Wideorejestrator do samochodu to inaczej kamera samochodowa lub rejestrator jazdy. Istnieją trzy sposoby nazywania tego samego urządzenia. Wideorejestrator do samochodu nagrywa wszystko to co dzieje się przed maską samochodu podczas jazdy, a czasami nawet na parkingu. Bez wątpienia możemy napisać, że te urządzenie jest nieocenioną pomocą w razie kolizji. To jeden z wielu powodów, dla których warto go kupić. Jeśli stoimy przed zakupem wideorejestratora do samochodu, dobrze jest wiedzieć dlaczego warto go mieć, w jakich sytuacjach będzie pomocny i jaki najlepiej wybrać model.

Czy warto kupić wideorejestrator do samochodu?

Na drogach dzieje się bardzo dużo i nie zawsze są to pozytywne wydarzenia. Musimy mieć świadomość tego, że wszelkie nieprzyjemności mogą spotkać nas samych, a w takich momentach warto mieć coś, dzięki czemu będziemy w stanie się wytłumaczyć i zabezpieczyć. Nieuprzejmość, brawura, kierowcy pod wpływem alkoholu, próby wymuszenia odszkodowań itp. To tylko kilka sytuacji, które rzeczywiście mogą mieć miejsce. W przypadku interwencji policji często pozostaje słowo przeciwko słowu. Warto więc się zabezpieczyć i wyposażyć w wideorejestrator do samochodu, dzięki któremu będziemy mieli niepodważalny dowód na to kto dokładnie zawinił i co tak naprawdę się wydarzyło.

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy warto kupić wideorejestrator do samochodu. Odpowiedź zawsze będzie taka sama – oczywiście, że warto. Wideorejestrator do samochodu, dokumentuje przejechaną trasę  i zapisuje materiał na karcie pamięci. Gdy jeździmy w pojedynkę i doświadczamy kolizji – nie mamy świadka na poparcie swojej wersji zdarzeń. Wideorejestrator do samochodu będzie zbawiennym urządzeniem, dzięki któremu będziemy mogli liczyć na sprawiedliwość i prawdę.

Koniecznie sprawdź nasz ranking wideorejestartorów samochodowych

Kiedy przydaje się wideorejestrator do samochodu?

Te niepozorne i małe urządzenie ma liczne możliwości zastosowania. Wideorejestrator do samochodu przyda się przede wszystkim wtedy, gdy:

  • Będziemy uczestnikiem lub świadkiem kolizji – to pierwszy i najważniejszy powód, dla którego warto używać rejestratora jazdy przez cały czas. Bardzo często się zdarza, że żaden z kierowców nie przyznaje się do winy, a policja i ubezpieczyciel ma trudności z odtworzeniem właściwego przebiegu zdarzenia. Materiał z wideorejestratora do samochodu to w takich sytuacjach mocny dowód. Nagranie z kamery samochodowej jest również zabezpieczeniem w razie poważniejszego wypadku. Dzieje się tak ponieważ, urządzenie rejestruje nie tylko obraz, ale również czas i prędkość jazdy, lokalizację pojazdu a nawet dochodzące dźwięki.
  • Jedziemy na wakacje – to właśnie w okresie wakacyjnym wg policyjnych statystyk dochodzi do największej liczby kolizji drogowych. Przez zwiększony ruch i nietrzeźwych kierowców musimy mieć się na baczności.
  • Gdy sprawca kolizji oddala się z miejsca zdarzenia – nie każdy zachowuje się odpowiedzialnie i rozsądnie. Zdarza się również tak, że po spowodowaniu stłuczki, kierowca może po prostu odjechać. Będąc w szoku ciężko nam będzie zapamiętać tablice rejestracyjne, ale dzięki kamerze samochodowej będzie to możliwe. Dodatkowo, film zostanie zabezpieczony przed usunięciem i kamera nie nadpisze tej sekwencji przez możliwość wyczuwania przeciążenia do którego dochodzi podczas nagłego manewru lub zderzenia.
  • napotkamy fotoradar, który nie działa prawidłowo – ile razy słyszeliśmy o sytuacjach w których kierowca został niesłusznie ukarany przez fotoradar robiący zdjęcia przepisowo jadącym autom? Jeśli nie mamy dowodu, nasze tłumaczenie nie wiele się zdadzą. Mając wideorejestrator do samochodu, będziemy dysponować dowodem w postaci nagrania, który dzięki modułowi GPS pokazuje również prędkość, z jaką jechało auto na danym odcinku drogi.
  • zaparkowaliśmy na parkingu – wracamy z zakupów i widzimy otarcie, którego wcześniej nie było. Oczywiście, można w takiej sytuacji poprosić ochronę danego obiektu o nagranie z monitoringu jeśli tylko takie istnieje. Wideorejestrator do samochodu zapisze to, co działo się przed samochodem, a w przypadku gdy mamy tylną kamerę – również to co znajduje się za pojazdem, ukazując cały przebieg zajścia.

Wideorejestrator do samochodu – funkcjonalny produkt

Codzienne poruszanie się po drogach z wideorejstratorem do samochodu stanie się o wiele prostsze. Decydując się na zakup kamery do samochodu, warto zastanowić się nad ciekawymi opcjami, a mianowicie np. nad wideorejstratorem w lusterku albo z kamerą cofania.

Wideorejstrator w lusterku zabezpieczy nasze auto na wypadek uszkodzenia przez innego kierowcę, wandalizmu lub kradzieży. Te rozwiązanie będzie w stanie nam pomóc w zidentyfikowaniu sprawcy np. zarysowanej karoserii lub ułamanego lusterka. Najlepiej sprzedającym się wideorejestratorem w Polsce, jeśli chodzi o kamerę wbudowaną w lusterku jest Xblitz Park View 2.

Wideorejstrator z kamerą cofania da nam pełną kontrolę nad tym, co się dzieje po obu stronach naszego pojazdu. Tylna kamera może być dodatkowo wykorzystana podczas parkowania jako kamera cofania. Decydując się na zakup kamery samochodowej, warto rozważyć zakup wideorejestratora z podwójną kamerą np. Xblitz S5 DUO i Xblitz S10 DUO.

Dzięki używaniu rejestratora jazdy, możemy liczyć na większą dbałość o bezpieczeństwo na drodze. Jako kierowca będziemy mieć świadomość, że nasze zachowanie w trasie jest nagrywane, co poskutkuje większą rozwagą. Materiał z kamery samochodowej jest także dowodem na wszelkiego rodzaju niebezpieczne zachowania innych kierowców.