Tabletki na rzucenie palenia to preparaty, które przychodzą z pomocą w walce z uzależnieniem od nikotyny. Zdecydowana większość z nich bazuje na cytyzynie. To substancja pochodzenia roślinnego działająca podobnie do nikotyny. Tabletki na rzucenie palenia można kupić  bez recepty w aptekach. Kuracja z ich udziałem trwa na ogół do miesiąca. Całkowita rezygnacja z palenia powinna jednak nastąpić w najpóźniej piątym dniu od momentu rozpoczęcia przyjmowania produktu.

Najlepsze tabletki na rzucenie palenia – ranking

Jakie tabletki na rzucenie palenia kupić? To pytanie zadaje sobie wielu nałogowych palaczy, którzy chcą skończyć z nałogiem tytoniowym. To dobra decyzja, gdyż nikotyna ma bardzo zły wpływ na zdrowie człowieka. Tak powstał nasz kompleksowy ranking tabletek na rzucenie palenia. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas zestawienie pomoże w wyborze odpowiedniego produktu i zwalczeniu głodu nikotynowego.

 1. Tabletki na rzucenie palenia Desmoxan 1.5mg
  Tabletki na rzucenie palenia Desmoxan 1.5mg
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości tabletki na rzucenie palenia zawierające substancję czynną – cytyzynę działającą podobnie do nikotyny. Stopniowo wypiera ona z organizmu nikotynę, zmniejszając uzależnienie od niej. Można rozpocząć odzwyczajanie się od palenia papierosów bez uciążliwych objawów głodu nikotynowego. Preparat nie jest odpowiedni dla kobiet w ciąży. Należy go stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub producenta.

 2. Tabletki na rzucenie palenia Tabex 1,5 mg
  Tabletki na rzucenie palenia Tabex 1,5 mg
  Sprawdź aktualną cenę

  Popularne tabletki na rzucenie palenie, która zmniejszają zależność organizmu człowieka od nikotyny. Zawierają cytyzynę. Jest to alkaloid zbliżony do nikotyny, który wpływa na ośrodki oddechowy oraz naczynioruchowy. Zmniejsza zapotrzebowanie na nikotynę i chroni organizm przed objawami głodu nikotynowego. Oczywiście niekiedy preparat może powodować działania niepożądane, ale nie jest to normą.

 3. Tabletki na rzucenie palenia Recigar 1,5mg
  Tabletki na rzucenie palenia Recigar 1,5mg
  Sprawdź aktualną cenę

  Wyjątkowy produkt ułatwiający rzucenie palenia z innowacyjnym blistrem organizującym dawkowanie. Trwająca 25 dni kuracja pozwala na skuteczne zwalczenie uzależnienia od palenia papierosów. Tabletki zmniejszają uczucie głodu nikotynowego. Celem ich stosowania jest trwałe zaprzestanie palenia papierosów i produktów zawierających szkodliwą nikotynę. W skład opakowania wchodzi 100 tabletek.

 4. Nicorette Coolmint 4mg 20 tabletek do ssania
  Nicorette Coolmint 4mg 20 tabletek do ssania
  Sprawdź aktualną cenę

  Skuteczne w działaniu tabletki na rzucenie palenia dla osób powyżej 18. roku życia. Celem jest stosowania jest trwałe zaprzestanie palenia papierosów i wyrobów tytoniowych innego typu. Produkt należy stosować najlepiej razem z programem wsparcia behawioralnego. U osób poniżej 17. roku życia tabletki można zażywać, ale po wskazaniu lekarza. Dziennie można maksymalnie przyjmować do 15 tabletek.

 5. NiQuitin Mini 4mg 20 tabletek do ssania
  NiQuitin Mini 4mg 20 tabletek do ssania
  Sprawdź aktualną cenę

  Wyjątkowe tabletki na rzucenie palenia, które redukują głód nikotynowy w ciągu zaledwie 3 minut. W 100% rozpuszczają się w 10 minut. Produkt ma bardzo wygodne opakowanie w formie zapalniczki on-the-go. 1 tabletka to 40 mg nikotyny w postaci nikotyny z kationitem. To propozycja skierowywana do osób, które palą do 20 papierosów dziennie. Warto wprowadzić także leczenie psychologiczne.

Jakie tabletki na rzucenie palenia kupić?

O tym, że palenie papierosów jest nałogiem zgubnym wie chyba każdy. Sporo osób próbuje z nim skończyć. Pomocne w tym przypadku okazać się mogą tabletki na rzucenie palenia. Na które z nich się zdecydować? Co trzeba wziąć pod uwagę przy ich zakupie?

