Robot dla dzieci to interaktywna zabawka, która ucieszy z pewnością niejednego malucha. Jest to świetna alternatywa dla klasycznych klocków, lalek czy maskotek. Chyba każde dziecko lubi takie zabawki. Roboty pozwalają rozwinąć kreatywność malucha i pobudzają jego wyobraźnię. Wybór w tym zakresie na rynku jest zresztą coraz większy. Dostępne są nawet roboty ze sztuczną inteligencją, które potrafią okazywać emocje czy wykonywać polecenia.

Ranking robotów dla dzieci

 1. Robot dla dzieci Dumel Discovery Silverlit Macrobot Z Pilotem

  Robot dla dzieci Dumel Discovery Silverlit Macrobot Z Pilotem
  Sprawdź aktualną cenę

  Innowacyjna zabawka dla dzieci, która pozwala na wkroczenie do świata robotyki i mechaniki. Robot pokonuje przeszkody i wykonuje wiele ciekawych czynności. Zabawka zapewnia wiele godzin rozrywki na najwyższym poziomie. Robot za sprawą systemu Auto-Balance zachowuje przez cały czas stabilną postawę. Nagrać na nim można swój głos. W skład zestawu wchodzą także podstawka do transportu czy pilot zdalnego sterowania.

 2. Robot Clementoni Mówiący Cyber Robot

  Robot Clementoni Mówiący Cyber Robot
  Sprawdź aktualną cenę

  Przeznaczona dla dzieci powyżej ósmego roku życia zabawka interaktywna. Pozwala maluchowi na naukę podstawowych zasad kodowania. W skład zestawu wchodzą elektroniczna karta z Bluetooth, mikrofon, korpus, diody ledowe, głowa, silniki elektryczne, słuchawki, komora na baterię, szyja, tors, osłona, piasty, drążki krzyżowe, ramiona, przedramiona, koła, gumki, naklejki, śruby czy karty z kodem QR.

 3. Clementoni Robot Educkayjny Mówiący Super Doc

  Clementoni Robot Educkayjny Mówiący Super Doc
  Sprawdź aktualną cenę

  Odpowiedni dla dzieci powyżej piątego roku życia robot edukacyjny. Zabawka pobudza w dziecku kreatywność i rozwija jego wyobraźnię. Do zestawu dołączone są dodatkowo przebrania dla czterech postaci – rycerza, smoka, wróżki oraz czarodzieja. Każda ma swoją własną misję do wykonania. Zabawka oferuje dwa tryby gry – swobodne programowanie i programowanie za pomocą specjalnych kart. Produkt nawiązuje do metodologii edukacyjnej STEM, a więc Nauki, Technologii, Inżynierii oraz Matematyki.

 4. Robot dla dzieci Silverlit Robo Kombat 2Szt

  Robot dla dzieci Silverlit Robo Kombat 2Szt
  Sprawdź aktualną cenę

  Zabawka w postaci robota, którym sterować można za pomocą joysticka. W skład zestawu wchodzą dwa roboty oraz dwa pady. Walczyć można zarówno z kolegą, rodzeństwem, jak i z robotem zaprogramowanym w trybie AI. Roboty stworzone zostały do walki – mają inną kolorystykę, ale taką samą funkcjonalność. Dostępne są aż trzy tryby gry. Roboty posiadają świecące oczy. Zabawka zasilana jest bateryjnie.

 5. Robot Fisher-Price Blaze Pojazd Zielony

  Robot Fisher-Price Blaze Pojazd Zielony
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy zabawka interaktywna dla najbardziej wymagających dzieci. Tym razem w walecznego robota można przekształcić zielonego Zega. Cały proces transformacji to niezła zabawa. Zabawka posiada obrotowe nogi i ramiona, a także kręcące się koła. W tym przypadku można więc wybrać jazdę w trybie ciężarówki bądź maszerowanie w trybie robota. W ten sposób dziecko zapoznaje się z podstawami kodowania, robotyki czy inżynierii. Produkt jest odpowiedni dla dzieci powyżej trzeciego roku życia.

