Elektryczna szczoteczka do zębów to urządzenie, które pozwala na wygodne, dokładne i bardzo skuteczne mycie zębów.  Nic więc dziwnego, że sami dentyści polecają stosowanie szczoteczek elektrycznych. Są one zasilane elektrycznie – podłącza się je bowiem do gniazdka elektrycznego w celu naładowania. Posiadają wymienne końcówki, które zmienia się średnio co trzy miesiące. Przy tym szczoteczki zasilane elektrycznie mogą różnić się rodzajem zastosowanych w nich technologii czyszczenia.

Jaką elektryczną szczoteczkę do zębów kupić?

Szczoteczki elektryczne do zębów cieszą się coraz większą popularnością. Pozwalają bowiem na naprawdę skuteczne i komfortowe mycie zębów. Z drugiej strony oferta na rynku jest tak szeroka, że łatwo można się w niej zagubić. Na co więc należy przede wszystkim zwrócić uwagę podczas zakupu elektrycznej szczoteczki do zębów?

 • Rozmiar – szczoteczki elektryczne mają wiele rozmiarów. Trzeba dopasować je do swoich osobistych preferencji i wieku. Generalnie szczoteczki elektryczne dzieli się na modele dziecięce oraz te przeznaczone dla osób dorosłych.
 • Twardość włosia – końcówki szczoteczek elektrycznych mają różnorodną twardość. Miękkie przeznaczone są dla dzieci i osób o dziąsłach wrażliwych. Szczoteczki średnie są najbardziej uniwersalne. Sprawdzają się w zdecydowanej większości przypadków. Włosie twarde jest dedykowane dla osób, które nie mają dziąseł wrażliwych.
 • Długość pracy na baterii – im jest ona dłuższa, tym oczywiście lepiej. Na ogół jedno ładowanie pozwala na maksymalnie 30 minut pracy urządzenia.
 • Funkcje dodatkowe – niektóre szczoteczki elektryczne posiadają różnego rodzaju funkcje dodatkowe m.in. wbudowany minutnik, czujnik siły nacisk, wskaźnik zużycia baterii czy regulację prędkości.
 • Częstotliwość ruchów –  w przypadku ruchów pulsacyjnych jest to od 10000 do 40000 obrotów do minutę, a dla ruchów oscylacyjno-rotacyjnych do 10000 obrotów na minutę. Im częstotliwość jest wyższa, tym główka urządzenia porusza się szybciej. Za sprawą dużej prędkości szczoteczka skutecznie rozbija nagromadzoną na zębach płytkę bakteryjną, która powoduje powstawanie kamienia nazębnego.
 • Wymienne końcówki i wyposażenie dodatkowe – wymiana końcówek powinna być łatwa i bezproblemowa. W praktyce spotkać się można w szczoteczkach elektrycznych z nakładkami do mycia zębów, czyszczenia języka, wybielania, polerowania zębów czy masowania dziąseł. W skład  wyposażenia dodatkowego wchodzić mogą flosser do czyszczenia płytki nazębnej, irygator do płukania przestrzeni międzyzębowych czy sanitizer służący do dezynfekcji szczoteczki.

Ranking elektrycznych szczoteczek do zębów

 1. Elektryczna szczoteczka do zębów Oral-B PRO 2500 CrossAction
  Elektryczna szczoteczka do zębów Oral-B PRO 2500 CrossAction

