Płatki kosmetyczne to niepozorny produkt, który znacznie ułatwia wykonywanie różnego rodzaju zabiegów higieniczno-kosmetycznych. Mowa w tym przypadku o oczyszczaniu twarzy i ciała czy pielęgnowaniu skóry dziecka. Są produkowane przede wszystkim z miękkiej bawełny, która nie powoduje żadnych podrażnień. Płatki kosmetyczne w sprzedaży dostępne są w szerokiej gamie kształtów i rozmiarów do wyboru. Niektóre są dodatkowo wzbogacane ekstraktami roślinnymi.

Ranking płatków kosmetycznych

Podczas wykonywania codziennych zabiegów higienicznych cz kosmetycznych potrzebne są nie tylko odpowiednie kosmetyki, ale i m.in. płatki kosmetyczne. To produkt często niedoceniany, a szkoda. Jakie płatki kosmetyczne kupić? Nie wszyscy wiedzą  o tym, że wybór na rynku w tym zakresie wcale nie jest mały. Dlatego też postanowiliśmy przygotować ranking płatków kosmetycznych. Uwzględniliśmy w nim produkty cieszące się największą popularnością wśród internautów.

 1. Płatki kosmetyczne Tami 120 szt.

  Płatki kosmetyczne Tami 120 szt.
  Sprawdź aktualną cenę

  Idealne nie tylko do demakijażu okrągłe płatki kosmetyczne w ilości 120 sztuk. To produkt trójwarstwowy, łagodny dla skóry i bardzo skuteczny. Na zewnętrznych warstwach znajduje się jedynie bawełna. W środku zastosowano natomiast specjalną mieszankę. Płatki są bezpieczne dla oczu – nie pylą się i nie rozwarstwiają. Są też raczej przyjemne w dotyku. Skuteczność produktu została potwierdzona licznymi badaniami konsumenckimi.

 2. Płatki Paso kosmetyczne Donna 100 szt.

  Płatki Paso kosmetyczne Donna 100 szt.
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości higroskopijne płatki kosmetyczne w ilości 100 sztuk. Mają pH przyjazne dla skóry człowieka. Są wykonane z czystej bawełny. Doskonale nadają się do demakijażu oraz innych celów kosmetycznych. Atutem produktu są specjalnie obszyte brzegi. Dzięki temu płatki nie rozwarstwiają się i nie pozostawiają na skórze włókien. Są chłonne, a przy tym delikatne dla skóry. To produkt testowany hipoalergiczne i dermatologicznie.

 3. Waciki Bella płatki okrągłe 120 szt.

  Waciki Bella płatki okrągłe 120 szt.
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy płatki kosmetyczne wykonane w 100% z bawełny w ilości 120 sztuk. Są idealnym wyborem dla całej rodziny. Wyróżniają się dużą miękkością oraz delikatnością. Sprawdzą się doskonale także w przypadku bardzo wymagającej skóry. Nadają się do oczyszczania twarzy, szyi, dekoltu, paznokci, oczów itd. Są to płatki bardzo chłonne, które nie rozwarstwiają się i nie rozrywają się. Mieszczą się w praktycznym woreczku foliowym ze sznureczkiem, który pozwala na zawieszenie opakowania na haczyku.

 4. Płatki kosmetyczne Cleanic Płatki okrągłe 120 szt.

  Płatki kosmetyczne Cleanic Płatki okrągłe 120 szt.
  Sprawdź aktualną cenę

  Płatki kosmetyczne w ilości 120 sztuk. Za sprawą uszlachetnionej powierzchni substancją Soft Touch są bardzo delikatne. Zapewniają doskonałe oczyszczenie skóry szyi, dekoltu oraz twarzy. Wyróżniają się dość zwartą strukturą. Płatki nie pozostawiają na skórze włókien i nie rozwarstwiają się. W 100% są wykonane z naturalnej bawełny. Doskonale sprawdzą się w każdym gospodarstwie domowym.

 5. Płatki Bella Cotton 80 szt.

  Płatki Bella Cotton 80 szt.

  Sprawdź aktualną cenę

  Delikatne dla skóry i bardzo miękkie płatki kosmetyczne w ilości 80 sztuk. Z dużą skutecznością usuwają zanieczyszczenia oraz make-up z twarzy i dekoltu. Wykorzystać je z powodzeniem można także do aplikacji różnego rodzaju kosmetyków. Płatki mają odpowiednią grubość. Dzięki temu nie pochłaniają zbyt dużej ilości kosmetyków oraz nie rozdwajają się. Idealnie nadają się do codziennej pielęgnacji skóry.

