Bateria łazienkowa to nieodłączny element armatury łazienkowej. Ma on ogromny wpływ na wygodę użytkowania oraz wygląd całego pomieszczenia. Bateria powinna pasować do niego stylistycznie i aranżacyjne. Dodatkowo musi być funkcjonalna, wygodna w użytkowaniu i naprawdę bezawaryjna. Dobrze gdy jest łatwa do utrzymania w czystości i higieniczna. Na szczęście wybór na rynku jest w tym przypadku naprawdę ogromny.
Ranking baterii łazienkowych
-
Bateria łazienkowa Omnires Y1215H Bl
Niezwykle praktyczna, podtynkowa bateria umywalkowa w kolorze czarnym. Pasuje do nowoczesnych, minimalistycznych aranżacji, a przy okazji nie zajmuje zbyt wiele cennego miejsca w łazience. Posiada ceramiczną głowicę o średnicy 25mm. To ona jest gwarancją odpowiedniej regulacji temperatury wody. Wylewka jest stała, dość długa i komfortowa w użytkowaniu. Bezpośrednio wkręcany w nią jest perlator usprawniający przepływ wody. Na baterię udzielana jest dwuletnia gwarancja producenta.
-
Bateria GROHE Essence 19408001
Funkcjonalna bateria łazienkowa z perlatorem AquaGuide. Za sprawą nowoczesnej technologii EcoJoy zmniejsza zużycie wody nawet o 50%. To model, który użytkować można przez lata. Duża w tym zasługa efektownego, wytrzymałego wykończenia chromowego GROHE StarLight. Bateria jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i łatwa do utrzymania w czystości. Prezentuje się przy tym bardzo efektownie i pasuje do różnego rodzaju aranżacji – nowoczesnych i klasycznych jednocześnie.
-
Hansgrohe Logis 100 chrom 71400000
Wysokiej jakości bateria łazienkowa z głowicą ceramiczną przeznaczona do montażu dwuotworowego, natynkowego. Posiada perlator (napowietrzacz). Z powodzeniem współpracować może z podgrzewaczami wody. Utrzymana jest w kolorze chromu. Za sprawą silikonowych dysz baterię można z łatwością oczyścić z brudu oraz osadu z kamienia (technologia QuickClean). Dzięki funkcji Air Power woda jest wzbogacona powietrzem, co sprawia, że krople zyskują większą objętość i lekkość.
-
Bateria łazienkowa GROHE Eurosmart 33265002
Efektowna wizualnie bateria łazienkowa charakteryzująca się niskim zużyciem wody (technologia EcoJoy). Jest bardzo szybka i prosta w montażu – GROHE QuickFix. Za sprawą GROHE SilkMove nie ma większego problemu z jej użytkowaniem. Wyróżnia się ona wysoką estetyką wykonania. wykończona jest w kolorze chromu – GROHE StarLight. Na uwagę zasługuje także dyskretny zestaw odpływowy, niezwykle prosty w obsłudze. To bateria bardzo wytrzymała, którą użytkować można przez wiele długich lat.
-
Bateria KFA Standard 301-510-00
Ciekawa wizualnie bateria o wysokiej uniwersalności. Sprawdza się świetnie jako element różnego rodzaju aranżacji. Połączyć można ją bowiem z różnego typu uchwytami, odmieniając jej wygląd. W przypadku serii Standard jest to bateria umywalkowa stojąca, kurkowa (dwuuchwytowa) utrzymana w klasycznym kolorze chromu. Posiada dwuotworową wylewkę w kształcie litery U, suwakowe głowice i chromowane uchwyty. To model prosty w obsłudze i zaskakująco wytrzymały.
Jaką baterię łazienkową kupić?
Wybór baterii łazienkowej wpływa zarówno na wygląd pomieszczenia, jak i na wygodę codziennego użytkowania łazienki. Warto ten element dopasować do całej aranżacji i postawić na model prosty w obsłudze. Jaką baterię łazienkową wybrać? Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?
- Rodzaj – z uwagi na ilość uchwytów baterie łazienkowe dzieli się na jednouchwytowe i dwuuchwytowe. Te pierwsze, jak sama nazwa wskazuje, posiadają jeden uchwyt. Służy on do ustawienia temperatury wody oraz regulowania intensywności jej strumienia. Takie baterie są wygodne w użytkowaniu i bardzo popularne. Do lamusa odchodzą natomiast modele dwuchwytowe, które mają dwa kurki – na wodę zimną i ciepłą. Są mniej oszczędne. Poza tym baterie dzieli się z uwagi na sposób ich montażu. Baterie naścienne są instalowane na ścianie, niedaleko umywalki bądź wanny. Ich montaż trzeba zaplanować odpowiednio wcześnie. Baterie wolnostojące są montowane np. na blacie. Wyróżniają się efektownym designem. Baterie sztorcowe są z kolei mocowane na umywalce.
- Głowica – to element, który odpowiedzialny jest za sterowanie przepływem wody. Trzeba więc na niego zwrócić szczególną uwagę. Najpopularniejsze są głowice ceramiczne. Są trwałe i mało awaryjne. Często posiadają specjalny filtr chroniący przed osadzaniem się kamienia. Rzadziej spotkać można głowice uszczelkowe, które są miej trwałe.
- Materiał wykonania – najczęściej wykorzystywany jest mosiądz cechujący się wysoką odpornością na uszkodzenia i zniekształcenia. Często baterie łazienkowe pokrywane są powłoką, która ma ułatwić ich czyszczenie czy ograniczyć gromadzenie się zanieczyszczeń.
- Design – baterie łazienkowe nie muszą być już tylko chromowane. Coraz więcej modeli na rynku jest utrzymanych w kolorze złota, bieli lub czerni. W tym przypadku sporo zależy oczywiście od aranżacji całej łazienki. Do wyboru są baterie nowoczesne i te utrzymane w modnej stylistyce retro. Na ogół posiadają one dwa uchwyty – odpowiedzialne za regulację ciepłej i zimnej wody.
Czy warto kupić markową baterię łazienkową?
Bateria łazienkowa to niezwykle istotny element wyposażenia każdej łazienki. Montowana jest przy umywalce lub wannie i używa się jej każdego dnia. Wybór na rynku w tym zakresie jest spory. Postawić można na model z jednym lub dwoma uchwytami, montowany na ścianie lub w wersji wolnostojącej. Baterie łazienkowe utrzymane są też w różnorodnej kolorystyce. Nikt nie powinien mieć więc problemu z wyborem baterii pasującej do jego łazienki.
W tym przypadku sam design to jednak zdecydowanie za mało. Przy zakupie baterii łazienkowej nie warto zbyt mocno oszczędzać. Tanie produkty są często mało wytrzymałe i awaryjne. Tymczasem w przypadku łazienki remonty nie są sprawą prostą, zwłaszcza przy armaturze montowanej podtynkowo. Lepiej więc zakupić baterię łazienkową renomowanej marki, którą będzie można użytkować przez długi czas niż postawić na model tańszy i przeprowadzać częste remonty.
Warto przy tym mieć na uwadze wystrój całej łazienki i wybrać baterię łazienkową odpowiednio do niego. Wszystko powinno bowiem tworzyć spójną, estetyczną całość.