Suszarka do włosów to urządzenie, które spotkać można niemal w każdym gospodarstwie domowym. Pozwala na szybkie i łatwe wysuszenie włosów. Poza tym dzięki różnego rodzaju akcesoriom można nadać im niego objętości czy stworzyć ciekawą fryzurę. Nowoczesne suszarki z jonizacją są dla włosów nieszkodliwe. Nie powodują one elektryzowania się włosów i nie utrudniają ich układania. Co ciekawe, pierwsze suszarki do włosów powstały już w roku 1899 w Norymberdze.

Ranking suszarek do włosów

 1. Suszarka do włosów Remington PROluxe AC9140
  Suszarka do włosów Remington PROluxe AC9140
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna suszarka do włosów zapobiegająca ich elektryzowaniu się. Posiada silnik AC i działa w oparciu o technologię OPITheat, dzięki czemu zapewnia szybkie i skuteczne suszenie. Urządzenie wyposażone jest w silnik o mocy aż 2400W. Doskonale radzi sobie więc z włosami grubymi i bardzo długimi. Funkcja Pro+ Style Shot utrwala fryzurę nawet na 24 godziny, dając efekt niemal jak z salonu fryzjerskiego. W skład zestawu wchodzi ponadto0 koncentrator o specjalnym kształcie.
 2. Suszarka do włosów BABYLISS 6610 DE
  Suszarka do włosów BABYLISS 6610 DE
  Sprawdź aktualną cenę
  Suszarka do włosów z jonizacją i dyfuzorem o mocy aż 2100W.  Posiada efektowną, czarną barwę i opcję zimnego nadmuchu powietrza. Urządzenie doskonale sprawdza się w przypadku długich i gęstych włosów. Jest bardzo wydajne i odznacza się długą żywotnością. Wchodzący w skład zestawu dyfuzor skutecznie nadaje włosów objętość, ułatwiając proces ich suszenia. Suszarka dodatkowo posiada zdejmowany filtr wlotowy i koncentrator.
 3. Suszarka do włosów Philips ThermoProtect Ionic HP8232
  Suszarka do włosów Philips ThermoProtect Ionic HP8232
  Sprawdź aktualną cenę
  Suszarka do włosów z nasadką modelującą 14 mm oraz dyfuzorem zwiększającym objętość fryzury. Posiada silnik o mocy 2200W. Funkcja kontroli temperatury ThermoProtect zapewnia zawsze odpowiednią temperaturę suszenia i chroni włosy przed przegrzaniem. Urządzenie posiada aż sześć różnych ustawień szybkości i temperatury. Przycisk Cool Shot pozwala na wykorzystanie nadmuchu zimnego powietrza nieocenionego podczas wykańczania fryzury. Za sprawą zdejmowanego filtra wlotowego urządzenie jest łatwe do utrzymania w czystości.
 4. Suszarka do włosów Remington Pro-Air Turbo D5220
  Suszarka do włosów Remington Pro-Air Turbo D5220
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowna suszarka do włosów o mocy 2400W. Wyposażona jest w nowoczesny generator jonów i przewód zasilający o długości 1,8 m. Pozwala na ustawienie odpowiedniej temperatury i prędkości nawiewu, również chłodnego powietrza. Urządzenie posiada dodatkowo wskaźnik, który informuje o włączonej jonizacji i funkcję turbo przyspieszającą proces suszenia włosów. W skład zestawu wchodzi m.in. dyfuzor do zwiększania objętości fryzury i koncentrator. Na uwagę zasługuje także uchwyt do zawieszenia suszarki.
 5. Suszarka do włosów Philips ThermoProtect HP8230
  Suszarka do włosów Philips ThermoProtect HP8230
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesna suszarka do włosów z nasadką modelującą o mocy aż 2100W. Funkcja ThermoProtect pozwala zawsze na ustawienie optymalnej dla włosów temperatury suszenia i chroni je przed ewentualnym przegrzaniem. Urządzenie posiada sześć ustawień szybkości i temperatury. Opcja cool Shot pozwala na wykorzystanie zimnego nadmuchu do ułożenia fryzury. Doskonałe efekty uzyskać można również dzięki wchodzącej w skład zestawu wąskiej nasadce modelującej. Całość uzupełnia wygodny uchwyt do powieszenia suszarki i zdejmowany filtr wlotowy.

