Żel intymny zwany również lubrykantem to produkt, który dawniej wykorzystywany był jedynie w gabinetach lekarskich. Służył do ułatwiania poślizgu przyrządów lekarskich przeznaczonych do badania ultrasonograficznego. Z czasem jednak żele intymne zaczęto wykorzystywać także podczas stosunków seksualnych.  Stosowane są one do masażu oraz do użytku w okolicach intymnych. Sprawdzają się w przypadku stosunków analnych, oralnych i waginalnych.

Ranking żeli intymnych

 1. Żel Durex lubrykant Naturals Pure 100ml

  Żel Durex lubrykant Naturals Pure 100ml

  Sprawdź aktualną cenę

   

  Wydajny żel intymny na bazie wody, który posiada pH przyjazne dla miejsc intymnych. Produkt używać można jednocześnie z lateksem czy gadżetami Durex Play. Jest odpowiedni dla seksu analnego, oralnego i waginalnego. Żel zapewnia odpowiednie nawilżenie okolic intymnych. Za sprawą obecności probiotyków z postaci kwasu mlekowego oraz mleczanu potasu utrzymuje właściwy poziom pH i zapobiega ewentualnym infekcjom.

 2. Żel intymny Lovely Lovers Aloe Vera Lube 150ml

  Żel intymny Lovely Lovers Aloe Vera Lube 150ml

  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy żel intymny na bazie wody. To produkt bardzo wydajny, gładki i nieplamiący. Zapewnia doskonały poślizg, zapobiegając podrażnieniom czy otarciom okolic intymnych. Zawiera ekstrakt z aloesu i wykazuje właściwości kojące. Poprzez odpowiednie nawilżenie poprawia odczuwanie doznań seksualnych. Stosowany może być w przypadku suchości miejsc intymnych. Skutecznie obniża ryzyko infekcji i działa przeciwzapalnie. Jest to produkt delikatny i wydajny.

 3. Żel intymny Durex lubrykant na bazie wody Play nawilżający 50 ml

  Żel intymny Durex lubrykant na bazie wody Play nawilżający 50 ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy żel intymny nawilżający. To świetny przykład profesjonalnego lubrykantu. Jego podstawowym składnikiem jest woda, a więc produkt nie lepi się i nie pozostawia po sobie plam. W aż 90% przypadków skutecznie eliminuje niedobory wydzielania śluzu. Chroni kobietę przed otarciami i ewentualnymi podrażnieniami podczas stosunku seksualnego. Produkt warto stosować razem z prezerwatywą, która u niektórych pań wywołuje uczucie dyskomfortu.

 4. System Jo System JO Gelato Salted Caramel Lubricant Water-Based 30ml

  System Jo System JO Gelato Salted Caramel Lubricant Water-Based 30ml

  Nawilżający żel intymny smakowy w wersji solony karmel. To bardzo smaczny lubrykant przeznaczony dla najbardziej wymagających klientów. Jest to produkt nawilżający, który świetnie sprawdza się w wielu sytuacjach. Uprzyjemnia seks oralny, waginalny i analny. Lubrykant stworzony jest na bazie wody, a więc stosowany może być z powodzeniem w przypadku różnych akcesoriów erotycznych.

 5. Żel Aflofarm Iladian Play & Protect Nawilżający 50g

  Żel Aflofarm Iladian Play & Protect Nawilżający 50g

  Produkt łagodzący dyskomfort związany z suchością pochwy w czasie stosunków seksualnych. Wykazuje właściwości poślizgowe i skutecznie przeciwdziała powstawaniu otarć, które prowadzić mogą do infekcji intymnych. Żel ma kwaśny odczyn pH i dzięki temu zapobiega rozwojowi bakterii i drożdżaków z rodzaju Candida. To one odpowiedzialne są za infekcje intymne. Dodatek toglikogenu z kolei pozytywnie wpływ na naturalną florę bakteryjną. Żel jest odpowiedni dla pań ciężarnych i podatnych na infekcje.