 • Rodzaj – wyróżnić tutaj należy tabletki na rzucenie palenia bez recepty i wymagające posiadania recepty. Pierwsze zawierają na ogół cytyzynę. To substancja aktywna, która pod wieloma względami przypomina nikotynę. Początkowo stosując tego typu tabletki można palić papierosy, ale stopniowo zmniejszając ich ilość. Od około 5. dnia nałóg należy porzuci na dobre.  Skuteczność kuracji w dużej mierze zależy od stosowania się do tych zaleceń. Zapalenie papierosa po 5. dniu oznacza niestety przerwanie terapii. Kolejną próbę rozpocząć można dopiero po około 3 miesiącach. Tabletki na rzucenie palenia wymagające recepty zawierają z kolei wereniklinę lub bupronion. Leki z bupropionem służą także do leczenia ciężkich stanów depresyjnych. Mechanizm ich działania nie jest do końca znany. Nie dostarczają do organizmu nikotyny. Leczenie zaczyna się około 2 tygodnie przed rzuceniem palenia. Tabletki z werenikliną z kolei pomagają ograniczyć chęć sięgnięcia po papierosa. Łagodzą także objawy głodu nikotynowego. Blokują bowiem receptory nikotynowe w mózgu człowieka. Stosować je należy na kilka dni przed odstawieniem papierosów.
 • Przeciwwskazania – niestety są pewne przeciwwskazania do przyjmowania tabletek na rzucenie palenia. Najczęstsze z nich to przebyty świeżo zawał, niestabilna dławica piersiowa, choroby układu nerwowego, choroby rdzenia nadnerczy. Uważać muszą także osoby z chorobą wrzodową, kobiety w ciąży i karmiące dzieci piersią.
 • Skutki uboczne – czasem stosowanie tabletek na rzucenie palenia wiązać się może z pewnymi skutkami ubocznymi. W przypadku leków z cytyzyną są to np. wymioty, nudności, zawroty głowy, skurcze czy wzrost ciśnienia tętniczego kwi. Tabletki z warenikliną powodować mogą ból głowy, nudności, bezsenność i senność, zaparcia, biegunkę czy zmęczenie. Objawy te występują często, dlatego tabletki tego typu nie są często przepisywane przez lekarzy pacjentom. Warto także wspomnieć o skutkach ubocznych związanych z przyjmowaniem tabletem z bupronionem w składzie. Są to bóle głowy, suchość w jamie ustnej, bezsenność czy wymioty. Rzadziej pojawiać się może pokrzywka na skórze, osłabienie czy spadem masy ciała.

Czy warto kupić tabletki na rzucenie palenia?

Palenie papierosów to jeden z najgorszych nałogów. Wpływa bowiem negatywnie na cały organizm człowieka. Nie ma obszaru, na który nie oddziałuje. Nikotyna szkodzi skórze, włosom i nie tylko. Stanowi przyczynę rozwoju wielu chorób nowotworowych, w tym bardzo groźnego raka płuc. Dlatego warto z nałogiem nikotynowym próbować walczyć. Pomocne w tej sytuacji mogą być właśnie tabletki na rzucenie palenia, których w aptekach nie brakuje.

Tabletki na rzucenie palenia są pomocne podczas zwalczania nałogu, ale oczywiście nie stanowią magicznego rozwiązania.  Najważniejsza jest i tak silna wola uzależnionego. Zdecydowana większość preparatów na rynku zawiera cytyzynę, która wykazuje właściwości podobne do nikotyny. Kuracja trwa około 25 dni i powinna zakończyć się całkowitym rzuceniem palenia. Czasem pacjentom przepisywane są także leki na receptę np. z werenikliną w składzie.

Popularni producenci tabletek na rzucenie palenia

Podsumowanie rankingu tabletek na rzucenie palenia

Palenie papierosów nie jest dobre dla zdrowia człowieka i to wie każdy. Jednak rzucenie tego nałogu, delikatnie mówiąc, do najłatwiejszych nie należy. Trudno się dziwić więc temu, że ludzie szukają różnych preparatów pomocniczych. Warto tutaj wspomnieć o tabletkach na rzucenie palenia, które już wielu osobom pomogły w walce z uzależnieniem od nikotyny. Nie rozwiązują one problemu, ale stanowią duże wsparcie w tym trudnym przypadku. Zachęcamy do zapoznania się z naszym rankingiem.