Bosch to firma, która słynie z produkcji wysokiej klasy sprzętu AGD. W swojej ofercie ma m.in. różnego rodzaju pralki automatyczne. Wykorzystują one nowoczesne technologie, które poprawiają ogólną jakość prania. Wiele z nich posiada wbudowane silniki inwerterowe. Inne mają funkcje parowe czy funkcje skracające pranie. Warto wspomnieć o pralkach automatycznych marki Bosch, które mają ciekawą opcję sterowania smartfonem. Dzięki temu pranie może stać się prawdziwą przyjemnością.

Najlepsza pralka Bosch – ranking

Jaką pralkę Bosch kupić? To pytanie zadaje sobie wiele osób, bo sprzęt tej niemieckiej marki jest bardzo ceniony. Urządzenia Bosch są nowoczesne, żywotne i mało awaryjne. Czego chcieć więcej? Postanowiliśmy więc przygotować kompleksowy ranking pralek Bosch, aby nieco ułatwić podjęcie decyzji zakupowej. Podczas jego tworzenia wzięliśmy pod uwagę np. opinie internautów na ten temat. Zachęcamy do lektury.

 1. Pralka Bosch HomeProfessional WAX32EH0BY
  Pralka Bosch HomeProfessional WAX32EH0BY

  Sprawdź aktualną cenę

  Niezwykle nowoczesna pralka automatyczna z licznymi sensorami. Nie sprawia większych problemów w obsłudze. Posiada wyświetlacz TFT i sterowanie JogDial. Ciekawym rozwiązaniem jest funkcja rozpoznania załadunku i automatyczne odplamianie. Maksymalna ładowność pralki to 10 kg. Urządzenie nie zużywa dużo energii elektrycznej i wody. Potrafi samodzielnie usuwać aż 16 rodzajów plam. Dla osób skłonnych do alergii świetną opcją jest program AntyAlergia. Na silnik udzielane jest 10 lat gwarancji.

 2. Pralka Bosch Serie 8 WAV28M92PL
  Pralka Bosch Serie 8 WAV28M92PL

  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna pralka Bosch z systemem AquaStop. Zapewnia on ochronę przed zalaniem przez cały czas użytkowania urządzenia. Innowacyjny system prania 4D stanowi połączenie bezpośredniego natrysku wody z wyjątkową fazą prania rotacyjnego Spin Wash. Celem jest uzyskanie efektywnego i wydajnego użycia wody z detergentem. Opcja AntiStain pozwala uporać się z różnego rodzaju plamami i to w 100% automatyczny sposób. Pralka jest energooszczędna i cicha.

 3. Pralka Bosch Serie 6 WAU24U0GPL
  Pralka Bosch Serie 6 WAU24U0GPL

  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy pralka automatyczna Bosch z technologią ActiveWater Plus. Zapewnia ona doskonałe rezultaty prania, ale nie wykorzystuje dużej ilości wody. Urządzenie pozwala na zaplanowanie prania w dogodny dla siebie sposób. Funkcja SpeedPerfect umożliwia skrócenie prania o 65%. Działa razem z większością programów. System VarioDrum skutecznie i delikatnie pierze tkaniny różnego typu. Sprzęt wyposażony jest w trwały, cichy i energooszczędny silnik EcoSilenceDrive.

 4. Pralka Bosch Serie 4 WAN24180PL
  Pralka Bosch Serie 4 WAN24180PL

  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalna pralka automatyczna Bosch z funkcją SpeedPerfect. Pozwala ona na skrócenie czasu prania nawet o 65%. Wykorzystać ją można razem z większością programów – nie ma znaczenia wielkość załadunku i rodzaj tekstyliów. Funkcja ActiveWater automatyczne rozpoznaje obciążenie sprzętu i dobiera na tej podstawie ilość wody. Urządzenie jest energooszczędne i zaskakująco ciche. To świetny wybór do każdej łazienki.

 5. Pralka Bosch Serie 2 WAJ2406SPL
  Pralka Bosch Serie 2 WAJ2406SPL

  Sprawdź aktualną cenę

  Wyjątkowa pralka automatyczna Bosch o ładowności 7 kg. Funkcja SpeedPerfect pozwala na skrócenie prania nawet do 65%. To świetne rozwiązanie dla osób, dla których każda minuta ma znaczenie. Rezultaty prania są jednak zawsze doskonałe. Na silnik EcoDrive udzielana jest długa, bo 10-letnia gwarancja. Technologia ActiveWater oszczędza wodę i obniża koszty prania. Szuflada na detergenty jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości. Czyści się ona sama. Pralka ma zabezpieczenie przed dziećmi.

