Uchwyt do monitora to sprzęt służący do montażu monitora na powierzchni sufit, ściany czy biurka. Pozwala na zawieszenie monitora na określonej wysokości i jego konkretne ustawienie w poziomie oraz w pionie. Dzięki temu każdy użytkownik może dobrać odpowiedni kąt widzenia dla siebie. To idealne rozwiązanie dla osób, które na co dzień pracują przy komputerze. Przy okazji w ten sposób można poprawić walory wizualne i estetyczne danego miejsca.

Ranking uchwytów do monitora

 1. Maclean Uchwyt do monitora MC-669B
  Maclean Uchwyt do monitora MC-669B
  Sprawdź aktualną cenę
  Wysokiej jakości uchwyt do monitora LED lub LDC z możliwością montażu do blatu biurka. Sprawdza się w przypadku monitorów o wadze do 9 kg i przekątnej ekranu od 13 do 27 cali. Produkt wykonany jest z wytrzymałego metalu, a dokładniej połączenia stali oraz aluminium formowanego ciśnieniowo. Całość utrzymana jest w eleganckiej, czarnej kolorystyce. Ramię wykonane z aluminium można wyregulować odpowiednio do swoich preferencji (kąt nachylenia, wysokość itd.).
 2. Art Uchwyt ścienny na sprężynie gazowej 13″-27″ (L12GW)
  Art Uchwyt ścienny na sprężynie gazowej 13"-27" (L12GW)
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesny uchwyt biurkowy do monitorów o przekątnej ekranu od 13 do 27 cali i maksymalnej wadze 7 kg. Wykonany jest z wysokiej jakości metalu. Posiada system ukrywania kabli, co pozwala zachować w danym miejscu estetykę i porządek. Sprężyna gazowa umożliwia za jednym ruchem uruchomić uchwyt w dowolnym kierunku. Produkt zainstalować można przez otwór w biurku lub na jego krawędzi. W skład zestawu wchodzą śruby montażowe. Ciekawym rozwiązaniem jest funkcja PIVOT do obracania ekranu o 360 stopni.
 3. Maclean Uchwyt Biurkowy Mc-628 Do Monitora Lcd (Mc-628)
  Maclean Uchwyt Biurkowy Mc-628 Do Monitora Lcd (Mc-628)
  Sprawdź aktualną cenę
  Uniwersalny uchwyt do monitorów z regulacją kąta nachylenia, wysokości czy obrotu. Posiada ramię wykonane z wytrzymałego aluminium z wysokiej jakości klamrą montażową. Pozwala ona na mocowanie uchwytu do blatu i innych powierzchni płaskich. Produkt sprawdzi się zarówno w domu, jak i w biurze. Nie wymaga bowiem wiercenia w ścianach czy meblach. Ciekawą opcją jest funkcja PIVOT, a więc pełna regulacja obrotu w zakresie 360 stopni.
 4. ART Uchwyt do monitora (L-15GD)
  ART Uchwyt do monitora (L-15GD)
  Sprawdź aktualną cenę
  Funkcjonalny uchwyt do monitora wyróżniający się wysoką jakością wykonania oraz wytrzymałą konstrukcją. Dzięki zdejmowanej płytce VESA jest bardzo łatwy w montażu. Ciekawym rozwiązaniem jest w tym przypadku sprężyna gazowa, która pozwala za pomocą jednego palca wzbudzić płynny ruch monitora w danym kierunku. Ten ustawić można w wybranej pozycji w pionie i poziomie, odpowiednio do swoich potrzeb. Produkt montować można przez otwór w biurku bądź na jego krawędzi przez C-uchwyt.
 5. Techly Uniwersalny uchwyt pod monitor (102765)
  Techly Uniwersalny uchwyt pod monitor (102765)
  Sprawdź aktualną cenę

  Uchwyt, który pozwala zamontować monitor LCD lub LED nad blatem biurka i i tylko. Jest bardzo prosty w obsłudze, gdyż nie wymaga wiercenia i przykręcania. Całość wykonana jest z wytrzymałej stali. Produkt znacznie zwiększa powierzchnię roboczą biurka, poprawiając ogólną ergonomię pracy. Uchwyt posiada możliwość regulacji kąta nachylenia, regulacji skrętu w prawo i w lewo czy regulacji w płaszczyźnie pionowej. Montaż ułatwia w tym przypadku zdejmowana płyta mocująca VESA. Maksymalny udźwig to 6 kg.

