Pionowy odkurzacz bezprzewodowy to ciekawa alternatywa dla klasycznego odkurzacza. Tego rodzaju urządzenie pozwala na wygodne sprzątanie w miejscach mało dostępnych i ciasnych. Działa bez podłączenia do gniazdka elektrycznego, co znacznie ułatwia manewrowanie odkurzaczem. Doskonale sprawdza się w przypadku zabrudzeń punktowych. Odkurzacze pionowe zbudowane są z kilku podstawowych elementów: drążka, uchwytu, szczotki, zbiornika na kurz, filtra, silnika oraz akumulatora.

Ranking pionowych odkurzaczy bezprzewodowych

 1. Odkurzacz pionowy Dyson V11 Absolute
  Odkurzacz pionowy Dyson V11 Absolute
  Sprawdź najniższą cenę
  Nowoczesny, wszechstronny odkurzacz pionowy z systemem Dynamic Load Sensor, który dopasowuje prędkość szczotki do danej powierzchni. Silnik cyfrowy obraca się z prędkością aż 125 tysięcy razy na minutę, co przekłada się na dokładność sprzątania. Funkcjonalny ekran LCD pokazuje wydajność,  wybrany tryb mocy, czas pracy, a także przypomina o konserwacji filtra.
 2. Odkurzacz bezprzewodowy Philips Speedpro Max Aqua Xc8147/01
  Odkurzacz bezprzewodowy Philips Speedpro Max Aqua Xc8147/01
  Sprawdź najniższą cenę
  Wysokiej jakości bezprzewodowy odkurzacz pionowy z funkcją mycia. Wyróżnia się wysoką mocą ssącą, nasadką zasysającą 360 stopni z podświetleniem LED oraz filtrem antyalergicznym. Na jednym ładowaniu działa nieprzerwanie nawet 80 minut. Urządzenie to doskonale nadaje się do różnego rodzaju podłóg. Wszystko to za sprawą zintegrowanych akcesoriów dołożonych do zestawu.
 3. Odkurzacz pionowy Bosch Flexxo BBH3ZOO25
  Odkurzacz pionowy Bosch Flexxo BBH3ZOO25
  Sprawdź najniższą cenę

  Funkcjonalny odkurzacz pionowy do różnego rodzaju powierzchni. Za sprawą akumulatora litowo-jonowego pracuje nieprzerwanie aż 55 minut. Sprzątanie znacznie ułatwiają wchodzące w skład zestawu zintegrowane akcesoria. Urządzenie łatwo zamienić można w odkurzacz samochodowy. Ciekawym dodatkiem jest szczotka ProAnimalBrush do odkurzania zwierzęcej sierści.
 4. Odkurzacz Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner SKV4060GL
  Odkurzacz Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner SKV4060GL
  Sprawdź najniższą cenę

  Bezprzewodowy odkurzacz pionowy wykonany z tworzywa sztucznego wysokiej jakości oraz wytrzymałego aluminium. Posiada specjalny przycisk zwiększający obroty, a przy tym jest łatwy w obsłudze. Za sprawą silnika o dużej mocy radzi sobie z różnego rodzaju powierzchniami. Wchodząca w skład zestawu turboszczotka pomaga w sprzątaniu mebli, także tapicerowanych. Całość prezentuje się naprawdę elegancko.
 5. Odkurzacz bezprzewodowy Electrolux Ergorapido EER7ALLRGY
  Odkurzacz bezprzewodowy Electrolux Ergorapido EER7ALLRGY
  Sprawdź najniższą cenę

  Nowoczesny odkurzacz pionowy z ssawką Bed Pro odpowiednią dla alergików. Posiada funkcję oświetlenia odkurzanej powierzchni promieniami UV. Pozwala na dokładne usuwanie bakterii i kurzu. To idealne rozwiązanie podczas sprzątania miejsc trudnych do czyszczenia. Produkt posiada certyfikat BAF. Technologi BrushRollClean za pomocą jednego przycisku usuwa ze szczotki włosy i sierść.
 6. Odkurzacz Bosch Readyy’y BBH21830L
  Odkurzacz Bosch Readyy'y BBH21830L
  Sprawdź najniższą cenę
  Ważący zaledwie 3 kg odkurzacz pionowy z krótkim czasem ładowania. Posiada innowacyjną elektroszczotkę. Łatwo zamienić go można w podręczny odkurzacz ręczny. Czas działania na jednym ładowaniu wynosi aż 36 minut. System EasyClean pozwala na łatwe wyjmowanie oraz czyszczenie wałka elektroszczotki. Pojemnik na kurz i zmywalna pianka filtrująca są łatwe do wyczyszczenia.