Szukasz modeli innych producentów? Sprawdź nasz ranking najlepszych pralek.

Jaką pralkę Bosch kupić?

Pralki Bosch są zdecydowanie jednymi z popularniejszych tego typu urządzeń na rynku. To sprzęty wydajne, żywotne, mało awaryjne i bezproblemowe w obsłudze. Na jaki model się zdecydować? Co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie pralki Bosch?

 • Możliwość dołożenia ubrań w trakcie prania – każdemu chyba zdarzyło się zauważyć skarpetkę, która nie została włożona do pralki razem z drugą. Warto postawić na pralkę, która umożliwia zatrzymanie cyklu pracy i włożenie do bębna jeszcze kilku rzeczy. Opcja ta jest dostępna w wielu urządzeniach Bosch, ale na początkowym etapie prania.
 • Funkcja SpeedPerfect – ma ją wbudowaną coraz większa liczba pralek marki Bosch. Polega ona na możliwości mniejszego bądź skrócenia czasu pracy, który na ogół przewidziany jest na wykonanie całego cyklu. To świetna wiadomość dla osób, które są na co dzień bardzo zajęte. Producent informuje, że niekiedy czas prania skrócić można nawet  o 65%. Oczywiście wtedy pojemność bębna na ogół nie może przekraczać 4 kg. Każda pralka może mieć tutaj swoje własne ograniczenia.
 • Funkcja ActiveWater – to kolejne  świetne rozwiązanie, z którym się można spotkać w wielu pralkach marki Bosch. Specjalne sensory i czujniki, a także zoptymalizowanie parametrów pozwalają na dobranie ilości wody tak, aby pranie było efektywne i wydajne, ale jednocześnie, aby nie powodować wzrostu rachunków za prąd i wodę. To świetna opcja dla osób, którym zależy na dobru środowiska naturalnego. Przy okazji można całkiem sporo zaoszczędzić.
 • Funkcja prania aktywnym tlenem – warto wspomnieć także o tej funkcjonalności. Pozwala ona na efektywne usuwanie plam bez konieczności sięgania po dedykowane detergenty rozpuszczalne w wodzie. Do bębna wpuszczana jest specjalna mgła. Doskonale radzi sobie z większością zarazków czy z nieprzyjemnymi zapachami. Przy okazji niekiedy pozwala na usuwanie standardowych plam. Warto połączyć ją z funkcją aktywnego odplamiania. Sporo pralek marki Bosch oferuje te innowacyjne funkcje.

Czy warto kupić pralkę Bosch?

Pralek marki Bosch chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Są one wykorzystywane w wielu gospodarstwach domowych. Wybór w tym zakresie na rynku jest zresztą spory. Poszczególne modele różnić się między sobą mogą designem, pojemnością i funkcjonalnością. Wszystkie jednak są godne polecenia. Sprzęty Bosch są bowiem nowoczesne i wykorzystują innowacyjne technologie.

Przed podjęciem decyzji warto zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami i potrzebami. Najważniejsza jest pojemność pralki. Tutaj znaczenie ma liczba domowników i ilość miejsca w łazience. Bęben mieścić może od 3 do nawet 10 kg prania. Ogromnie istotna jest klasa energetyczna urządzenia. Pralki Bosch wypadają pod tym względem naprawdę dobrze.

Kluczowe przy wyborze sprzętu AGD powinny być jego funkcje. Dobrze jest wiedzieć, jakie programy prania będą najczęściej wykorzystywane. Większość pralek marki Bosch oferuje nie tylko standardowe programy piorące, ale i różnego typu opcje dodatkowe np. eco, pranie ręczne, skrócenie czasu prania itd. Na końcu ważna jest głośność urządzenia. Najlepsze na rynku pralki nie generują zbyt dużego hałasu.

Sprawdź pralki marki Bosch

Podsumowanie rankingu pralek Bosch

Bosch to firma, która jest doskonale znana na całym świecie. Słynie z produkcji wysokiej klasy sprzętu AGD, w tym nowoczesnych pralek. Cieszą się one ogromną popularnością także i w Polsce. Trudno o pralki bardziej innowacyjne, żywotne i energooszczędne. Tak powstał nasz kompleksowy ranking pralek Bosch. Prezentujemy w nim najciekawsze modele pralek tej niemieckiej marki. Wskazujmy na cechy, które powinny mieć największe znaczenie przy wyborze.