Książeczka dla dzieci to produkt, który potrzebny jest maluchowi do zdobywania wiedzy, a także rozwijania kreatywności i wyobraźni. Lektury uczą najmłodszych ciekawości świata i rozwijają umiejętności związane z komunikowaniem się. Do wyboru są w tym przypadku różnego rodzaju bajki, kolorowanki, powieści i inne opracowania. Okazuje się, że po książki sięgać mogą dzieci w każdym wieku, także te bardzo małe. Książeczkę sprezentować można już kilkumiesięcznemu maluszkowi.

Ranking książeczek dla dzieci

 1. Książeczka dla dzieci Pucio uczy się mówić Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych

  Książeczka dla dzieci Pucio uczy się mówić Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych

  Wyjątkowa publikacja dla dzieci autorstwa Marty Galewskiej-Kustry. Maluch poznać może dzięki niej ciekawą rodzinkę i dzięki niej uczyć się mowy. Pierwsza część z przygód Pucia dedykowana jest dla najmłodszych dzieci oraz tych nieco starszych, które mają problem z rozwojem mowy. Koncentruje się ona na wyrażeniach dźwiękonaśladowczych i samogłoskach. Jest prosta w formie i ma efektowne ilustracje.

 2. Książeczka Brzechwa dzieciom Dzieła wszystkie Wiersze

  Książeczka Brzechwa dzieciom Dzieła wszystkie Wiersze

  Nowa edycja wszystkich wierszy dla dzieci samego Jana Brzechwy z ilustracjami Artura Gulewicza. To wydane dużego formatu w twardej oprawie, które świetnie będzie prezentować się na każdej półce z książkami. Pozycja ta jest drugim tomem wyjątkowego cyklu przeznaczonego dla dzieci. Znaleźć w nim można popularne i te mniej znane utwory Brzechwy.

 3. Rok w lesie

  Rok w lesie

  Niezwykła książka z 12 rozkładówkami przedstawiającymi kolejne miesiące jednego roku. Każdy miesiąc reprezentowany jest przez ten sam kadr lasu, ale ze zwierzętami w różnych warunkach pogodowych, sytuacjach itd. Dodatkowe dwie rozkładówki to interaktywna zabawa i prezentacja bohaterów książki. To pozycja, która pobudza wyobraźnię i uczy malucha logicznego myślenia.

 4. Książeczka dla dzieci Tupcio Chrupcio

  Książeczka dla dzieci Box Tupcio Chrupcio

  To jedyny w swoim rodzaju zbiór pięciu książeczek dla dzieci, których bohaterem jest Tupcio Chrupcio. W skład zestawu wchodzą książki „Dbam o zęby”, „Mam rodzeństwo”, „Nie umiem przegrywać”, „Nie chcę jeść!” i „Nie mogę zasnąć”. Łączna ilość stron do przeczytania to w tym przypadku 120.

 5. Książeczka A królik słuchał – Cori Doerrfeld

  Książeczka A królik słuchał - Cori Doerrfeld

  Wyjątkowa książeczka dla dzieci, która opowiada krótką, ale zarazem piękną historię. Uczy jak duże znaczenie ma rozumienie własnych potrzeb i uczuć. Bohaterem jest mały chłopiec o imieniu Taylor, którego budowla z klocków rozpadła się. Nie wiedział, jak na tę sytuację zareagować. Podbiegła wówczas do niego masa doradców, z których każdy miał inne zdanie na ten temat.

 6. Wiewiórki Które Nie Chciały Się Dzielić – Rachel Bright

  Wiewiórki Które Nie Chciały Się Dzielić - Rachel Bright

  Doskonała pozycja dla małych dzieci. Bohaterem książeczki jest beztroska wiewiórka o imieniu Cyryl, która nie myśli o zrobieniu zapasów na zimę. W końcu ma wiele ciekawszych zajęć. Jednak w końcu głód zagląda mu w oczy i ma ostatnią szansę na znalezienie czegoś do jedzenia. Na drzewie dostrzega szyszkę, ale nie tylko on ma na nią ochotę. To zabawna historia, która mówi o tym, że prawdziwe szczęście dzielone jest z innymi. Książeczka posiada wyjątkowo piękne ilustracje.