  Nowoczesna szczoteczka elektryczna do zębów, która wykorzystuje technologię czyszczącą 3D. Idealnie dopasowuje się do zębów, obejmując ruchy rotacyjne, oscylacyjne i pulsacyjne. Posiada tryb czyszczenia codziennego oraz tryb pielęgnacji dziąseł. Czujnik siły nacisku zapala się, gdy zęby szczotkowane są zbyt mocno i intensywnie. Końcówka CrossAction czyści zęby dokładnie i dociera głęboko w przestrzenie międzyzębowe. Do szczoteczki pasuje wiele różnych końcówek. W skład zestawu wchodzi również etui podróżne.
 2. Szczoteczka do zębów Philips Sonicare EasyClean HX6511/50
  Szczoteczka do zębów Philips Sonicare EasyClean HX6511/50
  Funkcjonalna elektryczna szczoteczka do zębów, która skutecznie oczyszcza przestrzenie międzyzębowe. Posiada wbudowany dwuminutowy zegar, który ułatwia proces szczotkowania zębów. Dodatkowo zegar Quadpace odmierza okresy 30-sekundowe, informując o konieczności rozpoczęcia kolejnej partii jamy ustnej. Urządzenie może bez obaw być stosowane również w przypadku aparatów ortodontycznych, koron czy wypełnień.
 3. Elektryczna szczoteczka Oral-B PRO 750 CrossAction
  Elektryczna szczoteczka Oral-B PRO 750 CrossAction
  Skuteczna szczoteczka elektryczna do zębów z wbudowanym timerem, który odlicza zalecany przez dentystów dwuminutowy czas mycia zębów. Dzięki nowoczesnej baterii po naładowaniu może być codziennie użytkowania przez nawet dwa tygodnie. Sprawdza się więc doskonale podczas różnego rodzaju wyjazdów. Końcówki szczoteczki delikatnie pielęgnują dziąsła, a jednocześnie skutecznie czyszczą przestrzenie międzyzębowe.
 4. Szczoteczka SEYSSO Carbon Basic
  Szczoteczka SEYSSO Carbon Basic
  Efektowna szczoteczka soniczna osiągająca do 82 tysięcy drgań sonicznych na minutę. Posiada wydajny akumulator litowo-jonowy, który pozwala na szczotkowanie zębów nawet przez 6 tygodni bez konieczności ładowania urządzenia. Za sprawą technologii DCT szczoteczka doskonale usuwa płytkę nazębną oraz przebarwienia, które powstają na skutek picia kawy czy palenia papierosów. Urządzenie posiada trzy różne programy pracy. Na szczególną uwagę zasługuje przy tym program masażu dziąseł.
 5. Elektryczna szczoteczka do zębów Oral-B Vitality White & Clean
  Elektryczna szczoteczka do zębów Oral-B Vitality White & Clean
  Elektryczna szczoteczka do zębów wykonująca 7600 ruchów oscylacyjnych na minutę. Dzięki temu skutecznie czyści zęby, usuwając płytkę nazębną. Pasuje do każdego rodzaju zęba i skutecznie zwalcza przebarwienia. Pracę ułatwia wbudowany timer, który odlicza okres 2 minut zalecany przez dentystów do mycia zębów. Urządzenie wykorzystuje technologię 2D. W ten sposób do czyszczenia zębów stosowane są ruchy oscylacyjne i rotacyjne jednocześnie. Do szczoteczki pasuje wiele różnych końcówek.

Czy warto kupić elektryczną szczoteczkę do zębów?

Szczoteczki elektryczne do zębów są polecane przez specjalistów. Pozwalają bowiem na wygodne, szybkie i skuteczne mycie zębów. W tym przypadku czas szczotkowania jamy ustnej jest bardzo krótki. Dodatkowo urządzenie elektryczne jest w stanie w ciągu jednej minuty wykonać znacznie więcej ruchów niż ludzka ręka, co pozwala na dokładne oczyszczenie zębów. Przy okazji usuwana jest też płytka nazębna.

Niektóre elektryczne szczoteczki do zębów posiadają tryb masowania dziąseł, co pozytywnie wpływa na całe przyzębie. Ciekawie prezentują się modele z wbudowanym timerem, który odlicza czas potrzebny na mycie zębów. To doskonałe rozwiązanie dla dzieci, które mają z tym problem. Nowoczesne szczoteczki elektryczne nie wymagają długotrwałego ładowania i są wbrew pozorom bardzo proste w obsłudze. Co kilka miesięcy trzeba jedynie pamiętać o wymianie ich końcówki na nową. Podobnie jak w przypadku szczoteczek manualnych.

Popularni producenci elektrycznych szczoteczek do zębów

 • Oral-B
 • Philips
 • Seysso

Sklepy z elektrycznymi szczoteczkami do zębów warte uwagi

 • Allegro
 • Morele.net
 • Euro RTV AGD
 • Media Markt
 • Media Expert
 • Empik
 • Neonet