Jaki uchwyt do monitora kupić?

Czasem na biurku zaczyna brakować miejsca, a przecież dokumentów, akcesoriów i urządzeń jest sporo. W takiej sytuacji warto rozważyć zakup uchwytu do monitora, który podniesie urządzenie, zwalniając sporo miejsca na samym biurku. Czym jednak sugerować się, wybierając konkretny model?

 • Liczba monitorów – największą popularnością na rynku cieszą się uchwyty pojedyncze, które pozwalają na montaż tylko jednego monitora. Jednak są osoby, które na co dzień korzystają z większej liczby monitorów. Dla nich dobrych rozwiązaniem może być zestaw uchwytów, który jednocześnie obsługuje dwa, trzy, cztery czy sześć monitorów. W ten sposób można zresztą stworzyć naprawdę rozbudowane stanowisko pracy. Poza liczbą monitorów znaczenie ma ich wielkość. W praktyce uchwyty do monitorów o przekątnej ekranu 32 cale są większe niż te przeznaczone do mniejszych ekranów 16-calowych.
 • Regulacja wysokości – to bardzo istotna funkcja, która pozwala na dostosowanie stanowiska pracy do własnych potrzeb i upodobań. Tańsze uchwyty mogą nie posiadać mechanizmów regulacyjnych. Te wysokiej jakości umożliwiają ustawienie nie tylko odpowiedniej wysokości, ale i kąta nachylenia monitora. Im więcej jest opcji regulacji, tym oczywiście lepiej. Przekłada się to bowiem na większy komfort pracy.
 • Wymiary – spore znaczenie ma wielkość uchwytu. Na tej podstawie można bowiem stwierdzić, ile miejsca będzie zajmować cała konstrukcja już po montażu.
 • Nośność – to w przypadku uchwytów do monitorów parametr bardzo istotny. Dotyczy to w szczególności modeli przeznaczonych do większej liczby monitorów. Jeśli uchwyt nie zostanie dopasowany do wagi danego monitora czy monitorów, może to zakończyć się zerwaniem całej konstrukcji oraz uszkodzeniem urządzeń. W sprzedaży dostępne są modele uchwytów o nośności od zaledwie 2 do nawet 200 kilogramów.

Czy warto kupić uchwyt do monitora?

Uchwyt do monitora to sprzęt niepozorny, ale niekiedy naprawdę niedoceniony. Sam w sobie nie zajmuje zbyt wiele miejsca, bo składa się w zasadzie tylko z jednej rurki przytwierdzanej do blatu biurka oraz skrzydła lub kilku skrzydeł, na których umieszczany jest monitor. Jednak pozwala on zaoszczędzić całkiem sporo miejsca na samym biurku. Na meblu zamiast szerokiej podstawki znajduje się bowiem jedynie wąska rurka. Pozostałą przestrzeń można wykorzystać w inny sposób.

Przy okazji nowoczesne uchwyty do monitorów pozwalają pozbyć się problemu kłopotliwych kabli, które plątają się po biurkach i w ich okolicy. Dzięki uchwytom wyposażonymi w skrzydła, przewody można zgrabnie schować, tak aby praca mogła przebiegać w naprawdę komfortowych warunkach. Większość dostępnych obecnie na rynku uchwytów pozwala przy tym na regulowanie wysokości czy kąta nachylenia monitora. Umożliwia to dopasowanie jego położenia odpowiednio do swoich potrzeb i preferencji. Nic więc dziwnego, że popularnych tego rodzaju akcesoriów komputerowych cały czas rośnie.

Popularni producenci uchwytów do monitora

Sklepy z uchwytami do monitora warte uwagi