Jaką suszarkę do włosów kupić?

Nowoczesne suszarki szybko suszą włosy, a przy tym ich nie niszczą. Niektóre modele posiadają ponadto funkcję jonizacji czy inne ciekawe rozwiązania. Na jakie parametry zatem warto zwrócić uwagę, wybierając suszarkę do włosów?

 • Moc – od tego parametru zależy efektywność całego procesu suszenia włosów. W praktyce, im wyższa jest moc urządzenia, tym szybciej suszy ono mokre włosy. Suszarki o dużej mocy są na ogół większe. Jednak duże gabaryty nie muszą iść w parze z wysoką mocą. Do włosów grubych i długich polecane są modele o mocy około 2000W. W przypadku fryzur krótkich sprawdzi się suszarka już o mocy rzędu 1000W.
 • Regulacja temperatury oraz intensywności nadmuchu – im więcej jest stopni pośrednich, tym oczywiście lepiej. Warto sprawdzić czy urządzenie posiada nadmuch zimnego powietrza (przydatny podczas układania fryzury) i z ilu stopni składa się regulacja. Niektóre modele posiadają dodatkowo przycisk turbo przyspieszający suszenie włosów.
 • Funkcje dodatkowe – nowoczesne suszarki do włosów mają szereg funkcji dodatkowych. Najpopularniejsze z nich to przycisk turbo oraz funkcja jonizacji.
 • Nakładki – większość suszarek do włosów posiada minimum jedną nakładkę np. do ukierunkowania nadmuchu. Ich obecność podnosi funkcjonalność całego urządzenia.
 • Rozmiar – suszarki do włosów mają różną wielkość. Do wyboru są urządzenia turystyczne, składane czy profesjonalne. Te pierwsze bez obaw można ze sobą zabrać w podróż. Nie sprawdzają się natomiast na co dzień, bo mają na ogół niską moc.
 • Materiał  kratki wylotu powietrza – suszarki ceramiczne równomiernie rozkładają temperaturę, co zmniejsza ryzyko przypalenia się włosów. Są obecnie bardzo popularne. Modele turmalinowe nie muszą posiadać z kolei generatora jodów, bo turmalin sam je wytwarza w czasie nagrzewania się. Ostatnim rodzajem są suszarki tytanowe, które cechują się znaczną wytrzymałością. Dodatkowo tytan równomiernie rozkłada temperaturę. Mimo to jest to technologia stosowana zdecydowanie najrzadziej.

Czy warto kupić suszarkę do włosów?

Suszarka do włosów to urządzenie bez którego większość osób, przede wszystkim kobiet, nie wyobraża sobie już codziennego funkcjonowania. Żyjąc w ciągłym pędzie sprzęty przyspieszające wykonywanie nawet tak prostych czynności jak suszenie włosów, są na wagę złota. Suszarka pozwala na szybkie i komfortowe wysuszenie mokrych włosów np. po kąpieli czy wizycie na basenie.
Suszarki do włosów nie zajmują zbyt wiele miejsca i są bardzo proste w obsłudze. Modele turystyczne, składane bez problemu można zabrać ze sobą w podróż czy wycieczkę. Na co dzień lepiej jednak postawić na rządzenie o nieco większej mocy. Dotyczy to zwłaszcza posiadaczek włosów długich i gęstych, których suszenie jest prawdziwym wyzwaniem. Nowoczesne suszarki do włosów nie niszczą cebulek i są całkowicie bezpieczne. Obecnie coraz większą popularnością z tego powodu cieszą się modele z funkcją jonizacji.

Popularni producenci suszarek do włosów

Sklepy z suszarkami do włosów warte uwagi