Umywalka podwieszana to umywalka montowana bezpośrednio do ściany. Często nie umieszcza się pod nią żadnej szafki lub półki. Syfon jest zazwyczaj delikatnie osłonięty np. za pomocą ozdobnego postumentu, który może być przymocowany do podłogi lub ściany. Proste modele umywalek podwieszanych są wyposażana jedynie w podstawowe elementy, co prezentuje się doskonale w łazienkach utrzymanych w stylistyce minimalistycznej, klasycznej. Umywalki podwieszane uchodzą za najtańsze na rynku.

Najlepsza umywalka podwieszana – ranking

Pytanie jaką umywalkę podwieszaną kupić pada oczywiście przy okazji wykańczania łazienki. Tego typu umywalki są bardzo proste i stosunkowo niedrogie. Dobrze sprawdzają się przede wszystkim w nieco mniejszych pomieszczeniach. Postanowiliśmy więc przygotować kompleksowy ranking umywalek podwieszanych, w którym prezentujemy najciekawsze modele na rynku. Zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem.

 1. Umywalka podwieszana Villeroy&Boch Weiss Alpin 41626001
  Umywalka podwieszana Villeroy&Boch Weiss Alpin 41626001
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna umywalka podwieszana o ciekawym, subtelnym kształcie. Doskonale sprawdzi się w niejednej łazience. To model bez otworu i bez miejsca na armaturę. W skład zestawu wchodzą natomiast elementy mocujące. Umywalka ma owalną formę i pasuje przede wszystkim do aranżacji nowoczesnych. Utrzymana jest w uniwersalnej, białej kolorystyce i wykonana z ceramiki wysokiej jakości.

 2. Umywalka Roca Ona 45X26X15Cm A327681000
  Umywalka Roca Ona 45X26X15Cm A327681000
  Sprawdź aktualną cenę

  Klasyczna umywalka podwieszana renomowanej marki. Wykonana jest z wysokiej klasy mieszanki, która jest formowana i wypalana w specjalnych piecach, a potem odpowiednio kształtowania. Spełnia restrykcyjne normy dotyczące bezpieczeństwa oraz higieny. Jest odporna na uszkodzenia mechaniczne czy zmienne warunki. Nie jest trudna do utrzymania w czystości. Umywalka ma prostokątną formę i przeznaczona jest do montażu ściennego. Zawiera zestaw montażowy.

 3. Umywalka podwieszana Geberit 124836000 ICON XS 38
  Umywalka podwieszana Geberit 124836000 ICON XS 38
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowna wizualnie umywalka podwieszana z półką zlokalizowaną po lewej stronie. Ma dość kompaktową formę, a więc doskonale sprawdzi się także w niewielkiej łazience. Otwór na baterię także znajduje się po lewej stronie. Całość utrzymana jest w uniwersalnej, białej kolorystyce i wykonana z wysokiej klasy ceramiki. Klasyczna umywalka doskonale sprawdzi się jako element różnego rodzaju aranżacji.

 4. Umywalka Koło 50 Modo L31950000
  Umywalka Koło 50 Modo L31950000
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości umywalka mocowana na śrubach, którą skompletować można z szafką, dekoracyjnym syfonem i zaworem spustowym. Dodatkowo postawić ją można na blacie. Produkt wykonany jest z wysokiej jakości ceramiki i utrzymany w uniwersalnej, białej kolorystyce. Doskonale sprawdzi się w niejednej łazience, bo pasuje do różnorodnych aranżacji. Wbrew pozorom umywalka nie jest trudna w montażu.

 5. Umywalka podwieszana Cersanit PRESIDENT 45×35 K08-001
  Umywalka podwieszana Cersanit PRESIDENT 45x35 K08-001
  Sprawdź aktualną cenę

  Praktyczna umywalka podwieszana bez otworu, która doskonale sprawdzi się w każdej łazience. Zamontować ją można razem z  przymovowanym do ściany ozdobnym syfonem, szafką czy postumentem. Umywalka ma 45 cm szerokości. Wykonana jest z wytrzymałej ceramiki w uniwersalnym, białym kolorze. Posiada w 100% szkliwioną powierzchnię i dzięki temu jest łatwa do utrzymania w czystości. Producent udziela na nią aż 10 lat gwarancji.

Jaką podwieszaną umywalkę kupić?