Jaki lubrykant kupić?

Żele intymne to produkty chętnie wykorzystywane przez wiele par podczas stosunków seksualnych. Są one dobrym rozwiązaniem zarówno  w przypadku seksu waginalnego, jak i oralnego czy analnego. Po jaki lubrykant warto sięgnąć i czym sugerować się przy jego zakupie?

 • Rodzaj – lubrykanty na bazie wody są przyjazne dla skóry i naturalne. Nie wywołują podrażnień i alergii, a ponadto nie obniżają skuteczności prezerwatyw. Produkty na bazie silikonu mają lepsze właściwości nawilżające, ale są droższe. Stosować je można a wodzie, bo nie zmywają się szybko. Są często wykorzystywane do seksu analnego. Nie można ich stosować razem z silikonowymi gadżetami erotycznymi. Lubrykanty zapachowe i smakowe są wzbogacane o specjalne substancje zapachowe i smakowe. Bywają barwione. Żele hipoalergiczne tworzone są na bazie wody i mają prosty skład. Czasem wzbogacane są o składniki łagodzące czy przeciwzapalne. Są odpowiednie dla osób bardzo wrażliwych. Lubrykanty stymulujcie zawierają składniki rozgrzewające lub chłodzące. Uwrażliwiają okolice intymne na bodźce. Dodatkowo wyróżnia się lubrykanty wspomagające zapłodnienie. Zawierają one składniki zwiększające ruchliwość i żywotność plemników.
 • Skład – unikać należy przede wszystkim takich składników jak spermicide nonoxynol-9 (substancja drażniąca ściany pochwy i odbytu, działa plemnikobójczo), cukier (sprzyja rozwojowi grzybów i bakterii), oleje (obniżają skuteczność prezerwatyw) czy gliceryna. Są też składniki mile widziane w lubrykantach takie jak aloes (o właściwościach łagodzących), rumianek, len (łagodzi podrażnienia) czy pantenol.
 • Łatwość użycia – lubrykant powinien być prosty w użyciu i bardzo praktyczny. Dobrze sprawdzają się opakowania z pompką. W przypadku produktów w tubie aplikacja jest nieco trudniejsza i mniej higieniczna. Generalnie warto kupować mniejsze opakowania, bo lubrykantu nie można wykorzystywać po upływie daty ważności.

Czy warto kupić żel intymny?

W praktyce żele intymne mają za zadanie zapobieganie otarciom czy podrażnieniom w czasie stosunku seksualnego. Dają one odpowiedni poślizg. Wówczas stosunek przebiega bezproblemowo. Dodatkowo lubrykanty są sposobem na urozmaicenie rutyny w łóżku. Często zawierają substancje rozgrzewające czy zapachowe, co uatrakcyjnia grę wstępną.

Najczęściej po żele intymne sięga się w przypadku suchości pochwy. Jest to przypadłość, która często dotyka kobiet karmiących dziecko piersią czy podczas menopauzy. Czasem wynika ona ze źle dobranej antykoncepcji czy stosowania niektórych leków. Jej powodem bywa ponadto używanie kosmetyków silnie wysuszających takich jak płyny do kąpieli czy mydła. Suchość pochwy może być również objawem przejściowym i wynikać z dużego stresu czy zmian hormonalnych naturalnych w cyklu miesiączkowym.

Lubrykanty są chętnie stosowane także przez pary, które nie mają problemów z nawilżeniem, ale chcą za to urozmaicić swoje życie erotyczne. Żele intymne wykorzystywane są niekiedy do masażu. Czasem ich zadaniem jest zwiększenie doznać seksualnych i pobudzenie zmysłów. Są dobrym wyborem w przypadku seksu analnego czy seksu z użyciem gadżetów erotycznych.

Popularni producenci żeli intymnych