Jaką książeczkę dla dziecka kupić?

Książeczka to świetny pomysł na prezent nawet dla bardzo małego dziecka. Na rynku znaleźć można różnorodne, bardzo ciekawe pozycje dla maluchów. Czym się jednak sugerować przy wyborze takiej książeczki dla dziecka? Co ma w tym przypadku kluczowe znaczenie?

 • Wiek dziecka – oczywiście ten czynnik należy  brać pod uwagę także przy zakupie książeczki dla dziecka. Musi być ona bowiem dostosowana do wieku małego czytelnika. Niemowlakowi raczej nie kupuje się baśni, a kilkulatkowi książki bez obrazków. Wiele pozycji dostępnych na rynku posiada nawet stosowne oznaczenia.
 • Zainteresowania dziecka – to znaczenie ma raczej w przypadku dzieci powyżej 3. roku życia. Małym dzieciom można kupić zazwyczaj dowolną książeczkę dopasowaną po prostu do ich wieku. Mając na uwadze kwestie zainteresowań, dochodzi do tego jeszcze płeć malucha.
 • Jakość wykonania – książeczka dla dziecka powinna być także dobrze wydana. W przypadku małych dzieci ma to bardzo duże znaczenie. Warto stawiać na pozycje w sztywnej okładce, szyte, z grubszymi stronami. Taka książka nie ulegnie bowiem szybko zniszczeniu i jest dla malucha bezpieczna.
 • Rodzaj – można wyróżnić w zasadzie kilkanaście różnych rodzajów książeczek dla dzieci. Dla najmłodszych przeznaczone są np. książeczki dotykowe i dźwiękowe. Ćwiczą one zmysł wzroku oraz dotyku i słuchu dziecka. Książeczki interaktywne zachęcają malucha do zabawy i wpływają pozytywnie na jego rozwój. Książeczki edukacyjne mają z kolei przekazanie dziecku pewnej wiedzy na dany temat. Książeczki filcowe to książeczki sensoryczne, wykonane z filcu. Książeczki kontrastowe to pozycje biało-czarne, które rozwijają zmysł wzroku. Książeczki rozkładane rozkładają się w harmonijkę, a książeczki magnesowe pozwalają na samodzielne tworzenie ilustracji. To oczywiście tylko początek, gdyż rynek książeczek dla dzieci jest naprawdę ogromny i mocno zróżnicowany.

Czy warto kupować małym dzieciom książeczki?

Dzieciom, nawet tym bardzo małym, warto kupować różnego rodzaju książeczki. Odgrywają one bowiem bardzo istotną rolę w rozwoju małego człowieczka. Obecnie wybór na rynku jest wręcz gigantyczny. Literatura dla dzieci rozwija ich wyobraźnię i pobudza kreatywność. Są książeczki, które poprawiają zdolność zapamiętywania i służą rozwijaniu wiedzy w różnych jej aspektach.

Pod pojęciem książeczki dla dzieci ukrywa się całkiem sporo różnego rodzaju pozycji. Są to książeczki edukacyjne, wiersze czy krótkie historyjki skierowane do najmłodszych. Wszystkie one jednak dostarczają dziecku nie tylko radości, ale i uczą go, rozwijają, wzbudzają w nim kreatywność. Dlatego też książeczki są świetnym pomysłem na prezent dla maluszka. Takich zabawek nigdy nie jest za dużo.

Tym samym jak najbardziej warto inwestować w książeczki dla dzieci. To produkty, które jak żadne inne, wpływają pozytywnie na rozwój nawet najmłodszych dzieci. Wybór na rynku jest w tym zakresie na szczęście całkiem duży, a więc nikt nie powinien mieć problemu z finalnym wyborem czegoś odpowiedniego dla malucha.

Popularne wydawnictwa książek dla dzieci

Sklepy warte uwagi