Umywalki podwieszane mimo upływu lat wciąż cieszą się sporą popularnością na rynku. Są praktyczne, niedrogie i pasują do wielu aranżacji. Na jaki model się zdecydować? Co wziąć pod uwagę przy zakupie umywalki podwieszanej?

 • Wielkość – umywalka musi być dla domowników wygodna w użytkowaniu. Najmniejsze modele o szerokości 35-40 cm są idealne do toalet i małych łazienek. Klasyczne umywalki mają szerokość 50-65 cm. Są wykorzystywane w standardowych łazienkach. W większych pomieszczeniach pozwolić sobie można na modele jeszcze większe. Dość istotna jest poza tym głębokość misy, która wynosić może od 3 do 30 cm. Umywalki płytkie są efektowne, ale mało praktyczne.
 • Materiał – cały czas króluje w tym przypadku ceramiki i to biała. Znaleźć jednak można też umywalki barwione na inne kolory czy pokryte wzorami. Ceramika jest wytrzymała i odporna na działanie podstawowych środków chemicznych. Nie sprawia problemów w zakresie utrzymania w czystości. Umywalki z kamienia są ciężkie, a ze szkła bardzo efektowne wizualnie. Czasem stosuje się jeszcze wytrzymałą i lekką stal.
 • Kształt – w tym zakresie na rynku jest coraz większy wybór. Największa popularnością i tak cieszą się kształty oparte na bryłach geometrycznych. Do wyboru są umywalki kwadratowe, prostokątne, owalne, okrągłe, asymetryczne i nieregularne.
 • Otwór – okazuje się, że nie wszystkie umywalki mają otwór na baterię. Dlatego jeszcze przed zakupem umywalki warto zastanowić się nad tym, jaki rodzaj baterii umywalkowej znajdzie się w łazience. Wtedy zakupić można model z otworem lub bez otworu.
 • Przelew – umywalki mogą być również wyposażone w otwór przelewowy odprowadzający nadmiar wody. To rozwiązanie bardzo praktyczne, gdy główny odpływ jest zatkany korkiem. W takiej sytuacji także po przepełnieniu umywalki wodą jest ona odprowadzana przy pomocy górnego odpływu przelewowego. Z uwagi na zbierający się osad i kamień czasem producenci rezygnują jednak ze stosowania przelewu.

Czy warto kupić stelaż do łóżka?

Mimo upływu lat wciąż dużą popularnością na rynku cieszą się montowane bezpośrednio do ściany umywalki podwieszane. Nie mają one stelaża czy podstawy. To rozwiązanie klasyczne, które pozwala zaoszczędzić w łazience sporo miejsca. Stąd też umywalki podwieszane często stosowane są np. w toaletach.

Umywalki podwieszane są zazwyczaj dość kompaktowe i zajmują niewiele miejsca. Modele bez cokołu pozostawiają sporo wolnej przestrzeni na podłodze, co świetnie sprawdza się w łazienkach o minimalistycznym designie. Sporym atutem umywalek podwieszanych jest ich elastyczność. Można je bowiem ustawić na dowolnej wysokości. To ważne w domach, w których mieszkają małe dzieci czy osoby niepełnosprawne i bardzo niskie.

Umywalki podwieszane pasują do wielu różnych aranżacji. Zazwyczaj są owalne lub prostokątne. Największą popularnością na rynku cieszą się modele wykonane z ceramiki w uniwersalnym, białym kolorze. Na rynku można znaleźć jednak i modele utrzymane w mniej oczywistej kolorystyce. Ostatnią ważną kwestią jest to, że umywalki podwieszane są łatwe do utrzymania w czystości. Wystarczy mieć pod ręką szmatkę, odrobinę wody czy delikatnego środka czyszczącego do łazienek.

Popularni producenci podwieszanych umywalek

Podsumowanie rankingu umywalek podwieszanych

Z umywalkami podwieszanymi wciąż spotkać się można w wielu łazienkach. Są one nieocenione w małych pomieszczeniach i nie tylko. Zajmują niewiele miejsca i są bardzo praktyczne. Wbrew pozorom pasują do wielu różnych aranżacji. Jak wybrać odpowiedni dla siebie model? Tutaj pomocny powinien okazać się nasz kompleksowy ranking umywalek podwieszanych. Stworzyliśmy go na podstawie opinii internautów na ten temat. Tak powstało zestawienie najciekawszych umywalek podwieszanych na rynku. Już teraz serdecznie zapraszamy do lektury i zakupów – nie warto zwlekać!