produkt nie tylko wybieli zęby, ale i zadba o ich kondycję czy zdrowie. Proces wybielania jest dość długi, ale za to skuteczny. Wprawdzie pasty wybielające są droższe od klasycznych, ale i tak są najtańszym sposobem na wybielenie czy rozjaśnienie zębów.

Popularni producenci past wybielających

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu past wybielających

Obecnie zdrowy i ładny wygląd zębów to podstawa. Od tego w dużej mierze zależy ogólne samopoczucie człowieka i to jak postrzegany jest przez innych. Dlatego coraz więcej osób na co dzień sięga po specjalistyczne pasty wybielające. Jest to dość tani i szybki sposób na rozjaśnienie i wybielenie swoich zębów. Kluczem do sukcesu jest w tym przypadku regularność. W wyborze odpowiedniego produktu na pewno pomoże nasz ranking past wybielających. Uwzględniliśmy w nim najciekawsze propozycje na rynku.