Jakie płatki kosmetyczne kupić?

Płatki kosmetyczne spotkać można chyba w każdym gospodarstwie domowym. Mimo to jest to produkt często niedoceniany, któremu nie poświęca się należytej uwagi w czasie zakupów. Tymczasem wybór na rynku jest całkiem spory. Czym więc kierować się przy zakupie płatków kosmetycznych?

 • Skład – płatki kosmetyczne produkowane są przede wszystkim z bawełny. Niestety czasami zdarza się, że obecne są w niej pozostałości pestycydów. Te groźne chemikalia mogą być wchłaniane przez skórę czy błony śluzowe w czasie codziennych czynności pielęgnacyjnych. Wykorzystywana do produkcji płatków bawełna pochodzi z przędzalni. Są to włókna mniej przydatne podczas produkcji przędzy. Nie dodaje się do nich żadnych substancji chemicznych czy chloru w celu bielenia. Wykorzystywany jest natomiast termobonding, który nadaje wacikom trójwymiarową strukturę. Obecnie w sklepach spotkać się można też coraz częściej z płatkami kosmetycznymi z bawełny organicznej.
 • Ilość – płatki kosmetyczne sprzedawane są w różnych opakowaniach. Zazwyczaj liczą one 80, 100 czy 120 sztuk. Znaleźć można jednak produkty z mniejszą lub większą ilością wacików w opakowaniu. Generalnie dobrze jest mieć w domu zapas płatków kosmetycznych, gdyż są one wykorzystywane regularnie, na ogół codziennie do pielęgnacji skóry twarzy, szyi czy dekoltu.
 • Kształt – najczęściej spotkać się można z okrągłymi lub prostokątnymi płatkami kosmetycznymi. Nie ma to jednak większego znaczenie z punktu widzenia ich użyteczności.
 • Powierzchnia – nie wszyscy wiedzą o tym, że może być ona zupełnie gładka lub delikatnie prążkowana. Płatki kosmetyczne gładkie są idealne do rozprowadzania po skórze balsamów czy kremów. Z kolei te żebrowane doskonale usuwają ze skóry tusz do rzęs czy makijaż.

Czy warto kupić płatki kosmetyczne?

Płatki kosmetyczne to produkt, który znaleźć można chyba w każdym gospodarstwie domowym. Wykorzystywany jest bowiem podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych czy higienicznych. Sprawdza się w przypadku całej rodziny – zarówno osób dorosłych, jak i małych dzieci. Mimo to waciki kosmetyczne pozostają nieco niedocenione. Tymczasem bez nich demakijaż czy oczyszczenie skóry twarzy byłyby o wiele trudniejsze.

Płatki kosmetyczne nie należą do produktów drogich. Są także bardzo łatwo dostępne. Zakupić je bez problemu można w każdym sklepie, także tym osiedlowym. Sprzedawane są zazwyczaj w opakowaniach liczących około 100 sztuk. To dobre rozwiązanie, gdyż są one używane każdego dnia. Ich zapas szybko więc znika. Na jakie produkty warto w tym przypadku stawiać? Czym się kierować przy zakupie wacików kosmetycznych?

Płatki są produkowane przede wszystkim w czystej bawełny (czasem jest to bawełna organiczna). Mogą zawierać również różnego rodzaju ekstrakty, ale nie powinno mieć to większego znaczenia. Dobrej jakości produkty nie rozwarstwiają się i nie pozostawiają na skórze żadnych włókien. Nie powinny być one bardzo chłonne – to problem, gdy służą także do aplikacji kosmetyków. Oczywiście największym mankamentem płatków kosmetycznych jest to, że są one produktami jednorazowego użytku. Trzeba je po wykorzystaniu wyrzucić do kosza na śmieci.

Popularni producenci płatków kosmetycznych

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu płatków kosmetycznych

Nie ma chyba gospodarstwa domowego, w którym na co dzień nie byłyby wykorzystywane płatki kosmetyczne. To niepozorne produkty używane podczas codziennych czynności pielęgnacyjnych czy higienicznych. Sprawdzają się doskonale zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i małych dzieci. Są odpowiednie nawet dla osób, które mają bardzo delikatną, wrażliwą skórę. Nasz ranking płatków kosmetycznych powinien nieco przyjść z pomocą podczas zakupu odpowiednich dla siebie produktów. Wzięliśmy w nim pod uwagę waciki kosmetyczne renomowanych marek, które cieszą się dużym uznaniem na rynku.