Jakiego robota dla dzieci kupić?

Dzieci za zabawkami interaktywnymi wręcz przepadają. Zresztą już kilkulatki rozwijać mogą swoje umiejętności kodowania czy zapoznawać się z podstawami robotyki. Po jakiego robota zatem warto sięgnąć? Czym należy się w tym przypadku kierować?

 • Funkcjonalność – warto zwrócić na ten element uwagę. Najbardziej rozbudowane zabawki roboty oferują nawet około 100 różnych funkcji.
 • Wiek dziecka – są zabawki skierowane do dzieci w każdym wieku. Jednak niektóre mogą posiadać małe elementy lub być niebezpieczne dla najmłodszych dzieci. Generalnie każda zabawka powinna posiadać na opakowaniu stosowne oznaczenie wiekowe i trzeba się tym w czasie zakupów kierować. Dodatkowo robot nie może być też dla dziecka zbyt trudny w obsłudze. Ciekawym rozwiązaniem są roboty, które rosną, rozwijają się razem z dzieckiem. Gdy dziecko rośnie, odkrywa w robocie nowe funkcje.
 • Jakość wykonania – zabawka powinna być produktem wysokiej jakości, który posłuży dziecku przez dłuższy czas. Warto w tym przypadku stawiać na zabawki od sprawdzonych producentów.
 • Bezpieczeństwo – wiąże się poniekąd z jakością wykonania. Trzeba przed zakupem sprawdzić czy dany robot to zabawka certyfikowana.
 • Zainteresowania dziecka – jeśli maluch nie do końca interesuje się samymi robotami, warto postawić na zabawkę związaną z jego zainteresowaniami.  Roboty mogą mieć formę humanoidów, pojazdów – standardowych lub futurystycznych itd. Decyzję zawsze powinno podejmować się w kontekście danego dziecka. Jeśli jest większe, warto z nim po prostu porozmawiać, zapytać o zdanie. Gdy robot się mu spodoba, nauka programowania będzie przyjemniejsza i bardziej skuteczna.

Czy warto kupić zabawkę robota dla dziecka?

Zabawki są z roku na rok coraz bardziej technologicznie zaawansowane i nowoczesne. Doskonałym przykładem mogą być roboty edukacyjne dla  dzieci. Są to urządzenia, które skutecznie łączą w sobie świetną zabawę z nauką. To dobry sposób na wspieranie prawidłowego rozwoju dziecka. Obecnie rynek zabawek robotów rozwija się bardzo prężnie. Niektóre są naprawdę bardzo rozbudowane. Posiadać mogą moduły Bluetooth czy własne aplikacje. W sklepach znaleźć można jednak roboty przeznaczone już dla bardzo małych dzieci.

Czym wyróżnia się taka zabawka? Przede wszystkim oferuje funkcję programowania. Ustalić można trasę robota czy wymóc na nim przeniesienie konkretnego przedmiotu itd. Roboty edukacyjne zapewniają ciekawą, rozwijającą zabawę i to przez wiele godzin. Pod tym względem przewyższają inne zabawki. Stąd też ich popularność na rynku cały czas rośnie.

Nie da się ukryć, że bardzo ważnym elementem robotów jest edukacja. Wiele z nich pozwala na naukę podstaw programowania czy przychodzi z pomocą w zakresie języków obcych, Wybór robotów zabawek na rynku jest coraz większy. Dlatego bez większego problemu można znaleźć produkty odpowiednie dla dzieci w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Są to zabawki, które rozwijają kreatywność i uczą logicznego myślenia. Wpływają bardzo pozytywnie na rozwój intelektualny dziecka. Stanowią tym samym świetny pomysł na prezent np. na urodziny, Dzień Dziecka czy inną okazję.

Popularni producenci robotów dla dzieci

Sklepy warte uwagi