Sprawdź powiązane rankingi:

Ranking odkurzaczy workowych
Ranking odkurzaczy bezworkowych
Ranking odkurzaczy automatycznych

Jaki odkurzacz bezprzewodowy kupić?

Odkurzacze pionowe bezprzewodowe stanowią ciekawą alternatywę dla klasycznych odkurzaczy poziomych. Są w stanie dotrzeć w trudno dostępne miejsca i nie wymagają podłączenia do gniazdka elektrycznego. Jak zakupić model odpowiedni dla siebie? Na co zwrócić szczególną uwagę?

 • Konstrukcja – wiele odkurzaczy pionowych posiada odłączany odkurzacz ręczny idealny np. do odkurzacza samochodu. Modele bez tej funkcjonalności są oczywiście tańsze.
 • Głośność – im urządzenie pracuje głośniej, tym bardziej jest uciążliwe dla otoczenia.
 • Czas działania – w przypadku urządzeń bezprzewodowych jest to parametr bardzo istotny. Im dłuższy jest czas działania po naładowaniu, tym większą powierzchnię można odkurzyć.
 • Czas ładowania – odkurzacze bezprzewodowe wymagają ładowania. Im krótszy jest czas  ładowania, tym szybciej urządzenie nadaje się do użycia.
 • Pojemność zbiornika na kurz – im jest ona większa, tym zbiornik można rzadziej opróżniać.
 • Moc i jej regulacja – znaczenie ma nie tylko moc silnika, ale i moc zasysania kurzu, podawana często jako osobny parametr. Moc regulowana bywa w uchwycie lub za pomocą pokrętła.
 • Klasa reemisji kurzu – parametr ten informuje o tym, jak dużo zanieczyszczeń wydobywa się z powrotem z urządzenia razem z wydmuchiwanym powietrzem. Im mniej, tym lepiej. Skala reemisji wyrażana jest poprzez litery alfabetu. Im bliżej początku, tym lepsza jest filtracja powietrza z kurzu i mniej wydobywa się go na zewnątrz urządzenia.
 • Wyposażenie – warto sprawdzić wyposażenie odkurzacza przed jego zakupem. Standard to pojedyncza szczotka i końcówka dodatkowa. W wielu bardziej rozbudowanych modelach spotkać można również ssawkę do odkurzania ręcznego czy wymienne końcówki do odkurzacza pionowego.
 • Funkcje dodatkowe – w wielu nowoczesnych modelach wykorzystywane są funkcje dodatkowe. Najpopularniejsze z nic to lampka kontrolna, wskaźnik naładowania akumulatora, regulacja wysokości szczotki czy opcja czyszczenia na mokro. Dzięki tej ostatniej podłogę można nie tylko odkurzyć, ale i umyć.

Czy warto kupić pionowy odkurzacz bezprzewodowy?

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy to urządzenie, które w dużej mierze może ułatwić regularne sprzątania domu czy mieszkania. Stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych odkurzaczy przewodowych. Model pionowy doskonale sprawdza się podczas odkurzania trudno dostępnych miejsc i ciasnych zakamarków. Dzięki temu, że nie posiada przewodu zasilającego jest niezwykle wygodny w obsłudze. Po naładowaniu pracuje na najwyższych obrotach przez kilkadziesiąt minut.

Odkurzacze bezprzewodowe pionowe są wbrew pozorom bardzo skuteczne w działaniu. Zasysają z dużą skutecznością różnego rodzaju zanieczyszczenia. Niektóre z nich są odpowiednie nawet dla alergików, bo wyłapują alergeny. Ich obsługa nie jest w praktyce zbyt skomplikowana. Czas pełnego naładowania również nie jest zbyt długi.
Odkurzacz pionowy postawić można w niemal dowolnym miejscu. To urządzenie stosunkowo lekkie, które  nie zajmuje zbyt wiele cennej przestrzeni. Większość modeli zamienić można w razie potrzeby w odkurzacz ręczny odpowiedni np. do samochodu.

Popularni producenci pionowych odkurzaczy bezprzewodowych

Sklepy z odkurzaczami bezprzewodowymi warte uwagi